Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Eğitim ülkemiz için önemli’
Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Şan, eğitimin ülkemiz için öne..

2

Image

Dünyadan ve Türkiye’den başarı hikayeleri
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi konferansı gerçekleştirildi. Konferansa Selçuk ..

3

Image

WirelessUP Proje toplantısı
Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında gerçekleştirilen “UPraising VET Skills for innovation in European Electrotechnical Sector – WirelessUP!” k..

4

Image

TED Koleji’nden destansı anma
Aramızdan ayrılışının 80.yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk TED Afyon Kolejinde destansı bir programla anıldı.
..

5

Image

Öğretmenler kan verdi öğrenciler Kızılaycı oldu
Afyonkarahisar'da bir anaokulunda Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte öğretmenler kan bağışında bulundu...

6

Image

Öğrenciler fidan dikti
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla 81 ilde ve ağaçlandırmaya uygun ilçelerde fidan dikim e..

7

Image

Avrupa Staj Fırsatları konsorsiyumu imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Manisa Celal Bayar Üniversitesinde (CBÜ) düzenlenen ve AKܒnün de proje ortağı oldu..

8

Image

‘Sarı Baret güvenliğin bittiği nokta’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Gökhan Kürklü, Güvenlik Kültürü Konferansı’nda yaptı..

9

Image

‘Çocuklarınıza baskı yapmayın’
Eğitimci Yazar Nur Erdem Özeren, velilere çocuklarına sınav konusunda baskı yapmamalarını, baskının çocukları olumsuz etkileyeceğini ifade etti. ..

10

Image

TEV Denizli’den AEV’e ziyaret
Türk Eğitim Vakfı Denizli Şubesi Yönetimi, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

11

Image

Van’a gönül köprüsü
Afyonkarahisar Ekrem Yavuz İlkokulu Okul Aile Birliğince Van'ın Özalp ilçesi Hayaldağı İlkokulu öğrencileri için yardım kampanyası başlatıldı...

12

Image

Teknik Kolej’den kan bağışı
Afyonkarahisar OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğretmen, öğrenci, idareciler ve kolej kurucuları ile birlikte Kızılay’a kan bağışında bulundu...

13

Image

Kapsayıcı eğitim projesi
Afyonkarahisar'da Kapsayıcı Eğitim Projesi kapsamında il genelinde görev yapan okul idarecilerine ve öğretmenlere seminer veriliyor...

14

Image

‘Stratejik plana önem veriyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Danışma Kurulu toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AKܒnün yılda 800 bin saat ders veren bir ..

15

Image

Sınav koordinasyonu sağlandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (Önlisans) öncesinde Af..

16

Image

‘İslam filozofu yok hüküm veren çok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesinde “Hayatın Satır Araları” konferansında konuşan İslam Konferansına Üye Ülkeler ve Parlamen..

17

Image

Üniversite öğrencileri okulu yenileyecek
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Sosyal Hizmet Bölümü kulüp öğrencileri tarafından Çiğiltepe İlkokulu’nda y..

Türk Tıp Tarihi konuşuldu | Gazete3.com.tr
Image

Türk Tıp Tarihi konuşuldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ile Tıp Etiği, Tıp Hukuku ve Tıp Tarihi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği 2. Uluslararası Türk Tıp Tarihi Kongresi başladı.
  EĞİTİM    27.10.2018 11:18:07

Polis Moral Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen kongreye Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü adına Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış, AKÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler, AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Kurt, Tıp Etiği, Tıp Hukuku, ve Tıp Tarihi Derneği Başkanı ve Kongre Eş Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Erdemir, AFSÜ Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Aslan ve öğretim üyeleri katıldı.

“YURT DIŞINDAN 7-8 BİLDİRİMİZ VAR”

Kongrenin açış konuşmasını yapan Tıp Etiği, Tıp Hukuku ve Tıp Tarihi Derneği Başkanı ve Kongre Eş Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Erdemir, 2004 yılından beri derneğin faaliyetlerini yürüttüğünü söyledi. Erdemir, “Türkiye’de böyle 5 tane dernek var. Biz dernek olarak galiba diğerlerini biraz geçtik. Ulusal ve uluslararası kongreler yaptık. Bugün yurdumuzun en aziz ve en tarihi bölgesi olan Afyonkarahisar’da da kongremizi uluslararası düzeyde gerçekleştiriyoruz. Yurtdışından 7-8 bildirimiz var” diye konuştu.

“GÜZEL BİR KONGRE OLACAK”

Kongre Eş Başkanı ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nazan Erenoğlu Son ise kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. AKÜ Rektörü adına törene katılan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış ise AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’ın düzenlenen etkinliğe katılmak istediğini ancak Ankara’da katıldığı resmi bir toplantı münasebetiyle toplantıya kendisinin katıldığını iletti. İlk kongre deneyimini yine bir tıp tarihi kongresinde yaşadığını kaydeden Yaramış, “2002 yılında 38. Uluslararası Tıp Tarihi Kongresine katılmıştım ve ilk kongre deneyimimi yaşamıştım. Çok istifade ettim. Geçen sene de Ayşegül Erdemir hocam ile tanıştık ve kendisi burada bir kongre tertip etmek istediklerini bizlere ilettiler. O tarihten itibaren biz yoğun bir şekilde çalışmaya başladık. Arkeoloji Bölüm Başkanımız Ümit Emrah Kurt da bu kongrenin düzenlenmesinde büyük emekleri oldu” diye konuştu.

“TEMATİK BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

AFSÜ Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Aslan ise kongrenin Afyonkarahisar’da düzenlenmesinin büyük öneme sahip olduğunu belirterek AFSÜ ile ilgili bilgiler verdi. Aslan, “AFSÜ 25 Mayıs 2018’de kuruldu, yeni bir üniversite. Özellikle termal turizm ile beraber uluslararası sağlık turizmi, bio-teknoloji ile tıbbi ve aromatik bitkiler alanında bilimsel çalışmalar yapmak, bu çalışmaları organize etmek ve bunların ürüne dönüştürülmesinde rehberlik etmek amacıyla kurulmuş tematik bir üniversitedir. Bizim vakıf kültürümüz ve medeniyetimiz sağlık hizmeti sunumunda tarih boyunca çok önemli şeyler yapmışlardır. Günümüzdeki sağlık hizmetlerinin sürdürülebilir olarak hizmet vermesi için geçmişteki vakıf kültüründen almamız gereken dersler var” dedi.>>>Mehmet Tabak

  EĞİTİM    27.10.2018 11:18:07

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..