Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Projeler değerlendirildi
KOSGEB İl Müdürlüğü’nde AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı Kurul Toplantıları gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

2

Image

‘Proje başarısı yüzde 100’
Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş’nin Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde düzenlenen 2019 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplant..

3

Image

Son gün 28 Şubat

Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, günü geçmiş borçların yapılandırılmasıyla ilgili olarak son ödeme tarihinin 28 Şubat..

4

Image

MEYBEM Sınavı yapıldı


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2019 yılının ilk Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Yeterlilik Belgesi Sınavı gerçekleştirildi..

5

Image

8. Noter, hizmete devam edecek

Afyonkarahisar 8. Noteri Yusuf Şahan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Şahan, Afyonk..

6

Image

Ziraat Katılım’dan Serteser’e ziyaret
Ziraat Katılım Bankası Afyonkarahisar Şube Müdürü Fatih Sarıca, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret..

7

Image

‘İstihdam hedefini aştık’
SGK İl Müdürü Samet Fidan, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zekai İnan, Afyonkarahisar Ticaret ve San..

8

Image

Yeni nesil dış ticaret eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret Borsası, Üyelerine yönelik Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi kapsamında, “Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi” düz..

9

Image

‘Poşetler doğaya büyük zarar veriyor’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde, Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesi Bilgilendirme ve İ..

10

Image

‘Vergiyi olumlu bulmuyoruz’
Ticaret Bakanı Pekcan ile ABD iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen çalışma yemeğinde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ABD yönetiminin..

11

Image

Teşvikler ve kanunlar anlatıldı

SGK İl Müdürü Samet Fidan ve İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına ziyarette bulundular...

12

Image

‘Her şey üyelerimiz için’
ATSO KOBİ Akademisinin 2019 yılı eğitim takviminin belirlendiğini ifade eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yıl boyunca 20’ye yakın eğiti..

13

Image

IPARD Proje hazırlama eğitimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında IPARD proje hazırlama eğitimlerine ..

14

Image

Ücretli poşet bilgilendirmesi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Plastik poşetlerin ücretlendirilmesi konusund..

15

Image

14 ülkeye tarım aleti ihracatı
Afyonkarahisar'da bir firma, modern teknolojiyle ürettiği tarım aletlerini, Avrupa, Asya ve Afrika kıtasındaki 14 ülkeye satıyor...

16

Image

‘Ticaretin lokomotif kuruluşusunuz’

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, TOBB Türkiy..

17

Image

İhracatımız arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ocak ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde..

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI | Gazete3.com.tr
Image

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI


ATSO ve YÜCİTA işbirliği ile İlimizde düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler toplantısı büyük yankı uyandırdı. Toplantının İlimizde düzenlenmesine ön ayak olan kişinin ise Kocabıyık Ailesinin gelini Kıvılcım Kocabıyık olduğu ortaya çıktı. YÜCİTA’nın daha önceki toplantısında gelecek toplantının adresine ilişkin görüşmeler yapılırken sonraki toplantının Kıvılcım Kocabıyık’ın Afyonkarahisar’da yapılmasını istediği ve bu ısrarlı öneri ile toplantının İlimizde düzenlendiği öğrenildi.
  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

COĞRAFİ İŞARET ALMAK ÇOK ÖNEMLİ

Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle kökenin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren ad veya işaretlere “coğrafi işaret” adının verildiğini söyleyen ATSO ilgilileri, YÜCİTA ile birlikte Uluslararası Coğrafi İşaretler Toplantısının İlimizde düzenlenmiş olmasının önemine vurgu yaparak, ‘iki gün süren toplantılara bu konuda yetkin çok önemli kişiler katılarak, önemli bilgiler aktardılar. Bu bilgilendirmeler ve ortaya konulan görüşleri Devletimizin burada bulunan yetkin isimleri de not aldılar ve kendi görüşlerini de açıkladılar. Bundan sonrası için İlimizdeki bu toplantının çok önemli bir yol gösterici olacağına inanıyoruz’ dediler.

KOCABIYIK AİLESİ AFYONA DEĞER VERİYOR

Afyonkarahisar’lı hemşehrimiz, ünlü sanayici rahmetli Asım Kocabıyık Afyonkarahisar’ı hiç unutmamış ve her fırsatta doğduğu topraklara vefasını göstermişti. Asım Kocabıyık’ın oğlu Ahmet Kocabıyık ile üçüncü kuşak olan Levent Kocabıyık’ta bu yönde her geçen gün yeni adımlar atıyorlar. Tazlar’da modern bir çiftlik kuran Kocabıyık Ailesi, bu çiftliğe Afyonkarahisar’ın koordinatları olan 38°30° adını vermişlerdi. Levent Kocabıyık’ın eşi olan Kıvılcım Kocabıyık’ın koordinatörlüğünde çalışmalarına devam eden 38°30° kısa bir zamanda kalitesiyle kendisinden söz ettirmeyi başardı. Ürünlerine Afyonkarahisar’ın çeşitli yörelerinin isimlerini veren 38°30°’un Koordinatörü Kıvılcım Kocabıyık, katıldığı tüm toplantılarda Afyonkarahisar’dan bahsediyor ve İlimizin adını ön plana çıkartıyor.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2019
22.02.2019
22.02.2019