Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Devir teslim süreci görüşüldü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) yöneticileri arasında devir teslim sürecinin yürütülmesi..

2

Image

Prof. Dr. Celal Demir’den 2 başarı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Demir, Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin yan..

3

Image

‘Güvenlik sorunu yok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Güvenlik Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonk..

4

Image

Başkan Çoban’a teşekkür belgesi

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Kadir Pancaroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, vakfa verdiği desteklerd..

5

Image

‘MYO’yu kısa sürede tamamlayacağız’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında kabul etti...

6

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen ge..

7

Image

Süpermen Türk olsaydı
Kurumsallaşmanın temelinin, niteliklerle donatılmış çalışanlar olması gerektiğinin herkesçe bilindiği günümüzde, çalışan motivasyonunu sürekli dinç tu..

8

Image

Öğrencilere yardım

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca eğitim çağındaki gençlerimize eğitim materyali yardımları devam ediyor...

9

Image

TV tablet yerine maket yapımı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Havacılık ve RC Araç Topluluğu ile Enformatik Bölüm Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Ata Model Uçağın Tanıtımı ve Yapım..

10

Image

Amaç sosyal ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi ile Zafer Teknopark işbirliğinde Newton – Katip Çelebi Fonu Tanıtım Günü etkinliği düzenlen..

11

Image

AKÜ aşçıları 22 ödül kazandı
6-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ..

12

Image

Çocuklar AKܒyü gezdi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından aile yanında desteklenen 52 çocuk, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve ..

13

Image

Rektör Solak AFİMDER’i ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Önder İmam Hatipliler Derneği (AFİMDER) heyetini makamında kabu..

14

Image

Yükümlüler okulların tamiratını yapıyor
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler, il genelindeki çeşitl..

15

Image

Sağbaş, Erasmus öğrencilerini ağırladı

Erasmus+KA107 (Avrupa Dışı Ülkeler) Değişim Programı kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı güz döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) eğiti..

16

Image

Öğrenciler eğlenerek öğreniyor
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)" kapsamında çocuk v..

17

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi


2018-2019 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Afyon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejine kayıt yaptıran 9’uncu sınıf öğrencileri için kolej yönetimi tarafından OSB binası konferans salonunda oryantasyon (uyum) eğitimi verildi.

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

2018 - 2019 eğitim öğretim yılında lise 9’uncu sınıf öğrencilerinin okul kaygılarının gidermek, okul ortamını sevdirmek ve arkadaşlarını tanıma amacıyla uygulanan programda derslikler ve atölyeler gezdirilerek ilgili öğretmenler tarafından bilgilendirme yapıldı. Okul kıyafetleri verilen öğrenciler OSB konferans salonunda bu yıl mezun olup çeşitli üniversiteleri kazanan mezun öğrenciler 4 yıllık deneyimlerini 9’üncü sınıf öğrencilerine paylaştı.

“YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE OKULUMUZU TANITIYORUZ”

Oryantasyon eğitim toplantısında konuşan Kolej Müdürü İbrahim Çakal, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Çakal, “Öğrencilerimizin 4 yıllık eğitim alacağı Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejimiz tamamen ücretsizdir. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında kolejimize kayıt olan siz öğreniciler 4 yıl boyunca eğitim masrafları devlet tarafından karşılanacak ve 4 yılsonunda daha iyi bir üniversiteyi kazandırmak için Teknik Kolej ailesi olarak elimizden geleni yapacaktır. 4’üncü yılın sonunda mezun olan öğrencilerimiz iş arayan değil de, firmalar tarafından aranan kalifiyeli biri veya mühendis biri olaraktır. 2018 – 2019 eğitim öğretim dönemine bugün itibariye oryantasyon eğitimi ile başladık. Kolejimizi tanıtma, öğretmenlerimiz de tanışma, okula gidiş geliş güzergâhları, servis araçları sizlere tanıttık. Öğretmenlerimizin rehberliğinde acemilik sürecini biraz olsun atlattınız. Kolejimizin içinde bulunan derslikleri, atölyeleri, yemekhanemizi ve idari kısmını sizleri gezdirme fırsatı bulduk” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ KARARLI GÖRÜYORUZ”

Öğrencileri istekli ve başarılı olmak için kararlı gördüğünü dile getiren Müdür Çakal, şöyle konuştu; “İlköğretim çağından çıkıp bir orta öğretim öğrencisi oldunuz. Gördüğüm kadarıyla sizlerin davranışlarınıza son derece istekli sevimli ve hedefli olduğunuzu kolej yönetimi olarak yakından takip ediyoruz. Bizlerde sizlere 4 yıl boyunca elimizden geldiği kadarıyla her türlü desteği vermeye hazırız. Okumuzda ki öğretmenlerimiz Afyonkarahisar’ın en deneyimli en tecrübeli öğretmen kadrosuna sahiptir. Şehrimizde örnek iz bırakan öğretmenlerimizle eğitim vermekteyiz. 5 yıl önce 240 öğrenci ile 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladık. Eğitim verdiğimiz bölümlerde alanında uzman öğreticilerle çalışmaktayız. Bugünden itibaren sene başından 4 Haziran 2019 Cuma kadar tüm öğretmenlerimizle yürüyerek değil, koşarak terleyerek siz öğrencilerimize geleceği ve hayata hazırlamak üzere görevlerinin başında olacaklar.”

“KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIN”

9’uncu sınıfa başlayacak olan öğrencilere iyi birer insan olmaları konusunda tavsiyede bulunan Çakal, “Biz öğretmenler olarak bu sene eğitim öğretime başlayacak siz öğrencilerimizden istediklerimiz var. Kolejimiz olarak ilk görevimiz iyi insan, iyi yurttaş, iyi vatandaş olacaksınız. Diğer ikinci görevimiz ise okulumuzda en başarılı en azimli, en istekli öğrenci olacaksınız. Şayet bunları yerine getirirseniz 4’üncü yılın sonunda en iyi üniversite kazanmış olacaksınız. Sabah kalkıp “ben niçin bu okula geldim” sorusunu sormalısınız. Ne için geldiğinin bilincinde olursanız ve öğrenme isteğiniz varsa şayet sizin için güzel günler çok yakındadır” diye konuştu.

“10.SINIFA GEÇERKEN SEÇİLEN BÖLÜM ÇOK ÖNEMLİ”

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazanan Bekir Duymuş ise, “Bu sene siz okula yeni geldiğiniz için bu okulun önemini belki anlayamazsınız ama bizler gibi mezun olursanız daha iyi anlarsınız. Bu okulun Afyon için ne kadar önemli bir okul olduğunu biliyoruz. Sizlerden tek ricamız okulu ve öğretmenlerimizin benimseyin. Çünkü öğretmenlerimiz alanında uzman kişilerdir. 9’uncu sınıftan 10’uncu sınıfa geçerken bölüm seçimi çok önemli. Hayatınıza yön vereceksiniz” dedi.>>>Gazete3

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..