Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO koronavirüs salgınının ekonomiye etkisi dolayısıyla Meslek Komitele..

2

Image

Genç kızlara rol model olun
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kadın Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri’nde, Kurul üyelerinden, ge..

3

Image

Ticaret hayatına olumlu yansıyacak
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bankaların işlem ücretlerine yönelik olarak getirilen sınırlamanın ticaret hayatına olumlu yansımalar sağlayacağını belir..

4

Image

BİRLİK’TEN ZİYARET
Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı ziyaret etti. ..

5

Image

Üniversite-sanayi işbirliği konuşuldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, nezaket ziyaretinde bulunan misafirlerini makamında kabul etti...

6

Image

AFSİAD’tan protokol ziyaretleri
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretleri yaptı...

7

Image

CİB faydalı çalışmalar yapıyor
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu’yu ziyaret eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, CİB’in ç..

8

Image

Temsil heyeti çalışmalara başladı
İlk toplantısını 29 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti, toplantıda alınan karar doğrultusunda Afyonkarahisar Valisi M..

9

Image

Dirsek temasında olacağız
AFSİAD yönetimini ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO ile AFSİAD’ın sürekli dirsek temasında olacağını söyledi..

10

Image

AFSİAD’tan yardım eli
AFSİAD, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için yardım topladı. Yardımların bulunduğu araç, Elazığ ve Malatya’da depremden zarar gören vatandaşlara ..

11

Image

Küresel marka otelleri Anadolu’ya yaymalıyız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turizm Yatırım Forumu’nda yaptığı konuşmada; küresel marka olmuş otel yatır..

12

Image

Şeker pancarı istişare edildi
Sandıklı ilçesinde Doğuş Afyon Şeker Pancarı ve Sandıklı Ziraat Odası iş birliği ile Şeker Pancarı İstişare Toplantısı düzenlendi...

13

Image

‘Uyum içinde çalışacağız’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Vali Mustafa tutulmaz başta olmak üzere üst düzey protokole ziyaretlerde bul..

14

Image

İş birliği imkanları görüşüldü
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Samiye Hancıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönet..

15

Image

‘Uyum içinde çalışacağız’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Vali Mustafa tutulmaz başta olmak üzere üst düzey protokole ziyaretlerde bul..

16

Image

MÜSİAD yönetimi toplandı
MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlendi. ..

17

Image

ATSO ile Vakıf Pazarlama arasında indirim protokolü imzalandı.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında indirim protokolü imzalandı...

Temsil heyeti çalışmalara başladı | Gazete3.com.tr
Image

Temsil heyeti çalışmalara başladı


İlk toplantısını 29 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti, toplantıda alınan karar doğrultusunda Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret ederek, belirlenen sorunlara çözüm bulunması noktasında istişare edildi.
  İŞ DÜNYASI    05.02.2020 09:54:38

Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. Ziyarete Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berna Tokman, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Aktepe, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kaygısız, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş, Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gümüşhan katıldı.
“SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞACAK”
25 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ile Afyonkarahisar’ın sorunlarını belirlemek için toplantı yaptıklarını, bu toplantıda öncelikli 5 sorunun belirlendiğini, bu sorunların çözüme kavuşturulması için bir Temsil Heyeti oluşturulduğunu belirten Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Bizim temel amacımız başta Sayın Valimiz olmak üzere, siyasiler ve diğer paydaşlar ile işbirliği yaparak şehrin sorunlarına çözümler üretebilmekti. 25 STK, 10 kişilik bir temsil heyeti seçti. Tespit ettiğimiz sorunları yaptığımız çalışmaları ve tespit ettiğimiz sorunları rapor haline getirdik. İnşallah Sayın Valimizin de desteği ile bu sorunlar çözüme kavuşacaktır” diye konuştu.
“HEP BERABER HAREKET EDECEĞİZ”
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise “ATSO öncülüğünde oluşturulan STK platformu şehrimizin sorunlarını tespit ediyor. Sorunlarda öncelik sıralaması yaptılar ve bugün bizler de o sorunları birlikte ele alacağız. Şehrimizin sorunlarına yönelik siyasiler, STK’lar ve Valilik olarak bizler el ele vererek çözüm yollarını birlikte bulacağız. İşbirliği ve birliktelik ile hareket edildiğinde sorunların daha hızlı ve kolay çözüleceğini düşünüyor, yapılacak toplantının ilimize olumlu sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
KUTUCUK:
Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti’nin, 29 Ocak 2020 tarihinde ele alınan konuları Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’a arz ettiği ziyarette şu başlıklar görüşüldü:
1. Vali Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, Zafer Havalimanı’nın işlerlik kazanması için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan randevu alınmasını kararlaştırdı.
2. Afyonkarahisar-Kütahya Karayolu üzerinde belirlenen arazinin Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilmesi hususunda Vali Tutulmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akın Yıldırım’ı çağırarak, “Derhal gerekli çalışmaları başlatıp gereğini yapalım” talimatı verdi.
3. Vali Tutulmaz, Büyük Taarruz’un 100’üncü yılı olan 2022 yılında, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın açılışının Zafer Haftası’nda, Afyonkarahisar’da yapılması, bunun gibi başka büyük organizasyonların da Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmesi için çalışma yürütülmesi gerektiğini belirtti. Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Teknofest’in 2022 yılında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmesi hakkında yapılacak başvurunun son derece önemli olduğunu vurgulayarak, 100’üncü yıl kutlamalarının kurum ve kuruluşlarla birlikte takip edilmesine karar verdi.
4. Vali Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı hakkındaki açıklamasında yer alan “Polatlı-Afyonkarahisar kesimini 2021 sonunda, Afyonkarahisar-İzmir kesimini de 2022 yılı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz” demecinin takip edilmesine karar verdi.
5. Ziyarette, STK Temsil Heyeti’nin raporunda yer alan Madencilik Sektörü Sorunları da ele alındı. Vali Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, bu konuda Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüşülmesi için çalışma yapılmasına karar verdi.
Ayrıca belirlenen sorunların çözüme kavuşmasında Vali Tutulmaz’ın yanı sıra Afyonkarahisar Milletvekilleri ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte hareket edilmesine karar verildi.
Ziyarette, STK Temsil Heyeti’nin toplantısında “Dilek ve Temenniler” kısmında ele alınan şehir ile ilgili genel konular hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.
Vali Tutulmaz, ayrıca 27 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda görüşülen, ancak STK Temsil Heyeti’nin öncelikli konular raporunda yer almayan diğer konu başlıklarının da tarafına ulaştırılmasını isteyerek, sorunların çözüme kavuşmasının takipçisi olacağını belirtti.>>>Gazete3

  İŞ DÜNYASI    05.02.2020 09:54:38

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020