Öne Çıkan

15

1

Image

“Afyon’un gastronomi şehri olduğu kanıtlanacak”

Birbirinden leziz Afyon yemeklerinin dünyaya açılmasına olanak sağlayacak festival hakkında bilgi veren AFPAD Başkanı Hamza Kalkan, festivaldeki ..

2

Image

ARAP SAÇINA DÖNDÜ
Aslında seçimin iptalini ve yenilenmesini istiyordu ama az kalsın mazbatayı alıyordu. Usulsüzlük nedeniyle seçim sonucuna itiraz etti, seçimin yenilen..

3

Image

Huzur buldular
Afyonkarahisar Gençlik Merkezi, huzurevinde bulunan yaşlıları ziyaret ederek onlarla güzel vakit geçirdiler.
..

4

Image

Dağıtım Afyonkarahisar’dan olacak

Demiryolu ile taşınan akaryakıtın depolanması ve çevre illere dağıtımı Afyonkarahisar’da olacak...

5

Image

Hayatın yükünü birlikte omuzluyorlar
Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde 24 yıldır yöreye has mercimekli bükme, katmer ve haşhaşlı gözleme yaparak geçimini sağlayan Ali ve Rukiye Savaş çift..

6

Image

SYD Vakfı mütevelli toplantısı yapıldı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında yapıldı..

7

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

8

Image

Afyonspor ile birlikte 7 kulüp Disiplin Kurulu’na sevk edildi


Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nin önceki gün yaptığı toplantıda Spor Toto 1. Lig takımlarından 7 kulübün Profesyonel Futbol D..

9

Image

ZEKA Afyonkarahisar’da toplandı

Afyonkarahisar, Manisa, Uşak ve Kütahya’nın içinde bulunduğu Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu toplantı Afyonkarahisar’da yapıldı...

10

Image

Çocuklar doyasıya eğlendiler

Dinar Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendiler...

11

Image

Protokol, Akdağ’ı gezdi

Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı, Sandıklı’da görev yapan protokol üyelerini misafir ederek güzel bir güne ev sahipliği yaptı...

12

Image

Çöl’ün yoğun temposu devam ediyor

İkinci dönem Belediye Başkanlığı görevine başlayan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, program, etkinlik, organizasyon ve görüşmelerine yoğun ..

13

Image

İlan-Reklam Vergisi mükelleflerine duyuru

Afyonkarahisar Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İlan Reklam Vergisi 2019 yılı birinci taksit ödemelerinin 30 Nisan Sa..

14

Image

Özel idareye 66 işçi alınacak

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi nisan ayı üçüncü oturum Burhanettin Çoban başkanlığında yapıldı. ..

15

Image

Masterler Futbol Ligi’nde namağlup iki takım kaldı
Masterler’de Play-Off hesapları


Afyonkarahisar Masterler Futbol Ligi’nde son hafta karşılaşmalarının ardından gözler Play-Off mücadelesi..

16

Image

İstişarede bulundular

Afyonkarahisar merkez ilçe Okul Müdür ve Müdür Yardımcıları İstişare Toplantısı, Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Ote..

17

Image

Başkan Zeybek’e komşudan tebrik ziyareti

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. ..

AFYON, NİSAN’DA KİTABA DOYDU | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

AFYON, NİSAN’DA KİTABA DOYDU

Ferhat Yüksel
04.05.2018
Gönül dostlarımıza selam olsun…
Afyonkarahisar, güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Seminer, fuar, konser, festivallerin daha çok arttığı günümüzde 20-29 Nisan tarihleri arasında açılan kitap fuarı, kitapseverler ve Afyonkarahisarlılardan büyük bir ilgi gördü. Afyonkarahisar Valiliği’nin öncülüğünde Kültürpark ve Fuar Alanı’nda ‘Her Kitap Yeni Bir Fidandır’ sloganıyla açılan kitap fuarına en çok ilgiyi gösterenler de kuşkusuz öğrenciler oldu… ‘Afyonkarahisar okumuyor’ diyen eleştirileri her zaman duyardık. Ama durum hiç de o kadar kötü değilmiş. Çünkü biz kitap fuarını takip ettiğimizde o kadar kalabalıklar vardı ki, biz bile şaşırdık bu duruma… Ayrıca diğer illerden gelen yazarlar ve stand görevlileri de ilgiden oldukça memnunlardı. Ve daha kitap fuarının birincisi olmasına rağmen, 7’den 70’e herkesin katılım gösterdiği kitap fuarında yok yoktu. Arayanın istediği kitabı bulabiliyordu. Son çıkan kitaplar revaçtaydı. Öğrencilerin tercihi ise roman ve hikayelerdi. Yaşlı ve orta yaş grubunun da gezdiği kitap fuarı, Afyon için bulunmaz bir nimetmiş meğer… kitap fuarına dair şunu kısaca özetlesek yanlış olmaz; Afyonkarahisar gerçekten Nisan ayında kitaba doydu… Öğrenciler, şimdiden ikincisinin yapılacağı tarihi sordular bizlere… Ne diyelim başta Afyonkarahisar Valiliğimiz olmak üzere Proje Sorumlusu Mehmet Abdioğulları abimize yürekten teşekkür ediyor, en kısa zamanda ikincisini kendilerinden bekliyoruz. Unutmayın KİTAP HER ZAMAN SAĞLAM BİR DOSTTUR…
++++
Biliyorsunuz dün 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü idi…Türkiye, basın özgürlüğünde 180 ülke arasında 157. sırada yer alıyor. Bir basın mensubu olarak bu sayıyı görmek bizleri de oldukça üzüyor tabi. Bu listenin biraz daha aşağıları ise kara liste olarak tanımlanıyor. Basın özgürlüğü terim olarak da düşünce ve fikir özgürlüğü olarak da bilinir… Örneğin bu olaya basın olarak bakmayalım da, farklı ele alalım… Bir vatandaşın sorunu olduğunda kendisini ifade etmesi onun en tabi hakkıdır ve bu hak sayesinde adaletin terazisi her daim doğru işler. Ve tabi hakkını kullandığında kendi düşüncelerini karşı tarafa aktarabilir, savunabilir, karanlıkları aydınlığa çevirebilir. Mahkemelerde bile ‘Adalet mülkün temelidir’ yazısını okumayanınız yoktur sanırım. Buradan çıkarak basın aslında ülkenin sesidir, ülkenin nefesidir, tanıtım noktasında çok değerli bir etkendir… Dünya genelindeki bu sıralama umarız ilerleyen yıllarda daha yukarıları çıkar. Zira gün geçtikçe artan teknolojiyle çalışmaların artığı ülkemiz, adından sıkça söz ettiren bir ülke haline gelmiştir. Yurt dışında bazı ülkelerin eleştirilerine maruz kalsakta, Türkiye gelişen ve büyüyen ülke olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir. Ülkede yaşayan her bir bireyin tek temennisi, Gazi Paşa’nın da dediği gibi ‘Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak’ ve böyle bir ülkede yaşamını sürdürmek…
Sevgiyle kalın…Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
25.04.2019
25.04.2019
25.04.2019
OZEL HABERLER