Öne Çıkan

15

1

Image

Afyonspor, 1922 Konyaspor’u bekliyor
TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta bugün 23.hafta karşılaşmalarının heyecanı yaşanacak. Haftanın derbi maçı Lig ikincisi Manisa Futbol Kulübü ile lider Yılport S..

2

Image

Bursluluk sınavı başvuruları sürüyor
Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat’ta yapılacak olan bursluluk sınavının başvurularının devam ettiği belirtildi..

3

Image

Afyon’a layık olmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Afyonkarahisar’a yapacakları hizmetlerle layık olmaya devam edeceklerini söy..

4

Image

İş arayanlara rehberlik edecek
Vali Mustafa Tutulmaz, İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden r..

5

Image

Yüntaş, Play-off’u garantilemek istiyor
Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde grup karşılaşmalarının son dört haftasına girilirken yarın Jeopark Kula Belediyespor’a ev sahipliği yapacak olan Afyon Be..

6

Image

‘Bu mücadele yıpratılmamalı’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu belirter..

7

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

8

Image

Bolvadin Belediye evinde Sandıklıspor deplasmanda
Bolvadin Belediye evinde
Sandıklıspor deplasmanda
Afyonkarahisar’ı Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden takımlardan Bolvadin Belediyes..

9

Image

Okullardaki çalışmalar değerlendirildi
Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi Merkez İlçe Eğitim Kurumu ..

10

Image

‘İşlenmiş et ihraç etmek istiyoruz’
Budapeşte’de incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Avrupa’ya, Türkiye’den işlenmiş et ihraç edilmesinin önünü..

11

Image

‘Kanal 3’te güzel programlar yapılıyor’
Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret eden, CİB İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3’te güzel programların yapıldığını söyledi...

12

Image

‘İlişkileri geliştirmek istiyoruz’
Balıkesir Sındırgı Belediyesi heyetini ağırlayan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2 ilçe arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirt..

13

Image

Afyon Engelliler Spor Kulübü Türkiye Şampiyonası’na katıldı
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun 2019-2020 sezonu faaliyet programında yer alan Türkiye Satranç Turnuvası Antalya’da yapıldı...

14

Image

Müdür Temiz Başkan Şahin’i ağırladı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti..

15

Image

‘AYM tarihi bir karar verdi’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilerin yıpranma hakkı için konulan ‘basın kartı sahibi olma’ şartına ilişkin kan..

16

Image

‘Sizlerle gurur duyuyoruz’
Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İstanbul Mutfak Günleri, 8. Housekeep..

17

Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’
Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastı..

İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİNE VEDA… | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİNE VEDA…

Ferhat Yüksel
01.02.2019

Gönül dostlarıma bin selam olsun.
31 Mart yerel seçimler öncesinde günler birbirini kovalarken, sokakta bir seçim heyecanını göremiyoruz. Eski seçim zamanlarına baktığımızda bir farklılık olurdu, heyecan olurdu. Farklı bir atmosferin var olduğunu düşünürdük... Tabi bu yoğun günlerin arasında hayatımızın gerçekleri arasında yer alan ölümlerde maalesef yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden ve domates güzelimiz olarak çocukluğumuza imza atan değerli sanatçımız Ayşen Gruda’yı kaybettik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayranlarından ve Cumhuriyetin yılmaz savunucularından olan Gruda, son konuşmalarının bir tanesinde, “Âlemin kadınları bisiklete bindiği için bayram ediyor. Biz istediğimiz zaman bisiklete, arabaya biniyoruz. Cumhuriyet'e sımsıkı yapışın” demişti.
++++
Sinema ve tiyatronun sevilen ismi Gruda, birçok filme imza atmış, gönüllerdeki yerini tescillemişti. Gruda, “Ben halka güvenirim. Onlar da bana güvenirler hiç birbirimizi aldatmadık bugüne kadar. Halkımızdan umutluyum. Mutluluk ise, saniyelerdir. Her dakika mutluyum diye bir şey olmaz. Eşyanın tabiatına aykırı” diyordu değerli sanatçımız… Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi birçok isimle hafızalarımıza kazınan filmlerini yine izlemeye devam edeceğiz. Çünkü eskinin tadını alan insan, yenileri kabullense de o eski tatları bırakmak istemiyor. Gruda bizler için bir çiçekti. Nereden mi geliyor bu çiçek sözcüğü? Kemal abimizin, Afyonkarahisar’ın eniştesi Kemal Sunal’ın ‘Çöpçüler Kralı’ filminden aklımızda kaldı. Usta sanatçı Şener Şen ile olan sahnede çöpçü rolündeki Sunal, önce Gruda’yı izliyor. Hatta azar bile yiyor O’nun için Şener’den… Tamda bu sahnede dilinden döküldü o sözler… ‘Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği...’ hafızalarımıza yer eden bu sözleri unutmadık ve unutmayacağız da… İki gözümüzün çiçeği, Cumhuriyet kadını Ayşen Gruda’yı rahmet ve saygıyla anıyoruz. Unutulmayacaksın domates güzeli…
++++
Gazetecilik zor bir meslektir… Kimseyi memnun edemezsiniz. Haber kişilere veya onların düşüncelerine göre yapılmaz. Haber özgürlüktür ve her zaman ‘DAHA İYİ’ için muhaliftir. Her zaman eleştirir; günü geldiğinde de takdir etmesini de bilir. Olması gerektiği gibi olur. En güzel yanı ise, yardım bekleyen insana uzanan ellerin verdiği sıcaklıktır… Ağlayan bir çocuğun gözyaşlarını silebilmektir. Kışın üşüyen bir aileye battaniye olabilmektir bu meslek… Sorunlara aranan çözümdür aynı zamanda… Vatandaşın sesi olmaktır, bilgiyi ve yapılanı kamuoyuna aktarmaktır. Yazsam sayfalar yetmez… İşte bu işi hakkıyla yapan cesur kalem, gazeteci büyüğümüz merhum Uğur Mumcu abimizi ölümünün 26. Yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın… Gerçeklerle kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER