Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Serteser Afyon Yumurta’yı kutladı
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin verilerine göre 2017 yılında en çok ihracat yapan ilk 1000 firma belirlendi. En çok ihracat yapan ilk 1000 firma için..

2

Image

‘KOBİ’ler KOSGEB desteklerinden yararlanmalı’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı İl Müdürlüğü işbirliğinde “KO..

3

Image

Madencilik Meclisi toplandı
..

4

Image

‘Sanayimizin gelişmesi için MÜSİAD’ın varlığı şart’
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ı makamında ağırlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’ın sanayi alanında büyük gelişim içinde..

5

Image

“İlk engelde rotamızı değiştirmeyeceğiz”
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Afyon Şubesi’nin Geleneksel İftar ProgramındaMÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan “MÜSİAD olarak uzu..

6

Image

‘Afyon’a değer kattığınız’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’nden Astana Büyükelçiliği İçişleri M..

7

Image

Serteser, Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti:‘Verilen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğim’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TOBB 74.Genel Kurulu’nun ardından 3 yeni göreve getirmesi nedeniyle TOBB..

8

Image

TOBB’da görev dağılımları yapıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına yeniden M. Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi. Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi..

9

Image

ÜÇÜNCÜ DÖNEMİNDE SERTESER’E TOBB’DA ÜÇÜNCÜ ÖNEMLİ GÖREV
ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığına üçüncü kez seçilen Hüsnü Serteser’e Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde görev üstüne görev veriliyor. TOBB Ticaret ..

10

Image

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu: ‘Türkiye dünyanın ekonomi devi olacak’
Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. TOBB Başk..

11

Image

ESOB, görev dağılımı yaptı
5 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen genel kurul ile yeniden işbaşına getirilen Abdülkadir Konak başkanlığındaki kurul üyeleri görev bölümü yaptı. ..

12

Image

TOBB Şeref Belgeleri sahiplerini buldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hizmet Şeref Belgesi Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcık..

13

Image

AFİKAD Anneler Günü temalı filmler hazırladı
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği Anneler Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje geliştirdi. Anneler Günü temalı 12 adet kısa film 14 Ma..

14

Image

‘Birlik ve beraberlik içinde Genel Kurulumuzu yapacağız’
Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimleri bugün gerçekleştirilecek. Genel Kurul hakkında açıklama yapan ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, seçi..

15

Image

Hancıoğlu ve Özutku’dan ATSO’ya ziyaret
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Halit Özutku ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve eski Mecl..

16

Image

Dinar TSO’dan Hisarcıklıoğlu’na destek
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eden Dinar TSO heyeti, Hisarcıklıoğlu’nu tekrar başkan olarak görmek istediklerini ifade ederek, deste..

17

Image

Serteser, Afyon Oto Kooperatifi heyetini ağırladı
S.S. Afyon Oto Koop. Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi yöneticileri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyare..

Madencilik Meclisi toplandı | Gazete3.com.tr
Image

Madencilik Meclisi toplandı  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında sivil toplum kuruluşları (STK) ve sektörün üst düzey temsilcilerinin katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi.

TOBB Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu Meclis Alt Komitelerinin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantıya katılan alt komite başkanlarından Sabri Karahan Madenciliği Destekleyici Hizmetler Alt Komitesinin, Cemil Ökten Kömür ve Linyit Alt Komitesinin, İbrahim Kürşat Tuna Agrega ve Taşocakları Alt Komitesinin, alt komite üyelerinden Uğur Bilici Endüstriyel Mineraller Alt Komitesinin, Yener Cander Mevzuat Alt Komitesinin çalışmaları ve raporları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

SEKTÖREL DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

MİGEM Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever, meclis üyelerinin sektör ve mevzuatla ilgili sıkıntılarını dinleyerek sektörel değerlendirmelerde bulundu. Sever, MİGEM olarak sektörle kendilerini aynı tarafta gördüklerini ve madenciliği sürdürülebilir kılmaya büyük önem verdiklerini dile getirdi. Öte yandan devlet hakkıyla idari para cezasının yapılandırması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yasa önerisi gönderildiği haberini Meclis üyeleri ile paylaşan Sever, MİGEM olarak her zaman madencinin yanında yer aldıklarını ifade etti.

DÜNYADA BOR MADENİNİN TÜKETİMİ 4 MİLYON TON

Eti Maden İşetmeleri adına toplantıya katılan Uğur Bilici Bor madeninin dünyadaki tüketiminin yaklaşık 4 milyon ton olduğunu, ülke olarak üretim ve satışlarda bu pazarın yüzde 57’sine hakim olunduğunu belirterek, Eti Maden İşletmeleri olarak 2018 hedeflerinin pazar payını yüzde 59’a çıkarmak olduğunu dile getirdi. Bilici hali hazırda 17 farklı rafine bor ürünü üreten Eti Maden İşletmelerinin, ferro bor, bor karbür ve bor nitrür gibi 3 yeni ürünün de ülkemizde üretilip satışını sağlamak üzere yeni fabrikaların kurulmasının yatırım programına alındığı bilgisini meclis üyeleri ile paylaştı.>>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..