Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Düşük belirleme kabul edilemez”
..

2

Image

Özdilek’te büyük Kasım indirimi
..

3

Image

10 ayın ihracatı 2020’yi yakaladı
..

4

Image

Mermer ihracatında artış var
..

5

Image

Dijital Türk lirası hayata geçirilecek
..

6

Image

Gıda ürünlerine ‘Gözetim Mekanizması'
..

7

Image

Hisarcıklıoğlu’nun gözdesi yine Afyonkarahisar
..

8

Image

Kozmetik ürünler, Danimarka’ya gidecek
..

9

Image

‘Doğalgaz aramayın, tarımımız bize yeter!’

Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünü yaptığı Özel Gündem programına katılan Yöresel Ürünler ve Co..

10

Image

Afyonkarahisar'dan 3 kıtaya elma ihracatı

Afyonkarahisar'ın Çay ile Sultandağı ilçelerinde yetiştirilen kaliteli cins elmalar, Asya, Avrupa ve Afrika'daki ülkelere gönderiliyor.
..

11

Image

Ağustos ihracatı 27 milyon 370 bin dolar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ağustos ayı ihracatının 27 milyon 370 bin dolar o..

12

Image

AVŞAR Emaye yeni istihdam kapısı açıyor

450 çalışanı ile Afyon ilimizin istihdam, ihracat ve katma değerli üretim alanında önde gelen şirketlerinden Avşar Emaye A.Ş dünyada yaşanan pand..

13

Image

Kadın Kültür Evi projeleri hızla devam ediyor
Afyonkarahisar için vizyon projeleri hayata geçirmek için büyük gayret sarf eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlar için adeta bir nefes alma merkezi olacak ..

14

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

15

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

16

Image

Sanayide kapasite yükseldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Haziran 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Haziran 2019’a (2.600 adet) göre %36,6 (952 adet..

17

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) toplantısına katılarak Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu, girişimcilik vurgusu yaptığı konuşmasında “Herkes huzur içinde olmak istiyorsa, girişimci sayısını artırmak ve insanlara iş bulmak zorundayız” ifadesini kullandı.
  EKONOMİ    07.02.2020 09:38:42

Hisarcıklıoğlu İzmir Hilton Otel’de düzenlenen toplantıda girişimcilik temalı bir sunum gerçekleştirdi. Türkiye ve Dünya ekonomisindeki fırsatlar üzerinde duran Hisarcıklıoğlu, genç insanları girişimci olmaya özendirmenin gerekliliği üzerinde durdu. EGİAD’ın, Başkan Mustafa Aslan liderliğinde, çok önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Özellikle de EGİAD Think Tank projeniz dikkat çekici. Dünyadaki tüm büyük kurumlarda bunun örneği var. Biz de TOBB olarak yaklaşık 15 sene önde TEPAV’ı hayata geçirdik. Böylece hem kurumsal kapasitemizi, hem de proje üretme becerimizi artırdık” dedi.

“İZMİR’İN CAZİBESİ ARTACAK”

EGİAD’ı, “Girişimcilik” konusunu gündemine aldığı ve “İzmir’i dünyanın ilk 20 girişimci şehri arasına sokma” vizyonu benimsediği için tebrik eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Günümüzde artık, sadece ülkeler değil, şehirler marka haline geliyor ve rekabette öne çıkıyor. İnşallah sizler sayesinde, İzmir’in cazibesi artacak ve dünyada yıldızı parlayacak. Öte yandan sizlerin, Odalarımız ve Borsalarımızda da faal olmanızı isterim. EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Odası başkanlığının yanısıra, TOBB yönetim kurulunda ve kendisiyle birlikte çalışıyoruz. Ondan da bu konularda tavsiye ve destek alabilirsiniz.”

“GİRİŞİMCİ SAYISI ARTMALI”

Japonya’da girişimci oranı nüfusun yüzde 5’i iken, Türkiye’de bu oranın yüzde 2 olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu alanda daha gidecek çok yol olduğunu bildirdi. İstihdam sorununun ancak girişimcilik ile çözüleceğini dile getiren TOBB Başkanı, kadın girişimci sayısını 15 yılda yüzde 5’lerden yüzde 9’a çıkardıklarını ancak bunun da yetmediğini, daha da artırmak zorunda olduklarını belirtti. Girişimciliğin özendirilmesi için TOBB olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Hisarcıklıoğlu, “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Eğer bir girişimci yetişmesine katkınız varsa, sizden iyisi yok. Eğer bir insana, ailesine iş ve aş verebiliyorsanız ne mutlu size” dedi.>>>Gazete3

  EKONOMİ    07.02.2020 09:38:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..