Öne Çıkan

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

9

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

FARKINDA MIYIZ ACABA? | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

FARKINDA MIYIZ ACABA?

Ferhat Yüksel
25.05.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun…
2019’un Mayıs ayındayız… Mayıslar bizim için değerlidir hep… Aradan tam 100 yıl geçmiş… 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindekiler, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaştı. Türk toprakları işgal altındayken milli mücadeleyi başlatan bu hareket bugün yüz yaşında… Bunun ne kadar farkındayız? Geçmişe baktığımızda topraklarımızdaki yabancı devletlerin işgal kuvvetlerinin neler yaptıklarını ve neler hissettirdiklerinin farkında mıyız?
++++
Türkün gücünün bir kez daha perçinlendiği Kurtuluş Savaşı’mızda ülkemizi canı pahasına savunan atalarımız, bir yandan yoksullukla mücadele etmiş, bir yandan da düşman kuvvetleriyle savaşmışlardır. O günleri görmek bizlere nasip olmadı ama ben biliyorum ki, her Türk birey bu yolda can vermeye hazır ve nazırdır. Günümüze geldiğimizde neler görüyoruz? Suriye örneği gözümüzün önünde. Ortadoğu’da kan gövdeyi götürüyor, her yerde işgal, savaşlar, kavgalar, ülkelerin üstünlük egoları… İşte tam da bu yüzden hatırlatmak istedim başlıkta ‘FARKINDA MIYIZ ACABA?’ diyerek. Bugün biz topraklarımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Atalarımız bu topraklar için savaşmamış olsaydı, Allah korusun topraklarımız şimdi kimlerin elinde olacaktı?... Farkında olmalıyız her şeyin ve hiçbir zaman umutsuzluğa düşmemeliyiz.
++++
Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Gerek sosyal medya sayfalarında gerekse arşiv görüntülerinden 70’li yıllara ait olduğu belirtilen bir video çıktı. O videoda üç veya dört gencin konuşması yer alıyordu. Röportaj görüntülerinde muhabirin sorusu ‘Size göre Atatürk, geleceği neden gençlere bırakmıştır?’… Cevapları dinleyenler, yorumlara dökülmüş. Konuşma aksanı, efendilik ve bilgileri ile şimdiki gençlere taş çıkartan ve Atasına minnet duygularını ifade eden gençlik, gerçekten gözleri yaşartıyordu. Yorumlarda ise insanlar gençliğin hal ve hareketlerine hayran kalmışlar. Haklarını yememek lazım, şimdi ki gençlerimiz eskiye göre daha zekiler… Lakin maalesef okumuyorlar. Kimisi Cumhurbaşkanı’nın, muhalefet liderlerinin vs. birçok kişinin kim olduğunu bilmiyor. Ülkenin ciddi konularına oldukça uzaklar. Tarihten zaten kopmuşlar. Gençliğe Hitabe’yi bilmeyen İstiklal Marşı’nı bilmeyen gençlerimiz var günümüzde… Bu o gençlerin suçu değil… Hepimiz suçluyuz. Ülkenin geleceği olacak gençlere değerlerimizi aktarmamız lazım. Eğitim evde başlar. Okulda illa ki eğitimi alacak ama çocuk önce evde eğitilir…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…
19 MAYISLARLA, 23 NİSANLARLA, 30 AĞUSTOS VE 29 EKİMLERLE KALIN…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER