Öne Çıkan

15

1

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçe Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere ö..

2

Image

İhale çetesine operasyon

Afyonkarahisar’da resmi ihalelere fesat karıştırdıkları tespit edilen organize suç örgütene yönelik yapılan operasyonda 26 kişi gözaltına alındı...

3

Image

ÇIRAYLAR CAM geleneği sürdürdü

Afyonkarahisar’da hizmet veren Çıraylar Cam Sanayi firması 4 yıldır geleneksel olarak yaptığı personel iftarını bu yıl büyük bir katılımla fabrik..

4

Image

‘Gereken çalışmalar yapılacak’

Afyonkarahisar-Ankara Karayolunda mermer firmalarının bulunduğu alanda Susuz Belediyesine ait araziye dökülen tavuk gübrelerinin çevreye zarar ve..

5

Image

SERMELEK iftarda buluştu

Afyonkarahisar’da Turkcell bayisi olarak hizmet veren Sermelek İletişim firması, personelleriyle iftar yemeğinde buluştu...

6

Image

TORF ekonomiye kazandırılacak mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "TORF" gübresinin ekonomiye kazandırılması..

7

Image

HEDEF İLK 5

Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu ..

8

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

9

Image

EMNİYETİN FİLOSU GÜÇLENDİ
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılacak 10 adet motosiklet Vali Mustaf..

10

Image

Park Sağlık Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Özel Park Sağlık Koleji bu yıl 105 mezununu sağlık ordusuna dahil etti. Kolej bu yıl dördüncü dönem mezunlarını verdi...

11

Image

‘Doktor eksikleri giderilmeli’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’daki hastanelerdeki doktor eksiklerini..

12

Image

‘Organize yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmış’

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilenme kararını almasına sebep olarak gerekçeleri açıklaması hakkında yaptığı a..

13

Image

Kaymakam İçen köyleri gezdi

Dazkırı Kaymakamı Gökay İçen, ilçeye bağlı Örtülü ve Darıcılar köylerinde incelemede bulundu...

14

Image

Sendika başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kamu Sen’e bağlı sendika başkanlarını makamında kabul etti...

15

Image

7.Mahalle iftarı Şirinevler’de

Sandıklı Belediyesi Ramazan ayı mahalle iftarları kapsamında 7. mahalle iftarı, Şirinevler Mahallesinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekl..

16

Image

Öğrenciler kitap kurdu oldu

Işıklar Balı Sultan İlkokulu anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Okul bünyesinde oluşturulan proje ekibi “Okuduğum Kitabın İçindeydim” adlı bir p..

17

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver ilkokulunda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği bi..

ANLADIN BENİ DEĞİL Mİ? | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

ANLADIN BENİ DEĞİL Mİ?

Bekir Özerdem
04.07.2018
Büyük konuşmamak lazım. Her anlamda, özellikle aklına estiği zamanlarda, gaza gelmeye müsait olduğun anlarda. Tamam bazı şeyler hakkında kendi akli çerçeven içersin de fikir yürütebilirsin, amma, büyük konuşmamak lazım.. Sonra sıkıntıya düşebilirsin, sonra mahcup olma ihtimalin olduğu için utanma duygun olmadığı halde yüzün kızarabilir, sonra ne bileyim, fiziksel olarak erkek olduğun halde, etek giyebilirsin ağır makyajlar yapabilirsin.

****

En kötüsü ise, kulağa hoş gelmeyen sesler çıkarma ihtimalin olabilir. Bazı hayvanların! Seslerini taklit etmek zorunda kalabilirsin... Büyük konuşmamak lazım azizim, hem de hiçbir zaman. Bak, sonra falan olursa şerefsizim söylemlerin ağzından çıktığın halde, ahvalinin şeklini tescil etmek zorunda kalabilirsin. Gerçi omurgasız olduğunu bilenlerin sayısı oldukça fazla ama bilmeyenlere de, kişiliksiz şahsiyetsiz kimliksiz olduğunu ispat etmek zorunda kalabilirsin...

****

Yani güzel kardeşim, büyük konuşmamak lazım, hem de her anlamda, hem de her ortamda, her konuda... Biliyorsun değil mi? Bu arada ölü taklidide yap demiyorum. O kadar da değil. Sadece kendi cephendeki bildiklerini; var sayımları, sayımlarını, olma, olabilme ihtimaline göre yumuşak kelimelerle, sert olmayan cümlelerle anlatmaya çalış. Bak daha tazeciksin! O minnacık aklınla ortalığa ayar vermeye de çalışma. Daha şimdiden sıkıntıya girme. Ara sırada aynaya bak lütfen. Ben kimim demeyi unutma. Yani değerli! Kardeşim, büyük konuşmamak lazım.
Anladın beni değil mi?
Saygılarımla

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER