Öne Çıkan

15

1

Image

MHP Afyon’da oylarını %50 artırdı İŞİN SIRRI BAHÇELİ VE TAYTAK
MHP tüm Türkiye’de ve ilimizde oy oranını artırdı. Türkiye genelinde MHP’nin oyları %18.81’e yükselirken, Afyonda da %50 oy artışı sağlandı. MHP’nin t..

2

Image

Afyonkarahisar’da silahlı saldırı: 1 yaralı
Afyonkarahisar’da Kapalı Cezaevi yanında silahlı saldırıya uğrayan bir kişi bacağından yaralandı...

3

Image

‘SBF küresel bir marka oldu’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 10 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Saraybosna İş Forumu'nun (SB..

4

Image

Karakaş, AKÜ Rektörü oldu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye genelinde 9 üniversiteye rektör ataması yapıldı...

5

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. Yılında bugün saat 10.00’da Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anılacak...

6

Image

Drone ile hayvanlar bulundu

İhsaniye ilçesine bağlı Kıyır köyünde hayvanları kaybolan bir vatandaşın, kaybolan hayvanları jandarma ekiplerinin drone ile yaptığı aramalar son..

7

Image

‘Aile şirketlerinde kurumsallaşma arttı’

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Görev Dağılımı ve Yapılanma Eğitimi’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu S..

8

Image

Hizmet ayaklarına geldi

Vali Mustafa Tutulmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni kimlik kartı başvuruları alınan vatandaşlarla bir araya geldi...

9

Image

‘Hayat dijitale evriliyor’

Yerel Zincirler Buluşuyor 2019 toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hayatın hızla dij..

10

Image

Stresle başa çıkma semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 70 hükümlüye Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri konulu seminer düzenlendi...

11

Image

Dinar’a 4 doktor

Dinar Devlet Hastanesi’nde 4 yeni uzman hekim göreve başladı...

12

Image

Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde sağlıklı yaşam için yürüyüş düzenlendi...

13

Image

‘Vizyon projeleri hayata geçireceğiz’

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından mazbatasını alarak göreve resmen başlayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e tebrik ziy..

14

Image

Okulda sebze ve meyve yetiştiriyorlar

Sandıklı ilçesindeki Şehit Ahmet Yumak Anaokulu'nun çatısına ‘2023 Eğitim Vizyonu’ hedefleri doğrultusunda kurulan serada öğrenciler domates, sal..

15

Image

Hükümlüler okul boyadı

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ndeki hükümlüler, ilçeye bağlı Karahacılı köyündeki ilkokulu boyadı...

16

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katacağız’

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’a değer katacaklarını bel..

17

Image

‘Sizlere büyük önem veriyoruz’

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’ni ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser yaptığı açıklamada, “ATSO ola..

Yaz gazeteci yaz HAYVANLARA EZİYET | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

Yaz gazeteci yaz HAYVANLARA EZİYET

Ferhat Yüksel
08.02.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun… Bu konuyu artık dile getirmekten bizler utandık ama yazmaktan hiçbir zaman bıkmayacağız… Hayvanlara yapılan eziyetler… Her geçen gün yurdun her bir köşesinden farklı manzaralar ile karşı karşıya kalıyoruz. Her izlediğimizde içimiz sızlıyor; hele ki bazı yavru hayvanlara yapılanlar içler acısı…
++++
Tecavüze uğrayanlar, gözleri oyulan yavru kediler, araçlarla yollarda sürüklenen evcil hayvanlar vs. bu gibi örnekleri çoğaltmak mümkün… Nedense bu tür vakalar hiç son bulmuyor. Hayvanları Koruma Dernekleri her gün isyan ediyor bu duruma haklı olarak… Ama nereye kadar böyle gidecek? İnsanlık ne zaman kazanacak bu sessiz savaşı? Ağzı var dilleri yok onların… Geçen gün gördüğüm kedinin o masum bakışları gözümün önünden hiç gitmiyor. Gözlerini oymuşlar ve kanlar içindeydi. Neden bu eziyetlere maruz kalıyorlar? Cani ruhlu insanlar o yavrulardan ne istiyor? Onlara yapılan eziyetlere neden kimse ses yükseltmiyor? Biz insanlığımızı mı kaybettik yoksa? Onlarda bir canlı… Hepsi can taşıyor. Bu ülkeye güzellik katıyorlar. Bazen bize arkadaş, bir yoldaş oluyorlar bizlere; Onlarla gülüyoruz, onlarla eğleniyor ve seviniyoruz. Yaptıkları hareketlerle kendilerini o kadar çok sevdiriyorlar ki, maalesef öldüklerinde ise bir parçamız kopmuş gibi oluyoruz…
++++
Benim de bir Cangom vardı. Çok akıllı ve sevimliydi. Bizleri gördüğünde yerinde duramazdı. Ama güzel köpeğim yaşlandığında kendisini taşıyamaz hale geldi ve günün birinde aramızdan ayrıldı. Bir dost gitmişti benim için… Babamın emaneti gitmişti ve beni günlerce ağlatmıştı. Bizlerde birçok anı bırakan hayvanlara karşı neden duyarsız kalınıyor? Benim isyanım bu yönde… Bütün siyasilere ve kamu, kurum görevlilerine bu konuda çok iş düşüyor. Umuyorum bundan sonra daha hassas davranırlar diye düşünüyorum. Ayrıca bir konuyu da belirtmeden geçemeyeceğim. Hayvan sevgisini bütün çocuklara aşılamalıyız. Bu sevgi evde başlar, okulda devam ve bir ömür boyunca onlarla sürer…
HAYVANLARI SEVEN İNSANDAN ZARAR GELMEZ TOPLUMA…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.04.2019
19.04.2019
19.04.2019
OZEL HABERLER