Öne Çıkan

15

1

Image

DOSTLUK KAZANDI
Geçmiş yıllarda Türkiye’nin sayılı derbi maçları arasına giren Afyonspor-Eskişehirspor karşılaşmaları nefes kesen mücadeleye sahne oldu. Ancak iki tak..

2

Image

Hazırlık maçını Ünal da izledi
Hafta sonu Zafer Stadı’nda Spor Toto 1. Lig’in iki takımı arasında oynanan hazırlık maçını izleyenler arasında Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal ..

3

Image

Demirel ve Bozkurt’tan dev işbirliği
Afyonkarahisar’ın tanınmış işadamları Şuayp Demirel ve Hasan Basri Bozkurt, 44 yıllık arkadaşlıklarını iş ortaklığına dönüştürüyor. Hidromek firması, ..

4

Image

Amatörlerin haftası sona erdi
Yurt genelinde düzenlenen Amatör Spor Haftası, ilimizde de bir çok etkinliklerle kutlandı. Amatör Spor Haftası’nın sona ermesi nedeniyle Cumartesi gün..

5

Image

Hatipoğlu gönülleri mest etti
Şuhut Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik ve Birlik Ruhu” isimli programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Peygamber efendimizin örnek ha..

6

Image

‘Türk siyasetine yeni bir soluk getirdik’
AK Parti birinci Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Seç..

7

Image

TATLI TURNUVA
Amatör Spor Haftası nedeniyle düzenlenen Masterler Futbol Turnuvası tatlı başladı tatlı bitti. Turnuvanın sonunda Afyon Amatör Spor Kulüpleri Federasy..

8

Image

Afyon Zafer Masterler Antalya’da ikinci oldu
Antalya’da düzenlenen Antalya Master Cup 2018 Turnuvası’nda grup birincisi olarak final oynamaya hak kazanan Afyon Zafer Masterler, final maçında Bulg..

9

Image

Komşu takımların lig provası: 4-4
Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Afjet Afyonspor ile Eskişehirspor arasında oynanan hazırlık maçı, karşılıklı gollerle berabere sona erdi


..

10

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

11

Image

Turnuva Kupası Şeker Masterler’in
Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen Masterler Futbol Turnuvası’nda birincilik kupası Afyon Şeker Masterler takımı..

12

Image

TOKİ çevresinde temizlik

Çay ilçesi Bahçelievler Mahallesi TOKİ konutlarında çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıldı...

13

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

14

Image

Efelerimiz, İzmir Arkas’a 1-3 yenildi
Efeler Voleybol Ligi’nde 2018-2019 sezonu Cumartesi ve Pazar günü oynanan ilk hafta karşılaşmaları ile başladı. İlimiz temsilcisi İkbal Afyon Belediye..

15

Image

‘Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı var’

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, memleketin derinden bir nefes almaya ihtiyacı olduğunu söyledi...

16

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

17

Image

‘Kent Meydanı yılbaşında tamam’
Afyonkarahisar’da ilkleri yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra Programı..

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN

Bekir Özerdem
11.07.2018
En az hastaneler, okullar camiler kadar toplumsal ihtiyaçların karşılanması dahilinde hapishanelerde önem taşıyan kamu kurumlarıdır.
Bir şekilde Türk ceza kanununun yasaklamış olduğu şeylerin ihlalinde, işlenmiş olan suçun,vasfına ve şekline göre cezaların tamamlanmasında önemli yer teşkil eden barınaklardır ! hapishaneler.
Hani dedim ya suçun şekline göre, bak bu yapmış olduğun yanlış ve hatalısından sonra cezai hükümlere göre , bilmem kaç sene şu kadar ay kapalı kalacaksın.
Sosyal hayatın olmayacak, han hısım eş dost akrabadan mahrum kalacaksın süren doluncaya kadarda devletin kapalı barınaklarında sana bakılacak.
Suçlu olduğun ve işlemiş olduğun kusur her ne olursa olsun, sana barınaklarda yani hapishanelerde bakılacak. Çok şükür devletimizin imkanları yerinde. Yüce Allah’ım devletimize zeval vermesin.
Yani hırsızlık yapacaksın, yani insanları darp edip öldürmeye teşebbüs edeceksin, yani tarlana giren inekler yüzünden yan komşunu öldüreceksin, yani ortağını eşini bankaları dolandıracaksın, Türk ceza kanununa göre suçlu olduğun halde hapishaneye gireceksin ve devletim sana bakacak. Sadece özgür olmayacaksın, kafana göre takılma imkanın olmayacak, yatacaksın kalkacaksın,
gün ışığını görüp havalandırmalara çıkacaksın, hatta yakınların ile belirli zamanlarda görüşme imkanın dahi olacak, yiyip içmeye de devam edeceksin.
Suçunun kapsamına göre de tutuklu olduğun ceza evinden izinli olarak çıkma imkanın da olabilecek.
İyiymiş. Ne ala bir şey öyle değil mi?
Hem suç işleyeceksin hem de her şeyi kapsamlı olarak yaşayacaksın.
Tamam kabul, olsun.
Nihayetinde hata insanlar için. Hepimiz insanız ve hata etmeye meyilli, ne bileyim bazen sinirle yanlış kararlarla suç işleyebilme yeteneğine sahibiz.
Peki bu kadar mı?
Elbette hayır , bu kadar basit mi peki , tabi ki hayır .
Sen minnacık kız çocuklarını taciz edeceksin, sen o masum savunmasız melekleri kötü emellerine alet ederek kirleteceksin,
sen ileride, belki bizleri yönetecek olan o incitmeye kıyamadığımız varlıklarımızın hayatlarına son vereceksin, sonrada yukarıda saymış olduğum kader mahkumlarının haklarından faydalanacaksın öylemi ?
Vatanımı satan, milletime ihanet eden dış güçlerin güdümleri ile devletimi tanımayıp, bayrağımı hiçe sayıp, devlet büyüklerime hakaret eden,
askerimi polisimi şehit ederek bütünlüğümü bozmak için girişimlerde bulunup,
vatan haini damgası yiyerek hapishanelere tıkılacaksın,
ve yukarıda saymış olduğum, kader mahkumlarının haklarına sahip olmayı düşüneceksin öyle mi?
Ne kadar tatlısın (!), ne kadar iyi niyetlisin (!) aslında ne kadar şerefsizsin biliyor musun?
Allah bu tarz suçları işleyip de devletimi meşgul eden herkesin belasını versin.
Çocuklarımıza sarkanlara, kirletenlere, öldürenlere
vatanıma ihanet edip kast edenlere, askerime polisime kurşun sıkanlara, şehit edenlere,
Vatanımı bölmeye çalışan hainlere, birde hapishanelerde bakacağız öylemi?
Oldu canım başka bir arzunuz.......
Aslına bakarsanız oldukça duygusal bir insanımdır amma,
Şeytanın ortaklarına yaşasın cehennem, kesinlikle idam yasasının bir an evvel hazırlanıp milletin meclisine götürülmesi ümidiyle.
Sevgi ve Saygılarımla

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
OZEL HABERLER