Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

8

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

9

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

10

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

11

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

12

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİNE VEDA… | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİNE VEDA…

Ferhat Yüksel
01.02.2019

Gönül dostlarıma bin selam olsun.
31 Mart yerel seçimler öncesinde günler birbirini kovalarken, sokakta bir seçim heyecanını göremiyoruz. Eski seçim zamanlarına baktığımızda bir farklılık olurdu, heyecan olurdu. Farklı bir atmosferin var olduğunu düşünürdük... Tabi bu yoğun günlerin arasında hayatımızın gerçekleri arasında yer alan ölümlerde maalesef yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden ve domates güzelimiz olarak çocukluğumuza imza atan değerli sanatçımız Ayşen Gruda’yı kaybettik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayranlarından ve Cumhuriyetin yılmaz savunucularından olan Gruda, son konuşmalarının bir tanesinde, “Âlemin kadınları bisiklete bindiği için bayram ediyor. Biz istediğimiz zaman bisiklete, arabaya biniyoruz. Cumhuriyet'e sımsıkı yapışın” demişti.
++++
Sinema ve tiyatronun sevilen ismi Gruda, birçok filme imza atmış, gönüllerdeki yerini tescillemişti. Gruda, “Ben halka güvenirim. Onlar da bana güvenirler hiç birbirimizi aldatmadık bugüne kadar. Halkımızdan umutluyum. Mutluluk ise, saniyelerdir. Her dakika mutluyum diye bir şey olmaz. Eşyanın tabiatına aykırı” diyordu değerli sanatçımız… Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi birçok isimle hafızalarımıza kazınan filmlerini yine izlemeye devam edeceğiz. Çünkü eskinin tadını alan insan, yenileri kabullense de o eski tatları bırakmak istemiyor. Gruda bizler için bir çiçekti. Nereden mi geliyor bu çiçek sözcüğü? Kemal abimizin, Afyonkarahisar’ın eniştesi Kemal Sunal’ın ‘Çöpçüler Kralı’ filminden aklımızda kaldı. Usta sanatçı Şener Şen ile olan sahnede çöpçü rolündeki Sunal, önce Gruda’yı izliyor. Hatta azar bile yiyor O’nun için Şener’den… Tamda bu sahnede dilinden döküldü o sözler… ‘Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği...’ hafızalarımıza yer eden bu sözleri unutmadık ve unutmayacağız da… İki gözümüzün çiçeği, Cumhuriyet kadını Ayşen Gruda’yı rahmet ve saygıyla anıyoruz. Unutulmayacaksın domates güzeli…
++++
Gazetecilik zor bir meslektir… Kimseyi memnun edemezsiniz. Haber kişilere veya onların düşüncelerine göre yapılmaz. Haber özgürlüktür ve her zaman ‘DAHA İYİ’ için muhaliftir. Her zaman eleştirir; günü geldiğinde de takdir etmesini de bilir. Olması gerektiği gibi olur. En güzel yanı ise, yardım bekleyen insana uzanan ellerin verdiği sıcaklıktır… Ağlayan bir çocuğun gözyaşlarını silebilmektir. Kışın üşüyen bir aileye battaniye olabilmektir bu meslek… Sorunlara aranan çözümdür aynı zamanda… Vatandaşın sesi olmaktır, bilgiyi ve yapılanı kamuoyuna aktarmaktır. Yazsam sayfalar yetmez… İşte bu işi hakkıyla yapan cesur kalem, gazeteci büyüğümüz merhum Uğur Mumcu abimizi ölümünün 26. Yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın… Gerçeklerle kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER