Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demirel ve Bozkurt’tan dev işbirliği
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Şuayp Demirel ve Hasan Basri Bozkurt, 44 yıllık arkadaşlıklarını iş ortaklığına dönüştürüyor. Hidromek firması, ..

2

Image

İşadamı Mehmet Özcan’a son veda
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Remzi, Mehmet ve Cihat Özcan’ın babaları, Karamehmet Mermer Şirketi’nin kurucusu Mehmet Özcan, dün İscehisar ilç..

3

Image

Japon heyet tesisleri gezdi
Japon Tarım Kooperatifleri Kyoto Bölge Birliği Başkanı Nakagawa Yasuhiro ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar’da Cumhuriyet Sucukları Et Entegre Tes..

4

Image

17.Meslek Komitesi toplandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 17. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı geniş katılımlı gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Defterd..

5

Image

Enflasyonla mücadeleye ATSO’dan tam destek
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla ..

6

Image

KOBİ’lere finansa ulaşmada kolaylık sağlanacak
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve sürdürülen, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi-KO..

7

Image

Yerli ürünlere yerli logo
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, yerli ürünlere yerli logo kullanma zorunluluğu getirildiği, yerli logoyu haksız ve yer..

8

Image

İTO’dan Afyon’a fuar desteği
İstanbul Ticaret Odası’nın Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyareti Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a değerlendiren ATSO Yönetim ..

9

Image

‘DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ’
Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a Afyonkarahisar’da ATSO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Coğrafi İşaretlerde Afyonkarahisar Buluşması etkinliğ..

10

Image

‘İHRACAT HEDEFİ 1 MİLYAR DOLAR’
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle ATSO KOBİ Akademisi bünyesinde düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’nd..

11

Image

‘Afyonkarahisar hızla gelişiyor’
Afyonkarahisar’la ilgili olarak Muhabirimiz Seda Can’a özel açıklamalarda bulunan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Afyonka..

12

Image

‘İTO’dan yararlanmak istiyoruz’
İstanbul Ticaret Odası 20. Dönem 1. Meclis Çalışma Toplantısı Gala Yemeği’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye’nin en büyük..

13

Image

KIVILCIMI KIVILCIM HANIM ÇAKTI
ATSO ve YÜCİTA işbirliği ile İlimizde düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler toplantısı büyük yankı uyandırdı. Toplantının İlimizde düzenlenmesine ..

14

Image

‘Tescilde dünya birincisiyiz’
Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Araştırma Ağı (YÜCİTA) Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, "Türkiye'de şu an itibarıyla 375 tescil..

15

Image

‘Coğrafi İşaretleri termalle birleştireceğiz’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı işbirliğinde düzenlediği Coğrafi İşaretlerde Afy..

16

Image

Coğrafi İşaretler Galası yapıldı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı'nın birlikte düzenlediği Coğrafi İşaretlerde Afy..

17

Image

İTO’dan ATSO Binası’na tam not
İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ve beraberindeki yöneticiler, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziya..

Marmomacc Fuarı’nda Afyon rüzgarı | Gazete3.com.tr
Image

Marmomacc Fuarı’nda Afyon rüzgarı


İtalya’da düzenlenen 53. Marmomacc Uluslararası Mermer Fuarı’na Afyonkarahisar’dan 24 firma katılarak fuarın gözdesi oldular. ATSO Meclis Üyeleri Adnan Demirel ve Hüseyin Şehitoğlu, katılımcı firmalara Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası adına plaket takdim etti.
  İŞ DÜNYASI    28.09.2018 10:58:27

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Adnan Demirel, İtalya’da düzenlenen 53. Marmomacc Uluslararası Mermer Fuarı’na Afyonkarahisar’dan katılan firmalara plaket verdi. Demirel, Fuar’ın mermer firmalarına hayırlı olmasını dileyerek, “Burada Afyon’u ve Türkiye’yi temsil ediyorsunuz. Teşekkür ediyoruz” dedi.

“AFYONLU MERMERCİLER ÇOĞUNLUĞU OLUŞTURUYOR”

Demirel, “Bu fuarın en önemli özelliği ise dünyadaki yatırım ve projelerin değerlendirildiği, sektördeki trendlerin sergilendiği, yeniliklerin ve teknolojik imkanların makinelerle buluştuğu önemli bir organizasyon olmasıdır. Türkiye'den katılımcıların olduğu ama il özelinde en çok katılım sayısı olarak Afyonkarahisar'lı sanayicilerimiz ve işadamlarımız her yıl olduğu gibi bu yıl da çoğunluğu oluşturuyor. Bundan da anlaşılacağı üzere Afyonkarahisar mermer sektöründe Türkiye'nin en önemli merkezidir. Son dönemde ekonomimizin üzerindeki olumsuz etkileri yok etmek, biz sanayici işadamları ve özellikle ihracatçılarımıza büyük bir mesuliyet yüklediğinin farkındayız, bizler ülkemizde faizler yükselmiş olsa da inadına yatırım, inadına üretimden hiç ayrılmayacak olan bir anlayışın içindeyiz, ihracatımıza da her zamankinden fazla önem vereceğiz” dedi.

“SEKTÖREL ÖNERİLERİMİZ DİKKATE ALINIYOR”

Türkiye ihracatçılar Meclis Üyesi (TİM) ve Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehitoğlu ise "Geçtiğimiz aylarda başlayan ekonomimiz üzerinde ciddi bir manipülasyon kabul ettiğimiz olumsuzlukları birlikte yaşıyoruz görüyoruz. Milli Katılım düzeyinde katıldığımız bu fuar organizasyonunda bakanlığın düzenlediği ve ekibin içinde üst düzey yetkililerinin de olması nedeniyle bürokratlarla sürekli birlikte olma fırsatımız oluyor, sektörün sorunları ve çözümü, ihracatta olası sıkıntıların giderilmesi için önerilerimiz, en küçük ayrıntısına kadar dikkate alınıyor ve gerekli tedbirlerin de hayata geçmeye başlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

FUARA KATILAN ATSO ÜYELERİ

1-ACK Mermer Madencilik İnşaat Danışmanlık İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
2- Afyon Mermer Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
3- Çavdarlar Mermer Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
4- Delta Mermer Madencilik İnşaat İthalat İhracat Anonim Şirketi
5- Emek Mermer Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
6- Gürel Mermer Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
7- Kaptanlar Makina ve Hidrolik Sanayi Ticaret Limited Şirketi
8- Kara Mehmet Mermer Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
9- Martolia Mermer Maden İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
10- Pınar Doğal Taş Madencilik Nakliyat Akaryakıt Orman Ürünleri İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
11- Şahin Kardeşler Elektrik ve Mermer Sanayi Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi
12- Şenler Mermer Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
13- Şuayp Demirel Madencilik İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
14- TEMMER Mermer Madencilik İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
15- Tabi Mermer Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
16- Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi
17- Uğur Mermer Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
18- Umut İnşaat Ve İnşaat Malzemeleri Taahhüt Dekorasyon Mermer Maden Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
19- Erdem Mermer Maden İnşaat Nakliye Turizm Gıda Tarım ve Hayvancılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi
20- Mabella Marble Madencilik Yapı Elemanları ve Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
21- Remer Madencilik Anonim Şirketi
22- Şimşekler Doğaltaş Madencilik Anonim Şirketi
23- Tramertaş Traverten Mermer Sanayi Pazarlama Anonim Şirketi
24- Turan Bekişoğlu Dış Ticaret Anonim Şirketi.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    28.09.2018 10:58:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018