Öne Çıkan

15

1

Image

Dinar’a özgü ürünler sergilendi

Türkiye Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşması adı altında 12-16 Haziran tarihleri arasında Ankara'da Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde açılan f..

2

Image

Yumurtacılar iflasın eşiğinde
Yumurta ihracatında en önemli ülke olan Irak pazarının kapanmasıyla birlikte Yumurta üreticileri zor günler yaşıyor. Bazı firmalar kapılarına kilit vu..

3

Image

Dinar Belediyesi’nin borcu açıklandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile Dinar Belediyesi’ni devraldığı toplam borcu 59 milyon 410 bin TL olduğu bel..

4

Image

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde ..

5

Image

Gül yağı Uzak Doğu’ya açılıyor

Afyonkarahisar ve Burdur'un dağ köylerinde ekolojik tarımla üretilen güllerden elde edilen gül yağı, başta Çin olmak üzere Uzak Doğu pazarına açı..

6

Image

Seyid Cemal Sultan’ı andılar

Döğer Kasabası’nda 9’uncusu düzenlenen “Seyyid Cemal Sultanı Anma” etkinlikleri gerçekleşti. Tunceli’nin Hozat eski Belediye Başkanı Celalettin P..

7

Image

Bayat kilimlerine özel pul

PTT tarafından Bayat ilçesinin meşhur kökboyalı kiliminin tanıtımının yapılması amacıyla basılan pullar Bayat Kaymakamı Halil İbrahim Acır’a tesl..

8

Image

“Karamık’ta su sıkıntısı kalmadı”

Gazetemizin dile getirdiği Karamık köyündeki su depolarına yönelik olarak saldırılar üzerine harekete geçen Afyonkarahisar Valiliği söz konusu ol..

9

Image

YKS Koordinasyon Toplantısı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde A..

10

Image

Dinar’da karne heyecanı

Dinar da eğitim gören 8 bin 650 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi...

11

Image

Hac semineri

Dinar ilçesinden 2019 yılında Hac görevini yerine getirmek amacıyla Kutsal topraklara yola çıkacak hacı adayları için Müftülük Site Camii’nde 12-..

12

Image

‘Babalarımız en değerli varlıklarımızdır’

Babalar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Babalarımız, bizlere hayatın anlamını, zo..

13

Image

2 bin 200 öğrenciye su bilinci aşılandı

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacı..

14

Image

Rektör Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, hayırlı olsun ziyareti için gelen misafirlerini makamında kabul etti...

15

Image

Protokol Babalar Günü’nü kutladı

Afyonkarahisar protokolü Babalar Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

16

Image

‘Eğitimdeki sorunlar giderilmeli’

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle bir değerlendirme yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yeni y..

17

Image

Karnelerini aldılar

Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrenciler karnelerini alarak 3 ay sürecek olan yaz tatiline başladıla..

İYİ (İNSAN) OLALIM!... | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

İYİ (İNSAN) OLALIM!...

Ferhat Yüksel
08.01.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun.
Gün geçtikçe ülkede daha da kötü bir hale geliyoruz farkında mısınız? Sevgi, saygı, hoşgörü, alçakgönüllülük, kibarlık gibi insanı insan yapan değerlerimizi kaybediyoruz artık maalesef...
++++
Haberlerden takip etmişsinizdir. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, gözetmen olarak girdiği sınavda Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Hasan İsmail H.’nin kopya çektiğini tespit etmiş, iddiaya göre öğrenci hakkında soruşturma başlatılmıştı. Emekli polis babasının tabancasıyla Ceren Damar Şenel'in odasını basan Hasan İsmail H., tartıştığı öğretmenini vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklamış ve ardından tabancayla vurmuştu. Ağır yaralanan Şenel, olay yerinde yaşamını yitirmişti...
++++
Bir kadın cinayeti, bir hukuk cinayeti veya bir eğitim cinayeti... Adına her ne derseniz deyin hepsi de doğrudur. Hz. Ali (r.a.) 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' demişken ve öğretmenlerimizin ne kadar değerli olduğunu her zaman söylerken, bizler nasıl bu hale geldik? Hatalısın efendi... Sözde hukuk öğrencisi ve bu öğrenci yıllar sonra ülkeye adalet dağıtmak için görev yapacak. Eğer ki kopya olayı doğruysa; sen zaten ADALET TERAZİSİNDEN ÇALAN bir hırsız olmuşsun o kopyayı çekmekle... Eğitim şart diyoruz her zaman ama nereye kadar? Bu sorunun altını doldurmak istiyorum. Her biri diğerlerinden değerli çok sevgili öğretmenlerimiz artık korkuyor okulda... Öğrenci dersi dinlemediğinde onu azarlayınca başına gelebileceklerden korkuyor. Anlayışsız bir okul müdürü (müdürlerimizi tenzih ederim), ukala bir baba, başka bir okula gönderme gibi vs. birçok olayla karşı karşıya kalabiliyor...
++++
İşte son örnek. Öğretmenin canını alabilecek kadar gözü dönmüş bir hukuk öğrencisi. Adalet dağıtacak bir adayın bu cinayeti işlemesi bile eğitimde bitme noktasına geldiğimizi gösteriyor. Oysa bizler Aziz Sancarlar, bilim adamları, doktorlar, mühendisler ve birçok meslekte başarılı olan İNSANLAR yetiştiren bir ülke konumunda olmalıyız...
Köşe yazımın başlığına gelince yaşamını yitiren değerli öğretmenimizin eşinin sözlerinden aldım. Bana göre çok anlam ifade eden, yüreklere oturan ve ders çıkartılması gereken bir söz...
'İYİ HUKUKÇU, İYİ MÜHENDİS DEĞİL; İYİ İNSAN OLMAYA ÇALIŞIN'
Ceren Damar Şenel'in Dışişleri Bakanlığı'nda diplomat olarak görev yapan eşi Levent Şenel, "Bugün sizlerle bir eş, bir evlat, bir abla, sadık bir dost ve çok değerli bir insan adına konuşuyorum. Bu olay bana bir şeyi gösterdi; Ceren her zaman doğru bildiğini yapan, işini dört dörtlük yapmaya çalışan bir insandı. Hiçbir zaman kimse hakkında kötü konuşmazdı. Çok değerli bir bilim insanıydı. Çok büyük bir acımız var. Bu tarz olaylar kötülüğü kötülükle yenemeyeceğimizi bana hissettiriyor. Biz her zaman iyi olmalıyız. Her zaman iyilikle hareket etmeliyiz. Benim eşim bir eğitim şehididir. Görevini harfiyen yapmaya çalışırken hayatını kaybetmiştir. Bir azılı suçlu tarafından. Benim genç arkadaşlarımdan tek bir istirhamım var. Bunu belki söylemek benim haddime düşmez ama iyi bir hukukçu, iyi bir mühendis, iyi bir doktor değil; iyi bir insan olmaya çalışın arkadaşlar. İnsanları sevin ve hiçbir zaman kötülüğe kötülükle cevap vermeyin" demişti. Bu sözün üstüne söylenecek söz bulamıyorum...
Eğitim şehidi öğretmenimize Allah'tan rahmet diliyor, ülkemizin başı sağolsun temennilerimi iletiyorum.
Sevgiyle kalın... Umutla kalın... İNSAN KALIN...

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER