Öne Çıkan

15

1

Image

Baba mesleği avukatlığı seçti

Afyonkarahisar’da 29 yılık mesleki mevcudiyeti bulunan Arabulucu - Avukat Mehmet Demir, ömrünün en mutlu günlerinden birini yaşadı. Demir’in kızı..

2

Image

Basketbol Süper Ligi'ne 2 hafta ara...
A Milli Takımı’nın 22 ve 25 Şubat tarihlerinde oynayacağı Dünya Kupası Eleme Maçları nedeniyle Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne iki hafta ara veril..

3

Image

“Afyon çok şanslı, ülkücü bir milletvekiline sahip”

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret eden Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aşkın Dinçer, “Afyonkarahi..

4

Image

Çay’da doğalgaz çalışmaları sürüyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde doğalgaz çalışmalarının yapıldığı mahallelerimizde yol yenileme ve bakım çalışmaları devam ediyor...

5

Image

Başkan Çöl, şampiyonları ağırladı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, kısa bir süre önce Afyonkarahisar Gençlik Ligi’ni şampiyon olarak bitiren Sandıklıspor U15 takımına Hüdai ..

6

Image

“Afyonkarahisar sağlık turizminde başkent olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat İbrahim Yurdunuseven, TBMM Genel kurulunda Afyonkarahisar ile ilgili olarak bir konuşma yaptı. ..

7

Image

“İddialı olmak ayrı, iddiacı olmak ayrı”
Partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuşan İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Doktor Mahmut Koçak, “İddialı olmak ayrı, iddia..

8

Image

'Af'ta hakkı yanana ikinci şans

SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Yapılandırma yapıp da ödeme zorluğu çeken tüm işverenlerimizin yapılandırma için 28 Şubat’a kadar olan yeni zaman dil..

9

Image

Okullarda Oryantiring heyecanı
Okullararası spor karşılaşmalarında bu defa Oryantiring İl Birinciliği müsabakalarının heyecanı yaşandı...

10

Image

Süper Amatör Lig’de
Süper Amatör Lig’de ikinci yarının ilk dört haftası da geride kalırken Salar Belediyespor, Bolvadin Belediyespor ve Emirdağspor arasındaki şampiyonluk..

11

Image

Bilinçsiz avcıların yaraladığı flamingo uyutuldu
Afyonkarahisar’da Eber gölü çevresinde bacağından yaralı halde bulunan bir flamingo, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabil..

12

Image

Taytak; “Kamp Merkezi, Afyonumuzu tanıtacak”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak TBMM Meclis Genel Kurulu’nda dile getirdiği Afyonkarahisar’da Kamp M..

13

Image

AFDOS Frig Yolu’nda
Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri Afyonkarahisar ve bölgemiz açısından son derece önemli olan Frig Yolu’nda yürüyerek tarih ve doğan..

14

Image

Ramazan Yaman’dan
Türkiye Halter Federasyonu tarafından düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Gençler B Türkiye Şampiyonası müsabakaları Kırıkka..

15

Image

Alila Otel’e yine alıcı çıkmadı
Afyonkarahisar’ın beş yıldızlı otellerinden olan İşadamı Ali Acar’a ait Alila Otel’in ikinci satışına da katılan olmadı.
..

16

Image

Pazarcılardan marketlere veryansın

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde zincir marketlerin fiyat politikasının ned..

17

Image

“Toplum kültürel eserlerle ihya olur”
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, ilçede düzenlenen kitap fuarında okumanın önemine değinerek, “Biz inanıyoruz ki bir toplum sadece alt yapı ve üs..

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN

Bekir Özerdem
11.07.2018
En az hastaneler, okullar camiler kadar toplumsal ihtiyaçların karşılanması dahilinde hapishanelerde önem taşıyan kamu kurumlarıdır.
Bir şekilde Türk ceza kanununun yasaklamış olduğu şeylerin ihlalinde, işlenmiş olan suçun,vasfına ve şekline göre cezaların tamamlanmasında önemli yer teşkil eden barınaklardır ! hapishaneler.
Hani dedim ya suçun şekline göre, bak bu yapmış olduğun yanlış ve hatalısından sonra cezai hükümlere göre , bilmem kaç sene şu kadar ay kapalı kalacaksın.
Sosyal hayatın olmayacak, han hısım eş dost akrabadan mahrum kalacaksın süren doluncaya kadarda devletin kapalı barınaklarında sana bakılacak.
Suçlu olduğun ve işlemiş olduğun kusur her ne olursa olsun, sana barınaklarda yani hapishanelerde bakılacak. Çok şükür devletimizin imkanları yerinde. Yüce Allah’ım devletimize zeval vermesin.
Yani hırsızlık yapacaksın, yani insanları darp edip öldürmeye teşebbüs edeceksin, yani tarlana giren inekler yüzünden yan komşunu öldüreceksin, yani ortağını eşini bankaları dolandıracaksın, Türk ceza kanununa göre suçlu olduğun halde hapishaneye gireceksin ve devletim sana bakacak. Sadece özgür olmayacaksın, kafana göre takılma imkanın olmayacak, yatacaksın kalkacaksın,
gün ışığını görüp havalandırmalara çıkacaksın, hatta yakınların ile belirli zamanlarda görüşme imkanın dahi olacak, yiyip içmeye de devam edeceksin.
Suçunun kapsamına göre de tutuklu olduğun ceza evinden izinli olarak çıkma imkanın da olabilecek.
İyiymiş. Ne ala bir şey öyle değil mi?
Hem suç işleyeceksin hem de her şeyi kapsamlı olarak yaşayacaksın.
Tamam kabul, olsun.
Nihayetinde hata insanlar için. Hepimiz insanız ve hata etmeye meyilli, ne bileyim bazen sinirle yanlış kararlarla suç işleyebilme yeteneğine sahibiz.
Peki bu kadar mı?
Elbette hayır , bu kadar basit mi peki , tabi ki hayır .
Sen minnacık kız çocuklarını taciz edeceksin, sen o masum savunmasız melekleri kötü emellerine alet ederek kirleteceksin,
sen ileride, belki bizleri yönetecek olan o incitmeye kıyamadığımız varlıklarımızın hayatlarına son vereceksin, sonrada yukarıda saymış olduğum kader mahkumlarının haklarından faydalanacaksın öylemi ?
Vatanımı satan, milletime ihanet eden dış güçlerin güdümleri ile devletimi tanımayıp, bayrağımı hiçe sayıp, devlet büyüklerime hakaret eden,
askerimi polisimi şehit ederek bütünlüğümü bozmak için girişimlerde bulunup,
vatan haini damgası yiyerek hapishanelere tıkılacaksın,
ve yukarıda saymış olduğum, kader mahkumlarının haklarına sahip olmayı düşüneceksin öyle mi?
Ne kadar tatlısın (!), ne kadar iyi niyetlisin (!) aslında ne kadar şerefsizsin biliyor musun?
Allah bu tarz suçları işleyip de devletimi meşgul eden herkesin belasını versin.
Çocuklarımıza sarkanlara, kirletenlere, öldürenlere
vatanıma ihanet edip kast edenlere, askerime polisime kurşun sıkanlara, şehit edenlere,
Vatanımı bölmeye çalışan hainlere, birde hapishanelerde bakacağız öylemi?
Oldu canım başka bir arzunuz.......
Aslına bakarsanız oldukça duygusal bir insanımdır amma,
Şeytanın ortaklarına yaşasın cehennem, kesinlikle idam yasasının bir an evvel hazırlanıp milletin meclisine götürülmesi ümidiyle.
Sevgi ve Saygılarımla

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER