Öne Çıkan

15

1

Image

Kaymakam Tortop, mutluluklarına ortak oldu

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop eşi Reyhan Tortop ile birlikte Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal’ın oğlu Ahmet Ünsal’ın nişan törenine k..

2

Image

Sandıklı ulusal ve yerel basında

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl Ramazan ve Kurban Bayramlarında ilçeden geçen vatandaşlara değişik ikramlarda bulunarak bayramlarını kutlay..

3

Image

Dinar’da toplu sünnet şöleni yapılacak

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı tarafından Dinar ilçesinde çocuklarını sünnet ettirmek isteyenler için toplu sünnet şöleni düzenlenecektir...

4

Image

Zeybek’e her türlü desteği vereceğiz

Anayasa Mahkemesi Üyesi hemşehrimiz Celal Mümtaz Akıncı ve Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i maka..

5

Image

Rektör Karakaş ameliyat sonrası taburcu oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde geçirdiği kritik kalp ameliyatı sonrası taburcu e..

6

Image

Başkan Zeybek’ten MORAL ZİYARETİBelediye Başkanı Zeybek
Afyonspor antrenmanında..

7

Image

“Erkan Hoca’ya güveniyoruz”
Genç teknik adam Erkan Avseren’e güvenlerinin sonsuz olduğunu belirten Afyonlu sporseverler, mor beyazlı takımın başarılı bir sezon geçireceğine inand..

8

Image

Şehit babası istedi Başkan Zeybek yaptı

Afyonkarahisar Belediyesi, Iğdır'da, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan piyade uzman onbaşı Yasin Çubuk'un Balçı..

9

Image

AKÜ ve DEÜ bilim insanları Denizli depremini inceledi


Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUAM) ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merk..

10

Image

Fatsa Belediyespor’un Afyon kampı başladı
TFF 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Ordu temsilcisi Fatsa Belediyespor, yeni sezon öncesi kamp için Afyon'a geldi...

11

Image

Gezginci arıcıların yeni gözdesi Kocatepe


Kocatepe Belediye Başkanı Abdullah Çelik, Kocatepe'ye 1300 civarında gezginci arıcının geldiğini ve bölgede de yaklaşık 200 bin arı kovanı b..

12

Image

“Erenler’de çalışmaya başlayacağız”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Erenler Mahallesi'ni ziyaret ederek, Mahalle Muhtarı Hasan Çavlan ve kafe işletmecilerinin talep ve sorunlarını d..

13

Image

Voleybolcular 19 Ağustos’u bekliyor
Transferde 12 oyuncu ile anlaşma sağlayan Afyon Belediye Yüntaş Takımının yeni sezon hazırlıklarına Antrenör Burak Hascan nezaretinde 19 Ağustos Pazar..

14

Image

"Festivalle 20 yılda 600 bin çocuğa ulaştım”

Dünyaca ünlü sanatçıları Afyonkarahisar halkıyla buluşturan Hüseyin Başkadem, "Biz iyi olan bütün donanımları toplumsal vazifemiz olarak bunlara ..

15

Image

Sağanak yağışlar geliyor


Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karade..

16

Image

Park Afyon sponsor oldu


Cumhurbaşkanlığı himayesinde 6-7-8 Eylül tarihlerinde, "Senin Şehrin Senin Festivalin Afyonkarahisar" sloganıyla düzenlenecek Dünya Motokros..

17

Image

Doğaltaş sektörü 2020’ye hazırlanıyor


Türk doğaltaş ihracatçıları, yıllık ithalatının yüzde 12'sini karşıladıkları, en büyük ihraç pazarları Çin Halk Cumhuriyeti'nde 16-19 Mart 2..

FARKINDA MIYIZ ACABA? | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

FARKINDA MIYIZ ACABA?

Ferhat Yüksel
25.05.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun…
2019’un Mayıs ayındayız… Mayıslar bizim için değerlidir hep… Aradan tam 100 yıl geçmiş… 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindekiler, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaştı. Türk toprakları işgal altındayken milli mücadeleyi başlatan bu hareket bugün yüz yaşında… Bunun ne kadar farkındayız? Geçmişe baktığımızda topraklarımızdaki yabancı devletlerin işgal kuvvetlerinin neler yaptıklarını ve neler hissettirdiklerinin farkında mıyız?
++++
Türkün gücünün bir kez daha perçinlendiği Kurtuluş Savaşı’mızda ülkemizi canı pahasına savunan atalarımız, bir yandan yoksullukla mücadele etmiş, bir yandan da düşman kuvvetleriyle savaşmışlardır. O günleri görmek bizlere nasip olmadı ama ben biliyorum ki, her Türk birey bu yolda can vermeye hazır ve nazırdır. Günümüze geldiğimizde neler görüyoruz? Suriye örneği gözümüzün önünde. Ortadoğu’da kan gövdeyi götürüyor, her yerde işgal, savaşlar, kavgalar, ülkelerin üstünlük egoları… İşte tam da bu yüzden hatırlatmak istedim başlıkta ‘FARKINDA MIYIZ ACABA?’ diyerek. Bugün biz topraklarımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Atalarımız bu topraklar için savaşmamış olsaydı, Allah korusun topraklarımız şimdi kimlerin elinde olacaktı?... Farkında olmalıyız her şeyin ve hiçbir zaman umutsuzluğa düşmemeliyiz.
++++
Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Gerek sosyal medya sayfalarında gerekse arşiv görüntülerinden 70’li yıllara ait olduğu belirtilen bir video çıktı. O videoda üç veya dört gencin konuşması yer alıyordu. Röportaj görüntülerinde muhabirin sorusu ‘Size göre Atatürk, geleceği neden gençlere bırakmıştır?’… Cevapları dinleyenler, yorumlara dökülmüş. Konuşma aksanı, efendilik ve bilgileri ile şimdiki gençlere taş çıkartan ve Atasına minnet duygularını ifade eden gençlik, gerçekten gözleri yaşartıyordu. Yorumlarda ise insanlar gençliğin hal ve hareketlerine hayran kalmışlar. Haklarını yememek lazım, şimdi ki gençlerimiz eskiye göre daha zekiler… Lakin maalesef okumuyorlar. Kimisi Cumhurbaşkanı’nın, muhalefet liderlerinin vs. birçok kişinin kim olduğunu bilmiyor. Ülkenin ciddi konularına oldukça uzaklar. Tarihten zaten kopmuşlar. Gençliğe Hitabe’yi bilmeyen İstiklal Marşı’nı bilmeyen gençlerimiz var günümüzde… Bu o gençlerin suçu değil… Hepimiz suçluyuz. Ülkenin geleceği olacak gençlere değerlerimizi aktarmamız lazım. Eğitim evde başlar. Okulda illa ki eğitimi alacak ama çocuk önce evde eğitilir…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…
19 MAYISLARLA, 23 NİSANLARLA, 30 AĞUSTOS VE 29 EKİMLERLE KALIN…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
17.08.2019
17.08.2019
17.08.2019
OZEL HABERLER