Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Dünyayı doyuran dünyanın lideri olur’
İSEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) 35. Toplantısı’nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ba..

2

Image

‘KOSGEB güzel işlere imza atıyor’
KOSGEB İl Müdürü Şakir Özen’i ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, KOSGEB’in güzel işlere imza attığını söyledi. ..

3

Image

LAVANTA ÜRÜNLERİ İÇİN SATIŞ MAĞAZASI
Dinar'da lavanta ve yöresel ürünlerin yer alacağı satış mağazası kuruluyor...

4

Image

‘Yumurta meselesini tekrar dile getireceğim’

Irak’ın Türkiye’den yumurta alımını durdurması sonrası Afyonkarahisar’lı yumurtacıların zor duruma düşmesini Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK P..

5

Image

‘OSB’lerin her zaman yanındayız’

İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı’nda konuşan Vali Tutulmaz, ilçelerin kalkınması için OSB’lerin büyük..

6

Image

KAYMAKAM TOPALOĞLU İŞ YERİ AÇTI
İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçedeki Cumhuriyet Meydanı’ndaki “Sarı Dede Fırın Kebap Salonu’nun açılışına katıldı. ..

7

Image

AFYON'DA 415 KONUT SATILDI
Türkiye genelinde konut satışları azaldı. Haziran ayında 61 bin 355 konut satılırken, Afyonkarahisar’da konut satış sayısının 415 olduğu belirtildi. ..

8

Image

FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI
Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Tarafından Fahri Trafik Müfettişi olmak isteyen vatandaşlar için başvurular başladı...

9

Image

KAPANAN ŞİRKET SAYISI AZALDI
Haziran ayında kapanan şirketlerin sayısı bir önceki aya göre %18,34 oranında azaldı...

10

Image

Prof. Dr. Öz-Alp’ten nezaket ziyareti

1997-2003 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü yapan Prof.Dr. Şan Öz-Alp Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu..

11

Image

ZEKA Afyonkarahisar’da toplandı

Afyonkarahisar, Manisa, Uşak ve Kütahya’nın içinde bulunduğu Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu toplantı Afyonkarahisar’da yapıldı...

12

Image

Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesa..

13

Image

Kiraz Güney Kore pazarına açılıyor


Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, Çin'e yaklaşık 5 yıldır sürdürdükleri kiraz ihracatı çalışmalarının mey..

14

Image

‘Aile şirketlerinde kurumsallaşma arttı’

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Görev Dağılımı ve Yapılanma Eğitimi’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu S..

15

Image

Özdilek Afyon 23 YAŞINDA
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 23. yılını etkinlikler ve kampanyalarla kutluyor. 20–21 ve 27-28 Nisan tarihlerinde Aslan Etkinliği ve kaçır..

16

Image

‘Teşvik bölgesi değişmeli’

Afyonkarahisar OSB’de faaliyet gösteren ve kentin en büyük istihdam merkezlerinden biri olan Tempo Çağrı Merkezi’nde istihdamı arttırmaya yönelik..

17

Image

Kitap okuma kampanyası

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Çıkrık beldesinde ‘Annemle Babam Kitap Okuyor’ kampanyası başlattı...

‘Dünyayı doyuran dünyanın lideri olur’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Dünyayı doyuran dünyanın lideri olur’


İSEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) 35. Toplantısı’nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünyayı doyuran kimse, dünyanın lider ülkesi de odur. Türkiye bu alanda çok önemli yatırım ve ihracat fırsatları sunuyor” dedi.
  İŞ DÜNYASI    29.11.2019 11:43:10

İSEDAK 35. Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve İSEDAK Dönem Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliği ve başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TOBB Başkanı ve ICCIA Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada “Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap var. Bizler ayrı düştüğümüz için, rahmeti ve bereketi kaybettik” ifadesini kullandı.
“TİCARET EN BÜYÜK BARIŞ KAYNAĞI”
İslam ülkelerinin; birliği, beraberliği, dayanışmayı seferber etmesi gerekirken, enerjisini ve kaynaklarını, aralarındaki çekişmelerle heba etiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, ihtilafları değil ittifakları, husumeti değil muhabbeti güçlendirmek ve birleştirici olmak gerektiğini ifade etti. Bunun en önemli yolunun da ticaretten geçtiğini anlatan Hisarcıklıoğlu “Ticaret, en büyük barış kaynağıdır. Ticaret yapan, ihtilafları konuşmaz, birbirine kötü bakmaz. Bu nedenle önce, ülkelerimiz arasındaki ticari engelleri kaldırmalı, birbirimizle ticareti artırmalıyız. Bu konuda, son dönemde, ilerleme olduğunu görüyoruz. İslam ülkeleri arasındaki ticaret oranı, yüzde 20’ye ulaştı. Elbette bu oran yeterli değil. Yapacak daha çok işimiz var. İşte şimdi önemli bir adım daha atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, TOBB ve ICCIA işbirliğinde, çalışma başlattığımız, İslam Odası Tahkim Merkezi, İstanbul’da faaliyete başlıyor. Merkeze ilişkin anlaşma, birazdan burada imzalanıyor” dedi. Bu sayede, aradaki ticareti ve yatırımları daha da, cazip hale getirip, artıracaklarını bildiren Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: “İslam ülkeleri arasındaki tercihli ticaret anlaşmasını (TIPS-OIC) hayata geçirmeliyiz. Çalışmalarda son aşamaya gelindi. Artık bu işi de sonuçlandırmalıyız. Benzer bir sıkıntı vizeler konusu. İnsanlar, girip çıkarken zorluk yaşadıkları ülkeyle değil, rahat ulaşabildikleri ülkeyle ticaret yapar, yatırım yapar. Zaten inancımız ne diyor: Bütün Müslümanlar kardeştir. Aramızdaki kardeşliği tesis ettiğimiz zaman, hem bu dünyada, hem ahirette kazanırız.”
“TİCARETİ ARTTIRALIM”
Bu seneki gündem maddesinin gıda olduğunu belirten TOBB Başkanı ve ICCIA Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Doğru bir gündem maddesi belirlenmiş. Zira dünyayı doyuran kimse, dünyanın lider ülkesi de odur. Türkiye bu alanda çok önemli yatırım ve ihracat fırsatları sunuyor. Tarımsal hasılada Avrupa’da birinci, dünyada yedinci sıradayız. 70 milyar dolarlık bitkisel ve hayvansal üretimimiz var. Tarım ve hayvancılık sektörümüz, 18 milyar dolarlık ihracat, 13 milyar dolar ithalat yapıyor. Sizler de Türkiye’de yatırım yaparak, bu potansiyeli, hep birlikte kazanca dönüştürebiliriz” diye konuştu.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    29.11.2019 11:43:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019