Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Düşük belirleme kabul edilemez”
..

2

Image

Özdilek’te büyük Kasım indirimi
..

3

Image

10 ayın ihracatı 2020’yi yakaladı
..

4

Image

Mermer ihracatında artış var
..

5

Image

Dijital Türk lirası hayata geçirilecek
..

6

Image

Gıda ürünlerine ‘Gözetim Mekanizması'
..

7

Image

Hisarcıklıoğlu’nun gözdesi yine Afyonkarahisar
..

8

Image

Kozmetik ürünler, Danimarka’ya gidecek
..

9

Image

‘Doğalgaz aramayın, tarımımız bize yeter!’

Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünü yaptığı Özel Gündem programına katılan Yöresel Ürünler ve Co..

10

Image

Afyonkarahisar'dan 3 kıtaya elma ihracatı

Afyonkarahisar'ın Çay ile Sultandağı ilçelerinde yetiştirilen kaliteli cins elmalar, Asya, Avrupa ve Afrika'daki ülkelere gönderiliyor.
..

11

Image

Ağustos ihracatı 27 milyon 370 bin dolar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ağustos ayı ihracatının 27 milyon 370 bin dolar o..

12

Image

AVŞAR Emaye yeni istihdam kapısı açıyor

450 çalışanı ile Afyon ilimizin istihdam, ihracat ve katma değerli üretim alanında önde gelen şirketlerinden Avşar Emaye A.Ş dünyada yaşanan pand..

13

Image

Kadın Kültür Evi projeleri hızla devam ediyor
Afyonkarahisar için vizyon projeleri hayata geçirmek için büyük gayret sarf eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlar için adeta bir nefes alma merkezi olacak ..

14

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

15

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

16

Image

Sanayide kapasite yükseldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Haziran 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Haziran 2019’a (2.600 adet) göre %36,6 (952 adet..

17

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

Kozmetik ürünler, Danimarka’ya gidecek | Gazete3.com.tr
Image

Kozmetik ürünler, Danimarka’ya gidecek  EKONOMİ    21.10.2021 11:51:16


Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen proje ile Dinar ilçesinde kurulan lavanta bahçesinden üretilen ve Dinarelli markası ile satışa sunulan kozmetik başta olmak üzere sabun ve kişisel bakım ürünleri şimdi yurt dışına ihraç edilecek. İlk etapta Danimarka’ya ihraç edilecek ürünlerin ilerleyen zamanlarda diğer Avrupa ülkelerine de gönderileceği kaydedildi
Afyonkarahisar Dinar Kaymakamlığı tarafından kurulan Kadın Kültür Evleri Kooperatifi bünyesinde faaliyete geçen Dinarelli Lavanta Tesisleri’nde lavantadan üretilen ve satışa sunulan ürünler şimdiler de ihracat yolcusu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek tarafından hayata geçirilen Kadın Kültür Evleri projesi kapsamında Dinar ilçesinde oluşturulan lavanta bahçelerinden sağlanan doğal lavanta ile üretilen ürünler yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da ilgi görmeye başladı. Kozmetik ürünler başta olmak üzere, sabun, losyon, kolonya gibi kişisel bakım ürünleri Dinarelli markası ile yurt içinde satılırken, ürünlere Türkiye pazarının ardından Avrupa pazarından da talep gelmeye başladı.
İLK İHRACAT İÇİN DANİMARKACA ETİKETLER HAZIRLANDI
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinarelli markasının ihracat anlattı. Kaymakam Kapankaya, Dinarelli olarak yüzlerini ihracata çevirdiklerini ifade ederek, “Ben ihracat konusunda gerçekten umutluyum çünkü ürünlerimize gerek sosyal medyada, online de ve buraya gelen gurbetçi vatandaşlarımız çok beğeniyor ve bununla ilgili de olumlu geri dönüşlerimiz oldu. Mağazamıza Danimarka’dan gelen bir müşterimizin bir talebi oldu ve biz bununla ilgili Danimarkaca (Danca), Almanca ve İngilizce etiketler bastırdık. Yakında Danimarka’dan başlayarak Avrupa’nın diğer ülkelerine de ihracatımız başlayacak” dedi.
“YURT DIŞINA İHRACAT YAPABİLECEĞİZ”
Danimarka’nın ardından diğer Avrupa ülkelerine de ihracat gerçekleştirileceğini belirten Kaymakam Kapankaya açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bununla ilgili bir ürünlerimizi fason üretim yaptırıyoruz. Ancak Vali Gökmen Çiçek’in talimatları ile kalkınma ajansı ile bir proje geliştirildi. Kendi imalar binamızı kurduktan sonra gönül rahatlığı ile hem yurt içi hem de yurt dışına ihracat yapabileceğiz. İlçemize, ilimize bu anlamda bir marka kazandıracağımızı düşünüyoruz. Yurt dışı ile ilgili güzel planlarımız, düşüncelerimiz ve girişimleri var. İlerleyen günlerde yüzümüzü yurt dışına döneceğiz çünkü ihracat önemli bir kalem, Dinar içinde bir marka değeri oluşturacağız.” Öte yandan, ilk ihracatın önümüzdeki aylarda Danimarka’ya yapılacağı ve çalışmalarda sona gelindiği aktarıldı. >>>İHA

  EKONOMİ    21.10.2021 11:51:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..