Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

8

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

9

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

10

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

11

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

12

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

Virüs aldı başını gidiyor… | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Virüs aldı başını gidiyor…

Mustafa Bayer
12.09.2020

Virüs aldı başını gidiyor…
Koronavirüs aldı başını gidiyor. Yeni tedbirler alınmaya başladı. Ama bunların ne kadar etkili olacağı bilinmiyor. Çünkü birçok kişi koronavirüs dolayısıyla bir yakını hayatını yitirmediği için, ailesinde koronavirüs tedavisi gören olmadığı için virüsün tehlikesini çok fazla hissedemiyor.
Koronavirüsün ne kadar önemli bir salgın olduğunu anlamak için, televizyonun çok büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Mesela yaz dönemi vaka sayıları inanılmaz arttı. Yetkililer ve ilgililer tedbir diye bağırıyor. Maske diyor, hijyen diyor, sosyal mesafe diye her gün açıklama yapıyor. Ama….
DİZİLERDE KOVİD-19’DAN ESER YOK
Televizyonlarda sahada haber yapan muhabir, kameramandan ve kamu spotlarındaki oyuncuların dışında kimse maske takmıyor. Yaz dizileri hem güldürüyor, hem eğlendiriyor. Milyonlarca izleyen ekran karşısında dizileri izliyor. Dizilerin bir tanesinde bile pandemiden eser yok. Her şey güllük gülistanlık. Maske hijyen, sosyal mesafe hak getire. Tabi hal böyle olunca vatandaşlar pandemiye olan gerekli özeni göstermiyor. Bence bu bilincin oluşması için dizilerin de gerçek zamanlı çekilmesi ve içinde bulunduğumuz vahim tabloyu anlatması gerekiyor.
ESNEK ÇALIŞMA UYGULANMALI
Okulların yüz yüze eğitime açılmaması, aileleri de çıkmaza soktu. Memleketinden uzakta, anne babanın da çalıştığı ailelerde çocukların durumu ailelerin elini kolunu bağladı. Birçok aile ilkokul çağındaki çocuklarını evde yalnız bırakarak işe gidiyor. Çocuk ve çocuklar gün boyu kontrolsüz bir şekilde evde tek başına kalıyor. Esnek çalışma ile ilgili genelge yayınlanmasına rağmen birçok kurum bu genelgeyi uygulamıyor. Bu da çocukların kontrolsüz ve tehlikelere açık bir şekilde evde kalmalarına neden oluyor. Resmi kurumu ilgililerinin bu konuya empati yaparak bakması gerekiyor.
VAKA SAYISI 10 BİNE DAYANDI
Afyonkarahisar’daki vakalar çok ciddi sayıda artış gösterdi. Valilik ve belediye başta olmak üzere tüm kurumlar denetimlerine hız verdi. Bilinç oluşturmak için belediye hoparlörlerinden vatandaşlardan farklı meslek guruplarının temsilcilerinden anonslar yapılıyor. Alınan bilgilere göre vaka sayısının 10 bine yaklaştığı ifade ediliyor. Bölgemizde en iyi iken, şuanda en kötü il durumuna düştüğümüzü Belediye Başkanı Mehmet Zeybek dile getirdi. Bu iş denetimle değil, vatandaşların üstün dikkati ile yenilir. Denetimler sadece bilinç oluşturmak için yapılıyor. İş vatandaşta.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER