Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Küresel marka otelleri Anadolu’ya yaymalıyız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turizm Yatırım Forumu’nda yaptığı konuşmada; küresel marka olmuş otel yatır..

2

Image

Şeker pancarı istişare edildi
Sandıklı ilçesinde Doğuş Afyon Şeker Pancarı ve Sandıklı Ziraat Odası iş birliği ile Şeker Pancarı İstişare Toplantısı düzenlendi...

3

Image

İş birliği imkanları görüşüldü
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Samiye Hancıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönet..

4

Image

‘Uyum içinde çalışacağız’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Vali Mustafa tutulmaz başta olmak üzere üst düzey protokole ziyaretlerde bul..

5

Image

‘Uyum içinde çalışacağız’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Vali Mustafa tutulmaz başta olmak üzere üst düzey protokole ziyaretlerde bul..

6

Image

MÜSİAD yönetimi toplandı
MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlendi. ..

7

Image

ATSO ile Vakıf Pazarlama arasında indirim protokolü imzalandı.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında indirim protokolü imzalandı...

8

Image

ATSO Basın ile buluştu
ATSO tarafından düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması ve Yıllık Değerlendirme toplantısında konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü ..

9

Image

İş-Kur hizmet noktası açılıyor
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan “İstihdam Ofisi” projesinin ilk adımı atıldı. Afyonkarahisar Belediyesi ile Afyonkarahisar İ..

10

Image

Çiftçilere kredi müjdesi
Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri, üreticilerin tarımsal üretime ilişkin finansman ihtiyacını uygun koşullarda karşılamaya yönelik % 25-100..

11

Image

Yüksel Mermer güven tazeledi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi Başkanlığı’na Mermerler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Merme..

12

Image

Fatura düzenleme sınırı 4 bin 200 TL oldu
ATSO 20.Meslek Komitesi’nin talebi doğrultusunda kuyumculuk, sarraflık ve mücevheratçılık gibi işlenmiş kıymetli maden ve kıymetli taş alım satımında ..

13

Image

E-ticarette alış veriş daha güvenli oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Elektronik Ticarette Güven Damgası Tanıtım Toplantısı"nda güven damgası ile e..

14

Image

AKÜ ile İŞKUR arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Afyonkarah..

15

Image

ATSO dan ESOB a ziyaret..
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak'ı makamında ziyaret etti. Z..

16

Image

İstihdama büyük katkı
Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel’in özel gayretleriyle beldeye tekstil fabrikası kuruldu. İstihdama büyük katkı sağlayacak olan fabrika tam anlam..

17

Image

IHATO Genel Kurulu yapıldı
Uluslararası Helal Turizm Derneği (IHATO) olarak Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Özgül Termal Genel Müdürü Süleyman Çınaroğlu, derneğin yeniden ..

Özerler ihracat şampiyonu | Gazete3.com.tr
Image

Özerler ihracat şampiyonu


Afyonkarahisar’ın en köklü firmalarından Özerler Holding bünyesinde faaliyet gösteren Özer Konveyör Band Sanayii ve Ticaret A.Ş. Kosova’da Birleşmiş Milletler özelleştirmesinden satın alarak başladığı üretimle ihracat şampiyonu oldu.
  İŞ DÜNYASI    04.01.2020 09:27:01

Geçtiğimiz günlerde yapılan vergi şampiyonları ödül töreninde ödülünü Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’den Özerler Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Özer aldı. Özerler Holding’in 5. kuşak temsilcilerinden Mehmet Özer, ihracat şampiyonluğuna giden serüveni Gazete 3’e anlattı.
“425 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ”
Özer, şunları kaydetti: “Biz Özerler Holding olarak 2005 yılında BM Özelleştirmesinden Kosova’daki Balkan Kauçuk Fabrikasını satın aldık. Bu firma orada hem konveyör band, hem kort bezi hem de V kayışı üretiyor. Yaklaşık 425 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu istihdamında yüzde 60 Türk işçilerden oluşuyor. Burada yaptığımız yatırımlarla belli bir üretim kapasitesini yakaladık. Belli bir seviyeye çıktık. Allah’a çok şükür bu yıl Kosova’da ihracat şampiyonu olduk.”
“26 MİLYON DOLAR İHRACAT YAPTIK”
Özer, yapılan ihracat ve ihracat yapılan ülkeleri ise şöyle dile getirerek, “Genellikle Doğu Avrupa ülkeleri olan Çekya, Polonya, Macaristan, Bulgaristan Makedonya gibi ülkeler ihracat yaptığımız yerler. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 26 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. Kosova bilindiği gibi küçük bir ülke. Gümrük Birliği içinde olan bir ülke olan Kosova’nın iyi bir üretim merkezi olduğunu düşünüyoruz. Burada yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu. >>>Mustafa BAYER

  İŞ DÜNYASI    04.01.2020 09:27:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.01.2020
29.01.2020
29.01.2020