Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKܒde ‘Yemek Fotoğrafçılığına Giriş’ etkinliği
..

2

Image

Büyüksağiş, Fütürizm’i anlattı
..

3

Image

AFSÜ danışmanlık hizmeti verecek
..

4

Image

VHO’dan öğrencilere kitap
..

5

Image

Sarıkürkcü, yine dünya listesinde
..

6

Image

TURAK heyetinden Karakaş’a ziyaret
..

7

Image

Osman Attila İlkokulu yeşilleniyor
..

8

Image

Estonya’da Türkiye’yi temsil ettiler
..

9

Image

AKܒde Atatürk anlatıldı
..

10

Image

Atatürk İlkokulu’ndan hayırseverlere plaket
..

11

Image

Öğrenci sorunları masaya yatırıldı
..

12

Image

AKܒden 7 bilim insanı listede
..

13

Image

Ödüllü öğrencilerden Karakaş’a ziyaret
..

14

Image

AKÜ ile protokol imzalandı
..

15

Image

Veteriner Hekim adayları beyaz önlük giydi
..

16

Image

AFSܒde Lösemi farkındalığı
..

17

Image

AFSÜ öğrencileri goalball maçında
..

ÖZEL HABER - Bu öğrencileri kimse görmüyor mu? | Gazete3.com.tr
Image

ÖZEL HABER - Bu öğrencileri kimse görmüyor mu?  EĞİTİM    22.10.2021 12:38:46

Afyonkarahisar’da merkeze uzak, oteller bölgesinde yakın bir alanda okuyan yüzlerce öğrenci, ulaşım sıkıntılarını Gazete3’e anlattı. Öğrenciler çözüm önerilerini de dile getirdi

Afyonkarahisar Atatürk Anadolu Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi’nde okuyan yüzlerce öğrenci, ulaşım sorunundan dert yakınıyor. Merkeze uzak bir konumda, oteller bölgesine yakın bir alanda bulunan bu okullarda okuyan öğrenciler, halk otobüsleri ve dolmuşlardan indikten sonra da bir süre yürümek zorunda kalıyor.
“FİYATLARI 2 BUÇUK LİRADAN DAHA DÜŞÜK OLMALI”
Yaşadığı sıkıntıları anlatan Atatürk Anadolu Lisesi 9/A sınıfı öğrencisi Melek Özen, fiyatların yüksek olduğu söyledi: “Üst geçitten geçmek biraz zor oluyor. Alt geçit de var ama orası fazla kullanılmıyor ve eski olduğu için yıkılacak diye korkuyoruz. Minibüslerin fiyatları bir öğrenci için bence yüksek. Çünkü öğrenciyiz hepimiz, çalışmıyoruz sonuçta… Kaldırım olmadığı için yolda yürürken sürekli arabalar geçtiği için tehlikeli oluyor. Yetkililerden isteğimiz minibüs ücretleri biraz daha düşürülebilir. 2 buçuk liradan daha düşük olmalı. Çünkü benim arkadaşlarımda var Erkmen'den gelen onlar da düşünülmeli. Ben şehirde yaşamama rağmen yüksek geliyor. Ama onlar köylerden geliyor. Bununla alakalı bir şey yapılmasını isterdim. Minibüsler okula kadar gelmeli, üst geçitten gelmek tehlikeli oluyor. Ayrıca arabalar geçtiğinden dolayı tehlikeli oluyor. O yüzden minibüsler içeri kadar girmeli diye düşünüyorum”
“SEFERLER ARTIRILMALI VE OKULUN ÖNÜNE KADAR GELİNMELİ”
Altan Yıldırım isimli öğrenci de kendilerine imkan sağlanmasını istedi: “Biz okula gelirken çok sıkıntı yaşıyoruz. Otobüslerin imkanı kısıtlı olduğu için otobüslere binemiyoruz. Bu yüzden derse geç kalıyoruz. Bu konuda imkan sağlamıyorlar. Bu sorunlar otobüs seferleri fazlalaştırarak, otobüsler okulun önüne kadar getirilerek çözülebilir. Okuldan saat 4'te çıkıyoruz 5.30 - 6 gibi ancak otobüse biniyoruz. Evimize bu sebepten geç gidiyoruz. Sabahları da aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Önümüzden 6 tane araba geçiyor ama almıyor.”
“OTOBÜSLERDEN ÇOK SIKINTI ÇEKİYORUZ”
Her gün bu eziyeti yaşayan öğrenciler Gazete3’e şu açıklamalarda bulundu: “Otobüslerden çok sıkıntı çekiyoruz. Otobüsler girmiyor. Geçen gün köy otobüsleri şehir içi almıyorum diyerek indirdi. Yollar darmaduman, olmuyor böyle. Otobüsler içeri girerse çözülür çok iyi olur. Arabalar az geliyor. Biraz fazla gelse iyi olur. Otobüsler çok kalabalık oluyor binemiyoruz. Okuldan saat 4'te çıkıyoruz 5.30 – 6.00 gibi ancak otobüse biniyoruz.”
“BİZE HİÇ DESTEK OLMUYORLAR”
Diğer iki öğrenci de şunları söyledi: “Bize hiç destek olmuyorlar. Servise binelim diyoruz serviste okula erken geliyor. Erken gelip sabah okulda beklemektense biraz daha uyuyalım diyoruz ama 6 tane otobüs geçiyor kimse durmuyor. Buna bir imkan bulmalarını istiyoruz. Korsan servis problemi de var. Bana teklifte bulundular. İnsanlar haddini aşmış. Nerden para kazanabiliriz diye. Bunlara gerek yok. Biz Mecidiye'de oturuyoruz. Otobüsler en son oradan geçiyor. Bu yüzden arabalar hep dolu oluyor. Derse de geç kalıyoruz.” >>>Mustafa Bayer

  EĞİTİM    22.10.2021 12:38:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..