Öne Çıkan

15

1

Image

AFYON BELEDİYESPOR Fenerbahçe deplasmanında
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ilimizi temsil eden Afyon Belediyespor’u bugün İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda zorlu bir maç bekliyor...

2

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

3

Image

BU MAÇI KAZANMALIYIZ
Afjet Afyonspor, bugün Zafer Stadı’nda düşme potasındaki takımlardan Tetiş Yapı Elazığspor ile oynayacağı maçta galibiyetten başka bir şey düşünmüyor...

4

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

5

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

6

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

7

Image

Çin operası Afyon’a geliyor
Zhe Jiang Wu Operası Afyonkarahisar’a geliyor...

8

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

9

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

10

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

11

Image

Tortop şehit polisin ailesini unutmadı
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, şehit polis memuru Yaşar Özlem’in ailesini ziyaret etti...

12

Image

Süper Lig’de gözler derbiye çevrildi
Süper Amatör Lig’de haftaya aynı puanla ilk iki sırada giren Bolvadin Belediyespor ile Salar Belediyespor arasında yarın Salar Stadı’nda oynanacak kar..

13

Image

HAP eğitimi sona erdi
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık yöneticileri ve çalışanlarına yönelik düzenlenen Hastane Âfet Planları (HAP) Uygulayıcı Eğitimi sona erdi...

14

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

15

Image

Aranan suçlu Gar’da yakalandı
İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince sorumluluk sahasında bulunan tren, tren garları, tren istasyonları ve tren duraklarına yönelik “Güven-Huzur Uyg..

16

Image

Sandıklıspor’da galibiyet hesapları
Bölgesel Amatör Lig’in 6.Grubu’nda geçtiğimiz haftayı maç yapmadan geçiren Sandıklıspor, ilk yarının son sınavını yarın Sarayönü deplasmanında verecek..

17

Image

Korkmaz sağlık kurumlarını gezdi
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilçe ziyaretlerine Şuhut ile devam etti...

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

OLDU CANIM BAŞKA BİR İSTEĞİN

Bekir Özerdem
11.07.2018
En az hastaneler, okullar camiler kadar toplumsal ihtiyaçların karşılanması dahilinde hapishanelerde önem taşıyan kamu kurumlarıdır.
Bir şekilde Türk ceza kanununun yasaklamış olduğu şeylerin ihlalinde, işlenmiş olan suçun,vasfına ve şekline göre cezaların tamamlanmasında önemli yer teşkil eden barınaklardır ! hapishaneler.
Hani dedim ya suçun şekline göre, bak bu yapmış olduğun yanlış ve hatalısından sonra cezai hükümlere göre , bilmem kaç sene şu kadar ay kapalı kalacaksın.
Sosyal hayatın olmayacak, han hısım eş dost akrabadan mahrum kalacaksın süren doluncaya kadarda devletin kapalı barınaklarında sana bakılacak.
Suçlu olduğun ve işlemiş olduğun kusur her ne olursa olsun, sana barınaklarda yani hapishanelerde bakılacak. Çok şükür devletimizin imkanları yerinde. Yüce Allah’ım devletimize zeval vermesin.
Yani hırsızlık yapacaksın, yani insanları darp edip öldürmeye teşebbüs edeceksin, yani tarlana giren inekler yüzünden yan komşunu öldüreceksin, yani ortağını eşini bankaları dolandıracaksın, Türk ceza kanununa göre suçlu olduğun halde hapishaneye gireceksin ve devletim sana bakacak. Sadece özgür olmayacaksın, kafana göre takılma imkanın olmayacak, yatacaksın kalkacaksın,
gün ışığını görüp havalandırmalara çıkacaksın, hatta yakınların ile belirli zamanlarda görüşme imkanın dahi olacak, yiyip içmeye de devam edeceksin.
Suçunun kapsamına göre de tutuklu olduğun ceza evinden izinli olarak çıkma imkanın da olabilecek.
İyiymiş. Ne ala bir şey öyle değil mi?
Hem suç işleyeceksin hem de her şeyi kapsamlı olarak yaşayacaksın.
Tamam kabul, olsun.
Nihayetinde hata insanlar için. Hepimiz insanız ve hata etmeye meyilli, ne bileyim bazen sinirle yanlış kararlarla suç işleyebilme yeteneğine sahibiz.
Peki bu kadar mı?
Elbette hayır , bu kadar basit mi peki , tabi ki hayır .
Sen minnacık kız çocuklarını taciz edeceksin, sen o masum savunmasız melekleri kötü emellerine alet ederek kirleteceksin,
sen ileride, belki bizleri yönetecek olan o incitmeye kıyamadığımız varlıklarımızın hayatlarına son vereceksin, sonrada yukarıda saymış olduğum kader mahkumlarının haklarından faydalanacaksın öylemi ?
Vatanımı satan, milletime ihanet eden dış güçlerin güdümleri ile devletimi tanımayıp, bayrağımı hiçe sayıp, devlet büyüklerime hakaret eden,
askerimi polisimi şehit ederek bütünlüğümü bozmak için girişimlerde bulunup,
vatan haini damgası yiyerek hapishanelere tıkılacaksın,
ve yukarıda saymış olduğum, kader mahkumlarının haklarına sahip olmayı düşüneceksin öyle mi?
Ne kadar tatlısın (!), ne kadar iyi niyetlisin (!) aslında ne kadar şerefsizsin biliyor musun?
Allah bu tarz suçları işleyip de devletimi meşgul eden herkesin belasını versin.
Çocuklarımıza sarkanlara, kirletenlere, öldürenlere
vatanıma ihanet edip kast edenlere, askerime polisime kurşun sıkanlara, şehit edenlere,
Vatanımı bölmeye çalışan hainlere, birde hapishanelerde bakacağız öylemi?
Oldu canım başka bir arzunuz.......
Aslına bakarsanız oldukça duygusal bir insanımdır amma,
Şeytanın ortaklarına yaşasın cehennem, kesinlikle idam yasasının bir an evvel hazırlanıp milletin meclisine götürülmesi ümidiyle.
Sevgi ve Saygılarımla

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER