Öne Çıkan

15

1

Image

Süper Lig’de üç takım kol kola
Süper Amatör Lig’in beşinci haftasına aynı puanla giren üç takım rakiplerini yenerek zirvedeki yerlerini korudular.

..

2

Image

BESYO Müdürü ve Öğretim Üyeleri Spor Bilimleri Kongresi’ne katıldı
Geçtiğimiz hafta Antalya’da düzenlenen 16. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’ne Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak ile b..

3

Image

Afjet Afyonspor’un gençleri 2 beraberlik, 1 yenilgi aldı
Hatay deplasmanından bir puanla dönen U17 Elit takımı yenilmezliğini sürdürürken, U21 takımı haftayı farklı yenilgiyle kapattı.


..

4

Image

‘Göller hayati öneme sahip’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Akarçay kapalı havz..

5

Image

‘En büyük kriterimiz Erdoğan belediyeciliği’
AK Parti haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 31 Mart seçimleri için aday adayı başvurularının yoğunluktan dolayı ..

6

Image

Filede Arhavi’ye yenildik: 0-3
Efeler Voleybol Ligi’nin 5.haftasında Arhavi Belediyespor’a ev sahipliği yapan İkbal Afyon Belediye Yüntaş, rakibi karşısında set alamadan sahadan 0-3..

7

Image

Asfalt serme çalışmaları devam ediyor
Dinar Belediyesi tarafından sıcak asfalt serme çalışmaları devam ediyor. ..

8

Image

Sandıklıspor üç haftadır kazanıyor
Karapınar deplasmanında aldığı galibiyetle çıkış yakalayan Sandıklıspor, önceki hafta Yeniçağaspor’u mağlup ettikten sonra Pazar günü de Anaıdolu Üniv..

9

Image

Bebek dostu işyerlerine teşekkür
İşyerlerinde gerçekleştirdikleri gerekli düzenlemelerle anne sütünü teşvik ederek “Anne ve Bebek Dostu” olan alışveriş merkezlerine Sağlık Müdürü Uzm...

10

Image

‘ATSO büyük destek veriyor’
ATSO yönetimi ile Gecek yönetiminin ortak toplantısında konuşan Gecek Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Çiloğlu, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüs..

11

Image

‘Endüstri kütüphaneleri kurmalıyız’
Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Başkanı Nezih Kuleyin, "3 milyon 200 bin KOBİ'mizi ye..

12

Image

‘İlk gezi Çanakkale’ye olacak’
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, ilçede bayanlara yönelik olarak gerçekleştirilen kültür gezileri hakkında bilgilendirme toplantısı yaparak, il..

13

Image

Motokros Sezon Finali Afyon'da
17-18 Kasım tarihinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda MX1, MX2, MX2 Junior, MX, Veteran, 85 cc ve 65 cc sınıflarında yarışlar y..

14

Image

Özdilek’ten satranç turnuvası
Özdilek, Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle büyük bir satranç turnuvası düzenlemeye hazırlanıyor. 17 – 18 Kasım’da 12 ildeki 16 farklı lokasyon..

15

Image

Hanımlar Lokali’ne Nermin Erbakan köşesi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaptırılarak 2014 yılında açılışı yapılan ve sosyal kombinasyon zenginliği dolayısıyla hanımların hizmetine sunu..

16

Image

Kent Ormanı kuş sergisi açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Ormanı'nda yaşayan 33 farklı tür kuş fotoğraflarından oluşan AKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyes..

17

Image

‘Uyumlu çalışmalar devam edecek’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu heyeti, Afyon’da göreve yeni başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ve 2. Ağır Ceza Mahke..

Birilerinin canı savaş istiyor | Alkan Kurt | Gazete3.com.tr
Image

Birilerinin canı savaş istiyor

Alkan Kurt
12.05.2018

İsrail-İran geriliminin tırmanmaya başladığı bir dönemdeyiz. İsrail, İran Devrim Muhafızlarının saldırılarını bahane ederek, Suriye'deki İran üslerini vurmaya devam ediyor. 2 ülke arasında birbirlerine sert açıklamalar yapılıyor. Yakın coğrafyadaki ülkelerden özellikle Müslüman ülkelerden ses yok.
******
Zaten Suudi Arabistan'ın İran'la arası kötü, Fas geçtiğimiz günlerde İran'la diplomatik ilişkilerini kestiğini açıkladı, Irak ve Suriye'nin durumu ortada, Mısır ABD ve İsrail güdümündeki Sisi'nin kontrolünde. İran için çember daralıyor gibi. ancak asıl mesele şu, ABD Başkanı Trump yine bir çıkış yaptı ve ABD'nin İran'la yapılacak olan nükleer anlaşmadan çekildiğini söyledi. Bu ne demekti? Bu bölgede yıllardır planları olan ABD'nin İsrail'in planlarını işlemeye devam ediyor anlamına gelmekteydi. Daha önceki yazımda da bahsetmiştim. Bölge ülkelerin topraklarında gözü olan emperyalistler planlarını işletiyor. Önce ülke içinde bir iç karışıklık çıkarılarak işgale hazır hale getiriliyor. Daha sonra işgal süreci başlıyor. Tabi bu işgal doğrudan yapılmıyor. Sizde nükleer silah var, halka zulüm ediliyor, demokrasi gelecek deniliyor.
******
Bu dönemin son furyası İran'a sıçramak üzere. İran'a Trump bir mektup gönderdi. Mektupta İranlı yetkililerin söylediğine göre bölgeye 7 trilyon dolar harcadığını ve bölgedeki ülkelerin ABD'nin sözünü dinlemeleri gerektiği yazıyormuş. çok etkili olacağını düşünmüyorum. Çünkü bölgede yatırımları olan Donald Trump, bu bölgedeki krizlerden ne paralar götürdü kim bilir? Geçtiğimiz günlerde Rusya'ya tweet atan ve hazırlan diyen, Trump Türkiye'yi, Rusya'yı ve İran'da döviz fiyatlarını yükselterek bölgedeki döviz stoklarının değerini kaça katladı. Ne zaman canı sıkılsa, bölgeyle bir şeyler yapıyor ve bu bölgeyi ters düz ediyor.
******
Gelelim tekrar İran'a, İran ABD'nin Ortadoğu planlarında alacağı ülkeler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Suriye'de bazı noktaları vurdular. Orayı sindirmiş durumdalar. Sıra İran'a geldi gibi gözüküyor. İsrail'le beraber İran'ı yıpratarak, o çok söyledikleri demokrasiyi getirmek için müsait hale getirecekler. Daha sonrası pek çok kişinin dillendirmek istemediği Türkiye'ye gelebilir. ABD İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e 14 Mayıs'ta taşıyacak. ABD'nin İsrail Büyük elçisi David Friedman davetiyeler bastırmış diğer elçilere göndermiş. Hiç birisinden bir tepki yok. ABD Başkanı daha önce bu kararı açıkladığında destek vermeyenler, 14 Mayıs'ta yaşanacak gelişmeye ses çıkarmıyor. Aman çıkarmayın Amerika ağabeyiniz kızmasın. Türkiye ise 24 Haziran seçimlerinin belirsizliği nedeniyle sessiz kalıyor. Seçimlerden sonra veya bu esnada adımlar atılacaktır. Kudüs'ün İsrail toprağı kabul edilmesi yıllardır İsrail'in yıllardır orada döktüğü Filistinli kanının meşru sayılması anlamına gelir. Buna vicdanı olan kimsenin izin vermemesi gerekiyor. Saygılarımla....


Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.11.2018
14.11.2018
14.11.2018
OZEL HABERLER