Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘DNA Barkodlaması önemli bir hale geldi’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü tarafından ‘DNA Barkodlama’ paneli düzenlendi. Düzenlenen pane..

2

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na büyük destek
İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu tarafından Afyonkarahisar’da eğitim alanında yıllardır faaliyet gösteren ve geçtiğimiz günlerde bağış kampanyas..

3

Image

Rektör Solak bankacıları ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ziraat Katılım Bankası Afyonkarahisar Şubesi’ne atanan Şube Müdürü Fatih Sarıca ve ..

4

Image

‘Afyon zenginliklerini iyi öğrenin’

AKÜ Turizm Rehberliği öğrencileriyle bir araya gelen Arkeolog Ahmet Levent Zeybek, öğrencilere Afyonkarahisar’ın zenginliklerini iyi öğrenmeleri ..

5

Image

‘ONAYLANAN TEZLER Turnitin’e kaydedilmeli’

Techknowledge Eğitim Uzmanı Serdinç Kaya, AKÜ Merkez Kütüphanesi’nde verdiği seminerde onaylanan tezlerin Turnitin veri tabanına kaydedilmesi öne..

6

Image

Galericiler sertifikalarını aldı
Mesleki Yeterlilik Eğitimi kapsamında sertifika almaya hak kazanan 50 oto galerici sertifikasına kavuştu. ..

7

Image

Anaokulu’ndan örnek kampanya

Bolvadin ilçesindeki 24 Eylül Anaokulunda bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. ..

8

Image

‘Vaat değil icraat bekliyoruz’
Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Divan Toplantısında konuşan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, öğretmenler için 360..

9

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

10

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

11

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

12

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

13

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

14

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

15

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

16

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

17

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

Cihat Aşkın’a büyük onur | Gazete3.com.tr
Image

Cihat Aşkın’a büyük onur


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Mezunlar Derneği tarafından Keman Virtüözü Cihat Aşkın’a ‘2018 Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verildi.
  EĞİTİM    06.12.2018 10:53:19

Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Eskişehir Başsavcı Vekili Mehmet Özel ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Etkinlik, AKÜ Çocuk Orkestrası ve Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) Orkestrası ile koro şefliğini Prof. Dr. Emel Funda Türkmen ve piyano eşliğini Öğr. Gör. Fakı Can Yürük’ün yaptığı AKÜ Çok Sesli Çocuk Korosu tarafından sergilenen müzik dinletisi ile başladı. Müzik dinletisinin ardından ise Güzel Sanatlar Fakültesi Arş. Gör. Hakan Yılmaz tarafından hazırlanan “Türkiye’ye Kemanı Sevdiren Adam” CAKA belgeselinin gösterimi yapıldı.

“KÜLTÜRE, SANATA VE MÜZİĞE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEKTEYİZ”

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise AKÜ yönetimi olarak bilim ve sanatı bir bütün olarak gördüklerini ifade ederek, “Kültüre, sanata, müziğe her türlü desteği vermekteyiz. Üniversitemiz bünyesindeki AKÜ Devlet Konservatuvarı kuruluşundan bugüne kendi alanında önemli hizmetler vermektedir. Bu bağlamda Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Bölümlerinde toplam 300 öğrencisi; 37 kadrolu, 17’si yarı zamanlı 54 eğitimcisi ile eğitim ve öğretime devam etmekteyiz. Konservatuvarımızın yüksek lisans ve sanatta yeterlilik programları da açıktır ve ülkemiz müzik eğitimine bilim insanı yetiştirmektedir. Polonya, Macaristan, İtalya, Almanya gibi ülkelerle yapılan Erasmus anlaşmaları ile uluslararası ilişkilerini de daima güçlendirmiştir” diye konuştu.

“AKܒDEKİ İMKÂNLAR BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ ÜNİVERSİTELERDE BİLE YOK”

AKÜ Devlet Konservatuvarı’nın kendisi için çok istisnai bir yer olduğunu ve değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Aşkın, konuşmasına şöyle devam etti: “Prof. Dr. Uğur Türkmen hocamız ile tanışıklığımız ise çok eskiye dayanır. Bana üniversitenin ve konservatuvarın neler yaptığını anlattı ve hayretler içerisinde kaldım. Bizler İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de Afyon’un sahip olduğu imkânlara sahip değiliz. O yüzden AKܒnün bizlere sağlamış olduğu imkânların ne kadar çok kıymetini bilirsek o kadar iyidir diye düşünüyorum. AKÜ Devlet Konservatuvarı’nın bugün sayılı konservatuvarlardan birisi haline gelmesinde, başta sayın Rektör’ümüzün çok büyük emekleri var. Uğur hocamın ve beraberindeki arkadaşlarının da aynı şekilde. Onlar bu gönlü vermeseydiler bu işe, bu hale gelmezdi. Gerek içinde yetişen sanatkârlar, gerek yapmış oldukları sanatsal projeler, gerekse de sosyal sorumluluk projeleri çok büyük örnek teşkil ediyor diğer konservatuvarlara. Ben bunu yakından takip ediyorum. İbrahim Alimoğlu desteği ile kurulan Müzik Müzesi gibi bir müzik enstrümanları müzesi başka yerde yok. Çok önemli hizmetler bunlar.”
Konuşmaların ardından 2018 Yaşam Boyu Onur Ödülü, Rektör Solak tarafından Cihat Aşkın’a takdim edildi.>>>Alkan Kurt

  EĞİTİM    06.12.2018 10:53:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..