Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Devir teslim süreci görüşüldü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) yöneticileri arasında devir teslim sürecinin yürütülmesi..

2

Image

Prof. Dr. Celal Demir’den 2 başarı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Demir, Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin yan..

3

Image

‘Güvenlik sorunu yok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Güvenlik Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonk..

4

Image

Başkan Çoban’a teşekkür belgesi

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Kadir Pancaroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, vakfa verdiği desteklerd..

5

Image

‘MYO’yu kısa sürede tamamlayacağız’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında kabul etti...

6

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen ge..

7

Image

Süpermen Türk olsaydı
Kurumsallaşmanın temelinin, niteliklerle donatılmış çalışanlar olması gerektiğinin herkesçe bilindiği günümüzde, çalışan motivasyonunu sürekli dinç tu..

8

Image

Öğrencilere yardım

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca eğitim çağındaki gençlerimize eğitim materyali yardımları devam ediyor...

9

Image

TV tablet yerine maket yapımı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Havacılık ve RC Araç Topluluğu ile Enformatik Bölüm Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Ata Model Uçağın Tanıtımı ve Yapım..

10

Image

Amaç sosyal ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi ile Zafer Teknopark işbirliğinde Newton – Katip Çelebi Fonu Tanıtım Günü etkinliği düzenlen..

11

Image

AKÜ aşçıları 22 ödül kazandı
6-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ..

12

Image

Çocuklar AKܒyü gezdi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından aile yanında desteklenen 52 çocuk, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve ..

13

Image

Rektör Solak AFİMDER’i ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Önder İmam Hatipliler Derneği (AFİMDER) heyetini makamında kabu..

14

Image

Yükümlüler okulların tamiratını yapıyor
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler, il genelindeki çeşitl..

15

Image

Sağbaş, Erasmus öğrencilerini ağırladı

Erasmus+KA107 (Avrupa Dışı Ülkeler) Değişim Programı kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı güz döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) eğiti..

16

Image

Öğrenciler eğlenerek öğreniyor
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)" kapsamında çocuk v..

17

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

Solak görevi Okumuş’a devretti | Gazete3.com.tr
Image

Solak görevi Okumuş’a devretti


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, tedviren yürüttüğü Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğü görevini Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a düzenlenen törenle devretti.
  EĞİTİM    19.09.2018 08:09:54

Zafer Sağlık Külliyesi Rektörlük makamında gerçekleştirilen devir teslim törenine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ile beraber AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Prof. Dr. İsa Sağbaş ile AFSÜ personeli katıldı.

“117 GÜNLÜK SÜREDE ÇOK ŞEYLER YAPTIK”

AFSܒnün kuruluşundan 5 gün sonra tedviren rektörlük görevine atandığını söyleyen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, “Bugün bu görevimizin 117. günü. Bu sürede bize verilen 17 maddelik yetki kapsamında Üniversite Senatosu ve Üniversite Yönetim Kurulu, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP), Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Birimleri ve ÖSYM Temsilciliğini kurduk. Ardından 10’u aşkın yönetmelik ile ilgili yönergeleri yürürlüğe koyduk. Web sayfasını kurduk, üniversite logosunu belirledik, EBYS’yi işler hale getirdik, öğrenci işleri programını kiralayarak yeni öğrenci kayıtlarını bu program üzerinden gerçekleştirdik. Külliyemiz artık bir sağlık külliyesi haline geldi. Senatomuzun ilk kararı ile de bu yerleşim birimini Zafer Sağlık Külliyesi ismiyle tescil ettik” diye konuştu.

“YÜZDE 325 BÜYÜME KAT EDİLDİ”

Döneminde gerçekleştirilen diğer çalışmalar ile ilgili bilgiler de veren Solak şunları kaydetti: “Burası için bin 489 kontenjan belirlendi. Bunun 124’ü hariç diğerlerine yerleşim sağlandı ve 5 bin 143 öğrenciyle eğitime başlandı. 350’si akademik olmak üzere toplam bin 477 personeli ile burayı devretmekten büyük mutluluk duymaktayım. Kampüsümüz 444 bin metrekare alana sahip, bunun 135 bin metrekarelik alanını kapalı alan ve uygulama alanı haline getirdik. Yönetim dönemimizde yüzde 325 büyüme kaydettiğimizi bana kendi yöneticilerim ifade ettiler. Ayrıca biz üniversite hastanemizin gelişmesi için son 4 yılda çok fazla çalışma yaptık. Son 3 senede global bütçeye geçtik, geçen sene global bütçede 109 milyonu aştık, yüzde 7,6 çarpan ile bu sene öngörülen 114 milyon, ama biz dün itibariyle 90 milyonu geçmiş bulunmaktayız. Önümüzde 4 ay var, bu sürede tahminimi ifade ediyorum, 130 – 135 milyon civarında gelire ulaşacağımız öngörülmektedir. 114 milyonun üzeri bizim taahhüt ettiğimizin üzerinde.”

“GÖREVLERİMİ HAKKIYLA YAPTIM VE BÜYÜK BİR GÖNÜL HUZURU İÇERİSİNDEYİM”

Verilen görevleri layığı ile yerine getirmenin huzurunu yaşadığını dile getiren Solak, “Görevler verilir, çalışılır, biter ve tekrar başka bir görev olur. Bu açıdan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç hocamıza ve devlet erkânına teşekkür ediyorum. Bizlere bu görevleri verdiler, ben görevlerimi hakkıyla yaptığıma inanıyorum ve büyük bir gönül huzuru içerisinde bir kardeşime, daha önce de YÖK ve bakanlık nezdinde birlikte çalıştığımız günleri de hatırlayarak, büyük bir mutlulukla bu görevi devrediyorum” dedi.

REKTÖR SOLAK İLERLEMEK İÇİN GEREKEN İVMEYİ VERDİ

AFSÜ Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Nurullah Okumuş ise Rektör Solak’ın büyük emek göstererek AFSܒyü şu an bulunduğu duruma getirdiğini ifade etti. Okumuş, “Bir aracın hareket geçmesi için ilk başlarda çok ciddi bir enerji gerekir. Hareket ettikten sonra aracın hızlanması çok daha kolaydır. Sayın Hocam da o ivmeyi kazandıran hareketi en güzel haliyle yapmış ve ben de bu yüzden çok şanslıyım. Bu nedenle de Rabbime ne kadar şükretsem azdır. Bundan sonra da Sayın Hocamın kazandırdığı bu ivmenin altına düşmeden, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde üniversitemizi eğitim ve sağlık hizmeti ile araştırma ve geliştirme faaliyetleri açısından bu bayrak yarışında daha üst noktalara ulaştırmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. Devir teslim töreni çiçek takdimi ile sona erdi.>>>Alkan Kurt

  EĞİTİM    19.09.2018 08:09:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..