Öne Çıkan

15

1

Image

Çin’de Afyon mermeri kullanılıyor

Mermercilikte 3 bin yıldan fazla geçmişe sahip ve Türkiye'nin bu alandaki ihracatının önemli bölümünü gerçekleştiren Afyonkarahisar'ın İscehisar ..

2

Image

Haltercilerimizden 8 madalya, 2 kupa

Halterde 8 madalya, 2 kupa

Bilecik ilinde düzenlenen Naim Süleymanoğlu İller Arası U15 ve Yıldızlar Halter Turnuvası’nda ilimiz 8 birinc..

3

Image

Afjet Afyonspor’da kongre günü
Mor beyazlı kulübün bugün saat 20.00’de Kulüp binasında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yeni bir yönetimin oluşup oluşmayacağı me..

4

Image

Yaralı geyikler tedavi altında
Afyonkarahisar ve Eskişehir kırsalında yaralı halde vatandaşlar tarafından bulunan iki kızıl geyik yavrusu Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) tedav..

5

Image

Afjet Afyonspor’un minikleri U11’ler Ligi’nde şampiyon oldu


Afyonkarahisar U11’ler Futbol Ligi, Afjet Afyonspor’un şampiyonluğu ile sona erdi. Katılımın az olduğu U11’ler Ligi’nde bu sezon Afjet Afyon..

6

Image

‘Uyum içinde çalışıyoruz’

26. Dönem AK Parti Konya Eski Milletvekili Ömer Ünal ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ı..

7

Image

‘Başarılı olmak için gayret edeceğiz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda devir teslim töreni düzenlendi. ..

8

Image

‘Eğitim Fakültesi’nin çıtası yükselecek’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi dekanlığı için devir teslim töreni düzenlendi. Törende konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ka..

9

Image

10 gün içinde ikinci felaket

Afyonkarahisar’da 10 günde 2 felaket yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Karacaören beldesinde kız isteme merasimi esnasında hava ateş açan birisinin 2 ..

10

Image

Sevgi ve Saygı Semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, 65 yükümlüye İlçe Müftülüğünde görevli vaiz Nafiz Bayrakçı tarafından “Sevgi ve Saygı” konulu se..

11

Image

Servis araçları denetlendi

Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri tarafından mevsimlik işçi taşıyan servis araçları denetlendi. ..

12

Image

Ücretsiz Danışmanlık hizmeti

Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji uzmanları LGS sonuçlarını değerlendirdi. Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Eğitim Koordinatörü Ömer Mürsel Bili..

13

Image

Asayiş Koordinasyon Toplantısı

Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, İscehisar ilçesindeki huzur ve güven ortamının korunması ..

14

Image

160 öğrenci istihdam edilecek

Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü, yeni hayata geçirilen Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kapsamında 160 üniversite öğrencisine iş imkanı sağlayacak..

15

Image

‘İşbirliği yapacağız’

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın daha fazla gelişmesi için işbirliğine önem v..

16

Image

‘Destan yazacağız’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Gönül Belediyeciliği sloganıyla Afyonkarahisar’da destan yazacaklarını söyledi. ..

17

Image

‘Mücadelemiz devam edecek’

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, geçtiğimiz hafta meydana gelen kız isteme merasiminde havaya ateş açılmasıyla 2 kişinin yaşamını yitirdiğ..

yaz gazeteci yaz Bir BARIŞ göçtü bu dünyadan | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

yaz gazeteci yaz Bir BARIŞ göçtü bu dünyadan

Ferhat Yüksel
16.03.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun…
Biraz araya açtık sanırım. İki haftadır elim varmadı yazmaya. Nedenine gelince çok değerli bir abimizi kaybettik. Kalbine yenik düştü. Basın camiasına sonradan girmiş olsa da, çok sevilmişti abim… Farklı tarzı, konuşmaları, saçı-sakalı ve o hiçbir zaman aklımdan çıkmayacak birbirinden güzel yüzükleri… Barış Adem Düzenli abimizden bahsediyorum. Hayat dolu, alçakgönüllü, sırdaş, muhabbeti hoş bir insan… kimseyi kırmayan ve üzmeyen güzel bir adamdı Barış abim… Rize’nin bağrından kopup gelmişti Afyonkarahisar’a. Sağlık sorunları oldukça fazlaydı, her defasında biraz daha kötü oluyordu. Son görüşmemizde Kanal3’e gelmiş, yeni yıl için hazırlattıkları takvimi Karadağlı kardeşine vermişti. ‘Bunu masana koy Karadağlım’ demişti. Hemen masamın başucuna koymuştum bende. Sanki biliyor gibiydi zamanının tükendiğini… Çok da zayıflamıştı. Espri ile karışık söyledim; ‘Abi çok zayıflamışsın. İyi misin?’ dediğimde, ‘biraz rahatsızım’ demişti. Bende her zaman öyle gördüğüm için farklı bir durum olduğunu anlayamadım tabi ki…
++++
Evde yorgun bir saatte telefonuma gelen mesajla yıkıldım. ‘Barış abi ölmüş Ferhat’ diyordu mesaj ve Barış abimle ikimizin yer aldığı fotoğraf karesiyle… Kötü haber tez ulaşır demişlerdi. Gerçekti. O güzel adam, aramızdan ayrılmış, bizi içi boş dünya ile yapayalnız bırakmıştı. Paylaşımlarım öksüz kaldı onunla. Sevse de sevmese de bütün paylaşımlarımı beğenirdi; hoşuna gidene cevap verir, kimi zamanda eleştirirdi. Tabi kardeşini kırmadan yapardı bunu. Ayrıca ‘Karadağlım’ diye de eklerdi. Hoşuma da giderdi bu tür mesajları. Sıcaktı. Samimiydi. Hiç kötü düşünmezdi. Hep olumlu bakardı hayata ve bana birçok kez nasihat verirdi. Belki de rahmetli dedemden aldığım öğütlere benzer konuşmalar yaptığı için O’nu daha bir candan severdim. Ne diyelim Allah’tan geldik, dönüşümüz de O’na olacak elbette. Günümüzdeki olmayan sevgi ve saygıyı bir kez daha hatırladım Barış abimi kaybedince. Hayatın boş olduğunu gördüm bir kez daha. Kalp kırmamanın ne kadar önemli olduğunu hissettim bütün benliğimde. Çünkü iki günlük dünyadayız işte… Biz kendisinden razıydık. Allah da O’ndan razı olsun. Biz seni çok sevdik be Barış abi… Mekanın cennet olsun inşallah…
++++
Gündemde neler var derseniz. 31 Mart seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasilerin tek derdi adayı olduğu o koltuğa oturmak… Sokaktaki vatandaş ise ekonominin bir an önce düzelmesini istiyor. Marketler ateş pahası. Sebze ve meyve fiyatları cep yakan türden. Et, tavuk ve balık fiyatları da cabası… İşsiz gençler, atama bekleyenler vs. vs. o kadar çok ki yazmakla bitmez. Ne diyelim? Allah devletimize güç kuvvet versin. Milletimizin yardımcısı olsun…
Sevgiyle kalın … Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
25.06.2019
25.06.2019
25.06.2019
OZEL HABERLER