Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türker Standardizasyon Zirvesi’ne katıldı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, "Uluslararası Standartlara Yön Ver" konulu Standardizasyon Zirvesi’..

2

Image

‘PAYIMIZ ARTMALI’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlenen 19. Ulusal Turizm Kongresi’ne..

3

Image

‘Asgari ücret 2 bin liranın üzerinde olsun’
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücretlinin dayanma gücü kalmadı. Bununla ilgili önümüzdeki hafta başında randevumuza gideceğiz. Bakanla ha..

4

Image

MÜSİAD ‘Başkan Çoban’ dedi
MÜSİAD Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ahmet Karakol derneğin şube statüsüne geçmesi dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, MÜSİAD olarak Burhanettin Ç..

5

Image

‘Damgamızı vuracağız’
Hamm Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Marc Berendes ve Hamm Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Sinan Karaağaç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

6

Image

Sanayi Odaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. ..

7

Image

FİNANS SEKTÖRÜNÜN beklentileri değerlendirildi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulları ortak toplantı düzenledi. TOBB’un İstanbul Hizmet Binası..

8

Image

Dinar TSO’dan eğitim yardımı
Dinar Ticaret ve Sanayi Odası (DİTSO) tarafından ilçede bulunan okullarda eğitim ve öğretimine devam eden yardıma muhtaç öğrencilere mont, kaban, bot ..

9

Image

Demirel ve Bozkurt’tan dev işbirliği
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Şuayp Demirel ve Hasan Basri Bozkurt, 44 yıllık arkadaşlıklarını iş ortaklığına dönüştürüyor. Hidromek firması, ..

10

Image

İşadamı Mehmet Özcan’a son veda
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Remzi, Mehmet ve Cihat Özcan’ın babaları, Karamehmet Mermer Şirketi’nin kurucusu Mehmet Özcan, dün İscehisar ilç..

11

Image

Japon heyet tesisleri gezdi
Japon Tarım Kooperatifleri Kyoto Bölge Birliği Başkanı Nakagawa Yasuhiro ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar’da Cumhuriyet Sucukları Et Entegre Tes..

12

Image

Enflasyonla mücadeleye ATSO’dan tam destek
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla ..

13

Image

17.Meslek Komitesi toplandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 17. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı geniş katılımlı gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Defterd..

14

Image

KOBİ’lere finansa ulaşmada kolaylık sağlanacak
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve sürdürülen, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi-KO..

15

Image

Yerli ürünlere yerli logo
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, yerli ürünlere yerli logo kullanma zorunluluğu getirildiği, yerli logoyu haksız ve yer..

16

Image

İTO’dan Afyon’a fuar desteği
İstanbul Ticaret Odası’nın Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyareti Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a değerlendiren ATSO Yönetim ..

17

Image

‘DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ’
Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a Afyonkarahisar’da ATSO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Coğrafi İşaretlerde Afyonkarahisar Buluşması etkinliğ..

Madencilik Meclisi toplandı | Gazete3.com.tr
Image

Madencilik Meclisi toplandı  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında sivil toplum kuruluşları (STK) ve sektörün üst düzey temsilcilerinin katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi.

TOBB Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu Meclis Alt Komitelerinin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantıya katılan alt komite başkanlarından Sabri Karahan Madenciliği Destekleyici Hizmetler Alt Komitesinin, Cemil Ökten Kömür ve Linyit Alt Komitesinin, İbrahim Kürşat Tuna Agrega ve Taşocakları Alt Komitesinin, alt komite üyelerinden Uğur Bilici Endüstriyel Mineraller Alt Komitesinin, Yener Cander Mevzuat Alt Komitesinin çalışmaları ve raporları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

SEKTÖREL DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

MİGEM Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever, meclis üyelerinin sektör ve mevzuatla ilgili sıkıntılarını dinleyerek sektörel değerlendirmelerde bulundu. Sever, MİGEM olarak sektörle kendilerini aynı tarafta gördüklerini ve madenciliği sürdürülebilir kılmaya büyük önem verdiklerini dile getirdi. Öte yandan devlet hakkıyla idari para cezasının yapılandırması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yasa önerisi gönderildiği haberini Meclis üyeleri ile paylaşan Sever, MİGEM olarak her zaman madencinin yanında yer aldıklarını ifade etti.

DÜNYADA BOR MADENİNİN TÜKETİMİ 4 MİLYON TON

Eti Maden İşetmeleri adına toplantıya katılan Uğur Bilici Bor madeninin dünyadaki tüketiminin yaklaşık 4 milyon ton olduğunu, ülke olarak üretim ve satışlarda bu pazarın yüzde 57’sine hakim olunduğunu belirterek, Eti Maden İşletmeleri olarak 2018 hedeflerinin pazar payını yüzde 59’a çıkarmak olduğunu dile getirdi. Bilici hali hazırda 17 farklı rafine bor ürünü üreten Eti Maden İşletmelerinin, ferro bor, bor karbür ve bor nitrür gibi 3 yeni ürünün de ülkemizde üretilip satışını sağlamak üzere yeni fabrikaların kurulmasının yatırım programına alındığı bilgisini meclis üyeleri ile paylaştı.>>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2018
19.10.2018
19.10.2018