Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘2019 yol haritamızı belirleyeceğiz’
ATSO KOBİ Akademisi tarafından Mali Finans Yönetimi Eğitimi düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Tür..

2

Image

‘İnovasyona önem verilmeli’
TOBB Türkiye Yükseköğretim Meclisi Toplantısı’nda konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, üniversitelerin açık inovasyon merkezi haline getirilme..

3

Image

170 kişi kurayla belirlendi
Afyonkarahisar İl Müdürlüğü'nde yapılan kura çekimine başvuru yapan vatandaşlar katıldı. ..

4

Image

‘Serteser çok dinamik bir başkan’

Okan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Koçak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Zi..

5

Image

TYP kuraları çekiliyor
Afyonkarahisar İş Kurumu tarafından TYP kapsamında işe alınacak bin kişilik iş için başvurusu süresi doldu. 70 kuruma alınacak bin kişi için kurumlard..

6

Image

İş kadınlarından ziyaret
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Tülin Helvacıoğlu başkanlığında, Mesude Akkurt, Munise Oruç, Hatice Yılmaz, Sibel Şemşimoğlu ve Huriye Ma..

7

Image

‘Hedefimiz 365 oda ve borsa akreditasyonu’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlediği ..

8

Image

‘Afyonkarahisar’ın gücüne güç katacağız’
Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin Başkanı İhsan Beşer’i ağırlayan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüs..

9

Image

‘KOSGEB’in desteğini kaçırmayın’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, KOSGEB tarafından Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında yürürlüğe alınac..

10

Image

Müdür Burcu’dan Serteser’e ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü..

11

Image

AFSİAD üyeleri istişare etti
Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği’nin İstişare Toplantısı Akrones Termal Otel’de gerçekleştirildi. Toplantı da konuşan AFSİAD Başkanı Hüse..

12

Image

Dev protokol imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) koordinatörlüğünde Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Afyonkar..

13

Image

‘Ekonomimizin temeli sağlam’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen Çizgi Üstünde 11. Yıl Sektörel P..

14

Image

‘İhracatımız tavan yapacak’
Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer 2019 yılında ihracatın tavan yapacağını söyledi..

15

Image

Adem Okyar ebediyete uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 8. Meslek Komitesi (Ağaç ve Ağaç Ürünleri İmalat ve Satıcıları) Başkanı Davut Okyar ile Kadir Okyar’ın ağabeyi,..

16

Image

Özerkan’dan Serteser’e davet
Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’..

17

Image

Serteser’den Beşer’e tebrik
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin kurulması dolayısıyl..

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI | Gazete3.com.tr
Image

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI


ATSO ve YÜCİTA işbirliği ile İlimizde düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler toplantısı büyük yankı uyandırdı. Toplantının İlimizde düzenlenmesine ön ayak olan kişinin ise Kocabıyık Ailesinin gelini Kıvılcım Kocabıyık olduğu ortaya çıktı. YÜCİTA’nın daha önceki toplantısında gelecek toplantının adresine ilişkin görüşmeler yapılırken sonraki toplantının Kıvılcım Kocabıyık’ın Afyonkarahisar’da yapılmasını istediği ve bu ısrarlı öneri ile toplantının İlimizde düzenlendiği öğrenildi.
  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

COĞRAFİ İŞARET ALMAK ÇOK ÖNEMLİ

Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle kökenin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren ad veya işaretlere “coğrafi işaret” adının verildiğini söyleyen ATSO ilgilileri, YÜCİTA ile birlikte Uluslararası Coğrafi İşaretler Toplantısının İlimizde düzenlenmiş olmasının önemine vurgu yaparak, ‘iki gün süren toplantılara bu konuda yetkin çok önemli kişiler katılarak, önemli bilgiler aktardılar. Bu bilgilendirmeler ve ortaya konulan görüşleri Devletimizin burada bulunan yetkin isimleri de not aldılar ve kendi görüşlerini de açıkladılar. Bundan sonrası için İlimizdeki bu toplantının çok önemli bir yol gösterici olacağına inanıyoruz’ dediler.

KOCABIYIK AİLESİ AFYONA DEĞER VERİYOR

Afyonkarahisar’lı hemşehrimiz, ünlü sanayici rahmetli Asım Kocabıyık Afyonkarahisar’ı hiç unutmamış ve her fırsatta doğduğu topraklara vefasını göstermişti. Asım Kocabıyık’ın oğlu Ahmet Kocabıyık ile üçüncü kuşak olan Levent Kocabıyık’ta bu yönde her geçen gün yeni adımlar atıyorlar. Tazlar’da modern bir çiftlik kuran Kocabıyık Ailesi, bu çiftliğe Afyonkarahisar’ın koordinatları olan 38°30° adını vermişlerdi. Levent Kocabıyık’ın eşi olan Kıvılcım Kocabıyık’ın koordinatörlüğünde çalışmalarına devam eden 38°30° kısa bir zamanda kalitesiyle kendisinden söz ettirmeyi başardı. Ürünlerine Afyonkarahisar’ın çeşitli yörelerinin isimlerini veren 38°30°’un Koordinatörü Kıvılcım Kocabıyık, katıldığı tüm toplantılarda Afyonkarahisar’dan bahsediyor ve İlimizin adını ön plana çıkartıyor.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.12.2018
19.12.2018
19.12.2018