Öne Çıkan

15

1

Image

Belediyeden Gençlik Konseri
Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek öncülüğünde, Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında konser programlarına devam ediyor. Bu kapsa..

2

Image

İyilik Yürüyüşü
İYİ Parti İl Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na Çelenk koydu. Daha sonra ise Anıtpark’a kadar sür..

3

Image

CHP’lilerden 19 Mayıs kutlaması
CHP İl Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi

..

4

Image

‘Karaca başarısıyla bizleri gururlandırdı’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 12-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Büyükçekmece’de 7. Uluslararası Turkish Open World Cup yarışmasında düzenl..

5

Image

Markalaşma eğitimi düzenlendi
ATSO KOBİ Akademisi tarafından, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde, ATSO Me..

6

Image

Yıllık 5 milyon litre tıbbi etil alkol üretimi yapılacak
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan U..

7

Image

İhsaniyeli kadınlar Kılıçdaroğlu ile buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, İhsaniyeli kadınlarla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret e..

8

Image

Kısa Film Festivali için geri sayım
Türkiye’nin ve Anadolu’nun sanata olan ihtiyacına yönelik yeni çalışmalar hedefleyerek Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl kapıların..

9

Image

TED Koleji’nden 23 Nisan sergisi
TED Okulları öğrencileri arasında düzenlenen “102 yıl sonra 23 Nisan” konulu resim yarışmasına TED okullarından gönderilen eserlerden ve TED Afyon Kol..

10

Image

‘Afyon’un yıldızı parlayacak’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Afyonkarahisar, Büyükşehir olmaya yakın illerden biri. B..

11

Image

‘Yürekten tebrik ediyorum’
TBMM’de yapılan futbol turnuvasında başarı sağlayan Afyon takımını ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Sporun baş..

12

Image

‘Doğalgazı olmayan ilçe ve belde kalmayacak’
Afyonkarahisar’da mahalle iftarına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Afyonkarahisar’da 3 yıl içerisinde doğalgazı olmayan ilçe ve..

13

Image

‘Büyük bir enerjiyle 2023’e hazırlanıyoruz’
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’deki doğal gaz çalışmaları ile ilgili önemli bir mesafe kat edildiğini belirterek, “Geçtiğimi..

14

Image

Bakan Dönmez’den Vali Çiçek’e ziyaret
Afyonkarahisar’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Vali Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret etti...

15

Image

‘MHP gücünü milletten almıştır’
MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Önce ülkem ve milletim diyen partimiz, milli devlet, güçlü iktidar hedefinden taviz vermez, vermeyecektir. Milliyetçi ..

16

Image

AKܒden 14 takım ön elemeyi geçti
TEKNOFEST 2021’de 5 takım ile temsil edilen AKܒde öğrenci kulüp ve topluluklarının azimli çalışmaları sonuç verdi. AKܒnün çeşitli kategorilerdeki 14..

17

Image

Eber Sarısı tanıtıldı
Dünya’da sadece Eber ve Akşehir göllerinde yetişen Eber Sarısı bitkisi Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğiti..

CAYDIRICI CEZALAR GELMELİ! | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

CAYDIRICI CEZALAR GELMELİ!

Ferhat Yüksel
05.12.2021
Gönül dostlarımıza selam olsun…
Hayriye Aylin Alkutay...
Ne söylesek, ne yazsak boş bu saatten sonra…
Son yıllarda artan kadın cinayetleri bitmek bilmiyor maalesef… Ülkemizin içinde bulunduğu durumların yanı sıra yaşanan bu vahşetler yürekleri dağlıyor her defasında… Sessiz sinema gibi izliyoruz, uzaktan bakıyoruz, iki satır yazıyla andık geçtik, rahmet diledik, sabır ihsan eyledik, oldu bitti tamam dimi?...
Yok öyle değil işte… Hayriye Aylin Alkutay, hayatının en güzel zamanlarını, en verimli yaşlarını, hayat dolu günlerini yaşayacağı yerde bir cani tarafından katledildi ve şuanda toprağın altında yatıyor. Alkutay, bir asena imiş, milliyetçi ülkücü bir kadınmış, hatta Antalya Ülkü Ocakları Döşemealtı İlçe Yönetim Kurulu üyesi... Sağcı, solcu, muhafazakar… Görüşü, düşüncesi, hayatı, fikirleri, ideolojisi, doğruları veya yanlışları… Ne fark eder? O bir kadın… O bir anne… İki de yavrusu varmış… O çocuklar bundan sonra annesiz bir hayata nasıl tutunacak? Yitip giden bu canlarımızın ardından hep bakacak mıyız? Hep seyirci mi kalacağız? Cezalar artırılmalı… Caydırıcı ama gerçekten caydırıcı cezalar yürürlüğe girmeli…
“YANDIM BEN, CİĞERLERİMİ YAKTI”
Bu sözler katledilen Hayriye Aylin Alkutay’ın annesi Keziban anneye ait… Yüreği yanıyor kadının… Evladına kıydılar çünkü… Ne yapsalar yüreği soğumaz. “Yandım ben. Ciğerlerimi yaktı. O delikten çıkmasın. Çıkarmasınlar" diye haykırıyor. Ayakta duramadığı için komşuları koluna girmiş… Sözün bittiği yer burası işte…
“İSTEMİYORSA UZAK DURACAKSIN!” EĞİTİMİ VERİLMELİ
Evlilik, geçmiş yıllara oranla maalesef her geçen gün kan kaybediyor. Boşanma oranları da buna bağlı olarak artmış durumda… Ve günümüzde de artıyor. Biz küçükken hatırlıyorum. İnsanlarda saygı vardı… SAYGI… SAYGI… SAYGI… Büyüklerin küçüklerine sevgisi, küçüklerin büyüklerine olan saygısını perçinlerdi. Buradan yola çıkarak evliliklerde de saygı vardı. Bekar bir birey olarak şimdi ki evliliklere baktığımda o saygıyı maalesef göremiyorum. Belki de kopmaların yaşanmasının tek nedeni budur, bilemem… Ama şunu biliyorum ki, bir insan karşısındaki insanı istemiyorsa, zorlamanın anlamı olmaz. Orada saygı olsa bile bir şeyler bitmiştir. Buna farklı anlamlar yüklemek de anlamsız diye düşünüyorum. Ayrıca her insanın yaşama hakkı vardır. Bu hakkın her zaman savunulması gerekir. Tabi ki bütün bunlarda eğitimden kaynaklanıyor. Nasıl ki, okul çağına gelmiş öğrencileri okula gönderiyorsak, etrafımızdaki yaşamları da eğitmeliyiz, o hayatlara dokunmalıyız. Yaşam derken farklı fikirler besleyen insanları uyarmak, yanlışta müdahale etmek, onlara yol göstermek gibi liste uzayıp gidiyor. HANİ DİYORLAR YA! EĞİTİM ŞART!...
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER