Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

Veliler bilgilendirildi | Gazete3.com.tr
Image

Veliler bilgilendirildi


Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi.
  EĞİTİM    08.01.2019 10:41:38

Kocatepe İlkokulu seminer salonunda gerçekleştirilen seminerde Okulun Rehber Öğretmeni Osman Kanat tarafından velilere rehberlik hizmetleri ve çocuklardaki olumlu davranışların geliştirilmesi konusunda eğitim verildi. Seminere okulda öğrencisi olan veliler katılırken, seminer boyunca interaktif bir diyalog gerçekleştirildi. Seminerde konuşan rehber Öğretmen Kanat, rehberlik servisinin elinde hiçbir zaman sihirli bir değnek olmadığını söyledi. Rehberlik servisinde çocuklara sorunları nasıl çözebilecekleri konusunda alternatif yollar göstermeye çalıştıklarını aktaran Kanat, şunları kaydetti: “Biz eminde sihirli değnek olan bir kişi değiliz. Biz çocuklara ayna tutarak onların kendilerini tanımalarına yardımcı oluyoruz. Çocuklarla iyi bir diyalog sorunların çözümünde önemli bir rol oynuyor. Çocukları iyi dinleyerek onları anlamaya çalışın. Onların gözünden olaylara bakabilirseniz, onları anlayabilirseniz sorunları dana çabuk ve kalıcı olarak çözebilirsiniz.”

“ÇEVRESİNE SAYGILI ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Kanat daha sonra, çocuklarda olumlu davranışları geliştirme ve arttırma ve olumsuz davranışları ise önleme konusunda velilere bilgi aktarımında bulundu. Seminerle ilgili bilgi veren Kocatepe İlkokulu Müdürü Adem Düzen ise çocuklarda akademik başarı kadar olumlu davranışlarında önemli olduğunu söyledi. Çocukların çevresine saygılı, duyarlı olarak yetişmelerinin akademik başarıdan daha önemli olduğuna değinen Düzen, şöyle konuştu: “Biz okul olarak öğrencilerin çevreye duyarlı ve sorumlu birer birey olarak gelişmelerini istiyoruz. Bu konuda okul olarak velilerinde içinde olduğu seminerler düzenliyoruz. Okullarda akademik başarı kadar, sosyal gelişiminde önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”>>>Mustafa Bayer Özel haber


  EĞİTİM    08.01.2019 10:41:38

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..