Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

2

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

3

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

4

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

5

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

8

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

9

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

10

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

11

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

12

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

13

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

14

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

15

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

16

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

17

Image

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'nin

Dünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League J..

Teknik Kolej’den kan bağışı | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej’den kan bağışı


Afyonkarahisar OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğretmen, öğrenci, idareciler ve kolej kurucuları ile birlikte Kızılay’a kan bağışında bulundu.
  EĞİTİM    07.11.2018 10:55:32

Afyonkarahisar Kızılay Kan bağışı Merkezi ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenleyen Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, okulda kan bağışında bulundu. Okulun bir sınıfını kan toplama merkezine çeviren Kızılay Afyonkarahisar Kan Toplama Merkezi çalışanları, 12 sınıfa giden ve 18 yaşını geçmiş öğrenciler ile öğretmenlerden ve okul idarecilerinden kan topladı. Kan bağışına okul kurucusu Önder Artuk ve İsmail Palalı da katılarak destek verdi.

“ÖĞRENCİLERDE BİLİNÇ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Teknik Kolej Kurucusu Önder Artuk kan bağışı ile ilgili yaptığı açıklamada, okul olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiklerini dile getirdi. Artuk, 4 yıldır kan bağışı etkinliğini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Hem ihtiyaç sahiplerine destek olmak hem de öğrencilerimizde de bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu hafta da Kızılay haftasıydı. Bu anlamda kan bağışında bulunmak istedik. 4 yıldır bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz gelip kan bağışında bulunuyorlar. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 60 ünite kan bağışı olmuştu. Bu yıl hedefimiz 100 ünite kan bağışlamak. Bu tür etkinliklerle hayata dair küçük de olma dokunuşlar yapmak istiyoruz. İnsanın kana ne zaman ihtiyacı olacağı belli olmuyor. O yüzden kan bağışının herkes tarafından bilinmesini ve yapılmasını diliyoruz” diye konuştu.>>>Gazete3

  EĞİTİM    07.11.2018 10:55:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..