Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi


2018-2019 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Afyon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejine kayıt yaptıran 9’uncu sınıf öğrencileri için kolej yönetimi tarafından OSB binası konferans salonunda oryantasyon (uyum) eğitimi verildi.

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

2018 - 2019 eğitim öğretim yılında lise 9’uncu sınıf öğrencilerinin okul kaygılarının gidermek, okul ortamını sevdirmek ve arkadaşlarını tanıma amacıyla uygulanan programda derslikler ve atölyeler gezdirilerek ilgili öğretmenler tarafından bilgilendirme yapıldı. Okul kıyafetleri verilen öğrenciler OSB konferans salonunda bu yıl mezun olup çeşitli üniversiteleri kazanan mezun öğrenciler 4 yıllık deneyimlerini 9’üncü sınıf öğrencilerine paylaştı.

“YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE OKULUMUZU TANITIYORUZ”

Oryantasyon eğitim toplantısında konuşan Kolej Müdürü İbrahim Çakal, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Çakal, “Öğrencilerimizin 4 yıllık eğitim alacağı Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejimiz tamamen ücretsizdir. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında kolejimize kayıt olan siz öğreniciler 4 yıl boyunca eğitim masrafları devlet tarafından karşılanacak ve 4 yılsonunda daha iyi bir üniversiteyi kazandırmak için Teknik Kolej ailesi olarak elimizden geleni yapacaktır. 4’üncü yılın sonunda mezun olan öğrencilerimiz iş arayan değil de, firmalar tarafından aranan kalifiyeli biri veya mühendis biri olaraktır. 2018 – 2019 eğitim öğretim dönemine bugün itibariye oryantasyon eğitimi ile başladık. Kolejimizi tanıtma, öğretmenlerimiz de tanışma, okula gidiş geliş güzergâhları, servis araçları sizlere tanıttık. Öğretmenlerimizin rehberliğinde acemilik sürecini biraz olsun atlattınız. Kolejimizin içinde bulunan derslikleri, atölyeleri, yemekhanemizi ve idari kısmını sizleri gezdirme fırsatı bulduk” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ KARARLI GÖRÜYORUZ”

Öğrencileri istekli ve başarılı olmak için kararlı gördüğünü dile getiren Müdür Çakal, şöyle konuştu; “İlköğretim çağından çıkıp bir orta öğretim öğrencisi oldunuz. Gördüğüm kadarıyla sizlerin davranışlarınıza son derece istekli sevimli ve hedefli olduğunuzu kolej yönetimi olarak yakından takip ediyoruz. Bizlerde sizlere 4 yıl boyunca elimizden geldiği kadarıyla her türlü desteği vermeye hazırız. Okumuzda ki öğretmenlerimiz Afyonkarahisar’ın en deneyimli en tecrübeli öğretmen kadrosuna sahiptir. Şehrimizde örnek iz bırakan öğretmenlerimizle eğitim vermekteyiz. 5 yıl önce 240 öğrenci ile 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladık. Eğitim verdiğimiz bölümlerde alanında uzman öğreticilerle çalışmaktayız. Bugünden itibaren sene başından 4 Haziran 2019 Cuma kadar tüm öğretmenlerimizle yürüyerek değil, koşarak terleyerek siz öğrencilerimize geleceği ve hayata hazırlamak üzere görevlerinin başında olacaklar.”

“KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIN”

9’uncu sınıfa başlayacak olan öğrencilere iyi birer insan olmaları konusunda tavsiyede bulunan Çakal, “Biz öğretmenler olarak bu sene eğitim öğretime başlayacak siz öğrencilerimizden istediklerimiz var. Kolejimiz olarak ilk görevimiz iyi insan, iyi yurttaş, iyi vatandaş olacaksınız. Diğer ikinci görevimiz ise okulumuzda en başarılı en azimli, en istekli öğrenci olacaksınız. Şayet bunları yerine getirirseniz 4’üncü yılın sonunda en iyi üniversite kazanmış olacaksınız. Sabah kalkıp “ben niçin bu okula geldim” sorusunu sormalısınız. Ne için geldiğinin bilincinde olursanız ve öğrenme isteğiniz varsa şayet sizin için güzel günler çok yakındadır” diye konuştu.

“10.SINIFA GEÇERKEN SEÇİLEN BÖLÜM ÇOK ÖNEMLİ”

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazanan Bekir Duymuş ise, “Bu sene siz okula yeni geldiğiniz için bu okulun önemini belki anlayamazsınız ama bizler gibi mezun olursanız daha iyi anlarsınız. Bu okulun Afyon için ne kadar önemli bir okul olduğunu biliyoruz. Sizlerden tek ricamız okulu ve öğretmenlerimizin benimseyin. Çünkü öğretmenlerimiz alanında uzman kişilerdir. 9’uncu sınıftan 10’uncu sınıfa geçerken bölüm seçimi çok önemli. Hayatınıza yön vereceksiniz” dedi.>>>Gazete3

  EĞİTİM    15.09.2018 10:56:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..