Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İnovasyona önem verilmeli’
TOBB Türkiye Yükseköğretim Meclisi Toplantısı’nda konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, üniversitelerin açık inovasyon merkezi haline getirilme..

2

Image

170 kişi kurayla belirlendi
Afyonkarahisar İl Müdürlüğü'nde yapılan kura çekimine başvuru yapan vatandaşlar katıldı. ..

3

Image

‘Serteser çok dinamik bir başkan’

Okan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Koçak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Zi..

4

Image

TYP kuraları çekiliyor
Afyonkarahisar İş Kurumu tarafından TYP kapsamında işe alınacak bin kişilik iş için başvurusu süresi doldu. 70 kuruma alınacak bin kişi için kurumlard..

5

Image

İş kadınlarından ziyaret
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Tülin Helvacıoğlu başkanlığında, Mesude Akkurt, Munise Oruç, Hatice Yılmaz, Sibel Şemşimoğlu ve Huriye Ma..

6

Image

‘Hedefimiz 365 oda ve borsa akreditasyonu’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlediği ..

7

Image

‘Afyonkarahisar’ın gücüne güç katacağız’
Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin Başkanı İhsan Beşer’i ağırlayan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüs..

8

Image

‘KOSGEB’in desteğini kaçırmayın’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, KOSGEB tarafından Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında yürürlüğe alınac..

9

Image

Müdür Burcu’dan Serteser’e ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü..

10

Image

AFSİAD üyeleri istişare etti
Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği’nin İstişare Toplantısı Akrones Termal Otel’de gerçekleştirildi. Toplantı da konuşan AFSİAD Başkanı Hüse..

11

Image

Dev protokol imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) koordinatörlüğünde Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Afyonkar..

12

Image

‘Ekonomimizin temeli sağlam’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen Çizgi Üstünde 11. Yıl Sektörel P..

13

Image

‘İhracatımız tavan yapacak’
Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer 2019 yılında ihracatın tavan yapacağını söyledi..

14

Image

Adem Okyar ebediyete uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 8. Meslek Komitesi (Ağaç ve Ağaç Ürünleri İmalat ve Satıcıları) Başkanı Davut Okyar ile Kadir Okyar’ın ağabeyi,..

15

Image

Özerkan’dan Serteser’e davet
Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’..

16

Image

Serteser’den Beşer’e tebrik
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin kurulması dolayısıyl..

17

Image

İhracatta büyük artış

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın 11 aylık ihracatının geçen yılın aynı zaman dilim..

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yatırım olmadan zenginleşme olmaz’


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yatırım olmadan Türkiye’nin zenginleşemeyeceğini söyledi.
  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlenen 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’na katılarak, meclis üyeleri ile tecrübelerini paylaştı. İnsanın en hayırlısı, insana faydalı olandır anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bugün de aynı anlayışla bir araya geldik. Bu çalışma bir vizyon işidir. Bizim anlayışımızda istişare sünnettir. Bugün de hep birlikte istişare ediyoruz. Bu vizyonla bizi bir araya getiren Başkanımız Sayın Gürsel Baran’ı, yönetim kurulunu ve Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Deryal’i tebrik ediyorum” dedi.

“MARKA ŞEHİRLER REKABET HALİNDE”

Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası’nın bir okul olduğunu, birlikteliğin önemini burada öğrendiğini söyledi. 1950 yılında dünya genelinde nüfusu 1 milyonun üzerinde olan büyük şehir sayısının 77 olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “10 milyonun üzerindeyse sadece 2 şehir vardı. Bugün büyükşehir sayısı 436'ya, mega şehir sayısı 23’e ulaşmış durumda. 1950’de şehirlerde 740 milyon insan yaşıyordu. Bugün 4 milyar insan yaşıyor. Önümüzdeki dönem ülkeler değil şehirler yarışacak. Marka şehirler rekabet halinde” dedi.

“ULUSLARARASI DİREN UÇUŞLAR ARTTIRILMALI”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yatırımcı olmadan Türkiye’nin zenginleşme şansı olmadığını vurguladı. Hisarcıklıoğlu, ATO’nun Ankara’nın hem cazibesini, hem marka değerini artıracak çok önemli çalışmalar yaptığını, bunun bir tanesinin uluslararası direk uçuşların artırılması diğerinin de fuar alanı olduğunu anlattı. Girişimcilik, zenginliktir diyen Hisarcıklıoğlu, girişimci olmadan zengin olma şansı olmadığını, “Ne kadar çok girişimciye destek verirsen o kadar zengin oluyorsun. Rahmetli Özal gelene kadar kendi kendine yeten bir ülkeydik. Bizim ufkumuzu o açtı. 80’li yıllarda ihracatımız 3 milyar dolardı. Bugün 170 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Nerden nereye geldik. Türkiye’nin gündemine girişimciliği TOBB olarak biz soktuk. Kadın, genç girişimci kurullarımızı bu nedenle kurduk. Gitmediğim üniversite kalmadı. Her yerde girişimcilik anlattım. Gençlerin girişimciliği kavramasını istiyorum” dedi.

“HAYAL GÜCÜ OLMADAN BAŞARILI OLUNMAZ”

Hayatta edindiği 5 tane anayasası olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, bunların; ‘İşten artmaz, dişten artar’, ‘işin hilesi dürüstlüktür’, ‘önce kontrol, sonra itimat’, ‘hafızasına güvenen daima yanılır’ ve ‘işte idare olmaz’ olduğunu ifade etti. Hayal kurmadan başarının gelmeyeceğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “En özgür olduğunuz alan hayaliniz. Hayalinizi geniş tutun. Bunu en güzel Muhammed Ali demiş; ‘Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur’. Hayal gücü olmasa Kristof Kolomb Amerika’yı keşfedemezdi. Sınırınızın olmadığı tek alan orası. Hayal edin hedefinizi koyun. Ama o hedef için çalışma önemli. Sistemli çalışmak lazım” dedi.

“AKILLI İNSAN ÇALIŞTIRAN KAZANIYOR”

Hisarcıklıoğlu, takım olayına her zaman çok önem verdiğini belirterek şunları söyledi: “Gençliğimde okumuştum. Andrew Carnegie isimli büyük bir iş adamı mezarına şöyle yazdırmış: “Burada kendisinden daha akıllı insanları çalıştıran birisi yatıyor”. Akıllı insan çalıştıran kazanıyor. Her zaman kendimden akıllı adam aradım. Ben de iş hayatımda, yöneticilik hayatımda her zaman kendimden akıllı insanları çalıştırdım. Akıl en büyük sermaye. Kayseriliyim ama akla verdiğim paraya hiç üzülmedim”.

“DEĞİŞİME KENDİMİZDEN BAŞLADIK”

Ekonomide sıkıntılar olduğuna değinen Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Bunun bir benzerini 2001’de yaşadık. Ben daha yeni TOBB Başkanı olmuşum. Kucağımızda, tarihimizin en büyük krizini bulduk. Peki sonrasında neler yaptık? Birincisi, krizi doğru okuduk. Bu şuna benzer; gömleğin ilk düğmesini iliklemeye yanlış iliklenirse, devamı da yanlış olur. 2001 krizi, hatalı yaşam biçimimizin kriziydi. Hem kamu hem özel sektör, değişmek zorundaydı. Biz de değişime, kendimizden başladık. Bizde bir hastalık var. Teflon tavaya benziyoruz. Hiçbir şeyi üzerimize almıyor, hata kabul etmiyoruz. Hepimiz değişim diyoruz ama kimse değişime kendisinden başlamıyor. Biz de dedik, kamuyu, bu değişime yönlendirmek için, işe önce kendimizden başlayalım, kendimizi düzeltelim. Önce ortak akıl oluşturduk. Tüm Odaları-Borsaları gittim gördüm. Sonra pek çok farklı çevreden insanla bir araya geldik. Arama Konferansı yaptık. Bugün hayata geçmiş pek çok proje, oradan çıktı”. KOBİ Destek Kredisi’ni başlattıklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Aylık yüzde 1.85, yıllık % 22 ile bankalarımız ve odalarımız kaynak veriyor. Oda/borsalar kaynaklarının yüzde 25’ini buraya aktardı” şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik olmazsa başarı olmayacağını, kimseyi ötekileştirmemeleri gerektiğini belirterek, “hangi dünya görüşünden olursa olsun ama önce ehliyetli ve vicdanlı olsun” dedi.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    24.09.2018 10:46:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018