Öne Çıkan

15

1

Image

‘Afyon gelişmiş bir şehir’
Megabirlik Medya’yı ziyaret eden Ünlü Türkücü Mahmut Tuncer, ziyarette yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın gelişmiş bir şehir olduğunu söyledi. Müzi..

2

Image

İstişare ettiler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda istişare etti ..

3

Image

‘Mazlumların tek umudu Türkiye’

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları 6. olağan kongresi yoğun bir katılımla, pandemi kuralları çerçevesinde yapıldı. Tek liste halinde yapı..

4

Image

OSB GENİŞLİYOR
Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi Yönetimiyle t..

5

Image

Emirdağ Güvenci’ne Coğrafi Tescil
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından ‘Emirdağ Güveci’nin coğrafi işaret tescilini aldıklarını sosyal medya hesabından d..

6

Image

‘Edirne’yi susuz bırakmadık’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Edirne’ye su alanında yapılan yatırımlar hakkında..

7

Image

‘Önceliğimiz fiyat istikrarı’
TOBB, TESK, TÜSİAD ve MÜSİAD tarafından yapılan ortak açıklamada, Türkiye’nin önceliğinin fiyat istikrarı olduğu vurgulandı. ..

8

Image

Kaçırılan geminin kaptanı Afyonlu
Gine açıklarında korsan saldırısında kaçırılan Türk gemisinin 15 kişilik mürettebatının isimleri belli olurken, bunlardan kaçırılan geminin birinci ka..

9

Image

Birliktir’den teşekkür
Esnaf ve sanatkârların içerisinde bulunduğu zor durum nedeniyle AK Parti’li Milletvekilleri ve il yöneticilerine ilettikleri taleplerinin kabul görmes..

10

Image

Birliktir talep etti esnafların KREDİLERİ ERTELENDİ
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı esnaf kredilerinin ertelenmesine ilişkin bir açıklam..

11

Image

Katil tutuklandı
Afyonkarahisar’da trafikte hatalı sollama nedeniyle 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de yaralandığı silahlı kavgada gözaltına alınan B.E. çıkarıldığı mah..

12

Image

‘Aile iki cihan saadetinin anahtarıdır’
2021 Aile Yılı Projesi Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Türk milletinin binlerce yıldır varoluşunun en önemli sebebinin aile yapısı ol..

13

Image

‘Afyon’un gelişmesine büyük destek sağlıyor’
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin şirketi Yüntaş’ın Afyonkarahisar’ın gelişmesi için büyük destek sağladığını söyledi ..

14

Image

‘Afyonkarahisar’ı birlikte uçuracağız’
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yapılacak olan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, bir..

15

Image

‘Afyon imrenilen bir şehir olacak’
Taşpınar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın her yerine hizmet edeceklerini ve Afyon’u imrenilen ..

16

Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark G..

17

Image

Devremülk dolandırıcılarına operasyon
Devremülk satışı üzerinden vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen organize suç örgütüne yönelik jandarma tarafından Afyonkarahisar merkezli İzmir’d..

MİNNETTARIZ | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

MİNNETTARIZ

Ferhat Yüksel
26.11.2020
“Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Gönül dostlarımıza selam olsun…
Dün 24 Kasım Öğretmenler Günüydü. Hayatı tanımaya başladığımız zamanların en önemli şahitleridir öğretmenlerimiz. Ailemizde anne, baba ve kardeşlerimizden sonra ilk tanıdığımız yabancı; daha sonra en sevdiğimiz insan olan öğretmenlerimizin günüydü. Her 24 Kasım’da o ilk zamanlar aklımıza geliyor. İlkokul arkadaşlarımızla geçmişi yad ederken, o anıları da tazeliyoruz elbette. Bizim de bir öğretmenimiz vardı. Adı Recep Yılmaz. Zaman zaman çok kızdırsak da, O bizi hep severdi. İlkokul 3. Sınıfa kadar onunla sürdürmüştük eğitim hayatımızı… Daha sonra Şaban Altındal, Eyüp Özdemir, Muammer Tunç, Zafer Selçuk Argun, Necati Taşpınar… Her birinin bizde hakkı büyüktür. Ne yapsak ödeyemeyiz. Buradan öğretmenlerimi sevgi ve saygıyla anıyorum. Soğuk kış günlerinin uzun süren teneffüslerinde bizlerle birlikte bahçede vakit geçirirdik. Şimdi bir araya geldiğimizde o günleri gülümseyerek anıyoruz.
++++
Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ister” diyerek insan hayatında eğitimin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmıştır. Hayatımızın her alanı bir eğitim ama okulda aldığımız eğitim bir başka tabiî ki… Burada bizlere düşen görev aklı başında bir birey olarak ülkemizin geleceği için işimizi her daim daha iyi yapmaktır. Eğitim hayatının en temel öğelerini bununla devam ettirmiş oluruz. Yıllar öncesinden bilemiyoruz elbette hangi mesleği seçeceğimize. Benim gönlümde yatan bir meslekti öğretmenlik. Ama şimdi “Basın mensubu olarak, kamuoyuna bilgi vermek, vatandaşlarla her şeyi paylaşmak daha güzelmiş” diye düşünüyorum. İyi ki de bu meslek beni bulmuş, bende bu yolda devam etmişim. Bir söz var, ‘Sevdiğiniz işi yapıyorsanız, ömür boyu çalışmamışsınızdır’ diye... Gerçekten de öyle. Sıkıntılı zamanlar diğer mesleklere göre olsa da bugün beni bu mesleğe getiren eğitim hayatıma teşekkürü bir borç biliyorum. Ve tabi bunu öncelikle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’e borçlu olduğumuzu da belirtmek istiyorum. Bütün öğretmenlerimizin gününü kutluyor, hepsinin ellerinden öpüyorum. Onlar gerçekten çok kutsal bir mesleği icra ediyorlar.
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER