Öne Çıkan

15

1

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçe Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere ö..

2

Image

İhale çetesine operasyon

Afyonkarahisar’da resmi ihalelere fesat karıştırdıkları tespit edilen organize suç örgütene yönelik yapılan operasyonda 26 kişi gözaltına alındı...

3

Image

ÇIRAYLAR CAM geleneği sürdürdü

Afyonkarahisar’da hizmet veren Çıraylar Cam Sanayi firması 4 yıldır geleneksel olarak yaptığı personel iftarını bu yıl büyük bir katılımla fabrik..

4

Image

‘Gereken çalışmalar yapılacak’

Afyonkarahisar-Ankara Karayolunda mermer firmalarının bulunduğu alanda Susuz Belediyesine ait araziye dökülen tavuk gübrelerinin çevreye zarar ve..

5

Image

SERMELEK iftarda buluştu

Afyonkarahisar’da Turkcell bayisi olarak hizmet veren Sermelek İletişim firması, personelleriyle iftar yemeğinde buluştu...

6

Image

TORF ekonomiye kazandırılacak mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "TORF" gübresinin ekonomiye kazandırılması..

7

Image

HEDEF İLK 5

Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu ..

8

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

9

Image

EMNİYETİN FİLOSU GÜÇLENDİ
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılacak 10 adet motosiklet Vali Mustaf..

10

Image

Park Sağlık Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Özel Park Sağlık Koleji bu yıl 105 mezununu sağlık ordusuna dahil etti. Kolej bu yıl dördüncü dönem mezunlarını verdi...

11

Image

‘Doktor eksikleri giderilmeli’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’daki hastanelerdeki doktor eksiklerini..

12

Image

‘Organize yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmış’

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilenme kararını almasına sebep olarak gerekçeleri açıklaması hakkında yaptığı a..

13

Image

Kaymakam İçen köyleri gezdi

Dazkırı Kaymakamı Gökay İçen, ilçeye bağlı Örtülü ve Darıcılar köylerinde incelemede bulundu...

14

Image

Sendika başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kamu Sen’e bağlı sendika başkanlarını makamında kabul etti...

15

Image

7.Mahalle iftarı Şirinevler’de

Sandıklı Belediyesi Ramazan ayı mahalle iftarları kapsamında 7. mahalle iftarı, Şirinevler Mahallesinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekl..

16

Image

Öğrenciler kitap kurdu oldu

Işıklar Balı Sultan İlkokulu anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Okul bünyesinde oluşturulan proje ekibi “Okuduğum Kitabın İçindeydim” adlı bir p..

17

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver ilkokulunda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği bi..

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN

Bekir Özerdem
11.07.2018
En az hastaneler, okullar camiler kadar toplumsal ihtiyaçların karşılanması dahilinde hapishanelerde önem taşıyan kamu kurumlarıdır.
Bir şekilde Türk ceza kanununun yasaklamış olduğu şeylerin ihlalinde, işlenmiş olan suçun,vasfına ve şekline göre cezaların tamamlanmasında önemli yer teşkil eden barınaklardır ! hapishaneler.
Hani dedim ya suçun şekline göre, bak bu yapmış olduğun yanlış ve hatalısından sonra cezai hükümlere göre , bilmem kaç sene şu kadar ay kapalı kalacaksın.
Sosyal hayatın olmayacak, han hısım eş dost akrabadan mahrum kalacaksın süren doluncaya kadarda devletin kapalı barınaklarında sana bakılacak.
Suçlu olduğun ve işlemiş olduğun kusur her ne olursa olsun, sana barınaklarda yani hapishanelerde bakılacak. Çok şükür devletimizin imkanları yerinde. Yüce Allah’ım devletimize zeval vermesin.
Yani hırsızlık yapacaksın, yani insanları darp edip öldürmeye teşebbüs edeceksin, yani tarlana giren inekler yüzünden yan komşunu öldüreceksin, yani ortağını eşini bankaları dolandıracaksın, Türk ceza kanununa göre suçlu olduğun halde hapishaneye gireceksin ve devletim sana bakacak. Sadece özgür olmayacaksın, kafana göre takılma imkanın olmayacak, yatacaksın kalkacaksın,
gün ışığını görüp havalandırmalara çıkacaksın, hatta yakınların ile belirli zamanlarda görüşme imkanın dahi olacak, yiyip içmeye de devam edeceksin.
Suçunun kapsamına göre de tutuklu olduğun ceza evinden izinli olarak çıkma imkanın da olabilecek.
İyiymiş. Ne ala bir şey öyle değil mi?
Hem suç işleyeceksin hem de her şeyi kapsamlı olarak yaşayacaksın.
Tamam kabul, olsun.
Nihayetinde hata insanlar için. Hepimiz insanız ve hata etmeye meyilli, ne bileyim bazen sinirle yanlış kararlarla suç işleyebilme yeteneğine sahibiz.
Peki bu kadar mı?
Elbette hayır , bu kadar basit mi peki , tabi ki hayır .
Sen minnacık kız çocuklarını taciz edeceksin, sen o masum savunmasız melekleri kötü emellerine alet ederek kirleteceksin,
sen ileride, belki bizleri yönetecek olan o incitmeye kıyamadığımız varlıklarımızın hayatlarına son vereceksin, sonrada yukarıda saymış olduğum kader mahkumlarının haklarından faydalanacaksın öylemi ?
Vatanımı satan, milletime ihanet eden dış güçlerin güdümleri ile devletimi tanımayıp, bayrağımı hiçe sayıp, devlet büyüklerime hakaret eden,
askerimi polisimi şehit ederek bütünlüğümü bozmak için girişimlerde bulunup,
vatan haini damgası yiyerek hapishanelere tıkılacaksın,
ve yukarıda saymış olduğum, kader mahkumlarının haklarına sahip olmayı düşüneceksin öyle mi?
Ne kadar tatlısın (!), ne kadar iyi niyetlisin (!) aslında ne kadar şerefsizsin biliyor musun?
Allah bu tarz suçları işleyip de devletimi meşgul eden herkesin belasını versin.
Çocuklarımıza sarkanlara, kirletenlere, öldürenlere
vatanıma ihanet edip kast edenlere, askerime polisime kurşun sıkanlara, şehit edenlere,
Vatanımı bölmeye çalışan hainlere, birde hapishanelerde bakacağız öylemi?
Oldu canım başka bir arzunuz.......
Aslına bakarsanız oldukça duygusal bir insanımdır amma,
Şeytanın ortaklarına yaşasın cehennem, kesinlikle idam yasasının bir an evvel hazırlanıp milletin meclisine götürülmesi ümidiyle.
Sevgi ve Saygılarımla

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER