Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

2

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

3

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

4

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

5

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

6

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

7

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

8

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

9

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

10

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

11

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

12

Image

İnşaat maliyet endeksi arttı
TÜİK verilerine göre inşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 10,76, aylık yüzde 1,01 arttı...

13

Image

Afyon’a neden az hibe verildi?
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Afyonkarahisar’a diğer illere nazaran daha az hibe verilmesini..

14

Image

‘Girişimci sayısı arttırılmalı’
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) senato kararıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Fahri Dokto..

15

Image

50 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçeye bir firma tarafından 50 milyon Euro’luk yatırım yapılacağını ve bu yatırımın ilçedeki işsizliğin önüne..

16

Image

Ürün Takip Sistemi anlatıldı
Tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerinin takibi için kurulan Ürün Takip Sistemi hakkında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türki..

17

Image

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) toplantısına katılarak Türkiye ve..

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) toplantısına katılarak Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu, girişimcilik vurgusu yaptığı konuşmasında “Herkes huzur içinde olmak istiyorsa, girişimci sayısını artırmak ve insanlara iş bulmak zorundayız” ifadesini kullandı.
  EKONOMİ    07.02.2020 09:38:42

Hisarcıklıoğlu İzmir Hilton Otel’de düzenlenen toplantıda girişimcilik temalı bir sunum gerçekleştirdi. Türkiye ve Dünya ekonomisindeki fırsatlar üzerinde duran Hisarcıklıoğlu, genç insanları girişimci olmaya özendirmenin gerekliliği üzerinde durdu. EGİAD’ın, Başkan Mustafa Aslan liderliğinde, çok önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Özellikle de EGİAD Think Tank projeniz dikkat çekici. Dünyadaki tüm büyük kurumlarda bunun örneği var. Biz de TOBB olarak yaklaşık 15 sene önde TEPAV’ı hayata geçirdik. Böylece hem kurumsal kapasitemizi, hem de proje üretme becerimizi artırdık” dedi.

“İZMİR’İN CAZİBESİ ARTACAK”

EGİAD’ı, “Girişimcilik” konusunu gündemine aldığı ve “İzmir’i dünyanın ilk 20 girişimci şehri arasına sokma” vizyonu benimsediği için tebrik eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Günümüzde artık, sadece ülkeler değil, şehirler marka haline geliyor ve rekabette öne çıkıyor. İnşallah sizler sayesinde, İzmir’in cazibesi artacak ve dünyada yıldızı parlayacak. Öte yandan sizlerin, Odalarımız ve Borsalarımızda da faal olmanızı isterim. EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Odası başkanlığının yanısıra, TOBB yönetim kurulunda ve kendisiyle birlikte çalışıyoruz. Ondan da bu konularda tavsiye ve destek alabilirsiniz.”

“GİRİŞİMCİ SAYISI ARTMALI”

Japonya’da girişimci oranı nüfusun yüzde 5’i iken, Türkiye’de bu oranın yüzde 2 olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu alanda daha gidecek çok yol olduğunu bildirdi. İstihdam sorununun ancak girişimcilik ile çözüleceğini dile getiren TOBB Başkanı, kadın girişimci sayısını 15 yılda yüzde 5’lerden yüzde 9’a çıkardıklarını ancak bunun da yetmediğini, daha da artırmak zorunda olduklarını belirtti. Girişimciliğin özendirilmesi için TOBB olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Hisarcıklıoğlu, “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Eğer bir girişimci yetişmesine katkınız varsa, sizden iyisi yok. Eğer bir insana, ailesine iş ve aş verebiliyorsanız ne mutlu size” dedi.>>>Gazete3

  EKONOMİ    07.02.2020 09:38:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..