Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yöresel ürünlerinize sahip çıkın!’
Antalya 11. kez açılan Yöresel Ürünler Fuarı’nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Zengin olmak istiyorsanız, ..

2

Image

‘Gastro şehrimizi dünyaya tanıtıyoruz’
..

3

Image

‘Frigya’yı herkese duyuracağız’
..

4

Image

Festivalde sürdürülebilirlik paneli yapıldı
..

5

Image

Yarışmacılar Afyon Haşhaşını düşünsün!
..

6

Image

Şehr’i Frig hizmete açıldı
..

7

Image

Sahne Afyon mutfağının

Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar, tarihi günlerinden birini yaşıyor. UNESCO tescilli Gastronomi şehrimizin yöresel lezzetlerinin görücüye çıkt..

8

Image

İkbal Thermal Hotel, başarılara koşuyor

Dünyanın en fazla takip edilen seyahat ve yaşam stili dergilerinden Condé Nast Traveler’ın prestijli okur değerlendirmesi olarak nitelendirilen ..

9

Image

AFBEL ve AKRONES’e belgeleri verildi
..

10

Image

Turizm ve Lezzet Festivali başlıyor

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO’nun ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden üç şehirden biri olan Afy..

11

Image

“Bizim yurt dışına taşmamız lazım”

Zafer Turistik Otelciler ve işletmeciler Derneği Başkanı ve İkbal Termal Otel Genel Müdürü Ali Gümüşhan, Kanal 3’te moderatörlüğünü Megabirlik Me..

12

Image

Afyonkarahisar festivale hazır

Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali, 14-17 Ekim tarihleri arasında Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Festivalin ..

13

Image

Afyonkarahisar’a hayran kaldılar

Özgür Yapı tarafından ilimize kazandırılan Akrones Termal Otel Faslı misafirlerini ağırlıyor. Termal tatil için Akrones Termal Otel'i tercih eden..

14

Image

Gastro Afyon 2021’e, sayılı günler kaldı

Afyonkarahisar'da Valilik, Belediye Başkanlığı, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Afyokarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği (AFPAD) iş birli..

15

Image

Apameia Antik Kenti'nde 5 oda bulundu

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki Apameia Antik Kenti antik tiyatrosunda yürütülen kazı çalışmalarında Helenistik döneme ait olduğu değerlendir..

16

Image

‘Afyon’a gelişimde mutlu olurum’

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Sümer Ezgü yakında başlayacak televizyon programının çekimi için geldiği Afyonkarahisar’da Gün FM’e konuştu. Sü..

17

Image

Tedirginlik sonrası gelen mutluluk!

Frigya bölgesinde yaptığı çalışmalarla bölgeyi turizm platosu haline getiren Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, “İlk başta bu kadar kişiyi peşim..

Afyonkarahisar festivale hazır | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar festivale hazırGastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali, 14-17 Ekim tarihleri arasında Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Festivalin Tanıtım Toplantısı Afyonkarahisar İl Protokolünün geniş katılımı ile yapıldı
  TURİZM    13.10.2021 11:19:30


Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali, yarın Afyonkarahisar’da başlıyor. Afyonkarahisar lezzetlerinin görücüye çıkacağı festivalin tanıtım toplantısı Akrones Termal Otel’de gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen lansmana Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan, il protokolü, otel müdürleri, gazeteciler ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.
“FESTİVAL, UNESCO’DAN DOLAYI ÇOK DAHA KIYMETLİ”
Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, konuşmasında, “UNESCO’nun çatısı altında UNESCO amblemini kullanarak düzenlediğimiz ilk lezzet, gastronomi ve turizm festivali olacak. Çok değerli olduğunu düşünüyorum. Daha önce düzenlendi. Fakat bu düzenlenecek olan festivalin UNESCO’dan dolayı çok daha kıymetli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
“TÜM TÜRKİYE’Yİ FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise tüm Türkiye’yi 14-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek lezzet festivaline davet etti. Birçok medeniyete ev sahipliği yaparak birbirinden güzel lezzetlerin ön plana çıktığı şehrin gastronomi turizmine de kapılarını açtığına dikkat çeken Başkan Zeybek, “Şu ana kadar 30’a yakın ürünümüz tescillendi. 50’ye yakın ürünümüzün dosyaları ise hazırlanıyor, Türk Patent Enstitüsüne müracaatları gerçekleştireceğiz. Belediye olarak tek değiliz, bu işin içerisinde Zafer Kalkınma Ajansı, Afyonkarahisar Valiliğimiz, Ticaret Odamız, Üniversitelerimiz, otellerimiz ve çok geniş katılımlı bir birliktelik oluşturularak bugüne kadar ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmalarımızı inşallah festivalle taçlandırmayı hedefliyoruz” dedi.
“AFYONKARAHİSAR SON ZAMANLARDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE GELİŞİM GÖSTERDİ”
Lansmanda konuşan Vali Gökmen Çiçek ise, İscehisar ilçesi Çatağıl Köyü’nde yaşanan elim kazada hayatlarını kaybeden öğrencilerin herkesi hüzne boğduğunu ifade etti. Bu acının gölgesinde bir festival yapılacağını söyleyen ve aslında bu festivalin UNESCO ile yapılan sözleşme gereği yapılması zorunlu bir festival olduğunu altını çizen Vali Gökmen Çiçek “Afyonkarahisar son zamanlarda büyük bir değişim ve gelişim gösterdi. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan, herkesin gıptayla baktığı, el birliğiyle çok başarılı işlerin ortaya çıktığı bir şehir. Dünya Motokors Şampiyonası Türkiye ve dünya çapında büyük ses getirdi. Ardından Gastronomi Evi açıldı. Frig Ultra Maratonu derken bugünde Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali’nin lansmanını yapıyoruz. Dolu dolu etkinliklerle geçen sürecin sonunda inşallah bu festival de güzel bir final olur. Şehrimizin UNESCO tescili almasında, tüm Türkiye’de Gastronomi ile anılmasında en başından itibaren emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar Belediye Başkanımızın şahsında Afyonkarahisar Belediyesini tebrik ediyor, kutluyorum. Gerçekten bir yıl boyunca İl Valisi olarak şahit oldum. Hiçbir şeyi ihmal etmeden gece gündüz bu işin başarılı olması için bu unvanı elimizde tutabilmek için mücadele ettiler. İnşallah bu festivalde Afyonkarahisar’ın adını tekrardan en iyi şekilde duyururuz diye temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan’da birer konuşma yaparak festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler. >>>Mustafa Bayer


  TURİZM    13.10.2021 11:19:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..