Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO koronavirüs salgınının ekonomiye etkisi dolayısıyla Meslek Komitele..

2

Image

Genç kızlara rol model olun
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kadın Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri’nde, Kurul üyelerinden, ge..

3

Image

Ticaret hayatına olumlu yansıyacak
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bankaların işlem ücretlerine yönelik olarak getirilen sınırlamanın ticaret hayatına olumlu yansımalar sağlayacağını belir..

4

Image

BİRLİK’TEN ZİYARET
Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı ziyaret etti. ..

5

Image

Üniversite-sanayi işbirliği konuşuldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, nezaket ziyaretinde bulunan misafirlerini makamında kabul etti...

6

Image

AFSİAD’tan protokol ziyaretleri
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretleri yaptı...

7

Image

CİB faydalı çalışmalar yapıyor
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu’yu ziyaret eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, CİB’in ç..

8

Image

Temsil heyeti çalışmalara başladı
İlk toplantısını 29 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti, toplantıda alınan karar doğrultusunda Afyonkarahisar Valisi M..

9

Image

Dirsek temasında olacağız
AFSİAD yönetimini ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO ile AFSİAD’ın sürekli dirsek temasında olacağını söyledi..

10

Image

AFSİAD’tan yardım eli
AFSİAD, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için yardım topladı. Yardımların bulunduğu araç, Elazığ ve Malatya’da depremden zarar gören vatandaşlara ..

11

Image

Küresel marka otelleri Anadolu’ya yaymalıyız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turizm Yatırım Forumu’nda yaptığı konuşmada; küresel marka olmuş otel yatır..

12

Image

Şeker pancarı istişare edildi
Sandıklı ilçesinde Doğuş Afyon Şeker Pancarı ve Sandıklı Ziraat Odası iş birliği ile Şeker Pancarı İstişare Toplantısı düzenlendi...

13

Image

‘Uyum içinde çalışacağız’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Vali Mustafa tutulmaz başta olmak üzere üst düzey protokole ziyaretlerde bul..

14

Image

‘Uyum içinde çalışacağız’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Vali Mustafa tutulmaz başta olmak üzere üst düzey protokole ziyaretlerde bul..

15

Image

İş birliği imkanları görüşüldü
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Samiye Hancıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönet..

16

Image

MÜSİAD yönetimi toplandı
MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlendi. ..

17

Image

ATSO ile Vakıf Pazarlama arasında indirim protokolü imzalandı.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında indirim protokolü imzalandı...

SERTESER’DEN TAM DESTEK | Gazete3.com.tr
Image

SERTESER’DEN TAM DESTEK


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür ve MÜSİAD yöneticilerinin ATSO’yu ziyaretinde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yerli ilaç üretimi için yapılacak olan bir yatırıma tam destek vereceklerini ifade ederek, Yerli firmalarımızın, ilaçlarımızın sayısını arttırmamız gerekiyor. Afyon, bu konuda önemli bir potansiyele sahip. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, bu konuda önemli çalışmalar yapıyorlar. Üyelerinizin ilaç sektöründe burada yatırım yapması bizi mutlu eder. Bu yatırımı ilimize kazandırmak için sonuna kadar çalışırız, koşarız” dedi.
  İŞ DÜNYASI    16.03.2019 10:39:21


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür, MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol ve MÜSİAD yöneticileri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Ali Reis Topçu ve Av. Kerim Altıntaş, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Abdulsamet Temel ve Oktay Dede, ATSO Meclis Divan Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir ve Hayrettin Güzbey hazır bulundu.

BÖLGENİN POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARILIYOR

Ziyaret hakkında bilgi veren MÜSİAD Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür, “MÜSİAD, 1990 yılında kurulmuş, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. Gerek Türkiye’de, gerek dünyada ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de 86 noktada şube ve temsilcilik bulunduran, dünya genelinde ise 223 noktada irtibat noktası olan, 11 bin üyesi olan bir işadamı derneğidir. Biz 3 ayda bir Türkiye genelinde değişik bölgelerde bütün üyelerimizi, Başkanlarımız’ı, Şube Başkanlarımız’ı bir araya getirdiğimiz toplantılar düzenliyoruz. Bunu yaparken de o bölgenin potansiyeli olan alanları tespit ediyoruz, bu alanlarla ilgili paneller ve çalıştaylar düzenliyoruz. Bölgenin güzelliklerinin ortaya çıkarılması ve işadamlarımızın bölgeye yatırım yapması noktasında bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz” dedi.

AFYON STRATEJİK BİR KONUMDA

Afyonkarahisar’ın stratejik bir konumda olduğunu hatırlatan Gür, “Afyon, çok stratejik bir yerde konumlanmış bir şehrimiz. Özellikle termal noktasında yapılan çalışmaları ve yerli ilaç üretimine şehrin verdiği önemi biliyoruz. İstedik ki MÜSİAD olarak bu konuya bizim de katkımız olsun. Hem Afyon’un potansiyelinin daha çok duyulması, hem de üyelerimizin bu bölgeye yatırım yapması noktasında ‘Ne yapabiliriz’ düşüncesiyle Sayın Şube Başkanımız Ahmet Karakol’un da talepleri doğrultusunda Genel İdare Kurulu toplantısı yapacağız. Bu toplantıda, her iki alanın uzmanları ilin potansiyelini anlatacaklar” ifadelerini kullandı.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM ÇOK ÖNEMLİ

Gür, yerli ve milli üretimin Türkiye için önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Son yıllarda dünya konjonktürüne bağlı olarak yaşadığımızı gelişmeler karşısında yerli ve milli üretimin önemini daha iyi bir şekilde görmüş olduk. Yerli ve milli üretimin istihdam için de ciddi bir potansiyel oluşturacağını düşünüyoruz. Toplantımızın üyelerimiz ve Afyon için güzel sonuçlar doğurmasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

“HEPİMİZ, ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serteser, “MÜSİAD, hem Türkiye’de, hem dünyada örgütlenmiş, bizim de takip ettiğimiz, Meclis Üyemiz ve TOBB Delegemiz Ahmet Karakol’dan dolayı sıkı ilişkiler içinde olduğumuz, önemli bir sivil toplum kuruluşu. Afyonkarahisar’da böyle bir toplantıyı düzenlemeniz, bizim için mutluluk vericidir. Yerli ve milli üretim, biz iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının önem vermesi gereken bir konudur. MÜSİAD da üyeleri vasıtası ile yerli ve milli üretime önemli katkılar sağlıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve 365 Oda ve Borsa’nın Başkan ve tüm Yönetim Kurulu Üyeleri de bu konuda hassas çalışmalar yapıyor. Hepimiz, ülkemiz için çalışıyoruz. Bu konularda birlikte de istişare yapıp belli konularda, bilhassa Anadolu’daki şehirlerde çalışmalar yapmak memnuniyet verici” dedi.

“YATIRIM İÇİN SONUNA KADAR ÇALIŞIRIZ”

İlaç sektörünün gelişmesinin ülke için yararlı bir hamle olacağının altını çizen Serteser, “İlaç konusunda ciddi bir ithalatımız mevcut. Hem sağlığa önem vermemiz gerekiyor, hızlı bir şekilde yerli ve milli ilaç sanayimizi güçlendirmemiz ve Anadolu’ya yaymamız gerekiyor. Yerli firmalarımızın, ilaçlarımızın sayısını arttırmamız gerekiyor. Afyon, bu konuda önemli bir potansiyele sahip. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, bu konuda önemli çalışmalar yapıyorlar. Üyelerinizin ilaç sektöründe burada yatırım yapması bizi mutlu eder. Biz elimizden geldiğince yanınızda yer alırız. Bu yatırımı ilimize kazandırmak için sonuna kadar çalışırız, koşarız” değerlendirmesinde bulundu.

2,5 MİLYON İSTİHDAM HEDEFİNE ULAŞILACAK

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın, İstanbul’da TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı İstihdam Seferberliği 2019 toplantısı dolayısıyla ATSO’ya gelemediğini belirten Serteser, “Bu vesileyle şunu da belirtelim: İstihdam Seferberliği 2019 Teşvik Paketi ile 2,5 milyon istihdama ulaşılması hedefleniyor. Bu hedefe ulaşmak için tüm Oda ve Borsalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız gayret içindedir. Bu hedefe ulaşacağız” dedi. Konuşmaların ardından karşılıklı hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.>>>Fatma Yıldız  İŞ DÜNYASI    16.03.2019 10:39:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020