Öne Çıkan

15

1

Image

‘Tanıtıma büyük önem verdik’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in öncülüğünde Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Mehmet Taytak ile birl..

2

Image

‘TSK’ya müteşekkiriz’
Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhindeki söylemin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında STK tems..

3

Image

‘Hep beraber çalışacağız’
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Engelsiz Yaşam Federasyonu ve Enkamuder Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kapu. TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri v..

4

Image

İhracatımız arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın 2020 yılı Kasım ayı ihracat rakamları hakkında ..

5

Image

Okyar istifa etti
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Kongresinde AK Parti Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Fatih Okyar, düzenlediği..

6

Image

‘İl Özel İdaresi her sorunu çözecek’
Sinanpaşa İlçesine bağlı Yörükmezarı köyü ile Hocalar İlçesine bağlı Yağcı Köyü arasında devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Gökmen Çi..

7

Image

‘Emeklerin karşılığı ödenmeli’
Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, sağlık çalışanlarının esnek çalışmadan muaf tutulduğunu ifade ederek, “Sağlık çalışanla..

8

Image

Yurdunuseven Komisyon Başkanı seçildi
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi İbrahim Yurdunuseven, Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İncel..

9

Image

Engelliler sevindirildi
Afyonkarahisar'da her yaştan insanın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmaları ile bilinen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, evlerinden çıkamayıp ..

10

Image

Ticarette veri güvenliği anlatıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde düzenlenen E-ticarete E-kılavuz Eğitim Programı’nın dördüncü haftasında E-ticarette Veri Güvenliğ..

11

Image

Aralık ayı teması: Şükür ve Teşekkür
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sevgi Yılı Projesi kapsamında aralık ayı temasının Şükür ve Teşekkür olduğunu söyley..

12

Image

İhracatımız arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın 2020 yılı Kasım ayı ihracat rakamları hakkında ..

13

Image

‘Anlayış bekliyoruz’
Altınokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, kamu kurumları yetkilileri ve vatandaşlardan anlayış beklediklerini söyledi...

14

Image

22 yıldır engelli oğluna bakıyor
Afyonkarahisar’da 22 yıldır epilepsi hastası engelli oğluna bakan anne, engelli bir çocuğa bakmanın zor olduğunu fakat bu zorluklara Allah’ın verdiği ..

15

Image

Patent bilgilendirme toplantısı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörlüğü tarafından Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenl..

16

Image

Afyon’un ihtiyaçları konuşuldu
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ettiler. Ziyarette Afyonkarahisar’ın sağlık alanındaki ihtiyaçları ko..

17

Image

‘Esnaflar zor bir dönemden geçiyor’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hamza Gümüşkanat ile birlikte Park Afyon AVM Merk..

COVİD- 19 GÜNLERİ | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

COVİD- 19 GÜNLERİ

Ferhat Yüksel
19.11.2020
Gönül dostlarımıza selamlar…
Mart ayından bugüne tüm insanlığın tek derdi olan Koronavirüs hastalığı, gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor. İnsanlar artık çok bunaldı, çok gerildi, ‘Bu kadar da olmaz’, ‘Gençlerin sorumsuzluğu bizlere yasak getiriyor’ diyen yaşlı vatandaşlarımızın haklı isyanlarını çok iyi anlıyoruz. Onlar bu hastalığın pençesinde gerçekten mağdur olan insanlar... Ama bu hastalığın hiç şakası yok. Hele ki kronik rahatsızlığı olan vatandaşların maalesef ki, ölümüne neden olabilecek kadar kötü bir hastalık Covid-19.
++++
Yetkililer, gereğinden fazla önlem alıyor, bunu hepimiz çok rahat gözlemliyoruz. Bizler de vatandaş olarak yapılması gerekenlere uymak zorundayız. Çünkü etrafımızdaki insanların yaşama haklarını korumanın bilinci içerisinde olmalıyız. Birçoğumuz eşini, dostunu, annesini, babasını veya çok sevdiği insanı bu hastalık nedeniyle kaybetti. Kimimiz, kaybettiği bu canların cenaze namazına bile katılamadı. Öyle bir zamandan geçiyoruz ki, gerçekten yeri geliyor insan olarak tahammül edilemeyecek nokta da oluyoruz. Ama hepimiz insanız ve bu hayata küsmeyeceğiz, her zaman mücadele edeceğiz. Mücadele kavramının yanında olacağız ve gereğini yerine getirmekten kaçınmayacağız. Mustafa Kemal Atatürk, ne güzel söylüyor, ‘Umutsuzluk yoktur, umutsuz insanlar vardır; ben umudumu hiçbir zaman kaybetmedim.’ Konuyu fazla dağıtmadan belirtmek istiyorum ki, bu süreçte olabildiğinden fazla dikkat etmeliyiz kendi sağlığımız ve etrafımızdaki insanların sağlığı için…
++++
İki hafta önce yazdığım yazımda anlatmıştım sokakta bazı vatandaşların hala maske takmadığını ve yarım maske taktıklarını... Ama önceki gün çarşıda gezerken şunu fark ettim. İnsanlar, tanımadıkları kişilere yaklaşmak şöyle dursun, birbirlerine düşman gibi bakıyorlardı. Düşman derken yanlış anlaşılmasın, tabi ki herkes kendi sağlığını düşünüyor, sadece uzak durma açısından diyorum. Lütfen kurallara dikkat edelim. Sağlık Bakanlığı’nın ve yetkililerin önerilerini harfiyle yerine getirelim. Unutmayın insan hayatı her şeyden üstündür.
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
03.12.2020
03.12.2020
03.12.2020
OZEL HABERLER