Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar kulakların pasını sildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Çocuk Orkestrası üyelerinin, solo keman konserleri gerçekleştirildi...

2

Image

Kodlama eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Bilişim Topluluğu iş birliğinde kodlama etkinliği düzenlendi...

3

Image

6 yaşında rekor kırdı
Afyon Eğitim Vakfı’nın desteğiyle 4 ayda bin 53 kitap okuyan ve rekor kıran 6 yaşındaki Mahir Atabey Türk’e ödülü takdim edildi. ..

4

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

5

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

6

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

7

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

8

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

9

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

10

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

11

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

12

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

13

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

14

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

15

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

16

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

17

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI | Gazete3.com.tr
Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mezuniyet töreni düzenlendi.
  EĞİTİM    24.07.2019 10:07:20

İbrahim Küçükkurt konferans salonunda gerçekleştirilen törene AKÜ İİBF Maliye Bölüm Başkanı ve Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Hukuk Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Elbeyi Pelit, öğretim üyeleri ile öğrenci aileleri katıldı.

TÖREN AKÜ İÇİN BİR İLK

AKÜ İİBF Maliye Bölüm Başkanı ve Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş ise törenin Afyon Kocatepe Üniversitesi için bir ilk olduğunu söyledi. Maliye bölümü hakkında bilgiler veren Sağbaş, “Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümü 1974 yılından beri eğitim vermektedir. Bu yıl 41. dönem mezunlarımızı verdik. Donanımlı ve tecrübeli bir akademik kadroya sahibiz. 9 öğretim üyesi ve 7 araştırma görevlisi ile hizmet vermekteyiz. KPSS sınavlarında 25. sırada aldığımız lisans öğrencilerini 7. sıraya yükselttik. Maliye yüksek lisans programımız 1993 yılından beri eğitim vermektedir. Maliye tezli yüksek lisansta 67, tezsiz de 18, mali hukukta 23 olmak üzere toplamda 108 öğrenci mezun verdik. Şu an da aktif 128 yüksek lisans öğrencimiz bulunmakta. Doktora programımızda ise 17 öğrencimiz bulunmakta” dedi. Törenin düzenlenme hikâyesini anlatan Sağbaş, şunları söyledi: “Bugünkü programımızın hikâyesi var. Yerel Yönetimler ve Maliyesi Tezsiz Yüksek Lisans öğrencilerimiz eğitime başladıktan sonra ısrarla mezuniyet töreni istediler. Biz bunu kulak ardı ettik. Çünkü yüksek lisans öğrencilerine yönelik böyle bir uygulamamız yok. Bundan birkaç hafta önce Salar Belediye Başkanı Cengiz Bey ziyaretime geldi. “Hocam, çocuğum ‘baba ne zaman kep atacaksınız’ diye merak ediyor” diye bir soru sordu. Bunun üzerine hızlı bir şekilde organize olduk. Bölüm Başkan Yardımcım Ceyda Kükrer bu organizasyonda sağ olsun emeği var. Hızlı bir şekilde mezun öğrencilerimizle irtibat kurdu. Onları davet ettiler. Birçoğu uzak yerlerden geldi. Birçoğu iznini böldü. Hepsine teşekkür ediyorum.”>>>Gazete3

  EĞİTİM    24.07.2019 10:07:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..