Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

8

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

9

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

10

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

11

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

12

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

yaz gazeteci yaz AFYON’UMUZU HERKES TANIMALI | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

yaz gazeteci yaz AFYON’UMUZU HERKES TANIMALI

Ferhat Yüksel
03.05.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun…
Afyonkarahisar lezzetin, sucuğun, mermerin ve sağlığın başkenti… Bunu hepimiz biliyoruz. Lakin dışarıdan bakıldığında herkes bunu bilmiyor. Bu nedenle Afyonkarahisar’ımızı herkese tanıtmalıyız. Yer, yöre, kendine özgü eserleri ve değerleri ile tanınmaya devam ederken, bizlerin de bu noktada kesinlikle bir şey yapması lazım. Aslında bugün daha güzel olayları sizlerle paylaşmak isterdim ama gördüğüm çok güzel bir yazı fikrimi değiştirdi. Çalışma arkadaşlarımdan Fatma Yıldız, sosyal medya hesabında iki üç hafta önce o kadar güzel bir konuya değinmiş ki, o yazıyı sizlere ulaştırmak istedim. Lafı uzatmayayım. Ve işte o harika bir anlatımın yazıya dökülmüş hali.

“Günlerdir hatta aylardır her şeyimiz siyaset oldu...
TV'lerde siyaset, sosyal medyada siyaset, bir arkadaşa, bir tanıdığa selam veriyoruz beş dakika sonra konu siyaset... Yani hayatımız siyaset oldu...
* * *
Hafta sonu o kadar güzel oldu ki... TV'lerde sosyal medyada renkli iki haber... İçim açıldı açıkçası. Hem renkli görüntüler hem de bir nebze gündemden uzak haber. Biri Adana Portakal Çiçeği Karnavalı diğeri ise Alaçatı Ot Festivali... Resmen karnaval havasında çok güzel... Günlerdir tur firmaları reklam yapıyordu zaten... Türkiye’nin tüm illerinden gelen olduğu gibi yurtdışından gurbetçiler, turistler resmen akın etmişler. Gidenler o güzellikleri paylaşmaya doyamadılar... Keşke biz de gitseydik bile dedim... Her zamanki gibi o kadar güzel hazırlanmış ki... Her şey doğal ki, gelen insanların mutlulukları sokaklara taşmış resmen... İnsanın içi açılıyor... Her sene derim bu sene bari gitsek diye ama kısmet olmuyor, hayırlısı... Belki seneye...
* * *
Konu gidip gitmemek değil. Asıl konu bu tür karnaval ve festivallerin o ile ya da ilçeye katkısı... Keşke Afyon’da da olsa demekle yetindim açıkçası... Yani işin özü, doğduğum yerde değil doyduğum şehirdeyim. Afyon'un tanıtımı ve kalkınması için elimizden geleni yapmak hepimizin görevi. Hepimize iş düşüyor diye düşünüyorum... Yani bu festivaller ya da böyle bir karnaval Afyonkarahisar'da niye yapılmasın ki... Zaferin kazanıldığı topraklardayız. Köklü bir tarih var anlatmakla bitmeyecek. O kadar güzel lezzetleri var ki yemekle doyulmayacak, tabiri caizse yiyenin tadı damağında kalacak. Günlerce insanlar Afyon’dan döndükten sonra anlatacak. Hatta bir sene sonra yine arkadaşlarıyla yine gelecek. O kadar güzel kültürü var ki bir Afyonlu değilim ama anlatacak çok Afyonlu var tabi ki. Onlar daha iyi anlatır. Bir yarenliği bir zeybeği bir kırık havayı... Zanaatkarları, sanatkarları o kadar değerli... Yani nice güzellikleri var...
* * *
Başka iller yapmaya başlayalı yıllar olmuş. Burada da bu sene ya da seneye yapılabilir... Adına da ‘HAŞHAŞ FESTİVALİ’ ya da ‘HAŞKEŞ FESTİVALİ’ desek... Afyon'un yöresel yemeğinden, hamur işlerinden tutunda haşhaştan ne yapılıyorsa... Haşhaşelladan, hashaşlı lokuma, haşhaşlı tatlılar... Dumanı üstünde Afyon keşkeğimizi yeseler... Ve daha nice yöresel yemekler, lezzetler... Tarihi yerlerini gezdirsek, bir kırık havasında oynatsak, bir zeybek edasında heybetlendirsek çok mu zor ki... Kulağa hoş geliyor gerçekten... Ne kaybederiz ki, hiçbir şey... Tur firmaları o tarihte geziler düzenlese termal oteller dolsa taşsa. İnsanlar HAŞHAŞ FESTİVALİ'nde Afyon'a akın etse çok mu kötü olur ki... Tüm esnaf o birkaç gün için nasıl hazırlanır tahmin bile edemiyorum... Afyon’un afyonik bir havası var ki bir sene festivale gelen inanın ki her yıl gelecektir... Naçizane fikrim... Yapılırsa Afyon kazanır, Afyonlu kazanır... Ekonomi canlanır, Afyon canlanır... Haydi o zaman festivale...”
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER