Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Belirsizlik, işsizlik olarak karşımıza çıkacak”
..

2

Image

“Yönümüzü yeni pazarlara çevirmeliyiz”
..

3

Image

Serteser ve Karakaya, Sultandağı’nda
..

4

Image

“E-ticaret büyük bir dönüşüm”
..

5

Image

Ziraat Katılım’dan Serteser’e ziyaret
..

6

Image

Türkiye Finans’tan Serteser’e ziyaret
..

7

Image

Fuar ziyaretlerine devam
..

8

Image

Afyon heyeti Düsseldorf Fuarı’nda
..

9

Image

Heyetten Düsseldorf TSO’ya ziyaret
..

10

Image

Afyonlu işadamlarından AFSİAD’a ziyaret
..

11

Image

Afyon heyeti, Almanya Fuarı’nda
..

12

Image

Düsseldorf Konsolosluğu'na ziyaret
..

13

Image

Özkan'dan Çetin ve Ekelik'e ziyaret
..

14

Image

Öğrencilere ve kadınlara destek
..

15

Image

SGK heyetinden Serteser’e ziyaret
..

16

Image

“Ortak akılda buluşun”
..

17

Image

Murat Kolbaşı’dan Serteser’e ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Züccaciye Sektör Meclisi Başkanı Murat Kolbaşı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ..

‘Kısa ve net cümlelerle tüketiciye ulaşılmalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kısa ve net cümlelerle tüketiciye ulaşılmalı’ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, Kitleleri Etkileyebilme Sanatı Eğitimi programında yaptığı konuşmada, “Sosyal medyanın bu kadar yaygınlaştığı, uzun metinlerin okunmadığı ve dinlenmediği bir dönemde, anlatacak konusu olanların kısa ve net yöntemlerle tüketiciye ya da kamuoyuna ulaşması gerekiyor” dedi
  İŞ DÜNYASI    14.10.2021 11:39:42ATSO KOBİ Akademisi ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde Kitleleri Etkileyebilme Sanatı Eğitimi, video konferans yöntemiyle düzenlendi. Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş'ın verdiği eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker yaptı. Türker, "Malumunuz olduğu üzere 2020 yılının Mart ayından bu yana dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını dolayısıyla eğitimlerimizi video konferans yöntemiyle düzenliyoruz. Maske, mesafe, temizlik ve bu kurallara ek olarak aşı önerilerine uymamız hâlinde inanıyorum ki Kovid-19 salgınını atlatacağız. Sizlerden de özellikle aşı konusunda hassasiyet rica ediyorum" dedi.
“EĞİTİMLER ETKİLEŞİM KURARAK ÇOK DAHA YARARLI OLUYOR”
Türker, konuşmasına şöyle devam etti: "Video konferans yöntemiyle yaptığımız eğitimler, videoların tekrar gösterimine olanak tanımasıyla öne çıkıyor. Ancak bazı eğitimler var ki yüz yüze görerek, temas kurarak, anında müdahale ederek ve soru sorarak, etkileşim kurarak çok daha yararlı oluyor. Bugün Odamız ime TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde düzenlediğimiz ve Sayın Adnan Erbaş’ın vereceği eğitim de etkileşimle sürdürülen eğitimlerdendir. Sayın Erbaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin pandemiden önce düzenlediği Oda-Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde de mükemmel performansı ve akılda kalıcı söylemleri ile gönüllerde yerini almıştı. İnşallah, küresel salgın bittikten sonra da Sayın Erbaş’ı Odamız’da ağırlayarak mükemmel eğitimini bir de salonlarımızda tekrarlarız."
“UZUN METİNLERİN OKUNMUYOR VE DİNLENMİYOR”
Kitleleri etkileyebilmenin büyük bir yetenek olduğuna dikkat çeken Türker, "Kitleleri etkileyebilmek, sadece siyasetçilerin, liderlerin, yöneticilerin geliştirmesi gereken bir meziyet değildir. Bugün, tüketiciye ulaşması gerektiğini düşündüğü bir ürünü olan; kamuoyuyla paylaşılacak bir fikri ya da projesi olduğuna inanan her birey, kurum ve kuruluşun kitleleri etkileyebilmesi gerekiyor. Özellikle sosyal medyanın bu kadar yaygınlaştığı, uzun metinlerin okunmadığı ve dinlenmediği bir dönemde, anlatacak konusu olanların kısa ve net yöntemlerle tüketiciye ya da kamuoyuna ulaşması gerekiyor. Bunun yolu da kitleleri etkileyebilme becerisinden geçiyor. Bugünkü eğitimimizin bu doğrultuda firmalarımızın yöneticilerine ve tüm çalışanlarına faydalı olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş, yaklaşık iki saat süren eğitimde Türkçenin Doğru ve Güzel Kullanımı, Toplum Önüne Çıkma Korkusunu Yenme, Konuşma Metni Hazırlama, Hazırcevap Olabilme, Jest ve Mimiklerin Uyumlu Olması, Bedenin Özgüvenli Kullanımı, Kürsü Hâkimiyeti, Hitabet ve Sunum Teknikleri başlıklarında değerli bilgiler aktardı.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    14.10.2021 11:39:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021