Öne Çıkan

15

1

Image

Kaçırılan geminin kaptanı Afyonlu
Gine açıklarında korsan saldırısında kaçırılan Türk gemisinin 15 kişilik mürettebatının isimleri belli olurken, bunlardan kaçırılan geminin birinci ka..

2

Image

Birliktir’den teşekkür
Esnaf ve sanatkârların içerisinde bulunduğu zor durum nedeniyle AK Parti’li Milletvekilleri ve il yöneticilerine ilettikleri taleplerinin kabul görmes..

3

Image

Birliktir talep etti esnafların KREDİLERİ ERTELENDİ
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı esnaf kredilerinin ertelenmesine ilişkin bir açıklam..

4

Image

‘Aile iki cihan saadetinin anahtarıdır’
2021 Aile Yılı Projesi Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Türk milletinin binlerce yıldır varoluşunun en önemli sebebinin aile yapısı ol..

5

Image

Katil tutuklandı
Afyonkarahisar’da trafikte hatalı sollama nedeniyle 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de yaralandığı silahlı kavgada gözaltına alınan B.E. çıkarıldığı mah..

6

Image

‘Afyon’un gelişmesine büyük destek sağlıyor’
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin şirketi Yüntaş’ın Afyonkarahisar’ın gelişmesi için büyük destek sağladığını söyledi ..

7

Image

‘Afyonkarahisar’ı birlikte uçuracağız’
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yapılacak olan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, bir..

8

Image

‘Afyon imrenilen bir şehir olacak’
Taşpınar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın her yerine hizmet edeceklerini ve Afyon’u imrenilen ..

9

Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark G..

10

Image

Devremülk dolandırıcılarına operasyon
Devremülk satışı üzerinden vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen organize suç örgütüne yönelik jandarma tarafından Afyonkarahisar merkezli İzmir’d..

11

Image

‘İlimizi en iyi şekilde tanıtıyorlar’
Afyonkarahisar’daki işletmeleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın adını tanıtan firmalara teşekkür ederek, işlerinde bere..

12

Image

İş birliği protokolü imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Girişimci Öğretmen Eğitimi: E-STEM” eğitiminde iş birliği pro..

13

Image

‘Kadınlar geleceğe güvenle bakacak’
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadınların ekonomik özgürlüğüne sahip olduğu, kendi geleceğine güven içinde bakabildiği yarınları kuca..

14

Image

Mahalle bakkallarından alışveriş yapıp dağıttılar
AK Parti İl Başkanlığı yeni bir proje başlattı. Proje ile mahalle bakkallarının canlandırılması için alışveriş yapılıyor, alınan gıda malzemeleri de m..

15

Image

Sollama kavgası kanlı bitti
Afyonkarahisar’da peş peşe seyir halindeki iki tır ve bir otomobil sürücüsü arasında çıkan hatalı sollama tartışması kanlı bitti. Otomobil sürücüsünün..

16

Image

Başkan Demirel rekor kırdı
İhsaniye İlçesine bağlı Döğer Kasabasında kilit parke taşı döşemesi ve çevre düzenlemesinde rekor kırıldı. Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel, 1,5..

17

Image

‘Mağdur olmamak için tarım sigortası yaptırın’
Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, çiftçileri ve üreticileri Tarım Sigortalarını yaptırmaları konusunda uyardı ..

Mola... | Mehmet Emin Güzbey | Gazete3.com.tr
Image

Mola...

Mehmet Emin Güzbey
09.11.2020


Sarraflık-Kuyumculuk-Saatçilik Ata mesleği idi.
Orta okul yıllarından itibaren İstanbul’a gidip Kapalıçarşı’yı tanıdım.
‘Sarraf sözü’nün ne anlama geldiğini Dedem ve Babam’dan öğrendim.
Siyasi düşüncem ve siyasi gereklilikti beni Gazeteciliğe iten nedenlerden birisi.
1995 yılında başladım Gazeteciliğe...
Daha doğrusu ailemle birlikte adımızı vererek çıkarttığımız ODAK serüvenine başladım bu tarihte.
Öncesi de var biraz.
ATV ve SABAH...
ODAK’ı başlangıç olarak kabul edersek 25 yıl olmuş.
Bu mesleğe başladığıma hiç pişman olmadım.
Çok sıkıntı çeksem de, kimi zaman yanlış anlaşılsam da, pek çok sorunla boğuşsam da bu mesleğin ‘kutsal’lığına olan inancım her zorluğun üstesinden gelmemi sağladı.
*
20 Nisan 2018 tarihinde MEGABİRLİK’e adım attım.
Başta Hüsnü Serteser olmak üzere, Adnan Demirel, Selim Kılınç, Muammer Türker ve Murat Bilgici’nin talepleri ile tabii ki.
30 ay geçmiş, o günden bu güne...
Dile kolay geliyor ama, ‘çok ortaklı’ kurumsal bir yapıya ayak uydurmak öyle düşünüldüğü kadar kolayda değil elbette.
Hüsnü Kardeşimin, Adnan Dedemin, Muammer Abimin, Murat Kardeşimin ve bazı ortaklarımızın destekleri ile pek çok zorluğu birlikte göğüsledik ve bugüne ulaştık şükür.
Zaman zaman görüş ayrılıkları yaşasak ta aldığım her kararın arkasında durdu Yönetim Kurulumuz.
Süreç içerisinde o tarihte aldığım ‘emanet’i ailemle kurduğumuz Gazete’den daha ön planda tuttuğum aşikardır.
Seçimler geçirdik bu sürede, acı-tatlı pek çok olay yaşadık.
Daha önce ER TV de on yıl birlikte çalıştığım Ali Acar’ı işe aldım KANAL 3’te.
Geçen yıl vefat etti.
Hepimiz çok üzüldük.
Bazı arkadaşlarımız farklı illere gitmek zorunda kaldıklarında hüzünlendik.
Mutlu, neşe dolu anlarımızda oldu epeyce.
Kızdığımız, öfkelendiğimiz zamanlarda...
Acıyı paylaşarak azalttık, mutluluğu da birlikte çoğalttık.
Ama hepsini ‘Aile ortamında’ hep birlikte yaşadık.
Yaptığımız haberlerden, yorumlardan, programlardan dolayı okurlarımızdan, izleyicilerimizden tebrik-takdir de aldık, bazılarından tehdit, hakarette işittik.
İşimizi doğru yaptığımıza emin olduğumuz için ne takdirlerle şımardık, ne öfkelilerin ekmeğine yağ sürdük.
‘Helva’ demesini de, ‘halva’ demesini de bildik.
Kimi zaman sağlık problemleri yaşadık, kimi zaman ekonomik sıkıntılardan bunaldık.
Allah’ın izniyle de bir şekilde üstesinden geldik bugüne kadar.
*
Hem Türkiye, hem dünya ekonomisi malum.
Özellikle Korona’nın etkisiyle bir kaç sektör haricinde S.O.S. vermeyen sektör yok gibi.
Televizyon ve Gazetelerde bu sıkıntılardan nasibini aldı.
Hem de fazlasıyla...
Özellikle döviz fiyatlarındaki artışlar, medya sektörünü tüm sektörlerden daha fazla etkiledi, etkilemeye de devam etmekte.
*
Bir kaç ay önce...
Yönetim Kurulumuzda bazı görüşmeler yaptık.
Gidişatın olumsuzluğu, reklam ve ilandan başka bir tek kuruş geliri olmayan televizyon ve gazetemizi daha da etkileyeceğinde hem fikirdik.
Ekibimle birlikte üç aylık dönem için yaptığımız planlamadaki hedefimizi yakalayamadık.
Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser ve hepimizin ortak görüşü de KANAL 3’e maalesef Afyonumuzun siyasetinde söz sahibi kişilerin, kamu kurumlarının, STK’ların ve bazı işadamlarımızın tam anlamıyla sahip çıkmadıklarıdır.
Lafa gelindiğinde ‘KANAL 3 Afyon’un ortak değeridir, yaşatılmalıdır’ sözünün gereğini yerine getiren de maalesef bir elin parmaklarını geçmemektedir.
Hal böyle olunca da Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser’in bir süredir gündemde tuttuğu kadroyu azaltma ve gerekirse de kapatma şeklindeki düşüncesine katılmamakla birlikte, kararına saygı duyuyorum.
12 yıldır milyonlarca lirayı bu televizyon için gözlerini kırpmadan, ellerini titretmeden aktaran başta Hüsnü Serteser ve Adnan Demirel olmak üzere pek çok ortağımıza ‘daha fazla fedakarlık edin’ demekte haksızlıktır elbette.
*
İnsan yaşlanınca sanıyorum rasyonel düşünmek yerine, daha duygusal düşünüyor.
30 aydır ‘torun sevgisi’ ile sarılıp kucakladığım KANAL 3 ve GAZETE 3’teki yöneticiliğime ‘mola’ verip yıl sonuna kadar KANAL 3’teki planlamış olduğum programlarımı gerçekleştirip biraz da ailemle ilgilenmemin daha doğru olacağını düşündüğüm için yazılarıma da bu süreçte ara vereceğim.
MEGABİRLİK bünyesindeki mesaimde her an desteklerini gördüğüm Yönetim Kurulumuza, Bakanımız Veysel Eroğlu’na, Valimiz Gökmen Çiçek’e, Milletvekillerimize, Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Çelenk’e, Vali Yardımcılarımız ve tüm Daire Müdürleri ile kamunun tüm personeline, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ile tüm Belediye Başkanlarımıza, Belediyelerimizin çalışanlarına, Emniyet Müdürümüz Ali Temiz ve tüm Emniyet Camiasına, Siyasi Partilerimizin Başkan ve Yöneticilerine, benimle birlikte gecelerini gündüzlerine katan ve sevgi ile tüm meşakkatleri göğüsleyen çalışma arkadaşlarıma, Seyircilerime, Okurlarıma, İş adamlarımıza, dost ve arkadaşlarım ile aileme sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Allah’a emanet olunuz...

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER