Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Tüm tedbirleri aldık’
Girne Koleji Afyon Kampüsü Kurucu Temsilcisi Murat Şensoy, yüz yüze eğitime başlamak için gereken tüm tedbirlerin alındığını açıkladı ..

2

Image

‘Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu Müdürü Zahide Öksüz ve Yedi Bilim Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Nimet İncesoy konuk olarak..

3

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

4

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

5

Image

‘Büyük katkı sağlıyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eTwinning eğitimlerinin, öğrencilerin dijital ve teknolojik yeterliliklerini arttırmalarına büyük katkı sağladığı..

6

Image

‘Çalışmalar titizlikle sürüyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okulum Temiz Projesi kapsamında tüm okullardaki çalışmaların titizlikle sürdüğünü söyledi ..

7

Image

ATSO ve AKܒden yerli tasarım araç
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen Afyon Kocatepe Üniversitesi Akümobil Takımı, elektrikli araç yarışlarında 117 takım aras..

8

Image

TEKNOFEST’e katılacaklar
Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, yaptıkları roketle TEKNOFEST 2020 yarışmaları kapsamında Aksaray Tuz Gölü'nde yapılacak ..

9

Image

‘Afyon’un gururu oldunuz’

YKS’de dereceye giren öğrencileri kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin sağladıkları başarılarla Afyon’un gururu oldukları..

10

Image

‘EBA Destek Noktaları oluşturuyoruz’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’da 122 adet EBA Destek Noktası’nın kurulduğunu söyleyerek, yeni noktalarında oluşturulmaya devam e..

11

Image

Yetenek Sınavları tamamlandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi dersliklerinde düzenlenen ve iki aşamada gerçekleştirilen sınavlara toplam 107 aday katıldı..

12

Image

‘Sorumluluk isteyen bir iş’
AKܒye yeni atanan akademik personeller için düzenlenen tanışma töreninde konuşan Rektör Karakaş, akademisyenliğin sorumluluk isteyen, belli bir olgun..

13

Image

Özel yetenek sınavlarına devam
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Özel Yetenek Sınavları devam ediyor...

14

Image

ÇOK YAKINDA
Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde Afyonkarahisar’da kano yarışlarının yapılabilmesi, sporcu yetiştirilmesi için kano ..

15

Image

‘Eğitim düzeyi artınca suç oranları düşüyor’
Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, toplumda eğitim düzeyinin artmasıyla suç oranlarının azaldığını belirtti ..

16

Image

‘Yeni dönemi heyecanla bekliyoruz’
İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, öğretmenlerin okullarına ve öğrencilerine kavuşmak istediklerini belirtti...

17

Image

Afyonkarahisar'ın gurur tablosu

Bu yıl yapılan YKS üniversiteye geçiş sınavında dereceye giren Afyonkarahisarlı öğrenciler, Kanal 3 ekranlarında, Efe Hasan Öğünç'ün hazırlayıp s..

Matematik bilimsel düşüncenin temelidir | Gazete3.com.tr
Image

Matematik bilimsel düşüncenin temelidir


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Matematik Topluluğu ile Aritmetiksel Araştırmalar Kulübü tarafından Matematik Eğitimine Dair Söyleşi etkinliği düzenlendi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, matematiğin bilimsel düşüncenin temeli olduğunu söyledi.
  EĞİTİM    13.12.2019 10:33:27

Erdal Akar konferans salonunda gerçekleştirilen ve AKÜ Rektör Yardımcısı ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Peker’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Erdinç Dündar ve Doç. Dr. Cüneyt Akın ile birlikte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
“MATEMATİK OLMAZSA TEKNOLOJİDE OLMAZ”
Matematiğin her şeyin temelinde olduğunu ve özellikle bilimsel düşüncenin temelinde matematiğin yer aldığını ifade eden Peker, “Matematiğin olmadığı yerde fizik, kimya, mühendislik olmaz, diğer alanların hiçbirisi olmaz. Matematiği çıkarın aradan, bugünkü teknolojinin hiçbirisine ulaşamazsınız. Bu anlamda matematik, bilimsel düşüncenin temelidir. Bizler anladıklarımızı matematik ile şekillendirebiliriz. Mesela bir geometrik şekil, çevrede rastladığımız varlıklardan soyutladığımız bir kavramdır. Üçgen, kare, dikdörtgen gibi şekilleri çevremizde görebiliriz. Ancak burada tartışmamız gereken bir şey daha var, çevremizde gördüğümüz nesneler, geometrik şekillerin bizzat kendisi midir? Aslına bakarsanız, biz zihnimizde somutlaştırmak için çevremizdeki o materyalleri kullanırız. Matematiksel açıdan düşündüğümüzde o nesnelerin hiçbirini öyle değerlendiremeyiz” diye konuştu.>>>Gazete3

  EĞİTİM    13.12.2019 10:33:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..