Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağustos ihracatı 27 milyon 370 bin dolar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ağustos ayı ihracatının 27 milyon 370 bin dolar o..

2

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

3

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

4

Image

Kadın Kültür Evi projeleri hızla devam ediyor
Afyonkarahisar için vizyon projeleri hayata geçirmek için büyük gayret sarf eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlar için adeta bir nefes alma merkezi olacak ..

5

Image

AVŞAR Emaye yeni istihdam kapısı açıyor

450 çalışanı ile Afyon ilimizin istihdam, ihracat ve katma değerli üretim alanında önde gelen şirketlerinden Avşar Emaye A.Ş dünyada yaşanan pand..

6

Image

Sanayide kapasite yükseldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Haziran 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Haziran 2019’a (2.600 adet) göre %36,6 (952 adet..

7

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

8

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

9

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

10

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

11

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

12

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

13

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

14

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

15

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

16

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

17

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

‘TOGG Milli Geliri artıracak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘TOGG Milli Geliri artıracak’


Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un 15 yıllık çalışma sonunda 20 bin kişilik istihdam, cari açığa 7,5 milyar dolar iyileştirici katkı, milli geliri de 50 milyar dolar artırmasının hedeflediğini söyledi.


  EKONOMİ    21.01.2020 09:21:34

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, TOBB ETܒde Rektör Prof. Dr. Güven Sak, Mühendislik ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerle buluştu. Aynı zamanda TOGG Yönetim Kurulu Başkanı olan TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte TOBB ETܒye gelen Karakaş, öğretim üyelerine ‘Yeniliğe Yolculuk’ konulu bir sunum yaptı.

CARİ AÇIĞA 7,5 MİLYAR DOLAR İYİLEŞTİRİCİ KATKI

TOGG’un 15 yıllık çalışma sonunda 20 bin kişilik istihdam, cari açığa 7,5 milyar dolar iyileştirici katkı, milli geliri de 50 milyar dolar artırmasının hedeflediğini vurgulayan Karakaş şöyle konuştu: “Ortaklarımız 15 yıl boyunca kendilerine bir gelir aktarmamızı beklemiyorlar. Şirket, kazandığı parayı yeni teknolojilere yatıracak. 5 modelle tüketiciye ulaşacağız. 2022’de SUV model üreterek piyasa gireceğiz ve 18 ay sonra sedan modelimiz piyasada olacak. Diğer modeller de peyderpey piyasaya sunulacak. Nihai hedefimiz yıllık 175 bin adet üretimdir. Bu otomobillerin hepsi aynı platformda üretilebilecek ki bu bize önemli bir imkan ve güç sağlayacak. Yüzde 51 yerlilik oranı ile başlayacağız ama 2025 yılında bunu yüzde 68’e çıkarmayı planlıyoruz. İşte burada da üniversitelerimizden, TOBB ETܒden katkı bekliyoruz. Sonuçta; bu otomobil ve kuracağımız mobilite eko-sistemi, bizi dünya yenilik ligine yani şampiyonlar ligine dahil edecek ve önemli bir oyuncu haline getirecektir.”>>Gazete3

  EKONOMİ    21.01.2020 09:21:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..