Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Öğrenciler yöresel lezzetlerle buluştu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı 1. sınıf öğrencileri Yöresel Mutfak dersi kapsamında Afyonkarah..

2

Image

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi ile Genç Hukukçular Kulübü tarafından “Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru” konulu konferans düzenlen..

3

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

4

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

5

Image

‘Dünyada her şey kadınların eseridir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Üniversite girişinde Bayan öğrencilere üz..

6

Image

Karma sergi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarından oluşan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamı..

7

Image

‘Genel sorun atalet’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Elektrik Kulübü tarafından düzenlenen Kocatepe Kariyer Günleri etkinliğinde konuşan Elektrik Kulübü Akademik Da..

8

Image

Eğitim yardımı

Erkmen Belediyesi, 14 yıldan bu yana her yıl iki eğitim öğretim dönemi sonunda takdir veya teşekkür belgesi alan ortaokul ve lise öğrencilerine e..

9

Image

Kutsal topraklara gideceklere eğitim

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Şenel, yeni hizmete geçen online hac ve umre eğitim sistemi hakkında bilg..

10

Image

Derneklerden AEV seferberliği

Türkiye genelindeki Afyonkarahisar Dernekleri, AEV’e destek için bir araya geldiler. Toplantıda TED Koleji’nin bulunduğu arsanın alınması için öd..

11

Image

Doğa Koleji’nden Erasmus etkinliği

Afyonkarahisar Doğa Koleji lise kademesi, Erasmus+ projesi kapsamında son hareketliliğini Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdi. ..

12

Image

İşbirliği protokolü imzalandı
Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında meslek liselerini özel sektörle birleştirecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Ankara’da düzenlen..

13

Image

Emekli astsubaydan gönüllü etkinlik
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencileri ebru sanatını Gençlik Merkezi’nde gönüllü eğitmenlik yapan Ebru Sanatçısı Ömer Faruk Barış’ın y..

14

Image

‘Sünnet dinin yaşanan tarafıdır’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Bilgi Değerler Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Ku..

15

Image

‘Çıraklık yapmadan ustalığa soyunmayın’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Mümtaz Ak..

16

Image

Sınava rekor katılım

3., 4. ve 5. sınıflar için sabah, 6.,7.,8. ve 9. sınıflar için öğleden sonra olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleşen TED Afyon Koleji Giriş ve ..

17

Image

‘Tam inovasyon dönemi’

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde pek çok yatırım yaptıklarını söyleyerek, “201..

Veliler bilgilendirildi | Gazete3.com.tr
Image

Veliler bilgilendirildi


Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi.
  EĞİTİM    08.01.2019 10:41:38

Kocatepe İlkokulu seminer salonunda gerçekleştirilen seminerde Okulun Rehber Öğretmeni Osman Kanat tarafından velilere rehberlik hizmetleri ve çocuklardaki olumlu davranışların geliştirilmesi konusunda eğitim verildi. Seminere okulda öğrencisi olan veliler katılırken, seminer boyunca interaktif bir diyalog gerçekleştirildi. Seminerde konuşan rehber Öğretmen Kanat, rehberlik servisinin elinde hiçbir zaman sihirli bir değnek olmadığını söyledi. Rehberlik servisinde çocuklara sorunları nasıl çözebilecekleri konusunda alternatif yollar göstermeye çalıştıklarını aktaran Kanat, şunları kaydetti: “Biz eminde sihirli değnek olan bir kişi değiliz. Biz çocuklara ayna tutarak onların kendilerini tanımalarına yardımcı oluyoruz. Çocuklarla iyi bir diyalog sorunların çözümünde önemli bir rol oynuyor. Çocukları iyi dinleyerek onları anlamaya çalışın. Onların gözünden olaylara bakabilirseniz, onları anlayabilirseniz sorunları dana çabuk ve kalıcı olarak çözebilirsiniz.”

“ÇEVRESİNE SAYGILI ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Kanat daha sonra, çocuklarda olumlu davranışları geliştirme ve arttırma ve olumsuz davranışları ise önleme konusunda velilere bilgi aktarımında bulundu. Seminerle ilgili bilgi veren Kocatepe İlkokulu Müdürü Adem Düzen ise çocuklarda akademik başarı kadar olumlu davranışlarında önemli olduğunu söyledi. Çocukların çevresine saygılı, duyarlı olarak yetişmelerinin akademik başarıdan daha önemli olduğuna değinen Düzen, şöyle konuştu: “Biz okul olarak öğrencilerin çevreye duyarlı ve sorumlu birer birey olarak gelişmelerini istiyoruz. Bu konuda okul olarak velilerinde içinde olduğu seminerler düzenliyoruz. Okullarda akademik başarı kadar, sosyal gelişiminde önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”>>>Mustafa Bayer Özel haber


  EĞİTİM    08.01.2019 10:41:38

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..