Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

Solak görevi Okumuş’a devretti | Gazete3.com.tr
Image

Solak görevi Okumuş’a devretti


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, tedviren yürüttüğü Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğü görevini Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a düzenlenen törenle devretti.
  EĞİTİM    19.09.2018 08:09:54

Zafer Sağlık Külliyesi Rektörlük makamında gerçekleştirilen devir teslim törenine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ile beraber AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Prof. Dr. İsa Sağbaş ile AFSÜ personeli katıldı.

“117 GÜNLÜK SÜREDE ÇOK ŞEYLER YAPTIK”

AFSܒnün kuruluşundan 5 gün sonra tedviren rektörlük görevine atandığını söyleyen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, “Bugün bu görevimizin 117. günü. Bu sürede bize verilen 17 maddelik yetki kapsamında Üniversite Senatosu ve Üniversite Yönetim Kurulu, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP), Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Birimleri ve ÖSYM Temsilciliğini kurduk. Ardından 10’u aşkın yönetmelik ile ilgili yönergeleri yürürlüğe koyduk. Web sayfasını kurduk, üniversite logosunu belirledik, EBYS’yi işler hale getirdik, öğrenci işleri programını kiralayarak yeni öğrenci kayıtlarını bu program üzerinden gerçekleştirdik. Külliyemiz artık bir sağlık külliyesi haline geldi. Senatomuzun ilk kararı ile de bu yerleşim birimini Zafer Sağlık Külliyesi ismiyle tescil ettik” diye konuştu.

“YÜZDE 325 BÜYÜME KAT EDİLDİ”

Döneminde gerçekleştirilen diğer çalışmalar ile ilgili bilgiler de veren Solak şunları kaydetti: “Burası için bin 489 kontenjan belirlendi. Bunun 124’ü hariç diğerlerine yerleşim sağlandı ve 5 bin 143 öğrenciyle eğitime başlandı. 350’si akademik olmak üzere toplam bin 477 personeli ile burayı devretmekten büyük mutluluk duymaktayım. Kampüsümüz 444 bin metrekare alana sahip, bunun 135 bin metrekarelik alanını kapalı alan ve uygulama alanı haline getirdik. Yönetim dönemimizde yüzde 325 büyüme kaydettiğimizi bana kendi yöneticilerim ifade ettiler. Ayrıca biz üniversite hastanemizin gelişmesi için son 4 yılda çok fazla çalışma yaptık. Son 3 senede global bütçeye geçtik, geçen sene global bütçede 109 milyonu aştık, yüzde 7,6 çarpan ile bu sene öngörülen 114 milyon, ama biz dün itibariyle 90 milyonu geçmiş bulunmaktayız. Önümüzde 4 ay var, bu sürede tahminimi ifade ediyorum, 130 – 135 milyon civarında gelire ulaşacağımız öngörülmektedir. 114 milyonun üzeri bizim taahhüt ettiğimizin üzerinde.”

“GÖREVLERİMİ HAKKIYLA YAPTIM VE BÜYÜK BİR GÖNÜL HUZURU İÇERİSİNDEYİM”

Verilen görevleri layığı ile yerine getirmenin huzurunu yaşadığını dile getiren Solak, “Görevler verilir, çalışılır, biter ve tekrar başka bir görev olur. Bu açıdan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç hocamıza ve devlet erkânına teşekkür ediyorum. Bizlere bu görevleri verdiler, ben görevlerimi hakkıyla yaptığıma inanıyorum ve büyük bir gönül huzuru içerisinde bir kardeşime, daha önce de YÖK ve bakanlık nezdinde birlikte çalıştığımız günleri de hatırlayarak, büyük bir mutlulukla bu görevi devrediyorum” dedi.

REKTÖR SOLAK İLERLEMEK İÇİN GEREKEN İVMEYİ VERDİ

AFSÜ Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Nurullah Okumuş ise Rektör Solak’ın büyük emek göstererek AFSܒyü şu an bulunduğu duruma getirdiğini ifade etti. Okumuş, “Bir aracın hareket geçmesi için ilk başlarda çok ciddi bir enerji gerekir. Hareket ettikten sonra aracın hızlanması çok daha kolaydır. Sayın Hocam da o ivmeyi kazandıran hareketi en güzel haliyle yapmış ve ben de bu yüzden çok şanslıyım. Bu nedenle de Rabbime ne kadar şükretsem azdır. Bundan sonra da Sayın Hocamın kazandırdığı bu ivmenin altına düşmeden, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde üniversitemizi eğitim ve sağlık hizmeti ile araştırma ve geliştirme faaliyetleri açısından bu bayrak yarışında daha üst noktalara ulaştırmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. Devir teslim töreni çiçek takdimi ile sona erdi.>>>Alkan Kurt

  EĞİTİM    19.09.2018 08:09:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..