Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Prof. Dr. Öz-Alp’ten nezaket ziyareti

1997-2003 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü yapan Prof.Dr. Şan Öz-Alp Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu..

2

Image

ZEKA Afyonkarahisar’da toplandı

Afyonkarahisar, Manisa, Uşak ve Kütahya’nın içinde bulunduğu Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu toplantı Afyonkarahisar’da yapıldı...

3

Image

Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesa..

4

Image

Kiraz Güney Kore pazarına açılıyor


Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, Çin'e yaklaşık 5 yıldır sürdürdükleri kiraz ihracatı çalışmalarının mey..

5

Image

‘Aile şirketlerinde kurumsallaşma arttı’

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Görev Dağılımı ve Yapılanma Eğitimi’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu S..

6

Image

Özdilek Afyon 23 YAŞINDA
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 23. yılını etkinlikler ve kampanyalarla kutluyor. 20–21 ve 27-28 Nisan tarihlerinde Aslan Etkinliği ve kaçır..

7

Image

‘Teşvik bölgesi değişmeli’

Afyonkarahisar OSB’de faaliyet gösteren ve kentin en büyük istihdam merkezlerinden biri olan Tempo Çağrı Merkezi’nde istihdamı arttırmaya yönelik..

8

Image

Demirören Medya’dan ziyaret
Demirören Medya Gazeteler Ankara Grup Müdürü Simla Ergüven, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ett..

9

Image

Kitap okuma kampanyası

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Çıkrık beldesinde ‘Annemle Babam Kitap Okuyor’ kampanyası başlattı...

10

Image

Girişimcilik mülakatı tamamlandı

ATSO ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde bu yılın ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 18 Nisan 2019’da başlayacak. Eğ..

11

Image

Mermercilere kargo indirimi

Afyon Boğaz Mermerciler Derneği ile PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü arasında kargo indirim protokolü imzalandı. ..

12

Image

‘Topluma hesap veren bir şirketiz’

Hizmet alanı içinde Afyonkarahisar’da yer alan Zorlu Enerji, Zorlu Doğal şirketi ile Uluslararası Sosyal Sorumluluk Örgütü tarafından yayınlanan..

13

Image

‘Firmalar uluslararası hukuka önem vermeli’ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde Uluslararası Sözleşme ve Ticaret Hukuku Semineri düzenlendi. Seminerin açılış konuşma..

14

Image

29 milyon 917 bin dolarlık ihracat

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisardan 2019’un mart ayında 29 milyon 917 bin dolarlık ih..

15

Image

KOBİ Hastanesi Projesi geniş yankı uyandırdı


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklifi çerçevesinde hazırladığı KOBİ Hastanesi Projesi, ulusal ba..

16

Image

Serteser, Kısacık’ı ağırladı

Yapı Kredi Bankası Afyonkarahisar Merkez Şube Müdürü Murat Kısacık, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Se..

17

Image

KOBİ HASTANESİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Hisarcıklıoğlu, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi Oda Eşleştirme Projeleri Lansman T..

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yatırım olmadan Türkiye’nin zenginleşemeyeceğini söyledi.
  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’na katılarak, meclis üyeleri ile tecrübelerini paylaştı. İnsanın en hayırlısı, insana faydalı olandır anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bugün de aynı anlayışla bir araya geldik. Bu çalışma bir vizyon işidir. Bizim anlayışımızda istişare sünnettir. Bugün de hep birlikte istişare ediyoruz. Bu vizyonla bizi bir araya getiren Başkanımız Sayın Gürsel Baran’ı, yönetim kurulunu ve Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Deryal’i tebrik ediyorum” dedi.

“MARKA ŞEHİRLER REKABET HALİNDE”

Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın bir okul olduğunu, birlikteliğin önemini burada öğrendiğini söyledi. 1950 yılında dünya genelinde nüfusu 1 milyonun üzerinde olan büyük şehir sayısının 77 olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “10 milyonun üzerindeyse sadece 2 şehir vardı. Bugün büyükşehir sayısı 436'ya, mega şehir sayısı 23’e ulaşmış durumda. 1950’de şehirlerde 740 milyon insan yaşıyordu. Bugün 4 milyar insan yaşıyor. Önümüzdeki dönem ülkeler değil şehirler yarışacak. Marka şehirler rekabet halinde” dedi.

“ULUSLARARASI DİREN UÇUŞLAR ARTTIRILMALI”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yatırımcı olmadan Türkiye’nin zenginleşme şansı olmadığını vurguladı. Hisarcıklıoğlu, ATO’nun Ankara’nın hem cazibesini, hem marka değerini artıracak çok önemli çalışmalar yaptığını, bunun bir tanesinin uluslararası direk uçuşların artırılması diğerinin de fuar alanı olduğunu anlattı. Girişimcilik, zenginliktir diyen Hisarcıklıoğlu, girişimci olmadan zengin olma şansı olmadığını, “Ne kadar çok girişimciye destek verirsen o kadar zengin oluyorsun. Rahmetli Özal gelene kadar kendi kendine yeten bir ülkeydik. Bizim ufkumuzu o açtı. 80’li yıllarda ihracatımız 3 milyar dolardı. Bugün 170 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Nerden nereye geldik. Türkiye’nin gündemine girişimciliği TOBB olarak biz soktuk. Kadın, genç girişimci kurullarımızı bu nedenle kurduk. Gitmediğim üniversite kalmadı. Her yerde girişimcilik anlattım. Gençlerin girişimciliği kavramasını istiyorum” dedi.

“HAYAL GÜCÜ OLMADAN BAŞARILI OLUNMAZ”

Hayatta edindiği 5 tane anayasası olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, bunların; ‘İşten artmaz, dişten artar’, ‘işin hilesi dürüstlüktür’, ‘önce kontrol, sonra itimat’, ‘hafızasına güvenen daima yanılır’ ve ‘işte idare olmaz’ olduğunu ifade etti. Hayal kurmadan başarının gelmeyeceğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “En özgür olduğunuz alan hayaliniz. Hayalinizi geniş tutun. Bunu en güzel Muhammed Ali demiş; ‘Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur’. Hayal gücü olmasa Kristof Kolomb Amerika’yı keşfedemezdi. Sınırınızın olmadığı tek alan orası. Hayal edin hedefinizi koyun. Ama o hedef için çalışma önemli. Sistemli çalışmak lazım” dedi.

“AKILLI İNSAN ÇALIŞTIRAN KAZANIYOR”

Hisarcıklıoğlu, takım olayına her zaman çok önem verdiğini belirterek şunları söyledi: “Gençliğimde okumuştum. Andrew Carnegie isimli büyük bir iş adamı mezarına şöyle yazdırmış: “Burada kendisinden daha akıllı insanları çalıştıran birisi yatıyor”. Akıllı insan çalıştıran kazanıyor. Her zaman kendimden akıllı adam aradım. Ben de iş hayatımda, yöneticilik hayatımda her zaman kendimden akıllı insanları çalıştırdım. Akıl en büyük sermaye. Kayseriliyim ama akla verdiğim paraya hiç üzülmedim”.

“DEĞİŞİME KENDİMİZDEN BAŞLADIK”

Ekonomide sıkıntılar olduğuna değinen Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Bunun bir benzerini 2001’de yaşadık. Ben daha yeni TOBB Başkanı olmuşum. Kucağımızda, tarihimizin en büyük krizini bulduk. Peki sonrasında neler yaptık? Birincisi, krizi doğru okuduk. Bu şuna benzer; gömleğin ilk düğmesini iliklemeye yanlış iliklenirse, devamı da yanlış olur. 2001 krizi, hatalı yaşam biçimimizin kriziydi. Hem kamu hem özel sektör, değişmek zorundaydı. Biz de değişime, kendimizden başladık. Bizde bir hastalık var. Teflon tavaya benziyoruz. Hiçbir şeyi üzerimize almıyor, hata kabul etmiyoruz. Hepimiz değişim diyoruz ama kimse değişime kendisinden başlamıyor. Biz de dedik, kamuyu, bu değişime yönlendirmek için, işe önce kendimizden başlayalım, kendimizi düzeltelim. Önce ortak akıl oluşturduk. Tüm Odaları-Borsaları gittim gördüm. Sonra pek çok farklı çevreden insanla bir araya geldik. Arama Konferansı yaptık. Bugün hayata geçmiş pek çok proje, oradan çıktı”. KOBİ Destek Kredisi’ni başlattıklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Aylık yüzde 1.85, yıllık % 22 ile bankalarımız ve odalarımız kaynak veriyor. Oda/borsalar kaynaklarının yüzde 25’ini buraya aktardı” şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik olmazsa başarı olmayacağını, kimseyi ötekileştirmemeleri gerektiğini belirterek, “hangi dünya görüşünden olursa olsun ama önce ehliyetli ve vicdanlı olsun” dedi.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019