Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklıspor beklemede
Bölgesel Amatör Lig 6. Grup takımlarından Sandıklıspor, yarın kendi saha ve seyircisi önünde Kırşehir Çayağzıspor ile oynayacağı karşılaşmadan mutlak ..

2

Image

‘Kırsal kalkınma ülkemiz için önemli’
IPARD-II Yatırımları Toplu Açılışı ve Sözleşme Töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanları yaşadıkları ortamda geçinebilir kılmak gerektiğini b..

3

Image

Mühsürler ailesinin acı günü
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’in annesi Hayriye Mühsürler, geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatın kaybetti. Merhume..

4

Image

TÜFAD’dan Bıyıkoğlu ve Bursalıoğlu’na vefa
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğinde TFF Grassroots-C Lisans Antrenör Kursu Afyonkarahisar'da..

5

Image

‘Eski Türkiye hortlatılmak isteniyor’
Danıştay’ın Öğrenci Andı’nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesine tepki gösteren Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Eski..

6

Image

‘Rusları Afyon’a çekeceğiz’
Rusya Ekonomi ve Sanayi İşbirliği Toplantısı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. ..

7

Image

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen sağlık turizmi zirvesine katıldı. ..

8

Image

BU MAÇI KAÇIRMAYIN
Afyon Belediyespor, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükseldikten sonra kendi sahasındaki ilk sınavını bugün saat 13.00’de Tofaş karşısında verecek..

9

Image

AEV ilgi odağı oldu
Afyon Eğitim Vakfı, yaptığı hizmetlerle toplumun her kesiminden vatandaşların olduğu gibi bürokrasinin önemli isimlerinin de dikkatini çekiyor...

10

Image

İl İl FET֒nün yaptıklarını anlatıyor
Yaklaşık 35 yıldır emniyet teşkilatının içerisinde yer alan 48 yaşındaki Polis Başmüffettişi Ahmet Sula, il il gezerek lise ve üniversite öğrencilerin..

11

Image

Muhtarlar Günü kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz İdare ve Denetim Müdürü Halit Taşpınar, Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetl..

12

Image

‘Pancar alımları tüm hızıyla sürüyor’
Doğuş Afyon Şeker Fabrikası’ndan yapılan açıklamada, pancar alımlarının tüm kantarlarda yapılmaya devam edildiği bildirildi...

13

Image

Afyon Belediyesi Termal Oteli açılış için Ocak ayını bekliyor
Kocatepe Spor Kompleksi’ne yakın bir alan üzerinde inşaatı tamamlanan ve beş yıldızlı oteller ayarında hizmet vermesi beklenen Afyonkarahisar Belediye..

14

Image

EFELER VOLEYBOL LİGİ HAFTANIN MAÇLARI
20 Ekim 2018 Cumartesi
Saat 14.00 Arkasspor-Tokat Belediye Plevne..

15

Image

Önder Koç Sultandağı Kaymakamı
Sultandağı Kaymakamlığı’na Önder Koç atandı. ..

16

Image

Başkan Çoban muhtarları ağırladı
Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların halkla devlet arasında aracılık gibi önemli ..

17

Image

Taytak’tan muhtarlara ziyaret
Her yıl 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü bu yılda Bolvadin’de bir dizi etkinlikle kutlandı. ..

YAZ GAZETECİ YAZ EYLÜL'E DE KIYDILAR | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

YAZ GAZETECİ YAZ EYLÜL'E DE KIYDILAR

Ferhat Yüksel
02.07.2018
Gönül dostlarımıza bin selam olsun...
Yazılacak o kadar çok şey biriktirdim ki, anlatmak için satırlar yetmiyor artık bana...
Hangisinden başlasam nereden anlatsam bilemiyorum. Ankara'da o güzel Ankara'da küçük bir kız çocuğu kaybolmuştu ve bir haftadır aranıyordu.
Sekiz yaşındaki Eylül Yağlıkara’dan bahsediyorum... Cuma akşamı hiç izlemediğim halde TV başında idim. Kanallar arasında zapping yaparken siyasi bir program vardı, biraz onu izledim. Tam kanalı değiştiriyordum ki, son dakika canlı bağlantısıyla Ankara'ya bağlandı programın spikeri..

++++

Son dakika diyordu yazılar... Mesleğimde en nefret ettiğim bir kelimeydi bu. Ama yinede meslek işte; merakımdan değiştirmedim. 8 yaşındaki Eylül'ün cansız bedeninin bulunduğu belirtiliyordu... Bölgede geniş bir alanda arama yapılmış ancak bulunamayan Eylül, hayata veda etmişti.
Detayını dinlerken kanım dondu. Jandarmanın gözaltına aldığı Yağlıkara ailesinin komşusu U.K.’nin aracının yıkandığı belirlenmiş, arka koltuktaki kan örnekleriyle ailenin kan örnekleri uyuşmuştu...
Eylül’ü arama çalışmalarına katılan U.K.'nin gözaltına alınarak tutuklandığı da belirtiliyordu haberde...
++++
Eylül, evine 2 kilometre uzaklıkta, babasının tarlasındaki elektrik direğinin dibinde gömülü halde ölü bulunmuştu. Bu nasıl bir vahşet? Bu nasıl bir kin? Bu nasıl bir sapkınlık?... Ne oluyor insanlığa? Çözümü kim bulacak bu soruna?... Erkek çocuklarına dahi tecavüz edildiği günümüzde ne yapılması gerekiyor? Kimseden neden bir ses çıkmıyor?. Yazmaktan bile utandığım şu satırlar yürekleri dağlarken, bu gibi vahşetlerin sonu neden gelmiyor? İnsanı öldürmek insanlığı öldürmekse niçin önlemler alınmıyor veya alınan önlemler neden yetersiz kalıyor?.. Birçok siyasinin de dile getirdiği 'İdam Yasası' tekrar getirilmeli; insanlık bu sapkınlardan kurtarılmalı, küçücük yavrularımız geleceğe huzurla bakmalı...
++++
Yazmaktan biz bıkmayacağız. Her zaman da dile getireceğiz bu konuyu. Artık son olsun bu ölümler. Yavrularımız öldürülmesin. Çocukluklarını rahat yaşasınlar. Erkek çocuklarda sokakta oynarken ölüm korkusu yaşamasın istiyoruz...

Sevgiyle kalın, umutla kalın...

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
20.10.2018
20.10.2018
20.10.2018
OZEL HABERLER