Öne Çıkan

15

1

Image

Afyonsporlu gençler, Osmanlıspor karşısında büyük mücadele verdi
Spor Toto Gelişim Liglerinde mücadele veren Afjet Afyonspor’un U16 ve U15 takımları Osmanlıspor ile berabere kalırken, U14 takımı sahadan puansız ayrı..

2

Image

AFYOK tribüne geri dönüyor
Ligin ilk yarısında farklı nedenlerle tribündeki yerini boş bırakan AFYOK taraf grubu 19 Ocak’ta oynanacak olan İstanbulspor maçıyla birlikte yeniden ..

3

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

4

Image

Serteser, eğitimcileri ağırladı
Afyon Lisesi Müdürü Turgay Bingül, Afyon Lisesi mezunu olan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ett..

5

Image

Karakoyun DP’den aday oldu
Sinanpaşa Belediye Başkanı Murat Karakoyun, AK Parti’den tekrar belediye başkan adayı gösterilmemesi üzerine Demokrat Parti’den belediye başkan adayı ..

6

Image

‘Gençleri geleceğe hazırlıyoruz’
Limit Okulları Tarih Öğretmeni ve Halkla İlişkiler Müdürü Gizem Can, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Selami Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziya..

7

Image

‘AK Parti’de hizmete devam edeceğim’
AK Parti İscehisar İlçe Eski Başkanı Murat Dikmen, belediye başkan adayı gösterilmediği için herhangi bir kırgınlığının olmadığını belirterek, "Siyasi..

8

Image

‘45 milyon insana su temin ettik’
Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Cumhurbaşkanı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hizmetleri döneminde ..

9

Image

ATSO üyeleri Almanya’da
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB desteğiyle düzenlediği yurtdışı fuar ve iş gezisi başladı.
..

10

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

11

Image

Kadınlar güçlenecek Türkiye büyüyecek
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Gönül Ar Güngör ve Kadın Kolları Teşkilatı ‘Kadınlar Güçlensin Türkiye Büyüsün’ sloganı..

12

Image

‘Mekanik otoparklar yapacağız”


AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a mekanik otoparklar yapacaklarını belirtti. ..

13

Image

‘Şeffaf yönetim sözü veriyorum’
İYİ Parti tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisa..

14

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

15

Image

Potada Anadolu Efes’e boyun eğdik: 97-78

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde ilk yarının son hafta mücadelesinde Afyon Belediyespor deplasmanda Anadolu Efes’e 97-78 mağlup oldu...

16

Image

‘Halkımız projelerimizi beğenecek’
Büyük Birlik Partisi’ni ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar halkının beğenisine sunacağı önemli projelerinin old..

17

Image

‘Niyet hayır ise akıbette hayır olur’
Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı M. Emin Birliktir’i ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ziyaret etti. ..

Dünyada acilen güçlü bir Türk Lobisine ihtiyaç var… | Mehmet Tabak | Gazete3.com.tr
Image

Dünyada acilen güçlü bir Türk Lobisine ihtiyaç var…

Mehmet Tabak
24.04.2018
Her sene 24 Nisan günü sözde Ermeni Soykırımı’nın bilmem kaçıncı yıl dönümü denilerek gündem oluyor. Hatta ABD başkanı o günü anarken bu sene soykırım diyecek mi demeyecek mi diye her 24 Nisan günü ABD başkanının ağzının içine bakanlar oluyor. Ohh bu sene de demedi. Öyle demedi ama böyle dedi vb. bir sürü açıklama ve yorum. Hâlbuki 24 Nisan 1915 tarihinin, mecburen gerçekleştirilen tehcir ile uzaktan yakından alakası bile yok…

Peki, o gün ne olmuştu? 24 Nisan 1915 tarihinde ermeni komiteleri kapatılarak, yöneticilerinden 2345 kişi devlet aleyhine faaliyette bulunmak suçundan tutuklandı. Tutuklular Ankara ve Çankırı hapishanelerine yollandı. Dışarıdaki Ermenilerin her yıl sözde "ermeni soykırımının yıldönümü" diye andıkları 24 Nisan, işte bu 2345 komitecinin tutuklandığı tarihtir ve tehcir de denilen Ermenilerin yer değiştirmesi ile alakası yoktur…

Lise zamanlarımda 24 Nisan 1915 ile ilgili söylenenlere, yazılanlara, anlatılanlara ilgi duymuş ve hocalarıma sormuştum. Aldığım cevaplar ise; “Adamların Ermeni lobisi var. Her sene önümüze temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp koyuyorlar. Hatta bu tarih üzerinden tehdit eder gibi konuşanlar açıklama yapanlar da oluyor. Bizim de lobimiz olmalı, yurt dışında ermeni tehciri belgelere dayalı olarak çok iyi anlatılmalı. Yoksa sittin sene derdimizi kimselere anlatamayız.” tarzında şeyler olmuştu…

“Ermeni Soykırımı yoktur!” diyerek gerçekleri haykırmak bazı ülkelerde suç kapsamına alınmış, hatta bu kararlardan birisini Doğu Perinçek tek başına verdiği mücadele ile kazanarak AİHM tarafından verilen kararda İsviçre’ye karşı büyük bir zafer kazanmıştı. Fakat kaç kişinin bu konudan haberi oldu, basında ne kadar yer bulabildi orası ayrı konu tabi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, her fırsatta Ermenistan yetkililerine seslendi ve gelin arşivlerimizi açalım. Tarihi belgeler ışığında gerçekleri ortaya çıkaralım dedi kaç defa… Fakat karşılık bulmadı. Ermenistan bu teklife galiba sıcak bakmadı. Eğer dedikleri gibi bir soykırım gerçekleşmiş olsaydı. Sayın Cumhurbaşkanı buyurun, hodri meydan… Gerçekler ortaya çıksın arşivlerimizi açıyoruz, sizler de açın, tarihçiler incelesin hep birlikte öğrenelim gerçekleri tarzındaki açıklamalarını karşılıksız bırakıp bu tarihi fırsatı kaçırırlar mıydı?

Mesele galiba lise öğretmenlerimin söylediği gibi güçlü bir Türk lobisi eksikliğine dayanıyordu. Gerçi sadece bu konuda mı, gerçekten birçok konuda ülke olarak haklılığımızı ortaya koyarak, ülkemize karşı oynanan ve oynanmak istenen oyunlara karşı güçlü bir Türk lobisine ihtiyacımız var dünya genelinde…

Baksanıza adamlar Ermeni tehciri ile uzaktan yakından alakası olmayan bir olayı ve tarihi soykırım günü ilan edip bir de soykırım var diye kabul ettirmeye çalışıyorlar yıllardan beri… Hem de öğretmenlerimin tabiri ile sırf dünya genelinde güçlü bir lobiye sahip oldukları için…

Aslında aklımda kalan o kadar çok ayrıntı var ki Ermeni tehcirine dair… Nedenleri, amaçları, sonuçları, yaşananlar vs… Fakat yazıda da belirttiğim gibi 24 Nisan tarihinin tehcir de denilen yer değiştirme ile (Bazılarının iddiasına göre soykırım) uzaktan yakından ilgisi yok. Belki de Ermeni tehciri başka bir yazının konusu olmalı…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.01.2019
16.01.2019
16.01.2019
OZEL HABERLER