Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağustos ihracatı 27 milyon 370 bin dolar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ağustos ayı ihracatının 27 milyon 370 bin dolar o..

2

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

3

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

4

Image

Kadın Kültür Evi projeleri hızla devam ediyor
Afyonkarahisar için vizyon projeleri hayata geçirmek için büyük gayret sarf eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlar için adeta bir nefes alma merkezi olacak ..

5

Image

AVŞAR Emaye yeni istihdam kapısı açıyor

450 çalışanı ile Afyon ilimizin istihdam, ihracat ve katma değerli üretim alanında önde gelen şirketlerinden Avşar Emaye A.Ş dünyada yaşanan pand..

6

Image

Sanayide kapasite yükseldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Haziran 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Haziran 2019’a (2.600 adet) göre %36,6 (952 adet..

7

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

8

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

9

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

10

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

11

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

12

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

13

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

14

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

15

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

16

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

17

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

Ürün Takip Sistemi anlatıldı | Gazete3.com.tr
Image

Ürün Takip Sistemi anlatıldı


Tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerinin takibi için kurulan Ürün Takip Sistemi hakkında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu işbirliğinde bilgilendirme semineri düzenlendi.

  EKONOMİ    08.02.2020 09:49:35

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu işbirliğinde Ürün Takip Sistemi Bilgilendirme Semineri düzenlendi. ATSO hizmet binasında gerçekleştirilen seminere Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Daire Başkanı Aydın Kaplan, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, ATSO Meclis Üyeleri Cemil Uluışık ve Sefa Eroğlu, ATSO 7. Meslek Komitesi (İlaç Medikal Satıcıları) . Başkanı Zekeriya Türk, 7. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ahmet Postalcı ile çok sayıda medikalci katıldı.

“ÜYELERİMİZİN TALEPLERİNİ YERİNE GETİRİYORUZ”

Seminerin açılış konuşmasını yapan ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, “Oda olarak üyelerimizden gelen talepleri değerlendiriyor, Meslek Komitelerimiz’de istişare edilen sorunların çözümü için çalışmalar yapıyoruz. Üye şirketlerimizin yöneticilerinin ve çalışanlarının kendilerini daha da geliştirmeleri için eğitimler ve seminerler düzenliyoruz. Eğitim ve seminerlerimize gösterdiğiniz ilgi bizi mutlu ediyor, daha çok çalışmamız için bizleri teşvik ediyor. Bu nedenle katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNEMLİ BİLGİLER VERİLDİ

Bu seminerin ATSO 7. Meslek Komitesi’nin girişimleri ile düzenlendiğini kaydeden Şenol, “Ecza Depoları ile medikal cihaz alım ve satımı yapan şirketlerin yeni gündemine gelen Ürün Takip Sistemi hakkında merak edilen birçok konu var. Bu alanla iştigal eden 7. Meslek Komitemiz’in girişimleri ile düzenlediğimiz seminerimizde, Ürün Takip Sistemi’nin uygulama aşamasının nasıl sürdürüleceği konusunda değerli bilgiler edineceğiz” şeklinde konuştu.

MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Daire Başkanı Aydın Kaplan ise Ürün Takip Sistemi için akıllı telefonlarla uyumlu bir program geliştirildiğini kaydetti. Kaplan, “Ürün Takip Sistemi, ülkemizin tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerde izlenebilirliğin sağlandığı bir proje olarak hayata geçmiştir. 2018 yılının sonunda Ürün Takip Sistemi’ne ilişkin mobil uygulama geliştirdik. Telefonlarınıza bu uygulamalarınızı indirebilirsiniz” dedi.

PROGRAM ÜRÜN HAKKINDA BİLGİLER VERİYOR

Kaplan, “Bu uygulama hem bizler için hem sizler için, hem de vatandaşlarımız için önemli bir uygulama. Hem kamera yardımıyla, hem el yordamıyla ürününün üzerindeki barkod bilgisini okutarak kayıtlı ürünün bilgileri geliyor. Kayıtlı değilse ‘sistemde kayıtlı değildir’ ibaresi geliyor. Kayıtlı ürün için de, kayıtlı olmayan ürün için de Kurum’a bildirimde bulunabilirsiniz. Ürün üzerindeki bilgilerle sistemdeki bilgilerin birbiri ile örtüşmemesi halinde, bu durumu da Kurum’a bildirebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Seminerde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan Biyomedikal Mühendisi Halil Yasin Parlak, “ÜTS Tekil Takip Süreçleri” ile ilgili sunum yaptı.>>>İsmail Sagun

  EKONOMİ    08.02.2020 09:49:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..