Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Ticaretin sicili’ arşiviyle birlikte dijitalleştirildi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin dijital dönüşümüne ilişkin değerlendirm..

2

Image

‘Çalışmaya devam edeceğiz’
ATSO Meclis Başkanı M.Sıtkı Merdivenci, 2019 yılında iş dünyasında bir toparlanma süreci yaşandığını belirterek, “2020 yılında da şehrimiz ve ülkemiz ..

3

Image

4 bin 403 ton ceviz üretildi
TÜİK Manisa Bölge Müdürü Mehmet Akyol, Afyonkarahisar’da 2018 yılında 4 bin 403 ton ceviz üretimi yapıldığını söyledi.

..

4

Image

‘Adil yeni bir modele ihtiyaç var’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın daha adil ve sürdürülebilir yeni bir ekonomik modele ihtiyacı oldu..

5

Image

‘KOBİ’lerin sorunlarını çözüyoruz’
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser, KOBİ Hastanesi Projesi’nin, KOBİ’lerin sorunlarına çözüm bulduğunu söyledi. ..

6

Image

‘110 milyon TL yatırım yaptık’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, AK Parti hükümetlerinin desteğiyle 11 yılda Şuhut’a 110 milyon TL yatırım yapıldığını söyledi. ..

7

Image

‘TOGG Milli Geliri artıracak’
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un 15 yıllık çalışma sonunda 20 bin kişilik istihdam, cari açığa 7,5 milyar dol..

8

Image

Kulakların pası silindi
Polifonik Korolar Derneği bünyesinde bulunan KOROSA AKÜ Dinar Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda konser verdi...

9

Image

Yüzde 5 büyüme bekliyoruz
Dinar ilçesinde açıklamalarda bulunan Milletvekili Ali Özkaya, 2020 yılında yüzde 5 büyüme beklentisi içinde olduklarını söyledi. ..

10

Image

ATSO’dan yumurta başarısı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın yoğun çabaları sonucu, Cumhurbaşkanı Kararı ile tavuk yumurtasının toptan teslimlerinde KDV yüzde 8’den yü..

11

Image

Biz de üretim yapalım istiyoruz
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yerli ve milli otomobil heyecanının tüm Anadolu’ya yayılması gerektiğini..

12

Image

En önemli küresel markamız olacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiy..

13

Image

Yüzde 5 büyüme hedefimiz var
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; yılın son çeyreğinde, ülke ekonomisinde yüzde 4-5 bandında bir büyüme bekle..

14

Image

Afyon ayakları üzerinde dural bir il
ATSO’yu ziyaret eden Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Afyonkarahisar’ın elindeki potansiyellerle kendi ayakları üzerinde durabilen bir il olduğ..

15

Image

Ekonomiye büyük fayda sağlayacak
TOBB Genç Girişimciler İl Başkanlarını ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, genç girişimciler arasındaki iş birliğinin ülke ekonomisi..

16

Image

Kapanan şirket sayısı azaldı
Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı % 7,44 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı % 4,63 kurulan kooperatif sayısı % 8,93 oranında aza..

17

Image

Potansiyel fırsatlar görüşüldü
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Başkanı Ines Mucostepa’nin ev ..

Yatırım ortamı iyileştirildi | Gazete3.com.tr
Image

Yatırım ortamı iyileştirildi


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’nde yaptığı açıklamada, hükümetle birlikte çalışarak, ülkedeki iş ve yatırım ortamını iyileştiren reformlara imza attıklarını belirtti.
  EKONOMİ    13.12.2019 10:41:21

Hisarcıklıoğlu bu işleri şöyle özetledi: “Dünya Bankası doing business endeksine göre, 2018’de dünyada 60’ıncı sıradayken, önce 2019’da 43’üncü sıraya, bu yılsa 33’üncü sıraya yükselmeyi başardık. Tarihimizde ilk kez bu kadar üst sıralara çıkmış olduk. Bu işin özel sektör koordinasyonunu da TOBB olarak biz yaptık. Sizlerden, üyelerimizden gelen sıkıntılara, çözümler geliştirip, YOİKK gündemine soktuk. Şimdi hedef ilk 20 ülkeden biri olmak, bunun için çalışıyoruz” dedi.
“SON 10 YILDA KADIN GİRİŞİMCİ SAYISI 2 KATINA ÇIKTI”
Ticari alacak sigortasıyla ilgili çalışmaların yapıldığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Yine uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir konu vardı: ticari alacak sigortası. Bu konuda da adım atılmasını sağladık. Şu an 16 sigorta şirketi bu hizmet vermeye başladı. Bir önemli şikâyet, POS komisyonlarıydı. Odalarımızla birlikte bu konuda yoğun bir lobi yaptık. POS komisyonları için %1,60 üst sınır getirilmesini sağladık. Ülkemize daha fazla kadın girişimci kazandırmak üzere, kadın girişimciler kurulumuz, pek çok yeni proje başlattık. Google, Turkcell, Facebook, Coca-Cola ve Amazonla birlikte çalıştık. Binlerce kadına e-ticaret ve girişimcilik eğitimleri verdik, kod yazmayı öğrettik. Kadınlarımız da müthiş bir azimle çalıştılar. Son 10 yılda kadın girişimci sayımızı 2 katına çıkardık.” TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ele verince, kamu-özel birlikte çalışınca, istişare ve ortak akıl hâkim olunca, başarılmayacak hiçbir şey bulunmadığının altını çizerken, ‘birbirimizi ötekileştirmeyelim’ çağrısında bulundu.>>>Gazete3

  EKONOMİ    13.12.2019 10:41:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..