Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Genç Memur Sen’den ziyaret
Genç Memur-Sen Sandıklı İlçe Yönetimi Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e bir nezaket ziyaretinde bulundular...

2

Image

Avşar gururumuz oldu
Dünyada 30 farklı ülkeye ihraç edilen Avşar Maden Suyu için Katar’da önemli bir kampanya başlatıldı. Katar’da Avşar Maden Suları raflarına Türk Bayrak..

3

Image

EKİM AYI İHRACATI 30 milyon 457 bin dolar
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ekim ayı ihracat rakamının 30 milyon 457 bin Dolar old..

4

Image

‘Mobil abone sayısı 83 milyon oldu’
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, haberleşme alanında da Türkiye’yi zirveye çıkartmak için var güçleri ile çalıştıklarını dile getirere..

5

Image

‘Eximbank’la daha yoğun çalışmalıyız’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Eximbank'ın ihracata en büyük desteği veren kuruluş olduğunu belirterek, ..

6

Image

‘İhracatta büyük paya sahipler’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Türkiye Züccaciye Sektör Meclisi toplantısına katıldı. Hisarcıklıoğlu,..

7

Image

‘Teşvik ve desteklerden yararlanın’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilere teşvik ve desteklerden daha fazla faydalanmaları konusu..

8

Image

Hisarcıklıoğlu ICCIA Genel Kurulu’na katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, vide..

9

Image

'SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO koronavirüs salgınının ekonomiye etkisi dolayısıyla Meslek Komitele..

10

Image

Genç kızlara rol model olun
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kadın Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri’nde, Kurul üyelerinden, ge..

11

Image

Ticaret hayatına olumlu yansıyacak
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bankaların işlem ücretlerine yönelik olarak getirilen sınırlamanın ticaret hayatına olumlu yansımalar sağlayacağını belir..

12

Image

BİRLİK’TEN ZİYARET
Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı ziyaret etti. ..

13

Image

Üniversite-sanayi işbirliği konuşuldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, nezaket ziyaretinde bulunan misafirlerini makamında kabul etti...

14

Image

AFSİAD’tan protokol ziyaretleri
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretleri yaptı...

15

Image

Dirsek temasında olacağız
AFSİAD yönetimini ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO ile AFSİAD’ın sürekli dirsek temasında olacağını söyledi..

16

Image

CİB faydalı çalışmalar yapıyor
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu’yu ziyaret eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, CİB’in ç..

17

Image

Temsil heyeti çalışmalara başladı
İlk toplantısını 29 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti, toplantıda alınan karar doğrultusunda Afyonkarahisar Valisi M..

Özerler ihracat şampiyonu | Gazete3.com.tr
Image

Özerler ihracat şampiyonu


Afyonkarahisar’ın en köklü firmalarından Özerler Holding bünyesinde faaliyet gösteren Özer Konveyör Band Sanayii ve Ticaret A.Ş. Kosova’da Birleşmiş Milletler özelleştirmesinden satın alarak başladığı üretimle ihracat şampiyonu oldu.
  İŞ DÜNYASI    04.01.2020 09:27:01

Geçtiğimiz günlerde yapılan vergi şampiyonları ödül töreninde ödülünü Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’den Özerler Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Özer aldı. Özerler Holding’in 5. kuşak temsilcilerinden Mehmet Özer, ihracat şampiyonluğuna giden serüveni Gazete 3’e anlattı.
“425 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ”
Özer, şunları kaydetti: “Biz Özerler Holding olarak 2005 yılında BM Özelleştirmesinden Kosova’daki Balkan Kauçuk Fabrikasını satın aldık. Bu firma orada hem konveyör band, hem kort bezi hem de V kayışı üretiyor. Yaklaşık 425 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu istihdamında yüzde 60 Türk işçilerden oluşuyor. Burada yaptığımız yatırımlarla belli bir üretim kapasitesini yakaladık. Belli bir seviyeye çıktık. Allah’a çok şükür bu yıl Kosova’da ihracat şampiyonu olduk.”
“26 MİLYON DOLAR İHRACAT YAPTIK”
Özer, yapılan ihracat ve ihracat yapılan ülkeleri ise şöyle dile getirerek, “Genellikle Doğu Avrupa ülkeleri olan Çekya, Polonya, Macaristan, Bulgaristan Makedonya gibi ülkeler ihracat yaptığımız yerler. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 26 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. Kosova bilindiği gibi küçük bir ülke. Gümrük Birliği içinde olan bir ülke olan Kosova’nın iyi bir üretim merkezi olduğunu düşünüyoruz. Burada yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu. >>>Mustafa BAYER

  İŞ DÜNYASI    04.01.2020 09:27:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021