Öne Çıkan

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Afyonkarahisar’da 6.8 deprem olabilir
Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, Afyonkarahisar’ın Denizli’ye yakın bölgelerinde bulu..

3

Image

Afyon Belediyespor’da YÖNETİM İSTİFA ETTİ

Basketbol Süper Ligi’ndeki temsilcimiz Afyon Belediyespor’da yönetim kurulu üyeleri dün yazılı bir açıklama yaparak görevlerinden istifa ettikler..

4

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

5

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

6

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

7

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

8

Image

Basketbolda 3x3 heyecanı yaşanacak

31 Ağustos-1 Eylül 2019 tarihlerinde Zafer Meydanı’nda düzenlenecek olan 3x3 Basketbol Turnuvası’na başvuruların devam ettiği bildirildi

..

9

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

10

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

11

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

12

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

13

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

14

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

15

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

16

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

17

Image

Amatör Liglere hazırlık


Profesyonel futbol liglerinde 2019-2020 sezonunun başlamasından sonra sıra illerde düzenlenecek amatör futbol karşılaşmalarının hazırlıkları..

Yaz gazeteci yaz HAYVANLARA EZİYET | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

Yaz gazeteci yaz HAYVANLARA EZİYET

Ferhat Yüksel
08.02.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun… Bu konuyu artık dile getirmekten bizler utandık ama yazmaktan hiçbir zaman bıkmayacağız… Hayvanlara yapılan eziyetler… Her geçen gün yurdun her bir köşesinden farklı manzaralar ile karşı karşıya kalıyoruz. Her izlediğimizde içimiz sızlıyor; hele ki bazı yavru hayvanlara yapılanlar içler acısı…
++++
Tecavüze uğrayanlar, gözleri oyulan yavru kediler, araçlarla yollarda sürüklenen evcil hayvanlar vs. bu gibi örnekleri çoğaltmak mümkün… Nedense bu tür vakalar hiç son bulmuyor. Hayvanları Koruma Dernekleri her gün isyan ediyor bu duruma haklı olarak… Ama nereye kadar böyle gidecek? İnsanlık ne zaman kazanacak bu sessiz savaşı? Ağzı var dilleri yok onların… Geçen gün gördüğüm kedinin o masum bakışları gözümün önünden hiç gitmiyor. Gözlerini oymuşlar ve kanlar içindeydi. Neden bu eziyetlere maruz kalıyorlar? Cani ruhlu insanlar o yavrulardan ne istiyor? Onlara yapılan eziyetlere neden kimse ses yükseltmiyor? Biz insanlığımızı mı kaybettik yoksa? Onlarda bir canlı… Hepsi can taşıyor. Bu ülkeye güzellik katıyorlar. Bazen bize arkadaş, bir yoldaş oluyorlar bizlere; Onlarla gülüyoruz, onlarla eğleniyor ve seviniyoruz. Yaptıkları hareketlerle kendilerini o kadar çok sevdiriyorlar ki, maalesef öldüklerinde ise bir parçamız kopmuş gibi oluyoruz…
++++
Benim de bir Cangom vardı. Çok akıllı ve sevimliydi. Bizleri gördüğünde yerinde duramazdı. Ama güzel köpeğim yaşlandığında kendisini taşıyamaz hale geldi ve günün birinde aramızdan ayrıldı. Bir dost gitmişti benim için… Babamın emaneti gitmişti ve beni günlerce ağlatmıştı. Bizlerde birçok anı bırakan hayvanlara karşı neden duyarsız kalınıyor? Benim isyanım bu yönde… Bütün siyasilere ve kamu, kurum görevlilerine bu konuda çok iş düşüyor. Umuyorum bundan sonra daha hassas davranırlar diye düşünüyorum. Ayrıca bir konuyu da belirtmeden geçemeyeceğim. Hayvan sevgisini bütün çocuklara aşılamalıyız. Bu sevgi evde başlar, okulda devam ve bir ömür boyunca onlarla sürer…
HAYVANLARI SEVEN İNSANDAN ZARAR GELMEZ TOPLUMA…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER