Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

2

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

3

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

4

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

5

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

6

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

7

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

8

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

9

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

10

Image

‘Güçlü bir üniversiteyiz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yeni atanan öğretim üyeleriyle tanışma toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, yeni genel her öğreti..

11

Image

AKܒden Endüstri 4.0 etkinliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Kocatepe Kulübü tarafından Endüstri 4.0 konusu içerisinde y..

12

Image

Mühendis adaylarına eğitim
AKÜ de İnşaat Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencilerine yapı kimyasalları ve uygulamaları ile ilgili eğitim verildi..

13

Image

Mesleğin inceliklerini öğreniyorlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İstanbul’da Chefstalk & Workshop Yeni Yıl Temalı ..

14

Image

Her şey Afyon Eğitim Vakfı için
Afyon Eğitim Vakfı İstanbul'da.....

15

Image

Rektör Koçak’tan ziyaret
Okan Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Koçak, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. ..

16

Image

Büyük Menderes Cannes’da ödül aldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Özer’in yönetmenliğini yaptığı “B..

17

Image

552 Mesleki Yeterlilik Başvurusu
Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavları’n..

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi


2018-2019 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Afyon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejine kayıt yaptıran 9’uncu sınıf öğrencileri için kolej yönetimi tarafından OSB binası konferans salonunda oryantasyon (uyum) eğitimi verildi.

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

2018 - 2019 eğitim öğretim yılında lise 9’uncu sınıf öğrencilerinin okul kaygılarının gidermek, okul ortamını sevdirmek ve arkadaşlarını tanıma amacıyla uygulanan programda derslikler ve atölyeler gezdirilerek ilgili öğretmenler tarafından bilgilendirme yapıldı. Okul kıyafetleri verilen öğrenciler OSB konferans salonunda bu yıl mezun olup çeşitli üniversiteleri kazanan mezun öğrenciler 4 yıllık deneyimlerini 9’üncü sınıf öğrencilerine paylaştı.

“YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE OKULUMUZU TANITIYORUZ”

Oryantasyon eğitim toplantısında konuşan Kolej Müdürü İbrahim Çakal, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Çakal, “Öğrencilerimizin 4 yıllık eğitim alacağı Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejimiz tamamen ücretsizdir. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında kolejimize kayıt olan siz öğreniciler 4 yıl boyunca eğitim masrafları devlet tarafından karşılanacak ve 4 yılsonunda daha iyi bir üniversiteyi kazandırmak için Teknik Kolej ailesi olarak elimizden geleni yapacaktır. 4’üncü yılın sonunda mezun olan öğrencilerimiz iş arayan değil de, firmalar tarafından aranan kalifiyeli biri veya mühendis biri olaraktır. 2018 – 2019 eğitim öğretim dönemine bugün itibariye oryantasyon eğitimi ile başladık. Kolejimizi tanıtma, öğretmenlerimiz de tanışma, okula gidiş geliş güzergâhları, servis araçları sizlere tanıttık. Öğretmenlerimizin rehberliğinde acemilik sürecini biraz olsun atlattınız. Kolejimizin içinde bulunan derslikleri, atölyeleri, yemekhanemizi ve idari kısmını sizleri gezdirme fırsatı bulduk” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ KARARLI GÖRÜYORUZ”

Öğrencileri istekli ve başarılı olmak için kararlı gördüğünü dile getiren Müdür Çakal, şöyle konuştu; “İlköğretim çağından çıkıp bir orta öğretim öğrencisi oldunuz. Gördüğüm kadarıyla sizlerin davranışlarınıza son derece istekli sevimli ve hedefli olduğunuzu kolej yönetimi olarak yakından takip ediyoruz. Bizlerde sizlere 4 yıl boyunca elimizden geldiği kadarıyla her türlü desteği vermeye hazırız. Okumuzda ki öğretmenlerimiz Afyonkarahisar’ın en deneyimli en tecrübeli öğretmen kadrosuna sahiptir. Şehrimizde örnek iz bırakan öğretmenlerimizle eğitim vermekteyiz. 5 yıl önce 240 öğrenci ile 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladık. Eğitim verdiğimiz bölümlerde alanında uzman öğreticilerle çalışmaktayız. Bugünden itibaren sene başından 4 Haziran 2019 Cuma kadar tüm öğretmenlerimizle yürüyerek değil, koşarak terleyerek siz öğrencilerimize geleceği ve hayata hazırlamak üzere görevlerinin başında olacaklar.”

“KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIN”

9’uncu sınıfa başlayacak olan öğrencilere iyi birer insan olmaları konusunda tavsiyede bulunan Çakal, “Biz öğretmenler olarak bu sene eğitim öğretime başlayacak siz öğrencilerimizden istediklerimiz var. Kolejimiz olarak ilk görevimiz iyi insan, iyi yurttaş, iyi vatandaş olacaksınız. Diğer ikinci görevimiz ise okulumuzda en başarılı en azimli, en istekli öğrenci olacaksınız. Şayet bunları yerine getirirseniz 4’üncü yılın sonunda en iyi üniversite kazanmış olacaksınız. Sabah kalkıp “ben niçin bu okula geldim” sorusunu sormalısınız. Ne için geldiğinin bilincinde olursanız ve öğrenme isteğiniz varsa şayet sizin için güzel günler çok yakındadır” diye konuştu.

“10.SINIFA GEÇERKEN SEÇİLEN BÖLÜM ÇOK ÖNEMLİ”

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazanan Bekir Duymuş ise, “Bu sene siz okula yeni geldiğiniz için bu okulun önemini belki anlayamazsınız ama bizler gibi mezun olursanız daha iyi anlarsınız. Bu okulun Afyon için ne kadar önemli bir okul olduğunu biliyoruz. Sizlerden tek ricamız okulu ve öğretmenlerimizin benimseyin. Çünkü öğretmenlerimiz alanında uzman kişilerdir. 9’uncu sınıftan 10’uncu sınıfa geçerken bölüm seçimi çok önemli. Hayatınıza yön vereceksiniz” dedi.>>>Gazete3

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..