Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Matematik bilimsel düşüncenin temelidir
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Matematik Topluluğu ile Aritmetiksel Araştırmalar Kulübü tarafından Matematik Eğitimine Dair Söyleş..

2

Image

Sınav koordinasyon toplantısı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2019-2020 Açıköğretim Programları Güz Dönemi..

3

Image

Okullar denetlendi
Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, ilçedeki okulları ziyaret ederek, denetlemelerde bulundu...

4

Image

Öğrenciler destek istedi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒde önlisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim görmekte olan Afrika..

5

Image

Kariyer semineri
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Maliye Kulübü tarafından Finans Sektöründe Dönüşüm ve Kariyer Semineri gerçekleştirildi...

6

Image

Çocuklar kulakların pasını sildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Çocuk Orkestrası üyelerinin, solo keman konserleri gerçekleştirildi...

7

Image

Kodlama eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Bilişim Topluluğu iş birliğinde kodlama etkinliği düzenlendi...

8

Image

6 yaşında rekor kırdı
Afyon Eğitim Vakfı’nın desteğiyle 4 ayda bin 53 kitap okuyan ve rekor kıran 6 yaşındaki Mahir Atabey Türk’e ödülü takdim edildi. ..

9

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

10

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

11

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

12

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

13

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

14

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

15

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

16

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

17

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

Kurutma yapan vestiyer | Gazete3.com.tr
Image

Kurutma yapan vestiyerAfyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı.
  EĞİTİM    10.04.2019 10:59:47


Afyonkarahisar Abdurrahim Mısri Ortaokulu’nda TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi. Okulun spor salonunda açılan fuara 22 tasarım ve araştırma projesi sergilendi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın tarafından açılışı yapılan bilim fuarında, Okulun 7-E sınıfından Ravza Akkuzu ve Sena Ölçer’in tasarladığı kurutan vestiyer projesi ilgi çekti. “Bir gün okuldan eve gittiğinde ıslanan montunu vestiyere astığında burada kurusaydı güzel olurdu” diyerek yola çıktıklarını anlatan Ravza Akkuzu projelerini şöyle anlattı: “Islanan montumuzu ya da kıyafetimizi vestiyere asıyoruz. Vestiyerin altına yerleştirdiğimiz saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava montu olası olduğu vestiyerde kurutuyor. Kuruma sırasında oluşan buhar da arka tarafa konulan fan ile dışarıya atılıyor”

VESTİYER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Projenin diğer ortağı Sena Ölçer ise, “Vestiyerin üstüne bir zamanlayıcı monte ettik. Bu zamanlayıcı ile kurutma süresini ayarlayabiliyoruz ve otomatik olarak kendisi kapanıyor. Süreyi de çok yağan yağmura yakalandıysak 10, az ıslandıysak 1-2 dakika olarak ayarlanabiliyor” diye konuştu. Öğrencilerden Muhammet Yıldız ve Orhan Üçok ise kendi yaptıkları bir oyunu, insan vücudunun iletkenliğinin kullanarak çalışır hale getiren bir oyun konsolu yaparak fuarda beğeni topladı.

“PROJE TABANLI ÖĞRENMEYİ GÜÇLENDİREN BİR ÇALIŞMA”

İl Milli Eğitim müdürü Metin yalçın ise şunları söyledi: “TÜBİTAK Bilim Fuarları özellikle proje tabanlı öğrenmeyi güçlendiren bir çalışma. TÜBİTAK’ın sağlamış olduğu bu imkânlarla, öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz projeler gerçekleştiriyor. Öğrencilerimiz bu projelerle daha iyi öğrenme, daha hızlı öğrenme ve kalıcı öğrenmeye sahip oluyorlar. Zaten yaparak, yaşayarak öğrenme en sağlıklı öğrenme şeklidir.”>>>Mustafa BAYER

  EĞİTİM    10.04.2019 10:59:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.12.2019
13.12.2019
13.12.2019