Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Orta ve yüksek teknolojili OSB istiyoruz”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin kurumsal dergisi TOBB Ekonomik Forum, 287’nci sayısında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu B..

2

Image

İmar Barışı toplantısı yapılacak
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda “İmar Barışı” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. ..

3

Image

Hisarcıklıoğlu kadın girişimcilerle buluştu
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanları, M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile biraraya geldi. Hisarcıklıoğlu’..

4

Image

‘Milli iradenin yanındayız’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

5

Image

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser: ‘Tanıtımda altın çağı yaşıyoruz’
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke’yi makamında ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan..

6

Image

Serteser’e ziyaretçi yağmuru
İş Bankası Afyonkarahisar Merkez Şube Müdürü Serkan Özlü ve beraberindeki heyet ile ATSO Meclis Üyesi M.Önder Artuk ve beraberindeki heyet, Afyonkarah..

7

Image

Sektör meclisi il delegeleri belirlendi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi ve İcra Komitesi Afyonkarahisar Delegeliği seçimleri dün yapıldı. ..

8

Image

Yeşil etikette ilk imza ATSO’dan
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “ATSO Yeşil Etikete Kavuşuyor” isimli projenin imza töreni, Zafer Kalkınma Ajansı Genel S..

9

Image

OSB’li işadamlarına imar barışı anlatıldı
Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren fabrikaların sahiplerine ve temsilcilerine İmar barışıyla ilgili bilgilendirme yapı..

10

Image

Afyon’un ihracatı, ilk 6 ayda yüzde 15 arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın 6 aylık ihracatının geçen yılın ilk yarısındaki ihraca..

11

Image

Sigortacılar İl Delegeliği için ortak liste çıkardı
Afyon Sigorta Acenteleri Derneği ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 24. Meslek Komitesi, TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi İl Delegeliği ..

12

Image

Mali Müşavir İşveren Sen Afyonkarahisar’da toplandı
Muhasebeciler, Mali Müşavirler ve Bağımsız Denetçiler İşveren Sendikası Afyonkarahisar Şubesi tarafından günü güncel konular üzerine bir toplantı düze..

13

Image

İsmail Gülle yeni TİM Başkanı oldu
İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 25.Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derne..

14

Image

ATSO Meclisi toplandı Serteser güncel gelişmeleri değerlendirdi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci başkanlığında gerçek..

15

Image

KİK üyeleri TOBB’da toplandı
Türkiye – AB Karma İstişare Komitesi (KİK)Türkiye grubu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde toplanarak istişare etti.
..

16

Image

Tanır’dan, Serteser’e ziyaret
İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.
..

17

Image

‘ATSO, dış ticaretin gelişmesi için çalışıyor’
ATSO KOBİ Akademisi tarafından Dış Ticaret Eğitimi verildi. Eğitimde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, “Dünya ile ilimizdeki iş..

Madencilik Meclisi toplandı | Gazete3.com.tr
Image

Madencilik Meclisi toplandı  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında sivil toplum kuruluşları (STK) ve sektörün üst düzey temsilcilerinin katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi.

TOBB Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu Meclis Alt Komitelerinin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantıya katılan alt komite başkanlarından Sabri Karahan Madenciliği Destekleyici Hizmetler Alt Komitesinin, Cemil Ökten Kömür ve Linyit Alt Komitesinin, İbrahim Kürşat Tuna Agrega ve Taşocakları Alt Komitesinin, alt komite üyelerinden Uğur Bilici Endüstriyel Mineraller Alt Komitesinin, Yener Cander Mevzuat Alt Komitesinin çalışmaları ve raporları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

SEKTÖREL DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

MİGEM Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever, meclis üyelerinin sektör ve mevzuatla ilgili sıkıntılarını dinleyerek sektörel değerlendirmelerde bulundu. Sever, MİGEM olarak sektörle kendilerini aynı tarafta gördüklerini ve madenciliği sürdürülebilir kılmaya büyük önem verdiklerini dile getirdi. Öte yandan devlet hakkıyla idari para cezasının yapılandırması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yasa önerisi gönderildiği haberini Meclis üyeleri ile paylaşan Sever, MİGEM olarak her zaman madencinin yanında yer aldıklarını ifade etti.

DÜNYADA BOR MADENİNİN TÜKETİMİ 4 MİLYON TON

Eti Maden İşetmeleri adına toplantıya katılan Uğur Bilici Bor madeninin dünyadaki tüketiminin yaklaşık 4 milyon ton olduğunu, ülke olarak üretim ve satışlarda bu pazarın yüzde 57’sine hakim olunduğunu belirterek, Eti Maden İşletmeleri olarak 2018 hedeflerinin pazar payını yüzde 59’a çıkarmak olduğunu dile getirdi. Bilici hali hazırda 17 farklı rafine bor ürünü üreten Eti Maden İşletmelerinin, ferro bor, bor karbür ve bor nitrür gibi 3 yeni ürünün de ülkemizde üretilip satışını sağlamak üzere yeni fabrikaların kurulmasının yatırım programına alındığı bilgisini meclis üyeleri ile paylaştı.>>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    29.05.2018 10:13:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..