Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

2

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

3

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

4

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

5

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

6

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

7

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

8

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

9

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

10

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

11

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

12

Image

İnşaat maliyet endeksi arttı
TÜİK verilerine göre inşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 10,76, aylık yüzde 1,01 arttı...

13

Image

Afyon’a neden az hibe verildi?
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Afyonkarahisar’a diğer illere nazaran daha az hibe verilmesini..

14

Image

‘Girişimci sayısı arttırılmalı’
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) senato kararıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Fahri Dokto..

15

Image

50 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçeye bir firma tarafından 50 milyon Euro’luk yatırım yapılacağını ve bu yatırımın ilçedeki işsizliğin önüne..

16

Image

Ürün Takip Sistemi anlatıldı
Tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerinin takibi için kurulan Ürün Takip Sistemi hakkında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türki..

17

Image

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) toplantısına katılarak Türkiye ve..

‘KOBİ’lerin sorunlarını çözüyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘KOBİ’lerin sorunlarını çözüyoruz’


ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser, KOBİ Hastanesi Projesi’nin, KOBİ’lerin sorunlarına çözüm bulduğunu söyledi.
  EKONOMİ    23.01.2020 10:01:20

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı kapsamında sürdürdüğü KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi çerçevesinde Devlet Destekleri ve Finansa Erişim Semineri düzenlendi. Akrones Termal Otel’de düzenlenen seminere ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Samet Fidan, Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı İl Müdürü Şakir Özen, ATSO Meclis Üyeleri, Meslek Komiteleri Üyeleri ve çok sayıda iş insanı katıldı.

“FİNANSA ERİŞİM EN BÜYÜK SORUN”

Seminerin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Bugün burada, üyelerimizin merak ettiği ve bize sıkça sorduğu devlet destekleri, kredi ve hibe imkânları hakkında ayrıntılı bilgiler edineceğiz. Günümüzde, işini büyütmek isteyenlerin karşılaştığı en büyük sorun, finansa erişim olarak göze çarpmaktadır. Üyelerimiz, hangi kurumun hangi şartlarda destek ve hibe verdiğini öğrendiğinde, yol haritasını daha kolay çizmekte ve hedefe daha kolay ulaşmaktadır. Bu yönüyle, seminerimizin son derece yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

“100 PROJE İÇİN İLK 20’YE GİRDİ”

ATSO tarafından sürdürülen KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı Projesi hakkında da bilgi veren Serteser, “KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı kapsamında Odamız tarafından hazırlanan, ülke çapındaki 100 proje içinde ilk 20’ye girerek destek kazanan bir projedir. İsmiyle ön plana çıkmış, hatta ‘Yeni bir hastane mi kuruyorsunuz’ soruları ile merak uyandırmıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından da İstanbul’da yapılan Lansman Toplantısı’nda gündeme getirilmiştir” dedi.

“SORUNLAR TEŞHİS EDİLİYOR”

Serteser, “Projemiz, aslında KOBİ’lerin ‘hastalık’ olarak nitelendirilebilecek sorunlarının adeta teşhis edilmesini, teşhis edilen sorunlar için reçete hazırlanarak KOBİ’lere yol gösterilmesini içermektedir. Bugün burada, projemizin ruhuna uygun verimli bir seminer düzenliyoruz. Seminer davetimize icabet eden ve sizlere değerli bilgilerini aktaracak olan Ticaret Bakanlığı ve Eximbank yetkililerine, İŞKUR, KOSGEB ve KGF uzmanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM VE MENTÖRLÜK HİZMETİ VERİLECEK

Serteser’in konuşmasının ardından ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı Projesi hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Şenol, bu proje kapsamında Romanya ve Litvanya ziyaretlerinin gerçekleştirildiğini, Romanya ve Litvanya heyetlerinin de Afyonkarahisar’a gelerek incelemelerde bulunduğunu belirtti. Şenol, Afyonkarahisar’daki KOBİ’lerin yaşadığı sorunların çözülmesi amacıyla eğitim ve mentörlük hizmeti verileceğini aktardı.

İHRACAT İÇİN BİRÇOK DESTEK VAR

Şenol’un sunumunun akabinde Ticaret Bakanlığı Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Destekleri Dairesi Ticaret Uzmanı Sercan Saydam, “İhracatta Sağlanan Devlet Destekleri” başlıklı sunum yaptı. Saydam, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE), Pazara Giriş Belgeleri, Küresel Tedarik Zincirine Giriş, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş, Yurtdışı Fuarları, Yurtdışı Birim-Marka-Tanıtımı, Tasarım Şirketleri, Tasarım Ofisleri ve İşbirliği Kuruluşlarının Desteklenmesi ile Marka ve Turquality başlıklarında destek sağlandığını aktardı. Saydam, Afyonkarahisar’ın UR-GE ve Pazara Giriş Belgeleri’nde pek çok vilayete göre iyi bir durumda olduğunu belirtti.

KATILIM BELGESİ VERİLDİ

Program, Türk Eximbank İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları, KOSGEB Destekleri, İŞKUR Destekleri ve Kredi Garanti Fonu sunumları ile devam etti. Programın sonunda semineri takip edenlere Katılımcı Belgesi takdim edildi.>>>Mustafa Bayer

  EKONOMİ    23.01.2020 10:01:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..