Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

Türk Tıp Tarihi konuşuldu | Gazete3.com.tr
Image

Türk Tıp Tarihi konuşuldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ile Tıp Etiği, Tıp Hukuku ve Tıp Tarihi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği 2. Uluslararası Türk Tıp Tarihi Kongresi başladı.
  EĞİTİM    27.10.2018 11:18:07

Polis Moral Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen kongreye Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü adına Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış, AKÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler, AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Kurt, Tıp Etiği, Tıp Hukuku, ve Tıp Tarihi Derneği Başkanı ve Kongre Eş Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Erdemir, AFSÜ Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Aslan ve öğretim üyeleri katıldı.

“YURT DIŞINDAN 7-8 BİLDİRİMİZ VAR”

Kongrenin açış konuşmasını yapan Tıp Etiği, Tıp Hukuku ve Tıp Tarihi Derneği Başkanı ve Kongre Eş Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Erdemir, 2004 yılından beri derneğin faaliyetlerini yürüttüğünü söyledi. Erdemir, “Türkiye’de böyle 5 tane dernek var. Biz dernek olarak galiba diğerlerini biraz geçtik. Ulusal ve uluslararası kongreler yaptık. Bugün yurdumuzun en aziz ve en tarihi bölgesi olan Afyonkarahisar’da da kongremizi uluslararası düzeyde gerçekleştiriyoruz. Yurtdışından 7-8 bildirimiz var” diye konuştu.

“GÜZEL BİR KONGRE OLACAK”

Kongre Eş Başkanı ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nazan Erenoğlu Son ise kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. AKÜ Rektörü adına törene katılan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış ise AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’ın düzenlenen etkinliğe katılmak istediğini ancak Ankara’da katıldığı resmi bir toplantı münasebetiyle toplantıya kendisinin katıldığını iletti. İlk kongre deneyimini yine bir tıp tarihi kongresinde yaşadığını kaydeden Yaramış, “2002 yılında 38. Uluslararası Tıp Tarihi Kongresine katılmıştım ve ilk kongre deneyimimi yaşamıştım. Çok istifade ettim. Geçen sene de Ayşegül Erdemir hocam ile tanıştık ve kendisi burada bir kongre tertip etmek istediklerini bizlere ilettiler. O tarihten itibaren biz yoğun bir şekilde çalışmaya başladık. Arkeoloji Bölüm Başkanımız Ümit Emrah Kurt da bu kongrenin düzenlenmesinde büyük emekleri oldu” diye konuştu.

“TEMATİK BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

AFSÜ Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Aslan ise kongrenin Afyonkarahisar’da düzenlenmesinin büyük öneme sahip olduğunu belirterek AFSÜ ile ilgili bilgiler verdi. Aslan, “AFSÜ 25 Mayıs 2018’de kuruldu, yeni bir üniversite. Özellikle termal turizm ile beraber uluslararası sağlık turizmi, bio-teknoloji ile tıbbi ve aromatik bitkiler alanında bilimsel çalışmalar yapmak, bu çalışmaları organize etmek ve bunların ürüne dönüştürülmesinde rehberlik etmek amacıyla kurulmuş tematik bir üniversitedir. Bizim vakıf kültürümüz ve medeniyetimiz sağlık hizmeti sunumunda tarih boyunca çok önemli şeyler yapmışlardır. Günümüzdeki sağlık hizmetlerinin sürdürülebilir olarak hizmet vermesi için geçmişteki vakıf kültüründen almamız gereken dersler var” dedi.>>>Mehmet Tabak

  EĞİTİM    27.10.2018 11:18:07

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..