Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ATSO üyeleri Almanya’da
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB desteğiyle düzenlediği yurtdışı fuar ve iş gezisi başladı.
..

2

Image

Serteser, eğitimcileri ağırladı
Afyon Lisesi Müdürü Turgay Bingül, Afyon Lisesi mezunu olan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ett..

3

Image

‘İş dünyasını bilgilendirin’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri il..

4

Image

‘AFYONKARAHİSAR, kenevir üretmek istiyor’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Ku..

5

Image

‘MÜSİAD’ı daha iyi hale getireceğiz’
MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi’nin 1. Genel Kurul’u yapıldı. Geniş bir katılımla yapılan Genel Kurul’da yeni üyelere şiltleri takdim edildi. MÜSİAD Afyo..

6

Image

Genel Sekreterler Toplantısı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 81 ilde uygulanan “Akademik Danışman Projesi” çerçevesinde Afyonkarahisar’daki Oda ve Borsalar’ın Genel ..

7

Image

‘Sıkıntılı süreç geçici’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) & Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’nda konuşa..

8

Image

Bankacılardan Serteser’e ziyaret
Türk Ekonomi Bankası (TEB) Afyon Şube Müdürü Oral Ersoy ve TEB Afyon Şube KOBİ Müşteri İlişkileri Yöneticisi Burçe Demirdöğen, Afyonkarahisar Ticaret ..

9

Image

‘Basına büyük katkı sağlayacak’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Basın ..

10

Image

ATSO Başkanı Serteser: “Her türlü teçhizatı üretebiliriz”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, yerli ve milli olarak yapılması planlanan uçak motorlarının üretim aşamasında Afyo..

11

Image

Türkiye 100 başvuruları başladı
TOBB, Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmalarının küresel vitrinde daha görünür olması ve güçlenmesi için harekete geçti. Türkiye 100 yarışması ile en h..

12

Image

‘Pakistan ile ticaretimizi arttırmalıyız’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen çalışma..

13

Image

Son ödeme şubat sonu
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, odaya aidat borcu olup yapılandırma yapan üyelerin, 31 Aralık 2018 tarihinde bozulan y..

14

Image

Vergi affında son şans
18 Mayıs tarihinde çıkarılan vergi affıyla ilgili başvuru yapan ve yapılandırmadan yararlanan ve ilk iki taksiti yatırmadıkları için yapılandırmaları ..

15

Image

‘Mücadelemiz devam edecek’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da Türkiye Odalar ve Borsalar..

16

Image

Seçimler 27 Şubat’ta

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odas..

17

Image

‘Huzur dolu bir yıl dilerim’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı...

Madencilik Meclisi toplandı | Gazete3.com.tr
Image

Madencilik Meclisi toplandı  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında sivil toplum kuruluşları (STK) ve sektörün üst düzey temsilcilerinin katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi.

TOBB Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu Meclis Alt Komitelerinin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantıya katılan alt komite başkanlarından Sabri Karahan Madenciliği Destekleyici Hizmetler Alt Komitesinin, Cemil Ökten Kömür ve Linyit Alt Komitesinin, İbrahim Kürşat Tuna Agrega ve Taşocakları Alt Komitesinin, alt komite üyelerinden Uğur Bilici Endüstriyel Mineraller Alt Komitesinin, Yener Cander Mevzuat Alt Komitesinin çalışmaları ve raporları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

SEKTÖREL DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

MİGEM Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever, meclis üyelerinin sektör ve mevzuatla ilgili sıkıntılarını dinleyerek sektörel değerlendirmelerde bulundu. Sever, MİGEM olarak sektörle kendilerini aynı tarafta gördüklerini ve madenciliği sürdürülebilir kılmaya büyük önem verdiklerini dile getirdi. Öte yandan devlet hakkıyla idari para cezasının yapılandırması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yasa önerisi gönderildiği haberini Meclis üyeleri ile paylaşan Sever, MİGEM olarak her zaman madencinin yanında yer aldıklarını ifade etti.

DÜNYADA BOR MADENİNİN TÜKETİMİ 4 MİLYON TON

Eti Maden İşetmeleri adına toplantıya katılan Uğur Bilici Bor madeninin dünyadaki tüketiminin yaklaşık 4 milyon ton olduğunu, ülke olarak üretim ve satışlarda bu pazarın yüzde 57’sine hakim olunduğunu belirterek, Eti Maden İşletmeleri olarak 2018 hedeflerinin pazar payını yüzde 59’a çıkarmak olduğunu dile getirdi. Bilici hali hazırda 17 farklı rafine bor ürünü üreten Eti Maden İşletmelerinin, ferro bor, bor karbür ve bor nitrür gibi 3 yeni ürünün de ülkemizde üretilip satışını sağlamak üzere yeni fabrikaların kurulmasının yatırım programına alındığı bilgisini meclis üyeleri ile paylaştı.>>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.01.2019
16.01.2019
16.01.2019