Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

2

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Renkli Ev Kreşi öğrencileri, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü gezerek bilgi aldı...

3

Image

Batı Tur şoförleri kahvaltıda buluştu
Başta Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejin öğrenci ve personelleri ile birçok okul servis işletmenin taşımacılığı yapan Afyon Batı Tur’un şofö..

4

Image

‘Teknoloji Üniversitesi kuracağız’
Turkcell firması tarafından Zeka Gücü Projesi kapsamında düzenlenen programda konuşan Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi At..

5

Image

‘Kentimizi başarıyla temsil ettiniz’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TEKNOFESTE katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi takımını makamında ağırladı. Başkan Çoban, heyeti kentimizi b..

6

Image

Fatih Anadolu Lisesi Stem Merkezi olacak
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi’nin 2018 teklif çağrısı döneminde başvurduğu 2018-1-TR01-KA229-058635_1 numaralı "Maths,Engineering and Technology..

7

Image

‘Gençler 18 yaşına kadar meslek edinmeli’
Uluslararası Bilim ve Eğitim Kongresi’nde konuşan AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Peker, 18 yaşına gelen ve üniversiteye giremeyen gençler..

8

Image

TÜBİTAK destek programı tanıtıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin ortaklaşa düzenlediği TÜBİTAK Bİ..

9

Image

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yarın yapılacak olan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniv..

10

Image

Başkan Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bilgi Evi öğrencilerini başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı ödül uygulamasında dereceye giren öğrencilere ve..

11

Image

Geleceğin sanayicileri yetişiyor
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim faaliyetleri hakkında velileri bilgilendiren Okul Müdürü Osman Tezgiden, okulda farklı eğ..

12

Image

Mekatronik Mühendisliği AKܒyü temsil etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü TeknoMeka takımı İstanbul’da düzenlenen Havacılık, Uzay Ve Teknol..

13

Image

Öğrencilere yardım
2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği, 410 öğrencinin yüzünü güldürdü...

14

Image

Oryantasyon eğitimi
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde görev alacak 186 usta öğreticiye oryantasyon eğitimine b..

15

Image

Sosyal Medya’da doğru iletişim anlatıldı
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi 2015 teklif çağrısı döneminden bu yana koordinatörü olarak yürüttüğü “Connect, Share and Get Enlighted – Bağlan, P..

16

Image

Emekli öğretmenler Çay’da buluştu
İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü'nden 1973-1976 yılları arasında mezun olan beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde buluştu...

17

Image

AKܒye yakışan dev tesis
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından Ahmet Necdet Sezer kampusu karşısına yaptırılan AKÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Açık Spor Tesisleri’nde çalışm..

Solak görevi Okumuş’a devretti | Gazete3.com.tr
Image

Solak görevi Okumuş’a devretti


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, tedviren yürüttüğü Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğü görevini Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a düzenlenen törenle devretti.
  EĞİTİM    19.09.2018 08:09:54

Zafer Sağlık Külliyesi Rektörlük makamında gerçekleştirilen devir teslim törenine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ile beraber AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Prof. Dr. İsa Sağbaş ile AFSÜ personeli katıldı.

“117 GÜNLÜK SÜREDE ÇOK ŞEYLER YAPTIK”

AFSܒnün kuruluşundan 5 gün sonra tedviren rektörlük görevine atandığını söyleyen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, “Bugün bu görevimizin 117. günü. Bu sürede bize verilen 17 maddelik yetki kapsamında Üniversite Senatosu ve Üniversite Yönetim Kurulu, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP), Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Birimleri ve ÖSYM Temsilciliğini kurduk. Ardından 10’u aşkın yönetmelik ile ilgili yönergeleri yürürlüğe koyduk. Web sayfasını kurduk, üniversite logosunu belirledik, EBYS’yi işler hale getirdik, öğrenci işleri programını kiralayarak yeni öğrenci kayıtlarını bu program üzerinden gerçekleştirdik. Külliyemiz artık bir sağlık külliyesi haline geldi. Senatomuzun ilk kararı ile de bu yerleşim birimini Zafer Sağlık Külliyesi ismiyle tescil ettik” diye konuştu.

“YÜZDE 325 BÜYÜME KAT EDİLDİ”

Döneminde gerçekleştirilen diğer çalışmalar ile ilgili bilgiler de veren Solak şunları kaydetti: “Burası için bin 489 kontenjan belirlendi. Bunun 124’ü hariç diğerlerine yerleşim sağlandı ve 5 bin 143 öğrenciyle eğitime başlandı. 350’si akademik olmak üzere toplam bin 477 personeli ile burayı devretmekten büyük mutluluk duymaktayım. Kampüsümüz 444 bin metrekare alana sahip, bunun 135 bin metrekarelik alanını kapalı alan ve uygulama alanı haline getirdik. Yönetim dönemimizde yüzde 325 büyüme kaydettiğimizi bana kendi yöneticilerim ifade ettiler. Ayrıca biz üniversite hastanemizin gelişmesi için son 4 yılda çok fazla çalışma yaptık. Son 3 senede global bütçeye geçtik, geçen sene global bütçede 109 milyonu aştık, yüzde 7,6 çarpan ile bu sene öngörülen 114 milyon, ama biz dün itibariyle 90 milyonu geçmiş bulunmaktayız. Önümüzde 4 ay var, bu sürede tahminimi ifade ediyorum, 130 – 135 milyon civarında gelire ulaşacağımız öngörülmektedir. 114 milyonun üzeri bizim taahhüt ettiğimizin üzerinde.”

“GÖREVLERİMİ HAKKIYLA YAPTIM VE BÜYÜK BİR GÖNÜL HUZURU İÇERİSİNDEYİM”

Verilen görevleri layığı ile yerine getirmenin huzurunu yaşadığını dile getiren Solak, “Görevler verilir, çalışılır, biter ve tekrar başka bir görev olur. Bu açıdan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç hocamıza ve devlet erkânına teşekkür ediyorum. Bizlere bu görevleri verdiler, ben görevlerimi hakkıyla yaptığıma inanıyorum ve büyük bir gönül huzuru içerisinde bir kardeşime, daha önce de YÖK ve bakanlık nezdinde birlikte çalıştığımız günleri de hatırlayarak, büyük bir mutlulukla bu görevi devrediyorum” dedi.

REKTÖR SOLAK İLERLEMEK İÇİN GEREKEN İVMEYİ VERDİ

AFSÜ Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Nurullah Okumuş ise Rektör Solak’ın büyük emek göstererek AFSܒyü şu an bulunduğu duruma getirdiğini ifade etti. Okumuş, “Bir aracın hareket geçmesi için ilk başlarda çok ciddi bir enerji gerekir. Hareket ettikten sonra aracın hızlanması çok daha kolaydır. Sayın Hocam da o ivmeyi kazandıran hareketi en güzel haliyle yapmış ve ben de bu yüzden çok şanslıyım. Bu nedenle de Rabbime ne kadar şükretsem azdır. Bundan sonra da Sayın Hocamın kazandırdığı bu ivmenin altına düşmeden, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde üniversitemizi eğitim ve sağlık hizmeti ile araştırma ve geliştirme faaliyetleri açısından bu bayrak yarışında daha üst noktalara ulaştırmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. Devir teslim töreni çiçek takdimi ile sona erdi.>>>Alkan Kurt

  EĞİTİM    19.09.2018 08:09:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..