Öne Çıkan

15

1

Image

Kolaylı ailesinin acı günü

Afyonkarahisar’ın tanınmış iş adamı Ahmet Kolaylı’nın annesi Mükerreme Kolaylı vefat etti. Merhume Kolaylı, dün İmaret Camii’nde kılınan cenaze n..

2

Image

‘Haktan yana ölmek en şerefli lütuftur’

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin vefatı dolayısıyla yapılan açıklamada, “..

3

Image

Bakan Selçuk geliyor

Bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün Afyonkarahisar’a geliyor...

4

Image

‘Türkiye ve Çin yıldız ülkeler olacak’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye ve Çin’in gelecekte dünyanın yıldız ülkeleri olacağı..

5

Image

“Filistinliler Türkiye’yi hami olarak görüyor”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Cami Gençlik Topluluğu tarafından Beytü’l Makdis konulu konferansta konuşan AKÜ Cami Gençlik Topluluğu Akademik..

6

Image

Zeybek konuklarını ağırladı

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Son olarak Afyonkarahisar Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Nu..

7

Image

Kızıl geyik tedavi ediliyor

Eskişehir kırsalında vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan kızıl geyik yavrusu Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabili..

8

Image

MYO’nun sorunları konuşuldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Dinar Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) üniversite öğrencilerinin ve eğitim, öğretime ilişkin bazı sorunların görüş..

9

Image

‘Silah atılmasını engelleyeceğiz’
Afyonkarahisar Valiliği tarafından Haziran ayı Halk Günü Toplantısı düzenlendi. ..

10

Image

Afyon yeşile boyanıyor

Afyonkarahisar Belediyesi, yaz aylarının gelmesi ile birlikte yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi. Kentte yeni bir imaj ve çehre k..

11

Image

Başkan Çöl’den seçim ziyaretleri

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İstanbul’daki Afyonkarahisarlılarla bazı temaslarda bulundu...

12

Image

‘Unutmayacağız, unutturmayacağız’

AK Parti İl İnsan Hakları Başkanı Selcen Hıdıroğlu, Muhammed Mursi’nin zalimlerin mahkemesinde şehadete yürüdüğünü söyleyerek, yapılan zulümleri ..

13

Image

‘Hukuku ve adaleti tekrar sağlayacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, İstanbul'da bu..

14

Image

“Mısır’daki zulme dur denmeli”

Afyonkarahisar STK Platformu Sözcüsü Ahmet Ertürk, bütün dünya liderlerinin harekete geçerek, Mısır’da yaşanan bu zulme dur demeleri gerektiğini ..

15

Image

Erkekliğe ilk adımı attılar
Afyonkarahisar’ın Nuribey beldesinin tanınmış isimlerinden Fatih Çelik’in oğlu Hasan Çelik ile İbrahim Çelik’in oğlu Hasan Çelik, sünnet olarak erkekl..

16

Image

Maliye bölümünde mezuniyet coşkusu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 41. dönem mezuniyet töreni yapıldı. ..

17

Image

Başkan Sarı’dan anlamlı ziyaret

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Babalar Günü’nde Buhurcular Huzurevi’nde yaşayan yaşlıları ziyaret etti. ..

FARKINDA MIYIZ ACABA? | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

FARKINDA MIYIZ ACABA?

Ferhat Yüksel
25.05.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun…
2019’un Mayıs ayındayız… Mayıslar bizim için değerlidir hep… Aradan tam 100 yıl geçmiş… 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindekiler, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaştı. Türk toprakları işgal altındayken milli mücadeleyi başlatan bu hareket bugün yüz yaşında… Bunun ne kadar farkındayız? Geçmişe baktığımızda topraklarımızdaki yabancı devletlerin işgal kuvvetlerinin neler yaptıklarını ve neler hissettirdiklerinin farkında mıyız?
++++
Türkün gücünün bir kez daha perçinlendiği Kurtuluş Savaşı’mızda ülkemizi canı pahasına savunan atalarımız, bir yandan yoksullukla mücadele etmiş, bir yandan da düşman kuvvetleriyle savaşmışlardır. O günleri görmek bizlere nasip olmadı ama ben biliyorum ki, her Türk birey bu yolda can vermeye hazır ve nazırdır. Günümüze geldiğimizde neler görüyoruz? Suriye örneği gözümüzün önünde. Ortadoğu’da kan gövdeyi götürüyor, her yerde işgal, savaşlar, kavgalar, ülkelerin üstünlük egoları… İşte tam da bu yüzden hatırlatmak istedim başlıkta ‘FARKINDA MIYIZ ACABA?’ diyerek. Bugün biz topraklarımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Atalarımız bu topraklar için savaşmamış olsaydı, Allah korusun topraklarımız şimdi kimlerin elinde olacaktı?... Farkında olmalıyız her şeyin ve hiçbir zaman umutsuzluğa düşmemeliyiz.
++++
Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Gerek sosyal medya sayfalarında gerekse arşiv görüntülerinden 70’li yıllara ait olduğu belirtilen bir video çıktı. O videoda üç veya dört gencin konuşması yer alıyordu. Röportaj görüntülerinde muhabirin sorusu ‘Size göre Atatürk, geleceği neden gençlere bırakmıştır?’… Cevapları dinleyenler, yorumlara dökülmüş. Konuşma aksanı, efendilik ve bilgileri ile şimdiki gençlere taş çıkartan ve Atasına minnet duygularını ifade eden gençlik, gerçekten gözleri yaşartıyordu. Yorumlarda ise insanlar gençliğin hal ve hareketlerine hayran kalmışlar. Haklarını yememek lazım, şimdi ki gençlerimiz eskiye göre daha zekiler… Lakin maalesef okumuyorlar. Kimisi Cumhurbaşkanı’nın, muhalefet liderlerinin vs. birçok kişinin kim olduğunu bilmiyor. Ülkenin ciddi konularına oldukça uzaklar. Tarihten zaten kopmuşlar. Gençliğe Hitabe’yi bilmeyen İstiklal Marşı’nı bilmeyen gençlerimiz var günümüzde… Bu o gençlerin suçu değil… Hepimiz suçluyuz. Ülkenin geleceği olacak gençlere değerlerimizi aktarmamız lazım. Eğitim evde başlar. Okulda illa ki eğitimi alacak ama çocuk önce evde eğitilir…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…
19 MAYISLARLA, 23 NİSANLARLA, 30 AĞUSTOS VE 29 EKİMLERLE KALIN…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.06.2019
19.06.2019
19.06.2019
OZEL HABERLER