Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

2

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

3

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

4

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

5

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

6

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

7

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

8

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

9

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

10

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

11

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

12

Image

İnşaat maliyet endeksi arttı
TÜİK verilerine göre inşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 10,76, aylık yüzde 1,01 arttı...

13

Image

Afyon’a neden az hibe verildi?
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Afyonkarahisar’a diğer illere nazaran daha az hibe verilmesini..

14

Image

‘Girişimci sayısı arttırılmalı’
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) senato kararıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Fahri Dokto..

15

Image

50 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçeye bir firma tarafından 50 milyon Euro’luk yatırım yapılacağını ve bu yatırımın ilçedeki işsizliğin önüne..

16

Image

Ürün Takip Sistemi anlatıldı
Tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerinin takibi için kurulan Ürün Takip Sistemi hakkında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türki..

17

Image

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) toplantısına katılarak Türkiye ve..

‘Çalışmaya devam edeceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Çalışmaya devam edeceğiz’


ATSO Meclis Başkanı M.Sıtkı Merdivenci, 2019 yılında iş dünyasında bir toparlanma süreci yaşandığını belirterek, “2020 yılında da şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
  EKONOMİ    25.01.2020 11:24:59

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının ilk toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde yapıldı. 2019’da ekonomide toparlanma işaretlerinin göründüğünü kaydeden Merdivenci, “Hatırlarsınız, geçen yıl ocak ayında yaptığımız Meclis toplantısının açılışında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun “Bu teker bu tümsekte kalmaz” sözüne gönderme yapmış ve bizim de bu kanıda olduğumuzu söylemiştik. 2019 yılı, tam istediğimiz gibi olmasa da ekonomide toparlanma işaretlerinin göründüğü bir yıl oldu. İş dünyası olarak elimizi taşın altına koyduk, istihdamı ve üretimi sürdürdük. 2020 yılında da şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KOBİ AKADEMİSİ EĞİTİMLERİ

Konuşmasında 2019 yılındaki eğitimlerde bilgilere yer veren Merdivenci, “2018 yılında başladığımız, 2019 yılında sürdürdüğümüz ATSO KOBİ Akademisi eğitimlerimiz, 2020 yılında da devam edecek. Bu konuda arkadaşlarımız çalışmalarını bitirmek üzere. Bu eğitimlerden tüm üyelerimizin yararlanmasını dilerim. Bununla birlikte, 2019 yılı Odamız’ın önemli faaliyetlere imza attığı bir yıl oldu. Bu faaliyetlerimizi birlikte gerçekleştirdik. Faaliyetlerimizi başarılı bir şekilde sürdüren başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser’e, değerli Meclis Divanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz’e, siz kıymetli Meclis Üyelerimiz’e çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ÖZER KOSOVA DEİK BAŞKANI SEÇİLDİ

Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti: “Yeni yıl dolayısıyla sizlere naçizane hediye paketleri hazırladık. Hediyeleri güzel günlerde kullanmanızı dileriz. Paketlerin içinde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser’in şahsen sizlere hediye ettiği Emre Alkin’e ait bir kitap olacak, kendisine bu hediye nedeniyle teşekkür ediyorum. Geçen hafta yapılan DEİK seçimlerinde Merve Yılmaz Özer, Kosova DEİK Başkanlığı’na, Meclis Üyemiz Sayın Mustafa Özer de Bulgaristan DEİK Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. Kendilerini bu yeni görevden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi. Toplantının yedinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirel, Yönetim Kurulu’nun 2019 Aralık-2020 Ocak Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Demirel’in ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.>>>Gazete3

  EKONOMİ    25.01.2020 11:24:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..