Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Sonuç alacağımıza inanıyoruz’
ATSO Meclis Toplantısında konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e Afyonkarahisar’ın enerji..

2

Image

Müşterek meslek komitesi toplantısı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Müşterek Meslek Komitesi toplantısı gerçekleştirildi. ..

3

Image

‘Dijitalleşmeye önem verilmeli’

ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde Endüstri 4.0 ve Dijital Teknolojiler Semineri düzenlendi. Seminerin açılış konuşmasını yapan AT..

4

Image

‘Geleceğin mesleklerine hazırlanın’

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yazılım ve Ekonomi Topluluğu tarafından ‘Ekonomi ve Dijitalleşme’ konulu panel düzenlendi. Panelde konuşan ATSO Yönet..

5

Image

Genç Girişimcilerden ziyaretler

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Dazkırı’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
..

6

Image

Malkoç’tan Serteser’e ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde konferans veren Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile birlikte Afyonkarahisa..

7

Image

Deneme üretimler yapılacak
Türk-iş İl Temsilcisi Muharrem Uslu ve TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Afyon Beton Travers Fabrikasında incelemelerde bulundular. ..

8

Image

Serteser bankacıları ağırladı
Türkiye Finans Afyon Şube Müdürü Mehmet Nurbaki, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.
..

9

Image

İMZALAR ATILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı kapsamında hazırladığı KOBİ Hastanesi projesi onaylandı...

10

Image

Termal Kent’e yatırım çağrısı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Ankara Sanayi Odası Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’na katıldı. ..

11

Image

‘Türkiye büyümeye devam edecek’
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Afyonkarahisar’da düzenlenen Vizyoner Anadolu Buluşmaları Toplantısı..

12

Image

‘Ekonomisi güçlü bir ülkeyiz’

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye'nin, ekonomisi çok güçlü bir ülke olduğunu söyledi...

13

Image

SERTESER’DEN TAM DESTEK
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür ve MÜSİAD yöneticilerinin ATSO’yu ziyaretinde konuşan ATSO Yönetim Ku..

14

Image

‘Sigorta’nın önemi kavranmalı’


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda, “Yangın Riskleri ve Yangın Sigortaları” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda ko..

15

Image

‘Hedefinizi belirleyin doğru adımlar atın’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Afyon Kocatepe Üniversitesi Dinar Meslek Yüksekokulu’nda İŞKUR..

16

Image

Afyon Et’e istihdam ödülü

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde 15 yıldır düzenlenen “Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni” düz..

17

Image

‘Müşterilerinizi iyi tanımalısınız’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından belirlenen ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimi çerçevesinde düzenlenen Pazarlama Yönetimi Eğitimi’nde..

‘Zafer’den uçuşlar arttırılmalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Zafer’den uçuşlar arttırılmalı’


Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e, Afyonkarahisar’ın turizm potansiyeli konusundaki önerilerini anlatan Afyonkarahisarlı işadamı Aydın Tekin, “Zafer Havalimanı’ndaki uçuş hareketliliğinin artırılması gerekiyor. Bu yapılırsa Afyonkarahisar’a daha çok yabancı yolcunun gelip gideceğini düşünüyorum. Sadece oteller için değil diğer esnaflara da büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Uçak çok önemli. Havalimanı ne kadar hareketlenirse, Afyonkarahisar’a o kadar artı değer katacaktır” diye konuştu.
  İŞ DÜNYASI    14.09.2018 10:49:15

25 yıldır Belçika’da ikamet eden Afyonkarahisarlı işadamı Aydın Tekin, Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e Belçika, Afyonkarahisar, Zafer Havalimanı ve hayatı hakkında özel açıklamalarda bulundu. 25 yıl önce Belçika’ya geldiklerini ifade eden Tekin, “25 sene önce Belçika’ya geldik. Eşim burada doğup büyüdüğü için Belçika’ya geldik. Türkiye’de Deniz Astsubaylığı yaparken, bırakıp geldik. Bizim dönemimizde buradaki Türkler arasında görücü usulüyle evlilik vardı. Son zamanlarda bu durum değişmeye başladı. Burada ilk geldiğimizde genç ve daha heyecanlıydık. Çocuklarımız oldu, onları yetiştirmek için verdiğimiz uğraşlarda zaman çabuk geçti. Geldiğim Belçika ile şu anki Belçika arasında çokta fark olmasa da, Euro’nun gelmesiyle iş yaşantısı biraz kötüye gitti. 2008 yılında Avrupa’da yaşanan krizden sonra herşey çok değişti. Daha önceden yapılan ticaret daha iyiydi. 2000 yılından sonra Euro biraz insanları bütçesini sarstı. Üstüne 2008 krizi insanları biraz daha dikkatli olmaya itti diyebilirim. Yine de mücadelemizi veriyoruz. Çok şükür bugünlere geldik” dedi.

“BABA MESLEĞİMİZİ DEVAM ETTİRİYORUZ”

Belçika’daki ilk yıllarında bir snack işletmesi açtığını daha sonra baba mesleğine döndüğünü söyleyen Tekin, “Başlangıçta bir snack işletmesi açtığını fakat daha sonra baba mesleği olan seyahat acenteliğine döndüğünü kaydeden Tekin, “Ben Belçika’ya geldiğimde babamın Emirdağ ilçesinde seyahat acentesi vardı. THY Genel Satış Temsilcisi olarak çalışıyordu. Bende karşılıklı çalışalım diyerek, Belçika’da bir acente kurdum. Yıllardır bu işi yürütüyorum. Şu anda 2.kuşak olan oğlum, acenteliğe devam ediyor. Biz baba mesleğimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Babamın ismi Şükrü’dür, oğlumun ismi Şükrü şimdi o devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“HERKESİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

3 yıldır Belçika’da otelde işlettiğini söyleyen Tekin, “Bizim Belçika’da bulunduğumuz bölge havalimanı bölgesidir. Burada uçaklar bekler ve personeller burada konaklar. Bizde bunu düşündüğümüz için bir otel işletmesi kurduk. 3 yıldır otel işinde de devam ediyoruz. Brüksel’e gelen Türklerin bana uğraması benim adıma güzel bir duygu. İnsanlar üzerinde güzel etkiler bırakmışız. Herkesin başımızın üstünde yeri var. Her zaman bekliyoruz” dedi.

“UÇAK ÇOK ÖNEMLİ”

Afyonkarahisar’ın turizm potansiyelini iyi değerlendirmediğini söyleyen Tekin, “Bacasız sanayi denilen turizm konusunda Afyonkarahisar’a iç piyasanın dışında yabancı ne kadar yolcu getirebilirsek, o kadar kar olacağını düşünüyorum. Bunu sağlamak içinde her zaman Afyonkarahisar için ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Zafer Havalimanı’ndaki uçuş hareketliliğinin artırılması gerekiyor. Bu yapılırsa Afyonkarahisar’a daha çok yabancı yolcunun gelip gideceğini düşünüyorum. Sadece oteller için değil diğer esnaflara da büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Uçak çok önemli. Havalimanı ne kadar hareketlenirse, Afyonkarahisar’a o kadar artı değer katacaktır” diye konuştu.

“ZAFER HAVALİMANI İÇİN ÇOK UĞRAŞ VERİLDİ”

Havalimanı yetkililerinin Zafer Havalimanı için çok mücadele ettiğini fakat bir düzen getirilemediğini belirten Tekin, “Havalimanı yetkilileri biz devletten paramızı alıyoruz demediler. Zafer Havalimanı için çok uğraş verdiler. Genellikle acentelerle görüştüler ama süreklilik sağlayacak bir ortam oluşmadı. Yoğun olduğu dönemlerden öteye geçmedi. Zaten acentelerin tek başına yapabileceği bir iş değil bu. Burada en büyük görev Türk Hava Yollarına düşüyor” dedi.

“THY 3 GÜN ZAFER’E UÇUŞ VEREBİLİR”

Türk Hava Yolları’nın haftada 7 gün olan Belçika-Eskişehir uçuşlarının 3 gününü Zafer Havalimanı’na ayırabileceğini dile getiren Tekin, “Uçak bizim uçağımız. Havalimanı bizim havalimanımız. Bu sene Zafer Havalimanı’na giden yolcular hemen fotoğraf çekiyorlar. Eskişehir Havalimanı’na göre Zafer Havalimanı daha iyi. Yolcuların bu havalimanını görmesi gerekiyor, gördükçe talepte artacaktır” ifadelerini kullandı.

“ANTALYA’DAKİ OTELLER KADAR KALİTELİ OTELLERE SAHİP”

Afyonkarahisar’a götürdükleri yabancı turistlerin olumlu dönüşler yaptığını kaydeden Tekin, “Faslı turist grubu Afyonkarahisar seyahatinden çok memnun olmuşlar. Yeniden Afyonkarahisar’a gitmek istediklerini söylediler. Hatta bir sonraki grubun daha kalabalık olacağını söylediler. Afyonkarahisar’daki oteller Antalya’dakiler kadar kaliteli. Özellikle son dönemlerde yapılan oteller çok değerli. Gidenin kesinlikle pişman olmayacağı oteller” diye konuştu.

“AFYON UÇUŞLARIN ARTMASIYLA DAHA İYİ HALE GELEBİLİR”

Tekin, “2005 yılında Eskişehir’de havayolu uçuşları başladığında kentte yoğun bir şekilde konut satışları yapılmaya başladı. Zafer Havalimanı yoktu. Biz Afyonkarahisar’daki askeri havaalanını kullanabilir miyiz diyerek girişimlerde bulunduk ama bir sonuç alamadık. Dolayısıyla Eskişehir uçuşlarla beraber daha ileri bir seviyeye geldi. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar Eskişehir’den daire satın almaya başladılar. Havalimanının olması bu satışların artmasını büyük oranda etkiledi. Bu uçaklar Afyonkarahisar’a gitmiş olsaydı, bu potansiyel Afyonkarahisar’ın olacaktı. Afyonkarahisar bu konuda geç kalmadı, biraz çabalanırsa bu potansiyeli kendisine çevirebilir. Son dönemlerde Afyonkarahisar’dan ev aldığını söyleyenler oldu” şeklinde konuştu.

“BELÇİKA’DAKİ TÜRKLERDE ÖRGÜTLENME EKSİK”

Belçika’daki Türklerin genel yapısı ailece çalışma olduğunu ifade eden Tekin, “Belçika’daki Türklerin aile yapısında evin hemen hemen her bireyi çalışma yanlısı. Bu sayede aile bir arada kalmış oluyor. Bir sinerji sağlanmış oluyor, birarada kalınıyor. Belçikalılar Türkleri diğer milletlere göre biraz daha fazla seviyorlar. Çalışkan insanlar olarak görüyorlar. Çabamızı mücadelemizi görüyorlar. Burada Türkler olarak ekonomide daha fazla söz sahibi olmak için birbirimizle olan mücadeleleri bırakmamız gerekiyor. Genellikle birbirine çekememe gibi durumlar var. Bu biraz sıkıntı yaşatıyor. Toplumsal örgütleşme girişimimiz yok. Buradaki siyasilerde de bu tür bir eksiklik var. Topluma yönelik büyük bir organizasyon yok. Belçika’daki Türkler olarak kitlesel gücümüzün farkında değiliz” dedi.

“KANAL 3 BELÇİKA’DA ÇOK TAKİP EDİLİYOR”

Kanal 3 televizyonunun Belçika’da çok takip edilen bir kanal olduğunu söyleyen Tekin, “Ben kendimde yoğun olarak takip ediyorum. Belçika’ya yönelik programları daha yoğun olursa daha da fazla izleneceğini düşünüyorum. Ulusal kanallar kadar seyredilen bir televizyon kanalı. Belçika’dan tanıdık yüzlerin görülmesi, gurbetçilerin Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da yaşananları takip etmesi kanalın izlenirliğini daha fazla artıracaktır” dedi.

  İŞ DÜNYASI    14.09.2018 10:49:15

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.03.2019
25.03.2019
25.03.2019