Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

2

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Renkli Ev Kreşi öğrencileri, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü gezerek bilgi aldı...

3

Image

Batı Tur şoförleri kahvaltıda buluştu
Başta Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejin öğrenci ve personelleri ile birçok okul servis işletmenin taşımacılığı yapan Afyon Batı Tur’un şofö..

4

Image

‘Teknoloji Üniversitesi kuracağız’
Turkcell firması tarafından Zeka Gücü Projesi kapsamında düzenlenen programda konuşan Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi At..

5

Image

‘Kentimizi başarıyla temsil ettiniz’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TEKNOFESTE katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi takımını makamında ağırladı. Başkan Çoban, heyeti kentimizi b..

6

Image

Fatih Anadolu Lisesi Stem Merkezi olacak
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi’nin 2018 teklif çağrısı döneminde başvurduğu 2018-1-TR01-KA229-058635_1 numaralı "Maths,Engineering and Technology..

7

Image

‘Gençler 18 yaşına kadar meslek edinmeli’
Uluslararası Bilim ve Eğitim Kongresi’nde konuşan AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Peker, 18 yaşına gelen ve üniversiteye giremeyen gençler..

8

Image

TÜBİTAK destek programı tanıtıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin ortaklaşa düzenlediği TÜBİTAK Bİ..

9

Image

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yarın yapılacak olan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniv..

10

Image

Başkan Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bilgi Evi öğrencilerini başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı ödül uygulamasında dereceye giren öğrencilere ve..

11

Image

Geleceğin sanayicileri yetişiyor
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim faaliyetleri hakkında velileri bilgilendiren Okul Müdürü Osman Tezgiden, okulda farklı eğ..

12

Image

Mekatronik Mühendisliği AKܒyü temsil etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü TeknoMeka takımı İstanbul’da düzenlenen Havacılık, Uzay Ve Teknol..

13

Image

Öğrencilere yardım
2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği, 410 öğrencinin yüzünü güldürdü...

14

Image

Oryantasyon eğitimi
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde görev alacak 186 usta öğreticiye oryantasyon eğitimine b..

15

Image

Sosyal Medya’da doğru iletişim anlatıldı
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi 2015 teklif çağrısı döneminden bu yana koordinatörü olarak yürüttüğü “Connect, Share and Get Enlighted – Bağlan, P..

16

Image

Emekli öğretmenler Çay’da buluştu
İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü'nden 1973-1976 yılları arasında mezun olan beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde buluştu...

17

Image

AKܒye yakışan dev tesis
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından Ahmet Necdet Sezer kampusu karşısına yaptırılan AKÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Açık Spor Tesisleri’nde çalışm..

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi


2018-2019 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Afyon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejine kayıt yaptıran 9’uncu sınıf öğrencileri için kolej yönetimi tarafından OSB binası konferans salonunda oryantasyon (uyum) eğitimi verildi.

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

2018 - 2019 eğitim öğretim yılında lise 9’uncu sınıf öğrencilerinin okul kaygılarının gidermek, okul ortamını sevdirmek ve arkadaşlarını tanıma amacıyla uygulanan programda derslikler ve atölyeler gezdirilerek ilgili öğretmenler tarafından bilgilendirme yapıldı. Okul kıyafetleri verilen öğrenciler OSB konferans salonunda bu yıl mezun olup çeşitli üniversiteleri kazanan mezun öğrenciler 4 yıllık deneyimlerini 9’üncü sınıf öğrencilerine paylaştı.

“YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE OKULUMUZU TANITIYORUZ”

Oryantasyon eğitim toplantısında konuşan Kolej Müdürü İbrahim Çakal, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Çakal, “Öğrencilerimizin 4 yıllık eğitim alacağı Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejimiz tamamen ücretsizdir. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında kolejimize kayıt olan siz öğreniciler 4 yıl boyunca eğitim masrafları devlet tarafından karşılanacak ve 4 yılsonunda daha iyi bir üniversiteyi kazandırmak için Teknik Kolej ailesi olarak elimizden geleni yapacaktır. 4’üncü yılın sonunda mezun olan öğrencilerimiz iş arayan değil de, firmalar tarafından aranan kalifiyeli biri veya mühendis biri olaraktır. 2018 – 2019 eğitim öğretim dönemine bugün itibariye oryantasyon eğitimi ile başladık. Kolejimizi tanıtma, öğretmenlerimiz de tanışma, okula gidiş geliş güzergâhları, servis araçları sizlere tanıttık. Öğretmenlerimizin rehberliğinde acemilik sürecini biraz olsun atlattınız. Kolejimizin içinde bulunan derslikleri, atölyeleri, yemekhanemizi ve idari kısmını sizleri gezdirme fırsatı bulduk” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ KARARLI GÖRÜYORUZ”

Öğrencileri istekli ve başarılı olmak için kararlı gördüğünü dile getiren Müdür Çakal, şöyle konuştu; “İlköğretim çağından çıkıp bir orta öğretim öğrencisi oldunuz. Gördüğüm kadarıyla sizlerin davranışlarınıza son derece istekli sevimli ve hedefli olduğunuzu kolej yönetimi olarak yakından takip ediyoruz. Bizlerde sizlere 4 yıl boyunca elimizden geldiği kadarıyla her türlü desteği vermeye hazırız. Okumuzda ki öğretmenlerimiz Afyonkarahisar’ın en deneyimli en tecrübeli öğretmen kadrosuna sahiptir. Şehrimizde örnek iz bırakan öğretmenlerimizle eğitim vermekteyiz. 5 yıl önce 240 öğrenci ile 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladık. Eğitim verdiğimiz bölümlerde alanında uzman öğreticilerle çalışmaktayız. Bugünden itibaren sene başından 4 Haziran 2019 Cuma kadar tüm öğretmenlerimizle yürüyerek değil, koşarak terleyerek siz öğrencilerimize geleceği ve hayata hazırlamak üzere görevlerinin başında olacaklar.”

“KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIN”

9’uncu sınıfa başlayacak olan öğrencilere iyi birer insan olmaları konusunda tavsiyede bulunan Çakal, “Biz öğretmenler olarak bu sene eğitim öğretime başlayacak siz öğrencilerimizden istediklerimiz var. Kolejimiz olarak ilk görevimiz iyi insan, iyi yurttaş, iyi vatandaş olacaksınız. Diğer ikinci görevimiz ise okulumuzda en başarılı en azimli, en istekli öğrenci olacaksınız. Şayet bunları yerine getirirseniz 4’üncü yılın sonunda en iyi üniversite kazanmış olacaksınız. Sabah kalkıp “ben niçin bu okula geldim” sorusunu sormalısınız. Ne için geldiğinin bilincinde olursanız ve öğrenme isteğiniz varsa şayet sizin için güzel günler çok yakındadır” diye konuştu.

“10.SINIFA GEÇERKEN SEÇİLEN BÖLÜM ÇOK ÖNEMLİ”

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazanan Bekir Duymuş ise, “Bu sene siz okula yeni geldiğiniz için bu okulun önemini belki anlayamazsınız ama bizler gibi mezun olursanız daha iyi anlarsınız. Bu okulun Afyon için ne kadar önemli bir okul olduğunu biliyoruz. Sizlerden tek ricamız okulu ve öğretmenlerimizin benimseyin. Çünkü öğretmenlerimiz alanında uzman kişilerdir. 9’uncu sınıftan 10’uncu sınıfa geçerken bölüm seçimi çok önemli. Hayatınıza yön vereceksiniz” dedi.>>>Gazete3

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..