Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

7

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

Cihat Aşkın’a büyük onur | Gazete3.com.tr
Image

Cihat Aşkın’a büyük onur


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Mezunlar Derneği tarafından Keman Virtüözü Cihat Aşkın’a ‘2018 Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verildi.
  EĞİTİM    06.12.2018 10:53:19

Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Eskişehir Başsavcı Vekili Mehmet Özel ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Etkinlik, AKÜ Çocuk Orkestrası ve Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) Orkestrası ile koro şefliğini Prof. Dr. Emel Funda Türkmen ve piyano eşliğini Öğr. Gör. Fakı Can Yürük’ün yaptığı AKÜ Çok Sesli Çocuk Korosu tarafından sergilenen müzik dinletisi ile başladı. Müzik dinletisinin ardından ise Güzel Sanatlar Fakültesi Arş. Gör. Hakan Yılmaz tarafından hazırlanan “Türkiye’ye Kemanı Sevdiren Adam” CAKA belgeselinin gösterimi yapıldı.

“KÜLTÜRE, SANATA VE MÜZİĞE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEKTEYİZ”

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise AKÜ yönetimi olarak bilim ve sanatı bir bütün olarak gördüklerini ifade ederek, “Kültüre, sanata, müziğe her türlü desteği vermekteyiz. Üniversitemiz bünyesindeki AKÜ Devlet Konservatuvarı kuruluşundan bugüne kendi alanında önemli hizmetler vermektedir. Bu bağlamda Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Bölümlerinde toplam 300 öğrencisi; 37 kadrolu, 17’si yarı zamanlı 54 eğitimcisi ile eğitim ve öğretime devam etmekteyiz. Konservatuvarımızın yüksek lisans ve sanatta yeterlilik programları da açıktır ve ülkemiz müzik eğitimine bilim insanı yetiştirmektedir. Polonya, Macaristan, İtalya, Almanya gibi ülkelerle yapılan Erasmus anlaşmaları ile uluslararası ilişkilerini de daima güçlendirmiştir” diye konuştu.

“AKܒDEKİ İMKÂNLAR BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ ÜNİVERSİTELERDE BİLE YOK”

AKÜ Devlet Konservatuvarı’nın kendisi için çok istisnai bir yer olduğunu ve değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Aşkın, konuşmasına şöyle devam etti: “Prof. Dr. Uğur Türkmen hocamız ile tanışıklığımız ise çok eskiye dayanır. Bana üniversitenin ve konservatuvarın neler yaptığını anlattı ve hayretler içerisinde kaldım. Bizler İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de Afyon’un sahip olduğu imkânlara sahip değiliz. O yüzden AKܒnün bizlere sağlamış olduğu imkânların ne kadar çok kıymetini bilirsek o kadar iyidir diye düşünüyorum. AKÜ Devlet Konservatuvarı’nın bugün sayılı konservatuvarlardan birisi haline gelmesinde, başta sayın Rektör’ümüzün çok büyük emekleri var. Uğur hocamın ve beraberindeki arkadaşlarının da aynı şekilde. Onlar bu gönlü vermeseydiler bu işe, bu hale gelmezdi. Gerek içinde yetişen sanatkârlar, gerek yapmış oldukları sanatsal projeler, gerekse de sosyal sorumluluk projeleri çok büyük örnek teşkil ediyor diğer konservatuvarlara. Ben bunu yakından takip ediyorum. İbrahim Alimoğlu desteği ile kurulan Müzik Müzesi gibi bir müzik enstrümanları müzesi başka yerde yok. Çok önemli hizmetler bunlar.”
Konuşmaların ardından 2018 Yaşam Boyu Onur Ödülü, Rektör Solak tarafından Cihat Aşkın’a takdim edildi.>>>Alkan Kurt

  EĞİTİM    06.12.2018 10:53:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..