Öne Çıkan

15

1

Image

Bisikletçiler ilçe ve beldelere pedal çevirmeye başladılar
2018 Yılında İlçe ve Belde Kültür bisiklet turlarına ağırlık veren Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği bisiklet ekipleri, Bayat İlçesi Kültür Bisi..

2

Image

AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven: “Her aday adayına eşit mesafedeyiz”
Megabirlik Medya’yı ziyaret eden AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı başvuru sürecinin ba..

3

Image

Eroğlu ikinci üniversiteyi müjdeledi
Afyonkarahisarlıların günlerdir beklediği müjdeli haberi Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu verdi. İkinci üniversitenin kurulacağı habe..

4

Image

Kendini bilmezler parktaki eşyalara zarar verdi
Afyonkarahisar’da kendini bilmez bazı kişiler, Ömer Halisdemir Parkı’nda bulunan eşyalara zarar verdi. ..

5

Image

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: “Afyonkarahisar gelişmeye devam edecek”
AK Parti heyetini Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, A..

6

Image

“Afyonkarahisar yeni bir turizm merkezi olacak”
Vali Mustafa Tutulmaz İhsaniye İlçesi, Döğer kasabası, Bayramaliler köyü arasında Frig Vadisi içerisinde bulunan Emre Gölü’nü ziyaret ederek yapılan y..

7

Image

“Uygulama becerisi yüksek mühendis yetiştiriyoruz”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen Teknoloji Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Teknoloji Fakültesi D..

8

Image

Afyon’un Play-off’taki rakibi Cumartesi günü belli olacak
Afyon Belediyespor’un mücadele verdiği Türkiye Basketbol Ligi’nde son hafta karşılaşmaları Cumartesi günü oynanacak. Ligi üçüncü sırada tamamlamayı ga..

9

Image

“Yaptığımız hizmetler unutulmamış”
Maliye ve Tarım ve Köy İşleri eski bakanlarından İsmet Attila, Afyon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğini ziyaret ederek Başkan Abdülkadir Konak ile..

10

Image

Öğrencilerden LÖSEV yararına kermes
Afyonkarahisar Nene Hatun Anaokulu ve Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulunca "Değerler Harekatı" projesi kapsamında LÖSEV yararına kermes düzenlendi. ..

11

Image

Milli Egemenlik Paneli düzenlendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı tarafından Milli Egemenlik paneli düzenlendi. Erdal Akar Konfera..

12

Image

Çocuklar suyu korumayı öğreniyor
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘'Suyumu Koruyorum Projesi'’ kapsamında öğrencilere suyu koruma yön..

13

Image

Zabıta ekipleri Erenler Mahallesi’ni denetledi
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Erenler Mahallesinde faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştırdı...

14

Image

57.ALAY KAHRAMANLARINA VEFA
Çanakkale Kara Savaşları'nın 103'üncü yıldönümü anma törenleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen etkinliklere protokol üyeleri ile birlikte çok ..

15

Image

“Başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz”
Vakıf Katılım Bankası Afyonkarahisar Şube Müdürü Mustafa Dedik, işadamları Mert Oruç, Halis Tokman ve İbrahim Sömer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi ..

16

Image

İtfaiye ekipleri kazaya müdahale etti
20 Nisan 2018 Cuma günü meydana gelen kazaya Bolvadin Belediye itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek, yaralıların hastaneye sevk edilmesini sağ..

17

Image

Mermer atıkları yol yapımında kullanılıyor
İscehisar ilçesinde yürütülen “Çevreye Atılan Mermer Atıklarını Yola Getiriyoruz” projesi kapsamında, ilçedeki mermer atıkları yol yapım çalışmalarınd..

ÖĞRENCİ ELEŞTİRİSİ | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

ÖĞRENCİ ELEŞTİRİSİ

Ferhat Yüksel
17.04.2018
Gönül dostlarımıza bin selam olsun…
Afyonkarahisarımız her geçen gün birçok alanda yapılan faaliyetlerle büyük dikkat çekmeyi başaran iller arasında yer alıyor. Termal, sağlık, sucuk, lokum, mermer, yumurta gibi birçok konuda ağırlığını hissettiren bir ilimiz… Haftasonu bir günlük Denizli gezisi yapmıştım. İlginç gelen bazı olaylar vardı. Bu geziye çıkarken duyduğum sözleri paylaşmak istedim sizlerle. Otobüsün saati gelmişti ve bende yerimi almıştım. Keyifli bir şekilde geçecek yolculuk hayal ederken, duyduğum sözlerden çok rahatsız oldum…
++++
Bir koltuk arkamda oturan bayan öğrenci o kadar yüksek sesle telefonda konuşuyordu ki, bu konuşmalara istemeyerek de şahit olmam kaçınılmazdı; Duyduklarımsa beni oldukça rahatsız etti. Dinlemek çok yanlıştı bunun farkındaydım ama konusunun daha yanlış olduğunu düşünüyorum… ‘Bu nasıl bir şehir böyle?’ diye soruyla başlayan konuşmada neler yoktu neler… ‘Bu şehirde yaşanmaz, hiçbir şey yok burada!’ diye olumsuz serzenişler birbirini kovalıyordu resmen. O kadar rahatsız oldum ki, dönüp arkama ‘Lütfen eleştirilerinizi il sınırlarımız dışında yapın. Zira hala bu topraklardasınız’ dememek için zor tuttum kendimi. Çünkü benim doğup büyüdüğüm, ekmeğini yiyip, suyunu içtiğim memleketimi kötülüyordu. Hele bir konu vardı ki, sürekli onun üzerinden eleştirilerini sıraladı Afyon için. Ulaşım dedi ulaşım… ‘Ya kanka burada ulaşım çok kötü… Garaja geliyorum. Şehir merkezine hemen gidemiyorum. Gece geliyorum. Yine aynı sıkıntı. Burada yaşanmaz, tercihlerim çıkarsa kesinlikle Afyon yazmam’ diyordu genç bayan öğrenci… Sessizce dinlemiş o sözleri duymuştum.
++++
Peki gerçekten öyle miydi? Burası tartışılıyor tabi. Sonuçta bir yabancı öğrenci gözüyle eleştiriler alıyorduk… 5-10 dakika geçmeden bu konuşmada kızın sürekli Manisa, Aydın ve Muğla illerini övdüğüne şahit oldum. Yan koltuktaki öğrencinin de bir sözü vardı telefondaki arkadaşına. ‘Afyon’da sadece 2 tane AVM var, gençlerin takıldığı bir iki kafe ve merkez olduğu belli olmayan bir bölüm var’ diyordu. Tam gününü mü bulmuşlardı Afyon’u eleştirmek için, beni mi beklemişlerdi? Senaryo gibiydi herşey, sanki ben o koltuğa oturacaktım. Ve onlar benim güzel ilimi eleştireceklerdi. Yapıcı bir eleştiriydi belki ama benim hiç hoşuma gitmedi…
++++
Gece dönüşünü de yazmak istiyorum size… Tabi gece 03.03 gibi otobüsten indim. Arka tarafa yürüdüm ve servis bekledim. Ama uzun zamandır otobüs yolculuğu yapmadığım ve bu konuyu takip etmediğim için servislerin geçen yıl kaldırıldığını o dakikada öğrendim. Yani otogarda otobüsten inince, sizi getiren otobüs firmasına ait bir servis sizi beklemiyor. Ücretli minibüsler ve taksiler sizleri bekliyor. Ücretli minibüsler ise gece saat 12.00’den sonra saat başı şehir içine taşıma yapıyor. Taksici esnafından aldığım bilgiye göre ise sabah saat 7.00 ile gece 12.00 arasında her dakikada bir ücretli minibüs var. Afyonumuzun havası soğuk bir memleket olduğu unutulmuştu sanki dışarıdan ilimize gelen bir öğrencinin saat başındaki aracı kaçırması ve yaklaşık elli dakika otogarda beklemesi, bizim ilimizin tanıtımını olumsuz etkilemez mi? Satırlarımın ilk cümlelerinde eleştirdiğim öğrenciler yoksa haklı mıydı? İnsan düşünmeden edemiyor… Tanıtım tanıtım ve tanıtım diyorsak bence bu konuya daha çok özen göstermeliyiz…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
OZEL HABERLER