Öne Çıkan

15

1

Image

Belediyespor, final serisindeki İlk maçını bugün oynayacak

Türkiye Basketbol Ligi’nde Türk Telekom’dan sonra Basketbol Süper Ligi’ne terfi edecek ikinci takımın belirleneceği Play-off final karşılaşmaları..

2

Image

FUTBOLCULARIMIZA GÜVENİYORUZ
Afyonkarahisarlı futbolseverler, 4 yılda 3 şampiyonluğa imza atan Afjet Afyonspor’un Pazar günü oynanacak final maçını da kazanarak Spor Toto 1. Lig’e..

3

Image

Jandarma Kavşağı’nda çalışmalar tam gaz

Afyonkarahisar’da Jandarma Kavşağı olarak bilinen noktada bulunan Atatürk Alt Geçiti’nde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Afyonkarahisar Belediy..

4

Image

Davet Sizden Kumanyalar bizden


Karahisar Gençlik Merkezi’nin gönüllü gençleri, Ramazan ayı nedeniyle düzenledikleri bir birinden farklı etkinliklerle, gönülleri feth ediyo..

5

Image

FEDERASYON MERSİN DEDİ
Afjet Afyonspor ile Sakaryaspor arasındaki 2. Lig Play-off final maçının Mersin’de oynanmasını kararlaştıran Türkiye Futbol Federasyonu, maçın daha ya..

6

Image

Gaziler ve şehit aileleri iftarda buluştu
Dinar Belediyesi, şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenledi...

7

Image

‘Türkiye aydınlık bir geleceğe yol alacak’
AK Parti milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven seçim çalışmaları kapsamında sahaya indi. Sandıklı ilçesinde ziyaretlerde bulunan Yurdunuseven, “24 H..

8

Image

Miniklere ebru dersi
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Karahisar Gençlik Merkezi, Atatürk İlkokulu anasınıfı Kelebekler ve Şirinler sınıfı öğrencileri..

9

Image

“Afyon basın konusunda öncü illerden bir tanesi”
Afyonkarahisar Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar’la Kahvaltı Haber..

10

Image

Otomobil elektrik direğine çarptı

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde elektrik direğine çarpan otomobildeki bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı...

11

Image

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu: ‘Halkımız döviz oyununa gelmeyecek’

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye gelişip çağ atladıkça bazı düşman ve dost görünümlü ülkeler önümüzü kesmek için 30-35 ..

12

Image

‘Ramazan’da hasta sayısı arttı’
Afyonkarahisar’da hizmet veren Devlet Hastanesi ve Kırmızı Hastane olarak adlandırılan Park Hayat Hastanesi yetkilileri, Ramazan Ayının girmesi ile bi..

13

Image

Rektör Solak, ASBܒye de rektör oldu

Yeni kurulan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (ASBÜ) Rektörlüğüne tedviren Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustaf..

14

Image

Fırınlar denetlendi

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatıyla Belediye Veteriner Hekimi ve Zabıta Memurlarından oluşan ekip tarafından ilçemizde faaliyet g..

15

Image

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Uyan: ‘CHP iktidarında sıkıntılar sona erecek’

Megabirlik Medya’yı ziyaret eden CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan, CHP iktidarında Türkiye’de hukuka olan güvenin artacağın..

16

Image

Haşhaş tarlalarında mor beyaz şölen

Türkiye’nin en önemli haşhaş üretim merkezi Afyonkarahisar'da ekimi yapılan tarlalarının mor-beyaz çiçeklere bürünmesi görsel şölen sunuyor. Afyo..

17

Image

Eğitim yuvaları teknolojiyle donatılıyor

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 'eğitime destek' amacıyla başlatılan “Her Okula, Bir Bilgisayar, Bir Televizyon” kampanyası devam ediyor...

Dünyada acilen güçlü bir Türk Lobisine ihtiyaç var… | Mehmet Tabak | Gazete3.com.tr
Image

Dünyada acilen güçlü bir Türk Lobisine ihtiyaç var…

Mehmet Tabak
24.04.2018
Her sene 24 Nisan günü sözde Ermeni Soykırımı’nın bilmem kaçıncı yıl dönümü denilerek gündem oluyor. Hatta ABD başkanı o günü anarken bu sene soykırım diyecek mi demeyecek mi diye her 24 Nisan günü ABD başkanının ağzının içine bakanlar oluyor. Ohh bu sene de demedi. Öyle demedi ama böyle dedi vb. bir sürü açıklama ve yorum. Hâlbuki 24 Nisan 1915 tarihinin, mecburen gerçekleştirilen tehcir ile uzaktan yakından alakası bile yok…

Peki, o gün ne olmuştu? 24 Nisan 1915 tarihinde ermeni komiteleri kapatılarak, yöneticilerinden 2345 kişi devlet aleyhine faaliyette bulunmak suçundan tutuklandı. Tutuklular Ankara ve Çankırı hapishanelerine yollandı. Dışarıdaki Ermenilerin her yıl sözde "ermeni soykırımının yıldönümü" diye andıkları 24 Nisan, işte bu 2345 komitecinin tutuklandığı tarihtir ve tehcir de denilen Ermenilerin yer değiştirmesi ile alakası yoktur…

Lise zamanlarımda 24 Nisan 1915 ile ilgili söylenenlere, yazılanlara, anlatılanlara ilgi duymuş ve hocalarıma sormuştum. Aldığım cevaplar ise; “Adamların Ermeni lobisi var. Her sene önümüze temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp koyuyorlar. Hatta bu tarih üzerinden tehdit eder gibi konuşanlar açıklama yapanlar da oluyor. Bizim de lobimiz olmalı, yurt dışında ermeni tehciri belgelere dayalı olarak çok iyi anlatılmalı. Yoksa sittin sene derdimizi kimselere anlatamayız.” tarzında şeyler olmuştu…

“Ermeni Soykırımı yoktur!” diyerek gerçekleri haykırmak bazı ülkelerde suç kapsamına alınmış, hatta bu kararlardan birisini Doğu Perinçek tek başına verdiği mücadele ile kazanarak AİHM tarafından verilen kararda İsviçre’ye karşı büyük bir zafer kazanmıştı. Fakat kaç kişinin bu konudan haberi oldu, basında ne kadar yer bulabildi orası ayrı konu tabi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, her fırsatta Ermenistan yetkililerine seslendi ve gelin arşivlerimizi açalım. Tarihi belgeler ışığında gerçekleri ortaya çıkaralım dedi kaç defa… Fakat karşılık bulmadı. Ermenistan bu teklife galiba sıcak bakmadı. Eğer dedikleri gibi bir soykırım gerçekleşmiş olsaydı. Sayın Cumhurbaşkanı buyurun, hodri meydan… Gerçekler ortaya çıksın arşivlerimizi açıyoruz, sizler de açın, tarihçiler incelesin hep birlikte öğrenelim gerçekleri tarzındaki açıklamalarını karşılıksız bırakıp bu tarihi fırsatı kaçırırlar mıydı?

Mesele galiba lise öğretmenlerimin söylediği gibi güçlü bir Türk lobisi eksikliğine dayanıyordu. Gerçi sadece bu konuda mı, gerçekten birçok konuda ülke olarak haklılığımızı ortaya koyarak, ülkemize karşı oynanan ve oynanmak istenen oyunlara karşı güçlü bir Türk lobisine ihtiyacımız var dünya genelinde…

Baksanıza adamlar Ermeni tehciri ile uzaktan yakından alakası olmayan bir olayı ve tarihi soykırım günü ilan edip bir de soykırım var diye kabul ettirmeye çalışıyorlar yıllardan beri… Hem de öğretmenlerimin tabiri ile sırf dünya genelinde güçlü bir lobiye sahip oldukları için…

Aslında aklımda kalan o kadar çok ayrıntı var ki Ermeni tehcirine dair… Nedenleri, amaçları, sonuçları, yaşananlar vs… Fakat yazıda da belirttiğim gibi 24 Nisan tarihinin tehcir de denilen yer değiştirme ile (Bazılarının iddiasına göre soykırım) uzaktan yakından ilgisi yok. Belki de Ermeni tehciri başka bir yazının konusu olmalı…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2018
25.05.2018
25.05.2018
OZEL HABERLER