Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Belirsizlik, işsizlik olarak karşımıza çıkacak”
..

2

Image

“Yönümüzü yeni pazarlara çevirmeliyiz”
..

3

Image

Serteser ve Karakaya, Sultandağı’nda
..

4

Image

“E-ticaret büyük bir dönüşüm”
..

5

Image

Ziraat Katılım’dan Serteser’e ziyaret
..

6

Image

Türkiye Finans’tan Serteser’e ziyaret
..

7

Image

Fuar ziyaretlerine devam
..

8

Image

Afyon heyeti Düsseldorf Fuarı’nda
..

9

Image

Heyetten Düsseldorf TSO’ya ziyaret
..

10

Image

Afyonlu işadamlarından AFSİAD’a ziyaret
..

11

Image

Afyon heyeti, Almanya Fuarı’nda
..

12

Image

Düsseldorf Konsolosluğu'na ziyaret
..

13

Image

Özkan'dan Çetin ve Ekelik'e ziyaret
..

14

Image

Öğrencilere ve kadınlara destek
..

15

Image

SGK heyetinden Serteser’e ziyaret
..

16

Image

“Ortak akılda buluşun”
..

17

Image

Murat Kolbaşı’dan Serteser’e ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Züccaciye Sektör Meclisi Başkanı Murat Kolbaşı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ..

“Ortak akılda buluşun” | Gazete3.com.tr
Image

“Ortak akılda buluşun”  İŞ DÜNYASI    18.10.2021 11:45:03


Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği (AFSİAD), üyeleriyle birlikte 2021 İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi. Gecenin onur konuğu ARZUM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Türk Aile İşletmeleri Derneği Kurucu Üyesi ve DEİK Türk- Çin İş konseyi Başkanı Murat Kolbaşı idi. Tecrübelerini iş insanları ile paylaşan Kolbaşı, “Ne olursa olsun şirketi bölmeyin, sermayeyi parçalamayın, uzlaşma kültürüne gelin. Bir ortak akılda buluşun” dedi
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği (AFSİAD), NG Güral Otel’de AFSİAD üyelerinin katılımıyla 2021 İstişare Toplantısı gerçekleştirdi. AFSİAD düzenlenen toplantıda ARZUM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Türk Aile İşletmeleri Derneği Kurucu Üyesi ve DEİK Türk- Çin İş konseyi Başkanı Murat Kolbaşı’yı misafir etti. Toplantı AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın’ın konuşması ile başladı. Başkan Kadir Sayın, bundan tam 30 yıl önce vizyon sahibi Afyonkarahisar ve Türkiye sevdalısı iş insanlarının, ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunmak, sanayici ve iş insanlarının sorunlarına sahip çıkmak, çağdaş uygarlık hedefi doğrultusunda sivil toplumun kurumsallaşması ve özel girişimciliğin yaygınlaşması için çalışmak amacıyla kurdukları bu güzel birlikteliğin o günden bugüne güçlenerek büyüdüğünü belirterek sözlerine başladı.
“AFSİAD, BÜYÜK BİR AİLE”
Yönetim Kurulu ile birlikte bu amaçlar doğrultusunda çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Kadir Sayın, AFSİAD’ın gelenekleri ve değerleri olan, birlik ve beraberlikten aldığı güçle, gelişmenin, kalkınmanın, sorunların çözümüne katkı yapmanın demokratik ortamda çok seslilikten, yaratıcı ve yenilikçi fikir alışverişinden geçtiğini savunan anlayışa sahip bir kuruluş olduğunu sözlerine ekledi. AFSİAD’ın sosyal sorumluluk anlamında topluma katkılar sağlayarak üzerine düşeni yerine getiren büyük bir aile olduğunu söyleyen Kadir Sayın, son dönemde yaşanan doğal afet ve sel felaketleri sonrası yaraların sarılması konusunda desteklerini esirgemeyen ve her zaman destek olan AFSİAD üyelerine teşekkür ederek, AFSİAD üyelerinin bu destekleri ve AFSİAD faaliyetlerinde aktif görev almalarının da AFSİAD’ın sahip olduğu temsil gücünü ve etkisini artırdığını söyledi. Başkan Sayın, Arzum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Aile İşletmeleri Derneği Kurucu Üyesi Murat Kolbaşı’yı Afyonkarahisar’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Sayın, AFSİAD İstişare Toplantısı’na katılan üyelere teşekkür etti.
“HER TOPLANTIYA KATILDIĞIMDA GURUR DUYUYORUM”
AFSİAD Başkanı Kadir Sayın’ın ardından Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş adamları Derneği Kurucu Başkanı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser söz aldı. Serteser bu yıl 30. kuruluş yılı olan AFSİAD’ın Afyonkarahisar ekonomisi ve kalkınması için ne kadar önemli olduğunu yaşanan ekonomik ve sosyal gelişmeyi ve bu süre içerisinde ne kadar doğru bir karar alındığını gördükçe gururlandırdığını söyledi: “Şimdi VTR’yi izledim, 30 yıl olmuş. Ciddi bir sene… Bir insan ömrünü düşündüğünüz zaman 30 yıl hakikaten önemli bir zaman. Dolayısıyla bunu 1991 yılında Kadir beyin de dediği gibi çok önemli Afyonkarahisarlı iş insanlarıyla kurmuştuk. Benim yanımda olmuşlardı. Şimdi yüzü aşkın üyesi var. Hakikaten her toplantıya katıldığımda gurur duyuyorum. Benim de yetiştiğim yer... Ticaret ve Sanayi Odası 2009 yılında başkanı olduğumda, tabiki bu Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ndeki başkanlıklarım, görevlilerim bana hakikaten çok yol gösterici oldu. Şimdi de Ticaret ve Sanayi Odası’nda bu birikimlerden faydalanıyorum. Onun için iyi ki varsınız. Afyonkarahisar’a hakikaten çok büyük hizmet eden her biri tek tek iş insanlarısınız. Sizlere yaptığınız üretimlerden dolayı, yaptığınız ihracatlardan dolayı, Afyon’un ekonomisine kattığınız değerlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizinle birlikte olmak, bana her zaman mutluluk veriyor. İyi ki buraya da geldiniz.”
“AFSİAD SADECE AFYON İÇİN DEĞİL, BÖLGEMİZ İÇİN DE BİR ŞANS”
AFSİAD’ın yeni üyesi NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Genç İş insanları Konfederasyonu (TUGIK) Genel Başkanı Erkan Güral konuşma yaptı. Erkan Güral, “Sizlerle birlikte AFSİAD çatısı altında bundan sonra bulunmak gerçekten benim için de ayrı bir keyif ve mutluluk olacak, bunu da özellikle belirtmek istiyorum. Ben AFSİAD’ın Afyonkarahisar için bir şans olduğunu düşünüyorum. Bu kadar bilgili, becerikli, başarılı iş dünyası temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturmuş olduğu bu sivil toplum kuruluşu sadece Afyon için değil, bölgemiz için de bir şans” ifadelerini kullandı.
“NE OLURSA OLSUN ŞİRKETİ BÖLMEYİN”
Daha sonra konuşan Genç İş İnsanlarından derneğin yeni üyesi Süleyman Açba, açılışı gerçekleştirilecek yeni iş yerleri için davette bulundu. Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından Arzum Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, iş insanlarına bir sunum yaptı. Kolbaşı, aile şirketlerinin sürdürülebilirliği, markalaşma ve global pazarda rol alma gibi konularda tecrübe paylaşımı yaptı: “Ne olursa olsun şirketi bölmeyin, sermayeyi parçalamayın, uzlaşma kültürüne gelin. Bir ortak akılda buluşun. Bunun kolay olmadığını biliyoruz. Ama şu bir gerçek ki, parçalansak da ilerde bir yerlerde yine bir ortak akıl gerekiyor. Bu kolay bir şey değil. Bunun da çok farkındayız. Ama en azından dertleri paylaşıyoruz. Bendeki derdin sende olduğunu bilip, sendeki derdin bana, bendeki aklın sana karşılıklı geçişleri, çözümler üretmeye çalışıyoruz. Mermer işi, gıda işi, otel işi bambaşka işler. İşinizde uzman olma olasılığınız çok yüksek ki, başarıyla gelmiş bu işler. Ama markayı inşa etmek veya dışarıdan bir iş almak bana göre çok farklı bir şey. O yüzden dışarıdan tasarım ve tavsiye almak önemli. Ama aldığınız tavsiye ile uygulamak çok kıymetli. Marka yolculuğunda dışarıyı dinlemek örnek almak istediğiniz bir marka varsa, o yönde bir strateji yapmak bence çok kıymetli duruyor.” Konuşmaların ardından AFSİAD Başkanı Kadir Sayın, Kolbaşı’ya günün hatırasına plaket verdi. Toplantı yeni üyelere plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. >>>Ferhat Yüksel

  İŞ DÜNYASI    18.10.2021 11:45:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021