Öne Çıkan

15

1

Image

Arkasspor liderliğe oturdu
Efeler Voleybol Ligi’nin ilk haftasından Afyon deplasmanından galibiyetle dönen İzmir ekibi Arkasspor 5.4 puanla birinci sıraya yerleşti...

2

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

3

Image

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu Afyonlu sporseverlerden tam not aldı
Pazar günü İkbal Afyon Belediye Yüntaş-Arkasspor Efeler Voleybol Ligi maçıyla kapılarını sporseverlere açan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu, hafta..

4

Image

Sandıklı, deplasmanda kaybetti: 3-2
Bölgesel Amatör Lig’in dördüncü haftasında Keçiören belediyesi Bağlumspor’un konuğu olan Sandıklıspor, evine eli boş döndü


..

5

Image

Özkaya ailesinin acı günü
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın vefat eden annesi Zeynep Özkaya, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde defnedildi. ..

6

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

7

Image

Zehir tacirlerine geçit yok
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri zehir tacirlerine göz açtırmıyor. 2018 yılında 9 aylık süreçte çok sayıda başa..

8

Image

“İl yöneticilerimize teşekkür ediyoruz”
Afyon Belediyespor Kulüp Başkanı Tamer Dişbudak, yeni spor salonundaki eksiklerin Cuma günü tamamlanacağını açıkladı.
..

9

Image

Dinar TSO’dan eğitim yardımı
Dinar Ticaret ve Sanayi Odası (DİTSO) tarafından ilçede bulunan okullarda eğitim ve öğretimine devam eden yardıma muhtaç öğrencilere mont, kaban, bot ..

10

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, masa tenisi, atletizm ve voleybol turnuvalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi..

11

Image

Hatipoğlu, Başmakçı’yı mest etti
İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu, Başmakçı Belediyesi’nin düzenlediği programa katıldı. Peygamber efendimizin hayatını anlatan Hatipoğlu, vatandaşlara..

12

Image

‘AK Parti’nin değirmenine su taşıyorlar’
DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti’nin CHP üzerinden bir siyasi alan dizayn etme stratejisinin olduğunu savunara..

13

Image

Çocuklar el yıkamanın önemini anladı
15 Ekim Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nda öğrencilere el yıkamanın önemi uygu..

14

Image

Emniyet uygulamalara devam ediyor
Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ve asayiş ekipleri araç sürücülerine yönelik alkol uygulaması gerçekleştirdi.
..

15

Image

Hamm’dan Başkan Çoban’a ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kardeş şehir Hamm Belediyesi’nden gelen heyeti makamında kabul etti. Bir dizi çalışma ve temaslarda bulunmak üzere..

16

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

17

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

Dünyada acilen güçlü bir Türk Lobisine ihtiyaç var… | Mehmet Tabak | Gazete3.com.tr
Image

Dünyada acilen güçlü bir Türk Lobisine ihtiyaç var…

Mehmet Tabak
24.04.2018
Her sene 24 Nisan günü sözde Ermeni Soykırımı’nın bilmem kaçıncı yıl dönümü denilerek gündem oluyor. Hatta ABD başkanı o günü anarken bu sene soykırım diyecek mi demeyecek mi diye her 24 Nisan günü ABD başkanının ağzının içine bakanlar oluyor. Ohh bu sene de demedi. Öyle demedi ama böyle dedi vb. bir sürü açıklama ve yorum. Hâlbuki 24 Nisan 1915 tarihinin, mecburen gerçekleştirilen tehcir ile uzaktan yakından alakası bile yok…

Peki, o gün ne olmuştu? 24 Nisan 1915 tarihinde ermeni komiteleri kapatılarak, yöneticilerinden 2345 kişi devlet aleyhine faaliyette bulunmak suçundan tutuklandı. Tutuklular Ankara ve Çankırı hapishanelerine yollandı. Dışarıdaki Ermenilerin her yıl sözde "ermeni soykırımının yıldönümü" diye andıkları 24 Nisan, işte bu 2345 komitecinin tutuklandığı tarihtir ve tehcir de denilen Ermenilerin yer değiştirmesi ile alakası yoktur…

Lise zamanlarımda 24 Nisan 1915 ile ilgili söylenenlere, yazılanlara, anlatılanlara ilgi duymuş ve hocalarıma sormuştum. Aldığım cevaplar ise; “Adamların Ermeni lobisi var. Her sene önümüze temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp koyuyorlar. Hatta bu tarih üzerinden tehdit eder gibi konuşanlar açıklama yapanlar da oluyor. Bizim de lobimiz olmalı, yurt dışında ermeni tehciri belgelere dayalı olarak çok iyi anlatılmalı. Yoksa sittin sene derdimizi kimselere anlatamayız.” tarzında şeyler olmuştu…

“Ermeni Soykırımı yoktur!” diyerek gerçekleri haykırmak bazı ülkelerde suç kapsamına alınmış, hatta bu kararlardan birisini Doğu Perinçek tek başına verdiği mücadele ile kazanarak AİHM tarafından verilen kararda İsviçre’ye karşı büyük bir zafer kazanmıştı. Fakat kaç kişinin bu konudan haberi oldu, basında ne kadar yer bulabildi orası ayrı konu tabi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, her fırsatta Ermenistan yetkililerine seslendi ve gelin arşivlerimizi açalım. Tarihi belgeler ışığında gerçekleri ortaya çıkaralım dedi kaç defa… Fakat karşılık bulmadı. Ermenistan bu teklife galiba sıcak bakmadı. Eğer dedikleri gibi bir soykırım gerçekleşmiş olsaydı. Sayın Cumhurbaşkanı buyurun, hodri meydan… Gerçekler ortaya çıksın arşivlerimizi açıyoruz, sizler de açın, tarihçiler incelesin hep birlikte öğrenelim gerçekleri tarzındaki açıklamalarını karşılıksız bırakıp bu tarihi fırsatı kaçırırlar mıydı?

Mesele galiba lise öğretmenlerimin söylediği gibi güçlü bir Türk lobisi eksikliğine dayanıyordu. Gerçi sadece bu konuda mı, gerçekten birçok konuda ülke olarak haklılığımızı ortaya koyarak, ülkemize karşı oynanan ve oynanmak istenen oyunlara karşı güçlü bir Türk lobisine ihtiyacımız var dünya genelinde…

Baksanıza adamlar Ermeni tehciri ile uzaktan yakından alakası olmayan bir olayı ve tarihi soykırım günü ilan edip bir de soykırım var diye kabul ettirmeye çalışıyorlar yıllardan beri… Hem de öğretmenlerimin tabiri ile sırf dünya genelinde güçlü bir lobiye sahip oldukları için…

Aslında aklımda kalan o kadar çok ayrıntı var ki Ermeni tehcirine dair… Nedenleri, amaçları, sonuçları, yaşananlar vs… Fakat yazıda da belirttiğim gibi 24 Nisan tarihinin tehcir de denilen yer değiştirme ile (Bazılarının iddiasına göre soykırım) uzaktan yakından ilgisi yok. Belki de Ermeni tehciri başka bir yazının konusu olmalı…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2018
16.10.2018
16.10.2018
OZEL HABERLER