Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

FİNANS SEKTÖRÜNÜN beklentileri değerlendirildi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulları ortak toplantı düzenledi. TOBB’un İstanbul Hizmet Binası..

2

Image

Dinar TSO’dan eğitim yardımı
Dinar Ticaret ve Sanayi Odası (DİTSO) tarafından ilçede bulunan okullarda eğitim ve öğretimine devam eden yardıma muhtaç öğrencilere mont, kaban, bot ..

3

Image

Demirel ve Bozkurt’tan dev işbirliği
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Şuayp Demirel ve Hasan Basri Bozkurt, 44 yıllık arkadaşlıklarını iş ortaklığına dönüştürüyor. Hidromek firması, ..

4

Image

İşadamı Mehmet Özcan’a son veda
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Remzi, Mehmet ve Cihat Özcan’ın babaları, Karamehmet Mermer Şirketi’nin kurucusu Mehmet Özcan, dün İscehisar ilç..

5

Image

Japon heyet tesisleri gezdi
Japon Tarım Kooperatifleri Kyoto Bölge Birliği Başkanı Nakagawa Yasuhiro ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar’da Cumhuriyet Sucukları Et Entegre Tes..

6

Image

17.Meslek Komitesi toplandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 17. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı geniş katılımlı gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Defterd..

7

Image

Enflasyonla mücadeleye ATSO’dan tam destek
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla ..

8

Image

KOBİ’lere finansa ulaşmada kolaylık sağlanacak
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve sürdürülen, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi-KO..

9

Image

Yerli ürünlere yerli logo
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, yerli ürünlere yerli logo kullanma zorunluluğu getirildiği, yerli logoyu haksız ve yer..

10

Image

İTO’dan Afyon’a fuar desteği
İstanbul Ticaret Odası’nın Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyareti Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a değerlendiren ATSO Yönetim ..

11

Image

‘DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ’
Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a Afyonkarahisar’da ATSO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Coğrafi İşaretlerde Afyonkarahisar Buluşması etkinliğ..

12

Image

‘İHRACAT HEDEFİ 1 MİLYAR DOLAR’
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle ATSO KOBİ Akademisi bünyesinde düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’nd..

13

Image

‘Afyonkarahisar hızla gelişiyor’
Afyonkarahisar’la ilgili olarak Muhabirimiz Seda Can’a özel açıklamalarda bulunan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Afyonka..

14

Image

‘İTO’dan yararlanmak istiyoruz’
İstanbul Ticaret Odası 20. Dönem 1. Meclis Çalışma Toplantısı Gala Yemeği’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye’nin en büyük..

15

Image

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI
ATSO ve YÜCİTA işbirliği ile İlimizde düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler toplantısı büyük yankı uyandırdı. Toplantının İlimizde düzenlenmesine ..

16

Image

‘Tescilde dünya birincisiyiz’
Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Araştırma Ağı (YÜCİTA) Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, "Türkiye'de şu an itibarıyla 375 tescil..

17

Image

‘Coğrafi İşaretleri termalle birleştireceğiz’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı işbirliğinde düzenlediği Coğrafi İşaretlerde Afy..

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI | Gazete3.com.tr
Image

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI


ATSO ve YÜCİTA işbirliği ile İlimizde düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler toplantısı büyük yankı uyandırdı. Toplantının İlimizde düzenlenmesine ön ayak olan kişinin ise Kocabıyık Ailesinin gelini Kıvılcım Kocabıyık olduğu ortaya çıktı. YÜCİTA’nın daha önceki toplantısında gelecek toplantının adresine ilişkin görüşmeler yapılırken sonraki toplantının Kıvılcım Kocabıyık’ın Afyonkarahisar’da yapılmasını istediği ve bu ısrarlı öneri ile toplantının İlimizde düzenlendiği öğrenildi.
  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

COĞRAFİ İŞARET ALMAK ÇOK ÖNEMLİ

Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle kökenin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren ad veya işaretlere “coğrafi işaret” adının verildiğini söyleyen ATSO ilgilileri, YÜCİTA ile birlikte Uluslararası Coğrafi İşaretler Toplantısının İlimizde düzenlenmiş olmasının önemine vurgu yaparak, ‘iki gün süren toplantılara bu konuda yetkin çok önemli kişiler katılarak, önemli bilgiler aktardılar. Bu bilgilendirmeler ve ortaya konulan görüşleri Devletimizin burada bulunan yetkin isimleri de not aldılar ve kendi görüşlerini de açıkladılar. Bundan sonrası için İlimizdeki bu toplantının çok önemli bir yol gösterici olacağına inanıyoruz’ dediler.

KOCABIYIK AİLESİ AFYONA DEĞER VERİYOR

Afyonkarahisar’lı hemşehrimiz, ünlü sanayici rahmetli Asım Kocabıyık Afyonkarahisar’ı hiç unutmamış ve her fırsatta doğduğu topraklara vefasını göstermişti. Asım Kocabıyık’ın oğlu Ahmet Kocabıyık ile üçüncü kuşak olan Levent Kocabıyık’ta bu yönde her geçen gün yeni adımlar atıyorlar. Tazlar’da modern bir çiftlik kuran Kocabıyık Ailesi, bu çiftliğe Afyonkarahisar’ın koordinatları olan 38°30° adını vermişlerdi. Levent Kocabıyık’ın eşi olan Kıvılcım Kocabıyık’ın koordinatörlüğünde çalışmalarına devam eden 38°30° kısa bir zamanda kalitesiyle kendisinden söz ettirmeyi başardı. Ürünlerine Afyonkarahisar’ın çeşitli yörelerinin isimlerini veren 38°30°’un Koordinatörü Kıvılcım Kocabıyık, katıldığı tüm toplantılarda Afyonkarahisar’dan bahsediyor ve İlimizin adını ön plana çıkartıyor.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    08.10.2018 11:03:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.10.2018
17.10.2018
17.10.2018