Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Prof. Dr. Öz-Alp’ten nezaket ziyareti

1997-2003 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü yapan Prof.Dr. Şan Öz-Alp Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu..

2

Image

ZEKA Afyonkarahisar’da toplandı

Afyonkarahisar, Manisa, Uşak ve Kütahya’nın içinde bulunduğu Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu toplantı Afyonkarahisar’da yapıldı...

3

Image

Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesa..

4

Image

Kiraz Güney Kore pazarına açılıyor


Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, Çin'e yaklaşık 5 yıldır sürdürdükleri kiraz ihracatı çalışmalarının mey..

5

Image

‘Aile şirketlerinde kurumsallaşma arttı’

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Görev Dağılımı ve Yapılanma Eğitimi’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu S..

6

Image

Özdilek Afyon 23 YAŞINDA
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 23. yılını etkinlikler ve kampanyalarla kutluyor. 20–21 ve 27-28 Nisan tarihlerinde Aslan Etkinliği ve kaçır..

7

Image

‘Teşvik bölgesi değişmeli’

Afyonkarahisar OSB’de faaliyet gösteren ve kentin en büyük istihdam merkezlerinden biri olan Tempo Çağrı Merkezi’nde istihdamı arttırmaya yönelik..

8

Image

Demirören Medya’dan ziyaret
Demirören Medya Gazeteler Ankara Grup Müdürü Simla Ergüven, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ett..

9

Image

Kitap okuma kampanyası

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Çıkrık beldesinde ‘Annemle Babam Kitap Okuyor’ kampanyası başlattı...

10

Image

Girişimcilik mülakatı tamamlandı

ATSO ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde bu yılın ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 18 Nisan 2019’da başlayacak. Eğ..

11

Image

Mermercilere kargo indirimi

Afyon Boğaz Mermerciler Derneği ile PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü arasında kargo indirim protokolü imzalandı. ..

12

Image

‘Topluma hesap veren bir şirketiz’

Hizmet alanı içinde Afyonkarahisar’da yer alan Zorlu Enerji, Zorlu Doğal şirketi ile Uluslararası Sosyal Sorumluluk Örgütü tarafından yayınlanan..

13

Image

‘Firmalar uluslararası hukuka önem vermeli’ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde Uluslararası Sözleşme ve Ticaret Hukuku Semineri düzenlendi. Seminerin açılış konuşma..

14

Image

29 milyon 917 bin dolarlık ihracat

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisardan 2019’un mart ayında 29 milyon 917 bin dolarlık ih..

15

Image

KOBİ Hastanesi Projesi geniş yankı uyandırdı


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklifi çerçevesinde hazırladığı KOBİ Hastanesi Projesi, ulusal ba..

16

Image

Serteser, Kısacık’ı ağırladı

Yapı Kredi Bankası Afyonkarahisar Merkez Şube Müdürü Murat Kısacık, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Se..

17

Image

KOBİ HASTANESİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Hisarcıklıoğlu, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi Oda Eşleştirme Projeleri Lansman T..

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI | Gazete3.com.tr
Image

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI


ATSO ve YÜCİTA işbirliği ile İlimizde düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler toplantısı büyük yankı uyandırdı. Toplantının İlimizde düzenlenmesine ön ayak olan kişinin ise Kocabıyık Ailesinin gelini Kıvılcım Kocabıyık olduğu ortaya çıktı. YÜCİTA’nın daha önceki toplantısında gelecek toplantının adresine ilişkin görüşmeler yapılırken sonraki toplantının Kıvılcım Kocabıyık’ın Afyonkarahisar’da yapılmasını istediği ve bu ısrarlı öneri ile toplantının İlimizde düzenlendiği öğrenildi.
  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

COĞRAFİ İŞARET ALMAK ÇOK ÖNEMLİ

Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle kökenin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren ad veya işaretlere “coğrafi işaret” adının verildiğini söyleyen ATSO ilgilileri, YÜCİTA ile birlikte Uluslararası Coğrafi İşaretler Toplantısının İlimizde düzenlenmiş olmasının önemine vurgu yaparak, ‘iki gün süren toplantılara bu konuda yetkin çok önemli kişiler katılarak, önemli bilgiler aktardılar. Bu bilgilendirmeler ve ortaya konulan görüşleri Devletimizin burada bulunan yetkin isimleri de not aldılar ve kendi görüşlerini de açıkladılar. Bundan sonrası için İlimizdeki bu toplantının çok önemli bir yol gösterici olacağına inanıyoruz’ dediler.

KOCABIYIK AİLESİ AFYONA DEĞER VERİYOR

Afyonkarahisar’lı hemşehrimiz, ünlü sanayici rahmetli Asım Kocabıyık Afyonkarahisar’ı hiç unutmamış ve her fırsatta doğduğu topraklara vefasını göstermişti. Asım Kocabıyık’ın oğlu Ahmet Kocabıyık ile üçüncü kuşak olan Levent Kocabıyık’ta bu yönde her geçen gün yeni adımlar atıyorlar. Tazlar’da modern bir çiftlik kuran Kocabıyık Ailesi, bu çiftliğe Afyonkarahisar’ın koordinatları olan 38°30° adını vermişlerdi. Levent Kocabıyık’ın eşi olan Kıvılcım Kocabıyık’ın koordinatörlüğünde çalışmalarına devam eden 38°30° kısa bir zamanda kalitesiyle kendisinden söz ettirmeyi başardı. Ürünlerine Afyonkarahisar’ın çeşitli yörelerinin isimlerini veren 38°30°’un Koordinatörü Kıvılcım Kocabıyık, katıldığı tüm toplantılarda Afyonkarahisar’dan bahsediyor ve İlimizin adını ön plana çıkartıyor.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.06.2019
25.06.2019
25.06.2019