Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Devir teslim süreci görüşüldü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) yöneticileri arasında devir teslim sürecinin yürütülmesi..

2

Image

Prof. Dr. Celal Demir’den 2 başarı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Demir, Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin yan..

3

Image

‘Güvenlik sorunu yok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Güvenlik Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonk..

4

Image

Başkan Çoban’a teşekkür belgesi

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Kadir Pancaroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, vakfa verdiği desteklerd..

5

Image

‘MYO’yu kısa sürede tamamlayacağız’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında kabul etti...

6

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen ge..

7

Image

Süpermen Türk olsaydı
Kurumsallaşmanın temelinin, niteliklerle donatılmış çalışanlar olması gerektiğinin herkesçe bilindiği günümüzde, çalışan motivasyonunu sürekli dinç tu..

8

Image

Öğrencilere yardım

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca eğitim çağındaki gençlerimize eğitim materyali yardımları devam ediyor...

9

Image

TV tablet yerine maket yapımı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Havacılık ve RC Araç Topluluğu ile Enformatik Bölüm Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Ata Model Uçağın Tanıtımı ve Yapım..

10

Image

Amaç sosyal ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi ile Zafer Teknopark işbirliğinde Newton – Katip Çelebi Fonu Tanıtım Günü etkinliği düzenlen..

11

Image

AKÜ aşçıları 22 ödül kazandı
6-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ..

12

Image

Çocuklar AKܒyü gezdi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından aile yanında desteklenen 52 çocuk, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve ..

13

Image

Rektör Solak AFİMDER’i ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Önder İmam Hatipliler Derneği (AFİMDER) heyetini makamında kabu..

14

Image

Yükümlüler okulların tamiratını yapıyor
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler, il genelindeki çeşitl..

15

Image

Sağbaş, Erasmus öğrencilerini ağırladı

Erasmus+KA107 (Avrupa Dışı Ülkeler) Değişim Programı kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı güz döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) eğiti..

16

Image

Öğrenciler eğlenerek öğreniyor
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)" kapsamında çocuk v..

17

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

Cihat Aşkın’a büyük onur | Gazete3.com.tr
Image

Cihat Aşkın’a büyük onur


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Mezunlar Derneği tarafından Keman Virtüözü Cihat Aşkın’a ‘2018 Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verildi.
  EĞİTİM    06.12.2018 10:53:19

Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Eskişehir Başsavcı Vekili Mehmet Özel ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Etkinlik, AKÜ Çocuk Orkestrası ve Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) Orkestrası ile koro şefliğini Prof. Dr. Emel Funda Türkmen ve piyano eşliğini Öğr. Gör. Fakı Can Yürük’ün yaptığı AKÜ Çok Sesli Çocuk Korosu tarafından sergilenen müzik dinletisi ile başladı. Müzik dinletisinin ardından ise Güzel Sanatlar Fakültesi Arş. Gör. Hakan Yılmaz tarafından hazırlanan “Türkiye’ye Kemanı Sevdiren Adam” CAKA belgeselinin gösterimi yapıldı.

“KÜLTÜRE, SANATA VE MÜZİĞE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEKTEYİZ”

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise AKÜ yönetimi olarak bilim ve sanatı bir bütün olarak gördüklerini ifade ederek, “Kültüre, sanata, müziğe her türlü desteği vermekteyiz. Üniversitemiz bünyesindeki AKÜ Devlet Konservatuvarı kuruluşundan bugüne kendi alanında önemli hizmetler vermektedir. Bu bağlamda Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Bölümlerinde toplam 300 öğrencisi; 37 kadrolu, 17’si yarı zamanlı 54 eğitimcisi ile eğitim ve öğretime devam etmekteyiz. Konservatuvarımızın yüksek lisans ve sanatta yeterlilik programları da açıktır ve ülkemiz müzik eğitimine bilim insanı yetiştirmektedir. Polonya, Macaristan, İtalya, Almanya gibi ülkelerle yapılan Erasmus anlaşmaları ile uluslararası ilişkilerini de daima güçlendirmiştir” diye konuştu.

“AKܒDEKİ İMKÂNLAR BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ ÜNİVERSİTELERDE BİLE YOK”

AKÜ Devlet Konservatuvarı’nın kendisi için çok istisnai bir yer olduğunu ve değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Aşkın, konuşmasına şöyle devam etti: “Prof. Dr. Uğur Türkmen hocamız ile tanışıklığımız ise çok eskiye dayanır. Bana üniversitenin ve konservatuvarın neler yaptığını anlattı ve hayretler içerisinde kaldım. Bizler İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de Afyon’un sahip olduğu imkânlara sahip değiliz. O yüzden AKܒnün bizlere sağlamış olduğu imkânların ne kadar çok kıymetini bilirsek o kadar iyidir diye düşünüyorum. AKÜ Devlet Konservatuvarı’nın bugün sayılı konservatuvarlardan birisi haline gelmesinde, başta sayın Rektör’ümüzün çok büyük emekleri var. Uğur hocamın ve beraberindeki arkadaşlarının da aynı şekilde. Onlar bu gönlü vermeseydiler bu işe, bu hale gelmezdi. Gerek içinde yetişen sanatkârlar, gerek yapmış oldukları sanatsal projeler, gerekse de sosyal sorumluluk projeleri çok büyük örnek teşkil ediyor diğer konservatuvarlara. Ben bunu yakından takip ediyorum. İbrahim Alimoğlu desteği ile kurulan Müzik Müzesi gibi bir müzik enstrümanları müzesi başka yerde yok. Çok önemli hizmetler bunlar.”
Konuşmaların ardından 2018 Yaşam Boyu Onur Ödülü, Rektör Solak tarafından Cihat Aşkın’a takdim edildi.>>>Alkan Kurt

  EĞİTİM    06.12.2018 10:53:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..