Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

8

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

9

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

10

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

11

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

12

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

yaz gazeteci yaz İNSANDA BİRAZ EDEP OLUR | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

yaz gazeteci yaz İNSANDA BİRAZ EDEP OLUR

Ferhat Yüksel
04.01.2019

GÖNÜL dostlarımıza selam olsun…
Sabah uyandınız. Kahvaltınızı yapıp, işe doğru yola çıktınız. Minibüstesiniz. Ayakta iş yerine doğru seyir halindesiniz. 13+1 koltuklu minibüsün arkadan bir önceki koltuğunda da iki genç var. Aslında çok da genç sayılmazlar. Yani lise veya üniversite öğrencisi değiller. 30’a yakın yaşlarda iki genç… Birisi erkek diğeri kız. Yol boyunca birbirlerine ‘aşkım’, ‘aşkım’ diyerek sesleniyorlar. Buraya kadar her şey normal gibi gözüküyor. Lakin tuhaf olan kalabalık bir ortamda sarmaş dolaş poz veriyorlardı. Sevgilin değil eşin bile olsa toplum içinde sarmaş dolaş pozlar veremezsin etrafına karşı…
++++
İbadette gizlidir, kabahat de… Bu nasıl bir terbiyesizliktir, düşüncesizliktir? Bu nasıl bir umursamazlıktır? Evde değilsin, kendine ait bir yerde değilsin. Toplumun içindesin bir nevi… Şoföre baktım, muhtemelen aynadan görünmüyor... Ayakta olduğum için ne yaptıklarını çok net görüyordum. Kafamı başka yöne çevirsem de, erkek arkadaşını öpen kızın öpme sesini duydum. O kadar rahatsız oldum ki, kendimden utandım... Böyle bir olaya şahit olmak olduğunca üzdü beni…
++++
Çok mu seviyorsun? Sev arkadaş… Sana ‘Sevme’ diyen yok… Özel hayatın da kimseyi ilgilendirmez, istediğini yap ama etrafına biraz saygınız olsun… Öndeki yolculara baktım, onlar tabi görmüyordu. En arka koltukta telefonla konuşan bir abla, yanında başörtülü kızlar. Görüyorlardı veya görmek istemiyorlardı… Ama ben görmezden gelemezdim bu durumu. O nedenle sizlerle paylaşmak istedim. Kimseye ahlak dersi verecek değilim, kimsenin özeliyle ilgilenecek de değilim. Ama ben kamuoyuna bilgiler aktaran bir sektörde çalıştığım için yanlışlıkları dile getirmeliyim…
++++
O kız acaba kendisinden hiç utanmıyor mu? Herkesin içinde ve milleti rahatsız ederek erkek arkadaşını öpmesi, çevresini rahatsız etmesi çok mu normal? Yoksa bana mı tuhaf geliyor bu haller? Hayır efendim hayır… Böyle olmaz. Biraz çeki düzen vermeliyiz kendimize. Bizim toplumumuz bu gibi hadiseleri kaldırmaz. Hiçbir medeniyette böyle bir tabloya sıcak bakılmaz, anlayış gösterilmez; ki gösterilmesi de ahlaken çöküşün başladığını gösterir. Yanımda duran genç üniversite öğrencisi de durumu fark etti ve kafasını ön tarafa çevirdi. Biz böyle olmamalıyız… Allah’tan ki, iş yerine gelmiştim ve indim minibüsten… Sinirden patlardım yoksa…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER