Öne Çıkan

15

1

Image

Haltercilerimizden 8 madalya, 2 kupa

Halterde 8 madalya, 2 kupa

Bilecik ilinde düzenlenen Naim Süleymanoğlu İller Arası U15 ve Yıldızlar Halter Turnuvası’nda ilimiz 8 birinc..

2

Image

Afjet Afyonspor’da kongre günü
Mor beyazlı kulübün bugün saat 20.00’de Kulüp binasında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yeni bir yönetimin oluşup oluşmayacağı me..

3

Image

Yaralı geyikler tedavi altında
Afyonkarahisar ve Eskişehir kırsalında yaralı halde vatandaşlar tarafından bulunan iki kızıl geyik yavrusu Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) tedav..

4

Image

Afjet Afyonspor’un minikleri U11’ler Ligi’nde şampiyon oldu


Afyonkarahisar U11’ler Futbol Ligi, Afjet Afyonspor’un şampiyonluğu ile sona erdi. Katılımın az olduğu U11’ler Ligi’nde bu sezon Afjet Afyon..

5

Image

Çin’de Afyon mermeri kullanılıyor

Mermercilikte 3 bin yıldan fazla geçmişe sahip ve Türkiye'nin bu alandaki ihracatının önemli bölümünü gerçekleştiren Afyonkarahisar'ın İscehisar ..

6

Image

‘Başarılı olmak için gayret edeceğiz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda devir teslim töreni düzenlendi. ..

7

Image

‘Uyum içinde çalışıyoruz’

26. Dönem AK Parti Konya Eski Milletvekili Ömer Ünal ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ı..

8

Image

‘Eğitim Fakültesi’nin çıtası yükselecek’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi dekanlığı için devir teslim töreni düzenlendi. Törende konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ka..

9

Image

10 gün içinde ikinci felaket

Afyonkarahisar’da 10 günde 2 felaket yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Karacaören beldesinde kız isteme merasimi esnasında hava ateş açan birisinin 2 ..

10

Image

Asayiş Koordinasyon Toplantısı

Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, İscehisar ilçesindeki huzur ve güven ortamının korunması ..

11

Image

Sevgi ve Saygı Semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, 65 yükümlüye İlçe Müftülüğünde görevli vaiz Nafiz Bayrakçı tarafından “Sevgi ve Saygı” konulu se..

12

Image

Servis araçları denetlendi

Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri tarafından mevsimlik işçi taşıyan servis araçları denetlendi. ..

13

Image

Ücretsiz Danışmanlık hizmeti

Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji uzmanları LGS sonuçlarını değerlendirdi. Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Eğitim Koordinatörü Ömer Mürsel Bili..

14

Image

Başarı okullara belgeleri verildi

Afyonkarahisar’daki bazı okullara Beyaz Bayrak Projesi, Beslenme Dostu Okullar Projesi ve Sıfır Atık Projesine gösterdikleri katılım sebebiyle se..

15

Image

Kaymakam pazar yerini gezdi

İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçeye kurulan semt pazarı esnafını ziyaret ederek, tezgah sahibi esnaflar ve alışveriş yapan vatanda..

16

Image

160 öğrenci istihdam edilecek

Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü, yeni hayata geçirilen Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kapsamında 160 üniversite öğrencisine iş imkanı sağlayacak..

17

Image

‘İşbirliği yapacağız’

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın daha fazla gelişmesi için işbirliğine önem v..

YAZ GAZETECİ YAZ EYLÜL'E DE KIYDILAR | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

YAZ GAZETECİ YAZ EYLÜL'E DE KIYDILAR

Ferhat Yüksel
02.07.2018
Gönül dostlarımıza bin selam olsun...
Yazılacak o kadar çok şey biriktirdim ki, anlatmak için satırlar yetmiyor artık bana...
Hangisinden başlasam nereden anlatsam bilemiyorum. Ankara'da o güzel Ankara'da küçük bir kız çocuğu kaybolmuştu ve bir haftadır aranıyordu.
Sekiz yaşındaki Eylül Yağlıkara’dan bahsediyorum... Cuma akşamı hiç izlemediğim halde TV başında idim. Kanallar arasında zapping yaparken siyasi bir program vardı, biraz onu izledim. Tam kanalı değiştiriyordum ki, son dakika canlı bağlantısıyla Ankara'ya bağlandı programın spikeri..

++++

Son dakika diyordu yazılar... Mesleğimde en nefret ettiğim bir kelimeydi bu. Ama yinede meslek işte; merakımdan değiştirmedim. 8 yaşındaki Eylül'ün cansız bedeninin bulunduğu belirtiliyordu... Bölgede geniş bir alanda arama yapılmış ancak bulunamayan Eylül, hayata veda etmişti.
Detayını dinlerken kanım dondu. Jandarmanın gözaltına aldığı Yağlıkara ailesinin komşusu U.K.’nin aracının yıkandığı belirlenmiş, arka koltuktaki kan örnekleriyle ailenin kan örnekleri uyuşmuştu...
Eylül’ü arama çalışmalarına katılan U.K.'nin gözaltına alınarak tutuklandığı da belirtiliyordu haberde...
++++
Eylül, evine 2 kilometre uzaklıkta, babasının tarlasındaki elektrik direğinin dibinde gömülü halde ölü bulunmuştu. Bu nasıl bir vahşet? Bu nasıl bir kin? Bu nasıl bir sapkınlık?... Ne oluyor insanlığa? Çözümü kim bulacak bu soruna?... Erkek çocuklarına dahi tecavüz edildiği günümüzde ne yapılması gerekiyor? Kimseden neden bir ses çıkmıyor?. Yazmaktan bile utandığım şu satırlar yürekleri dağlarken, bu gibi vahşetlerin sonu neden gelmiyor? İnsanı öldürmek insanlığı öldürmekse niçin önlemler alınmıyor veya alınan önlemler neden yetersiz kalıyor?.. Birçok siyasinin de dile getirdiği 'İdam Yasası' tekrar getirilmeli; insanlık bu sapkınlardan kurtarılmalı, küçücük yavrularımız geleceğe huzurla bakmalı...
++++
Yazmaktan biz bıkmayacağız. Her zaman da dile getireceğiz bu konuyu. Artık son olsun bu ölümler. Yavrularımız öldürülmesin. Çocukluklarını rahat yaşasınlar. Erkek çocuklarda sokakta oynarken ölüm korkusu yaşamasın istiyoruz...

Sevgiyle kalın, umutla kalın...

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
25.06.2019
25.06.2019
25.06.2019
OZEL HABERLER