Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

8. Noter, hizmete devam edecek

Afyonkarahisar 8. Noteri Yusuf Şahan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Şahan, Afyonk..

2

Image

Ziraat Katılım’dan Serteser’e ziyaret
Ziraat Katılım Bankası Afyonkarahisar Şube Müdürü Fatih Sarıca, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret..

3

Image

Yeni nesil dış ticaret eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret Borsası, Üyelerine yönelik Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi kapsamında, “Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi” düz..

4

Image

‘İstihdam hedefini aştık’
SGK İl Müdürü Samet Fidan, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zekai İnan, Afyonkarahisar Ticaret ve San..

5

Image

‘Poşetler doğaya büyük zarar veriyor’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde, Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesi Bilgilendirme ve İ..

6

Image

‘Vergiyi olumlu bulmuyoruz’
Ticaret Bakanı Pekcan ile ABD iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen çalışma yemeğinde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ABD yönetiminin..

7

Image

Teşvikler ve kanunlar anlatıldı

SGK İl Müdürü Samet Fidan ve İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına ziyarette bulundular...

8

Image

‘Her şey üyelerimiz için’
ATSO KOBİ Akademisinin 2019 yılı eğitim takviminin belirlendiğini ifade eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yıl boyunca 20’ye yakın eğiti..

9

Image

IPARD Proje hazırlama eğitimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında IPARD proje hazırlama eğitimlerine ..

10

Image

Ücretli poşet bilgilendirmesi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Plastik poşetlerin ücretlendirilmesi konusund..

11

Image

14 ülkeye tarım aleti ihracatı
Afyonkarahisar'da bir firma, modern teknolojiyle ürettiği tarım aletlerini, Avrupa, Asya ve Afrika kıtasındaki 14 ülkeye satıyor...

12

Image

‘Ticaretin lokomotif kuruluşusunuz’

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, TOBB Türkiy..

13

Image

İhracatımız arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ocak ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde..

14

Image

‘Taleplerimiz uygulanıyor’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, 1 Şubat’ta Ankara’da düzenlenen Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyal..

15

Image

Öz-Güven-Sen’den ziyaret

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Hak- İş Konfederasyonuna bağlı Afyonkarahisar Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası’nı makamında kabul e..

16

Image

TOBB ETÜ mütevelli heyeti toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mütevelli Heyet Toplantısı, TOBB Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli He..

17

Image

Nazar Simit 6. şubesini açtı
Afyonkarahisar’ın girişimci iş adamlarından biri olan Çetin Sağlam’ın sahibi olduğu Nazar Simit, Afyonkarahisar’daki 6. şubesini Bankalar Caddesi’nde ..

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yatırım olmadan Türkiye’nin zenginleşemeyeceğini söyledi.
  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’na katılarak, meclis üyeleri ile tecrübelerini paylaştı. İnsanın en hayırlısı, insana faydalı olandır anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bugün de aynı anlayışla bir araya geldik. Bu çalışma bir vizyon işidir. Bizim anlayışımızda istişare sünnettir. Bugün de hep birlikte istişare ediyoruz. Bu vizyonla bizi bir araya getiren Başkanımız Sayın Gürsel Baran’ı, yönetim kurulunu ve Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Deryal’i tebrik ediyorum” dedi.

“MARKA ŞEHİRLER REKABET HALİNDE”

Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın bir okul olduğunu, birlikteliğin önemini burada öğrendiğini söyledi. 1950 yılında dünya genelinde nüfusu 1 milyonun üzerinde olan büyük şehir sayısının 77 olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “10 milyonun üzerindeyse sadece 2 şehir vardı. Bugün büyükşehir sayısı 436'ya, mega şehir sayısı 23’e ulaşmış durumda. 1950’de şehirlerde 740 milyon insan yaşıyordu. Bugün 4 milyar insan yaşıyor. Önümüzdeki dönem ülkeler değil şehirler yarışacak. Marka şehirler rekabet halinde” dedi.

“ULUSLARARASI DİREN UÇUŞLAR ARTTIRILMALI”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yatırımcı olmadan Türkiye’nin zenginleşme şansı olmadığını vurguladı. Hisarcıklıoğlu, ATO’nun Ankara’nın hem cazibesini, hem marka değerini artıracak çok önemli çalışmalar yaptığını, bunun bir tanesinin uluslararası direk uçuşların artırılması diğerinin de fuar alanı olduğunu anlattı. Girişimcilik, zenginliktir diyen Hisarcıklıoğlu, girişimci olmadan zengin olma şansı olmadığını, “Ne kadar çok girişimciye destek verirsen o kadar zengin oluyorsun. Rahmetli Özal gelene kadar kendi kendine yeten bir ülkeydik. Bizim ufkumuzu o açtı. 80’li yıllarda ihracatımız 3 milyar dolardı. Bugün 170 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Nerden nereye geldik. Türkiye’nin gündemine girişimciliği TOBB olarak biz soktuk. Kadın, genç girişimci kurullarımızı bu nedenle kurduk. Gitmediğim üniversite kalmadı. Her yerde girişimcilik anlattım. Gençlerin girişimciliği kavramasını istiyorum” dedi.

“HAYAL GÜCÜ OLMADAN BAŞARILI OLUNMAZ”

Hayatta edindiği 5 tane anayasası olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, bunların; ‘İşten artmaz, dişten artar’, ‘işin hilesi dürüstlüktür’, ‘önce kontrol, sonra itimat’, ‘hafızasına güvenen daima yanılır’ ve ‘işte idare olmaz’ olduğunu ifade etti. Hayal kurmadan başarının gelmeyeceğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “En özgür olduğunuz alan hayaliniz. Hayalinizi geniş tutun. Bunu en güzel Muhammed Ali demiş; ‘Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur’. Hayal gücü olmasa Kristof Kolomb Amerika’yı keşfedemezdi. Sınırınızın olmadığı tek alan orası. Hayal edin hedefinizi koyun. Ama o hedef için çalışma önemli. Sistemli çalışmak lazım” dedi.

“AKILLI İNSAN ÇALIŞTIRAN KAZANIYOR”

Hisarcıklıoğlu, takım olayına her zaman çok önem verdiğini belirterek şunları söyledi: “Gençliğimde okumuştum. Andrew Carnegie isimli büyük bir iş adamı mezarına şöyle yazdırmış: “Burada kendisinden daha akıllı insanları çalıştıran birisi yatıyor”. Akıllı insan çalıştıran kazanıyor. Her zaman kendimden akıllı adam aradım. Ben de iş hayatımda, yöneticilik hayatımda her zaman kendimden akıllı insanları çalıştırdım. Akıl en büyük sermaye. Kayseriliyim ama akla verdiğim paraya hiç üzülmedim”.

“DEĞİŞİME KENDİMİZDEN BAŞLADIK”

Ekonomide sıkıntılar olduğuna değinen Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Bunun bir benzerini 2001’de yaşadık. Ben daha yeni TOBB Başkanı olmuşum. Kucağımızda, tarihimizin en büyük krizini bulduk. Peki sonrasında neler yaptık? Birincisi, krizi doğru okuduk. Bu şuna benzer; gömleğin ilk düğmesini iliklemeye yanlış iliklenirse, devamı da yanlış olur. 2001 krizi, hatalı yaşam biçimimizin kriziydi. Hem kamu hem özel sektör, değişmek zorundaydı. Biz de değişime, kendimizden başladık. Bizde bir hastalık var. Teflon tavaya benziyoruz. Hiçbir şeyi üzerimize almıyor, hata kabul etmiyoruz. Hepimiz değişim diyoruz ama kimse değişime kendisinden başlamıyor. Biz de dedik, kamuyu, bu değişime yönlendirmek için, işe önce kendimizden başlayalım, kendimizi düzeltelim. Önce ortak akıl oluşturduk. Tüm Odaları-Borsaları gittim gördüm. Sonra pek çok farklı çevreden insanla bir araya geldik. Arama Konferansı yaptık. Bugün hayata geçmiş pek çok proje, oradan çıktı”. KOBİ Destek Kredisi’ni başlattıklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Aylık yüzde 1.85, yıllık % 22 ile bankalarımız ve odalarımız kaynak veriyor. Oda/borsalar kaynaklarının yüzde 25’ini buraya aktardı” şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik olmazsa başarı olmayacağını, kimseyi ötekileştirmemeleri gerektiğini belirterek, “hangi dünya görüşünden olursa olsun ama önce ehliyetli ve vicdanlı olsun” dedi.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019