Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Prof. Dr. Öz-Alp’ten nezaket ziyareti

1997-2003 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü yapan Prof.Dr. Şan Öz-Alp Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu..

2

Image

ZEKA Afyonkarahisar’da toplandı

Afyonkarahisar, Manisa, Uşak ve Kütahya’nın içinde bulunduğu Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu toplantı Afyonkarahisar’da yapıldı...

3

Image

Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesa..

4

Image

Kiraz Güney Kore pazarına açılıyor


Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, Çin'e yaklaşık 5 yıldır sürdürdükleri kiraz ihracatı çalışmalarının mey..

5

Image

‘Aile şirketlerinde kurumsallaşma arttı’

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Görev Dağılımı ve Yapılanma Eğitimi’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu S..

6

Image

Özdilek Afyon 23 YAŞINDA
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 23. yılını etkinlikler ve kampanyalarla kutluyor. 20–21 ve 27-28 Nisan tarihlerinde Aslan Etkinliği ve kaçır..

7

Image

‘Teşvik bölgesi değişmeli’

Afyonkarahisar OSB’de faaliyet gösteren ve kentin en büyük istihdam merkezlerinden biri olan Tempo Çağrı Merkezi’nde istihdamı arttırmaya yönelik..

8

Image

Demirören Medya’dan ziyaret
Demirören Medya Gazeteler Ankara Grup Müdürü Simla Ergüven, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ett..

9

Image

Kitap okuma kampanyası

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Çıkrık beldesinde ‘Annemle Babam Kitap Okuyor’ kampanyası başlattı...

10

Image

Girişimcilik mülakatı tamamlandı

ATSO ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde bu yılın ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 18 Nisan 2019’da başlayacak. Eğ..

11

Image

Mermercilere kargo indirimi

Afyon Boğaz Mermerciler Derneği ile PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü arasında kargo indirim protokolü imzalandı. ..

12

Image

‘Topluma hesap veren bir şirketiz’

Hizmet alanı içinde Afyonkarahisar’da yer alan Zorlu Enerji, Zorlu Doğal şirketi ile Uluslararası Sosyal Sorumluluk Örgütü tarafından yayınlanan..

13

Image

‘Firmalar uluslararası hukuka önem vermeli’ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde Uluslararası Sözleşme ve Ticaret Hukuku Semineri düzenlendi. Seminerin açılış konuşma..

14

Image

29 milyon 917 bin dolarlık ihracat

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisardan 2019’un mart ayında 29 milyon 917 bin dolarlık ih..

15

Image

KOBİ Hastanesi Projesi geniş yankı uyandırdı


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklifi çerçevesinde hazırladığı KOBİ Hastanesi Projesi, ulusal ba..

16

Image

Serteser, Kısacık’ı ağırladı

Yapı Kredi Bankası Afyonkarahisar Merkez Şube Müdürü Murat Kısacık, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Se..

17

Image

KOBİ HASTANESİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Hisarcıklıoğlu, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi Oda Eşleştirme Projeleri Lansman T..

Madencilik Meclisi toplandı | Gazete3.com.tr
Image

Madencilik Meclisi toplandı  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında sivil toplum kuruluşları (STK) ve sektörün üst düzey temsilcilerinin katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi.

TOBB Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu Meclis Alt Komitelerinin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantıya katılan alt komite başkanlarından Sabri Karahan Madenciliği Destekleyici Hizmetler Alt Komitesinin, Cemil Ökten Kömür ve Linyit Alt Komitesinin, İbrahim Kürşat Tuna Agrega ve Taşocakları Alt Komitesinin, alt komite üyelerinden Uğur Bilici Endüstriyel Mineraller Alt Komitesinin, Yener Cander Mevzuat Alt Komitesinin çalışmaları ve raporları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

SEKTÖREL DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

MİGEM Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever, meclis üyelerinin sektör ve mevzuatla ilgili sıkıntılarını dinleyerek sektörel değerlendirmelerde bulundu. Sever, MİGEM olarak sektörle kendilerini aynı tarafta gördüklerini ve madenciliği sürdürülebilir kılmaya büyük önem verdiklerini dile getirdi. Öte yandan devlet hakkıyla idari para cezasının yapılandırması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yasa önerisi gönderildiği haberini Meclis üyeleri ile paylaşan Sever, MİGEM olarak her zaman madencinin yanında yer aldıklarını ifade etti.

DÜNYADA BOR MADENİNİN TÜKETİMİ 4 MİLYON TON

Eti Maden İşetmeleri adına toplantıya katılan Uğur Bilici Bor madeninin dünyadaki tüketiminin yaklaşık 4 milyon ton olduğunu, ülke olarak üretim ve satışlarda bu pazarın yüzde 57’sine hakim olunduğunu belirterek, Eti Maden İşletmeleri olarak 2018 hedeflerinin pazar payını yüzde 59’a çıkarmak olduğunu dile getirdi. Bilici hali hazırda 17 farklı rafine bor ürünü üreten Eti Maden İşletmelerinin, ferro bor, bor karbür ve bor nitrür gibi 3 yeni ürünün de ülkemizde üretilip satışını sağlamak üzere yeni fabrikaların kurulmasının yatırım programına alındığı bilgisini meclis üyeleri ile paylaştı.>>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019