Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ÖZEL HABER - Bu öğrencileri kimse görmüyor mu?
..

2

Image

‘Adalet, emek ve aidiyet’
..

3

Image

AKÜ İle NetCad protokol imzaladı
..

4

Image

AFSܒde akademik yıl ödülleri verildi
..

5

Image

Rektör Karakaş, öğrencileri yalnız bırakmadı
..

6

Image

AKÜ Tarih Bölümü’nde toplantı yapıldı
..

7

Image

‘Gelişimci ruhunuzu devam ettirin’
..

8

Image

‘Olanla yetinme, fazlasını iste’
..

9

Image

Eğitimde ‘Yazılım’ zamanı
..

10

Image

AKܒde devir teslim töreni
..

11

Image

‘El yazısı yerine klavye eğitimi veriliyor’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO’da düzenlenen Robotik Kodlama Paneli’nde..

12

Image

Yalçın: “Önünüzde saygıyla eğiliyorum”

Afyonkarahisar’da gerçekleşen 5. Kitap Okuma Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "81 il içerisinde 5 bin say..

13

Image

“Gelecek Zirvesi 2021” programı yapıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV..

14

Image

Çocukların eğitiminde aile faktörünün önemi

AKÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Emin Türkoğlu, “Çocuk ilkleri sizde görüyor. Dürüst olmayı, merhameti ve adaleti çocuk sizde görü..

15

Image

Karakaş, takımlarla bir araya geldi
..

16

Image

AKܒden önemli bir adım
..

17

Image

“Teknolojiyi mesleğe yansıtmak önemli”


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Aydın, çevrimiçi açılış dersinde, bütün öğrencilerin ve sektör..

Çocuklar doğanın dilini öğrendi | Gazete3.com.tr
Image

Çocuklar doğanın dilini öğrendi


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hamiden Karaca tarafından hazırlanan “Çocuklar Doğanın Dilini Öğreniyor” adlı proje kapsamında okul öncesi öğrencilere doğa eğitimi verildi
  EĞİTİM    16.10.2020 11:16:27


TÜBİTAK destekli Çocuklar Doğa’nın Dilini Öğreniyor Projesi’nin yürütücülüğünü AKÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hamiden Karaca yaparken, Proje Araştırma Ekibinde Prof. Dr. İjlal Ocak, Doç. Dr. Nuray Kurtdede Fidan, Doç. Dr. Münevver Can Yaşar, Öğr. Gör. Ümit Ünsal Kaya ve Öğretmen Şükriye İşisağ yer aldı.

“ÇOCUKLARDA DOĞA BİLİNCİ OLUŞACAK”

Çocuklar Doğa’nın Dilini Öğreniyor Projesi’nin amaçlarını anlatan AKÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hami̇den Karaca, teknolojinin hızla gelişmesiyle, kentleşmenin ve sanayileşmenin artması ile bazı çevresel sorunların da ortaya çıktığını, bu sorunların çözümünde çevrenin korunması, tahribatın önlenmesi, geliştirilmesi, doğaya karşı bilinçli, duyarlı ve farkındalık sahibi bireyler yetiştirilmesinde en önemli ve etkili yollardan birinin eğitim olduğu ifade etti. Karaca, projenin amaçları hakkında şunları söyledi: “Hedefleri gerçekleştirmek için çalışma grubuna özellikle doğa ile iç içe olmayan ve daha önce hiç doğa ya da çevre eğitimi almamış anasınıfı çocukları dahil edilmiştir. Bu çocukların aldıkları eğitim ile edindikleri kazanımları tutum haline dönüştürerek gelecek nesillere aktarmaları eğitimin sürdürülebilirliği açısından önem arz etmektedir. Böylece toplumun farklı kesimlerinde doğa bilinci ve farkındalığı oluşumu güçlendirecektir.”>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    16.10.2020 11:16:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..