Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Belirsizlik, işsizlik olarak karşımıza çıkacak”
..

2

Image

“Yönümüzü yeni pazarlara çevirmeliyiz”
..

3

Image

Serteser ve Karakaya, Sultandağı’nda
..

4

Image

“E-ticaret büyük bir dönüşüm”
..

5

Image

Ziraat Katılım’dan Serteser’e ziyaret
..

6

Image

Türkiye Finans’tan Serteser’e ziyaret
..

7

Image

Fuar ziyaretlerine devam
..

8

Image

Afyon heyeti Düsseldorf Fuarı’nda
..

9

Image

Heyetten Düsseldorf TSO’ya ziyaret
..

10

Image

Afyonlu işadamlarından AFSİAD’a ziyaret
..

11

Image

Afyon heyeti, Almanya Fuarı’nda
..

12

Image

Düsseldorf Konsolosluğu'na ziyaret
..

13

Image

Özkan'dan Çetin ve Ekelik'e ziyaret
..

14

Image

Öğrencilere ve kadınlara destek
..

15

Image

SGK heyetinden Serteser’e ziyaret
..

16

Image

“Ortak akılda buluşun”
..

17

Image

Murat Kolbaşı’dan Serteser’e ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Züccaciye Sektör Meclisi Başkanı Murat Kolbaşı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ..

“E-ticaret büyük bir dönüşüm” | Gazete3.com.tr
Image

“E-ticaret büyük bir dönüşüm”  İŞ DÜNYASI    12.11.2021 12:19:29

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi’nde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, `E-ticaret, her gün yeni ufuklar açan; ‘gidilmez’ denilen bir köydeki ürünleri bile dünyanın başka bir ucuna gönderme imkanı tanıyan büyük bir dönüşümü anlatıyor` dedi
ATSO KOBİ Akademisi ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi video konferans yöntemiyle düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker yaptı.
“ATATÜRK, MAZLUM MİLLETLERİN ÖRNEK ALDIĞI BİR ÖNDER OLMUŞTUR”
Türker, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mazlum milletlerin örnek aldığı bir lider olduğunu ifade etti: “Sözlerime başlamadan önce, Cumhuriyetimiz’in kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Ebediyete intikalinin üzerinden 83 yıl geçmesine rağmen fikirleri geçerliliğini koruyan pek az lider vardır. Ne mutlu bize ki, Atatürk milletimizin bağrından çıkmış ve mazlum milletlerin örnek aldığı bir önder olmuştur.”
“EĞİTİMİMİZİN SON DERECE YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”
Türker, konuşmasında şunları söyledi: “Pandemiden önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin ev sahipliğinde düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde Sayın Serdar Bilecen, Yönetim Kurulu Üyelerimizi ve Meclis Üyelerimizi bilgilendirmişti. E-ticaret sisteminin ve dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu anlatan değerli hocamızın verdiği bilgilerin önemini, küresel salgın koşullarında daha iyi anladık. Tüm dünya, bir anda market alışverişini bile akıllı cihazlardan yapar hâle geldi. Eğitim-öğretimden tutun, günlük görüşmelerimiz bile teknoloji ürünü uygulamalar vasıtasıyla gerçekleşti. Şirketler, e-ticaret üzerinden satış yapmaya ilgi gösterdi ve bu tutumlarını bundan sonra da sürdürecek. Bu bağlamda eğitimimizin son derece yararlı olacağını düşünüyorum. E-ticaret, her gün yeni ufuklar açan; ‘gidilmez’ denilen bir köydeki ürünleri bile dünyanın başka bir ucuna gönderme imkanı tanıyan büyük bir dönüşümü anlatıyor. E-ticarete emek veren hiçbir işletmenin yolda kalacağını, yaptığı yatırımlardan pişman olacağını düşünmüyorum. Tabii e-ticareti, ancak dijital pazarlama yöntemlerini öğrenerek ve geliştirerek sürdürebiliriz.”
“SİZLERİ ALBİKERE.COM’DA ALIŞVERİŞ YAPMAYA DAVET EDİYORUM”
Konuşmasında Türkiye’nin yeni markası albikere.com’dan da bahseden Türker, “Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından kurulan, Afyonkarahisar Valiliği ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından kurulan albikere.com’dan da bahsetmek istiyorum. Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in öncülüğünde kurulan Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri’nin ürünlerini satın alarak kadın istihdamına destek verebileceğiniz; aynı zamanda yapılan her alışveriş ile Afyon Eğitim Vakfı üzerinden gençlere eğitim katkısı sağlayabileceğiniz albikere.com, sizlerin destekleri ile büyüyecektir. Sizleri hem albikere.com’da mağaza açmaya, hem de alışveriş yapmaya davet ediyor; tekrar saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.
“COM.TR VE COM UZANTILI İNTERNET SİTELERİNE SAHİP OLUN”
Eğitimi veren TOBB ETÜ ve Bilkent Üniversitesi Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi Serdar Bilecen, e-ticaret sisteminin önemine dikkat çekti. Bilecen, “E-ticaret fikriniz varsa mutlaka markanızla com.tr ve com uzantılı internet sitelerine sahip olun. Bunun yanı sıra ‘hosting’ denilen, binanın inşa edileceği barındırma hizmeti alınması gerekiyor. Üçüncü olarak yapılacak iş ise internet sitesi kurmaktır. E-ticaret sitenizin ve internet sitenizin bir amacı olmalıdır. Pazarınız ve hedef kitleniz belirlenmiş olmalı. İnternetin her yerden kullanılabilir hâle gelmesi, her yerden e-ticaretin yapılabilmesini sağlıyor. 1985 ve sonrasında doğanların alışveriş alışkanlığı, dijital pazarlama kanalları üzerinden oluyor” dedi. Eğitim, yaklaşık 3 saat sürdü. >>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    12.11.2021 12:19:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021