Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demirel ve Bozkurt’tan dev işbirliği
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Şuayp Demirel ve Hasan Basri Bozkurt, 44 yıllık arkadaşlıklarını iş ortaklığına dönüştürüyor. Hidromek firması, ..

2

Image

İşadamı Mehmet Özcan’a son veda
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Remzi, Mehmet ve Cihat Özcan’ın babaları, Karamehmet Mermer Şirketi’nin kurucusu Mehmet Özcan, dün İscehisar ilç..

3

Image

Japon heyet tesisleri gezdi
Japon Tarım Kooperatifleri Kyoto Bölge Birliği Başkanı Nakagawa Yasuhiro ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar’da Cumhuriyet Sucukları Et Entegre Tes..

4

Image

17.Meslek Komitesi toplandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 17. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı geniş katılımlı gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Defterd..

5

Image

Enflasyonla mücadeleye ATSO’dan tam destek
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla ..

6

Image

KOBİ’lere finansa ulaşmada kolaylık sağlanacak
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve sürdürülen, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi-KO..

7

Image

Yerli ürünlere yerli logo
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, yerli ürünlere yerli logo kullanma zorunluluğu getirildiği, yerli logoyu haksız ve yer..

8

Image

İTO’dan Afyon’a fuar desteği
İstanbul Ticaret Odası’nın Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyareti Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a değerlendiren ATSO Yönetim ..

9

Image

‘DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ’
Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a Afyonkarahisar’da ATSO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Coğrafi İşaretlerde Afyonkarahisar Buluşması etkinliğ..

10

Image

‘İHRACAT HEDEFİ 1 MİLYAR DOLAR’
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle ATSO KOBİ Akademisi bünyesinde düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’nd..

11

Image

‘Afyonkarahisar hızla gelişiyor’
Afyonkarahisar’la ilgili olarak Muhabirimiz Seda Can’a özel açıklamalarda bulunan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Afyonka..

12

Image

‘İTO’dan yararlanmak istiyoruz’
İstanbul Ticaret Odası 20. Dönem 1. Meclis Çalışma Toplantısı Gala Yemeği’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye’nin en büyük..

13

Image

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI
ATSO ve YÜCİTA işbirliği ile İlimizde düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler toplantısı büyük yankı uyandırdı. Toplantının İlimizde düzenlenmesine ..

14

Image

‘Tescilde dünya birincisiyiz’
Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Araştırma Ağı (YÜCİTA) Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, "Türkiye'de şu an itibarıyla 375 tescil..

15

Image

‘Coğrafi İşaretleri termalle birleştireceğiz’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı işbirliğinde düzenlediği Coğrafi İşaretlerde Afy..

16

Image

Coğrafi İşaretler Galası yapıldı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı'nın birlikte düzenlediği Coğrafi İşaretlerde Afy..

17

Image

İTO’dan ATSO Binası’na tam not
İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ve beraberindeki yöneticiler, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziya..

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yatırım olmadan Türkiye’nin zenginleşemeyeceğini söyledi.
  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’na katılarak, meclis üyeleri ile tecrübelerini paylaştı. İnsanın en hayırlısı, insana faydalı olandır anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bugün de aynı anlayışla bir araya geldik. Bu çalışma bir vizyon işidir. Bizim anlayışımızda istişare sünnettir. Bugün de hep birlikte istişare ediyoruz. Bu vizyonla bizi bir araya getiren Başkanımız Sayın Gürsel Baran’ı, yönetim kurulunu ve Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Deryal’i tebrik ediyorum” dedi.

“MARKA ŞEHİRLER REKABET HALİNDE”

Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın bir okul olduğunu, birlikteliğin önemini burada öğrendiğini söyledi. 1950 yılında dünya genelinde nüfusu 1 milyonun üzerinde olan büyük şehir sayısının 77 olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “10 milyonun üzerindeyse sadece 2 şehir vardı. Bugün büyükşehir sayısı 436'ya, mega şehir sayısı 23’e ulaşmış durumda. 1950’de şehirlerde 740 milyon insan yaşıyordu. Bugün 4 milyar insan yaşıyor. Önümüzdeki dönem ülkeler değil şehirler yarışacak. Marka şehirler rekabet halinde” dedi.

“ULUSLARARASI DİREN UÇUŞLAR ARTTIRILMALI”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yatırımcı olmadan Türkiye’nin zenginleşme şansı olmadığını vurguladı. Hisarcıklıoğlu, ATO’nun Ankara’nın hem cazibesini, hem marka değerini artıracak çok önemli çalışmalar yaptığını, bunun bir tanesinin uluslararası direk uçuşların artırılması diğerinin de fuar alanı olduğunu anlattı. Girişimcilik, zenginliktir diyen Hisarcıklıoğlu, girişimci olmadan zengin olma şansı olmadığını, “Ne kadar çok girişimciye destek verirsen o kadar zengin oluyorsun. Rahmetli Özal gelene kadar kendi kendine yeten bir ülkeydik. Bizim ufkumuzu o açtı. 80’li yıllarda ihracatımız 3 milyar dolardı. Bugün 170 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Nerden nereye geldik. Türkiye’nin gündemine girişimciliği TOBB olarak biz soktuk. Kadın, genç girişimci kurullarımızı bu nedenle kurduk. Gitmediğim üniversite kalmadı. Her yerde girişimcilik anlattım. Gençlerin girişimciliği kavramasını istiyorum” dedi.

“HAYAL GÜCÜ OLMADAN BAŞARILI OLUNMAZ”

Hayatta edindiği 5 tane anayasası olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, bunların; ‘İşten artmaz, dişten artar’, ‘işin hilesi dürüstlüktür’, ‘önce kontrol, sonra itimat’, ‘hafızasına güvenen daima yanılır’ ve ‘işte idare olmaz’ olduğunu ifade etti. Hayal kurmadan başarının gelmeyeceğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “En özgür olduğunuz alan hayaliniz. Hayalinizi geniş tutun. Bunu en güzel Muhammed Ali demiş; ‘Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur’. Hayal gücü olmasa Kristof Kolomb Amerika’yı keşfedemezdi. Sınırınızın olmadığı tek alan orası. Hayal edin hedefinizi koyun. Ama o hedef için çalışma önemli. Sistemli çalışmak lazım” dedi.

“AKILLI İNSAN ÇALIŞTIRAN KAZANIYOR”

Hisarcıklıoğlu, takım olayına her zaman çok önem verdiğini belirterek şunları söyledi: “Gençliğimde okumuştum. Andrew Carnegie isimli büyük bir iş adamı mezarına şöyle yazdırmış: “Burada kendisinden daha akıllı insanları çalıştıran birisi yatıyor”. Akıllı insan çalıştıran kazanıyor. Her zaman kendimden akıllı adam aradım. Ben de iş hayatımda, yöneticilik hayatımda her zaman kendimden akıllı insanları çalıştırdım. Akıl en büyük sermaye. Kayseriliyim ama akla verdiğim paraya hiç üzülmedim”.

“DEĞİŞİME KENDİMİZDEN BAŞLADIK”

Ekonomide sıkıntılar olduğuna değinen Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Bunun bir benzerini 2001’de yaşadık. Ben daha yeni TOBB Başkanı olmuşum. Kucağımızda, tarihimizin en büyük krizini bulduk. Peki sonrasında neler yaptık? Birincisi, krizi doğru okuduk. Bu şuna benzer; gömleğin ilk düğmesini iliklemeye yanlış iliklenirse, devamı da yanlış olur. 2001 krizi, hatalı yaşam biçimimizin kriziydi. Hem kamu hem özel sektör, değişmek zorundaydı. Biz de değişime, kendimizden başladık. Bizde bir hastalık var. Teflon tavaya benziyoruz. Hiçbir şeyi üzerimize almıyor, hata kabul etmiyoruz. Hepimiz değişim diyoruz ama kimse değişime kendisinden başlamıyor. Biz de dedik, kamuyu, bu değişime yönlendirmek için, işe önce kendimizden başlayalım, kendimizi düzeltelim. Önce ortak akıl oluşturduk. Tüm Odaları-Borsaları gittim gördüm. Sonra pek çok farklı çevreden insanla bir araya geldik. Arama Konferansı yaptık. Bugün hayata geçmiş pek çok proje, oradan çıktı”. KOBİ Destek Kredisi’ni başlattıklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Aylık yüzde 1.85, yıllık % 22 ile bankalarımız ve odalarımız kaynak veriyor. Oda/borsalar kaynaklarının yüzde 25’ini buraya aktardı” şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik olmazsa başarı olmayacağını, kimseyi ötekileştirmemeleri gerektiğini belirterek, “hangi dünya görüşünden olursa olsun ama önce ehliyetli ve vicdanlı olsun” dedi.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018