Öne Çıkan

15

1

Image

‘Fırsatçılık yapanlar vatan hainidir’
ESOB ziyaretinde Türkiye’ye karşı yapılan ekonomik saldırıları fırsatçılığa dönüştürenlere bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali..

2

Image

Halkbank Şubesi açıldı
Dazkırı ilçesinde Halkbank Şubesi hizmete girdi. ..

3

Image

Şuhut’ta bir ilk gerçekleşti
Süleyman Demirel Üniversitesi İngilizce Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki İrfan Tunç, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Kavaklı Köy..

4

Image

TYP’ye 4 bin başvuru
Afyonkarahisar’da, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında okullarda çalıştırılmak üzere alınacak bin 5 geçici işçi alımına 4 bin kişi başvurdu...

5

Image

Gözümüz kulağımız, Balıkesir maçında
Spor Toto 1.Lig’de mücadele eden temsilcimiz Afjet Afyonspor, ligin 6. Haftasında kendi saha ve seyircisi önünde Balıkesirspor Baltok’u konuk edecek.<..

6

Image

‘Şehrimiz dünyaya şifa dağıtıyor’
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Afyonkarahisar Barosu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ve Adli Yargı Adalet..

7

Image

‘Kıbrıs’ta Türkiye yok sayılmak isteniyor’
Saadet Partisi İl başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan toplantıda konuşan Saadet Partisi İl Başkan Adnan Şenel, Kıbrıs’ta tehlikeli adımla..

8

Image

ŞİFA OLSUN
Sultan Divani Hazretlerini Anma ve Şifalı Aşure Günü nedeniyle 40 kazanda hazırlatılan aşureler Cuma namazına müteakip Mevlevi Camii’nde vatandaşlara ..

9

Image

Okullara ziyaret
Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, 2018-2019 eğitim öğretim yılının açılmasından dolayı ilçedeki okulları ziyaret etti...

10

Image

Afyonkarahisar, potanın perilerini ağırlayacak
Merkez Hakem Kurulu, Erkekler ve Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda görev yapacak hakemleri açıkladı.
..

11

Image

Eğitim aldılar, girişimci oldular
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belge Töreni, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Tören’de konuşan ATSO Yönetim Kurul..

12

Image

Bin 761 öğrenciye eğitim yardımı
Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılının 1. dönemi için ihtiyaç sahibi bin 761 öğrenciye eği..

13

Image

İçme suyu hattı çalışmaları
Şuhut Belediyesi ekipleri tarafından Çağlayan Mahallesinde içme suyu hattı çalışmaları başladı...

14

Image

Araba kerpiç duvara çarptı
Afyonkarahisar'da meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi ağır yaralandı...

15

Image

EROĞLU İŞİ SIKI TUTUYOR
Orman ve Su İşleri eski Bakanımız, Milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu İlimizdeki Üniversitelerin A Takımı ile biraraya gelerek, Afyonkarahisar iç..

16

Image

‘Tuvalet yapımında yeşil alana zarar verilmeyecek’
Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, İmaret Camii’ne yapılacak olan tuvaletlerin yeşil alana zarar vermeden, Külliyenin dokusuna uygun bir..

17

Image

TÜFAD’dan İhsan Beşer’e ziyaret
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı, Afyon Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İhsan Beşer’i ziyaret etti...

AFYON, NİSAN’DA KİTABA DOYDU | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

AFYON, NİSAN’DA KİTABA DOYDU

Ferhat Yüksel
04.05.2018
Gönül dostlarımıza selam olsun…
Afyonkarahisar, güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Seminer, fuar, konser, festivallerin daha çok arttığı günümüzde 20-29 Nisan tarihleri arasında açılan kitap fuarı, kitapseverler ve Afyonkarahisarlılardan büyük bir ilgi gördü. Afyonkarahisar Valiliği’nin öncülüğünde Kültürpark ve Fuar Alanı’nda ‘Her Kitap Yeni Bir Fidandır’ sloganıyla açılan kitap fuarına en çok ilgiyi gösterenler de kuşkusuz öğrenciler oldu… ‘Afyonkarahisar okumuyor’ diyen eleştirileri her zaman duyardık. Ama durum hiç de o kadar kötü değilmiş. Çünkü biz kitap fuarını takip ettiğimizde o kadar kalabalıklar vardı ki, biz bile şaşırdık bu duruma… Ayrıca diğer illerden gelen yazarlar ve stand görevlileri de ilgiden oldukça memnunlardı. Ve daha kitap fuarının birincisi olmasına rağmen, 7’den 70’e herkesin katılım gösterdiği kitap fuarında yok yoktu. Arayanın istediği kitabı bulabiliyordu. Son çıkan kitaplar revaçtaydı. Öğrencilerin tercihi ise roman ve hikayelerdi. Yaşlı ve orta yaş grubunun da gezdiği kitap fuarı, Afyon için bulunmaz bir nimetmiş meğer… kitap fuarına dair şunu kısaca özetlesek yanlış olmaz; Afyonkarahisar gerçekten Nisan ayında kitaba doydu… Öğrenciler, şimdiden ikincisinin yapılacağı tarihi sordular bizlere… Ne diyelim başta Afyonkarahisar Valiliğimiz olmak üzere Proje Sorumlusu Mehmet Abdioğulları abimize yürekten teşekkür ediyor, en kısa zamanda ikincisini kendilerinden bekliyoruz. Unutmayın KİTAP HER ZAMAN SAĞLAM BİR DOSTTUR…
++++
Biliyorsunuz dün 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü idi…Türkiye, basın özgürlüğünde 180 ülke arasında 157. sırada yer alıyor. Bir basın mensubu olarak bu sayıyı görmek bizleri de oldukça üzüyor tabi. Bu listenin biraz daha aşağıları ise kara liste olarak tanımlanıyor. Basın özgürlüğü terim olarak da düşünce ve fikir özgürlüğü olarak da bilinir… Örneğin bu olaya basın olarak bakmayalım da, farklı ele alalım… Bir vatandaşın sorunu olduğunda kendisini ifade etmesi onun en tabi hakkıdır ve bu hak sayesinde adaletin terazisi her daim doğru işler. Ve tabi hakkını kullandığında kendi düşüncelerini karşı tarafa aktarabilir, savunabilir, karanlıkları aydınlığa çevirebilir. Mahkemelerde bile ‘Adalet mülkün temelidir’ yazısını okumayanınız yoktur sanırım. Buradan çıkarak basın aslında ülkenin sesidir, ülkenin nefesidir, tanıtım noktasında çok değerli bir etkendir… Dünya genelindeki bu sıralama umarız ilerleyen yıllarda daha yukarıları çıkar. Zira gün geçtikçe artan teknolojiyle çalışmaların artığı ülkemiz, adından sıkça söz ettiren bir ülke haline gelmiştir. Yurt dışında bazı ülkelerin eleştirilerine maruz kalsakta, Türkiye gelişen ve büyüyen ülke olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir. Ülkede yaşayan her bir bireyin tek temennisi, Gazi Paşa’nın da dediği gibi ‘Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak’ ve böyle bir ülkede yaşamını sürdürmek…
Sevgiyle kalın…Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
22.09.2018
22.09.2018
22.09.2018
OZEL HABERLER